Pollena-Savona, Familijny, Szampon `Czarna Rzepa`

Pollena-Savona, Familijny, Szampon `Czarna Rzepa`

Skuteczny i tani szampon produkcji polskiej przeznaczony głównie do włosów przetłuszczających się.

Szampon jak najbardziej na +

Szampon spełnia swoją rolę, oczyszcza włosy - a dodam że mam włosy bardzo szybko przetłuszczające się. Zapach ładny - wcale mi nie przeszkadza. Jest wydajny a przede wszystkim tani. Polecam go bardzo serdecznie. U mnie dostępny jedynie w Kauflandzie.

Kupię ponownie

Od razu zaznaczę, że używałam go w 2015 r (koniec sierpnia-początek października). Kupiony w Intermarche, pojemność 500 ml, cena ok. 5 zł.
Plusy:
+dobrze myje
+skład
+tani
+wydajny
+250 ml, 500 ml i 1 litr do wyboru
+dużo wersji do wyboru: pokrzywowy, nagietkowy itd
+polska firma
+nie obciąża
+nie podrażnia, nie uczula
+nie powoduje łupieżu
+nabłyszcza
+hamuje wypadanie włosów
+przyspiesza porost włosów

-nie hamuje przetłuszczania, włosy nadal myte co 2 dni

Wiadomo, że ziołowy plącze, dlatego trzeba używać odżywki/maski :)

Raz na jakiś czas.

Ze względu na to, że muszę myć włosy codziennie wolę łagodniejsze secyfiki. Ten na pewno jest "mega oczyszczaczem" - myje jak żaden inny. Robi z włosów lekką szopę, muszę użyć 2 razy więcej serum na końcówki niż przy innych szamponach. Ma nieco rzadką konsystencję, ale jest w miarę ok. A i tak największą zaletą według mnie jest zapach rzepy - kocham i ubóstwiam ten zapach ( wiem dziwna jestem). Szkoda, że szampon jest dość trudno dostępny. Polecam do dogłębnej kuracji oczyszczającej z wszelkich "brudów" :).

domowe sposoby na zniszczone włosy

mocny

Szampon ma bardzo mocne działanie oczyszczające, jest idealny do porządnego oczyszczania skalpu raz na jakiś. Do codziennego stosowania się nie nadaje, mógłby przesuszać i podrażniać skórę głowy, a tego nie chcemy ;) Jest tani, bardzo wydajny. Ma przyjemny zapach, dla mnie ok :)

Jak dotąd najlepszy

Mam włosy bardzo gęste, ale niestety ze skłonnością do nadmiernego przetłuszczania się. Obecnie myję je co drugi dzień, bardzo często wiążę w kucyk, zawsze po umyciu nakładam odżywkę lub maskę. Od szamponu do włosów wymagam przede wszystkim dokładnego oczyszczenia i ten naprawdę mi to zapewnia.

PLUSY:
+ DOBRZE MYJE: Włosy myję dwukrotnie. Szampon nieźle radzi sobie z usuwaniem sebum i zanieczyszczeń, pozostawiając włosy świeże, czyste i sypkie. Nie zawiera silikonów, więc nie oblepia włosów, co jest szczególnie ważne przy nadmiernym przertłuszczaniu. Nie powoduje wypłukiwania farby do włosów, więc tym większy plus :)
+ POPRAWIA KONDYCJĘ WŁOSÓW: Przy dłuższym stosowaniu można zauważyć, że włosy trochę wolniej się przetłuszczają, są też trochę mocniejsze.
+ WYDAJNOŚĆ: Literowe opakowanie wystarcza mi (przy użyciu co drugi dzień) na około 2,5 miesiąca.
+ CENA: Za litrowe opakowanie płacę około 9 zł, to naprawdę super cena za tak dobry produkt.

MINUSY:
- ZAPACH: Specyficzna woń czarnej rzepy może z początku przeszkadzać, ale idzie się do niej przyzwyczaić. Po wysuszeniu włosów jakby się ulatnia, a nawet gdyby nie to można to kosmetykowi wybaczyć - w końcu jest ziołowy i w miarę naturalny :)
- PLĄCZE WŁOSY: Po spłukaniu piany włosy są dość szorstkie i poplątane (przypuszczam że ciężko byłoby je rozczesać). Zawsze nakładam jednak maskę lub odżywkę, po której spłukaniu włosy rozczesują się w miarę łatwo (czeszę je na mokro Tangle Teezerem).
- DOSTĘPNOŚĆ: Niestety w moim mieście dostępny jest tylko w jednym sklepie (w Rosskach go nie znalazłam).
- OPAKOWANIE: Wielka litrowa butla jest niestety mało poręczna - ale coś za coś. Przelewam więc szampon do mniejszego opakowania i wszyscy są zadowoleni :)

Póki co jest to najlepszy szampon z jakim miałam do czynienia, dodatkowo polski, naturalny i kosztujący śmieszne pieniądze za naprawdę sporą pojemność. Polecam wszystkim, którzy borykają się z problemem przetłuszczających się włosów - kosmetyk potrafi zdziałać cuda :)

Używam tego produktu od: Ponad roku
Ilość zużytych opakowań: Z 5 litrowych

Spodziewałam się czegoś lepszego

plusy:
+ idealna konsystencja
+ dobrze się pieni
+ dobrze oczyszcza
+ nawilża
+ łatwo się spłukuje

minusy:
- okropny zapach
- nie wzmacnia
- nie ogranicza przetłuszczania

inne cechy, których nie biorę pod uwagę przy ocenie:
+ niska cena
- niewygodne opakowanie
- słaba dostępność

Używam tego produktu od: 1 miesiąc

NIE NIE NIE!

Lubie szampony ziolowe- zapach i dzialanie, bo jako jedyne potrafia zmyc z moich wlosow oleje. NIestety czasem wlosy po nich sa sianowate. I tak wlasnie jest z tym szamponem. Po uzyciu moje falowane wlosy wygladaly fatalnie- plataly sie a na glowie mialam niezla szope! ;(
Wymeczylam do konca jakos z naciskeim na wymeczylam.

Wole jednak pokrzywowy....

Używam tego produktu od: dawna
Ilość zużytych opakowań: 1 opakowanie 500 ml

tak, polecam!

Ostatnimi czasy postanowiłam powrócić do kosmetyków mojego dzieciństwa.
Szampony Familijne to chyba kwintesencja lat 80/90, dlatego mój wybór od razu padł na Savonę.
Wybrałam czarną rzepę, bo szampony z jej dodatkiem zawsze dobrze mi robiły :)

Zacznę może od butelki. Niby ma nową szatę graficzną, ale mimo wszystko ciągle ma w sobie to "coś". Owszem, jest cienkie, giętkie, mało estetyczne i lekko bublowate, ale cóż, podoba mi się.

Uwielbiam zapach tego szamponu. No, to po prostu rzepa bez żadnych śmiesznych udziwnień. Czy zapach jest przyjemny, czy nie to kwestia gustu niemniej ja ten zapach lubię bardzo, a to że zostaje na włosach mi odpowiada. Ciągle czuję, że są świeże.

Szampon myje bardzo dobrze. I to myje wszystko. Co bym na włosy nie nałożyła on to posłusznie domyje.
Chociaż nie, nie dał rady olejowi rycynowemu, ale z nim ogólnie jest problem.
Włosy już w trakcie mycia są dogłębnie oczyszczone, a to oczyszczenie dosłownie czuć. Włosy skrzypią, są suche i poplątane. Takie działanie. Tak ma być i tak mi odpowiada. Później wszystko obficie oblewam odżywką i włosy wyglądają pięknie.

Nie wpłynął na zmniejszenie przetłuszczania. Ciągle myję głowę co drugi dzień jednak wydaje mi się, że włosy zdecydowanie mniej mi wypadają pomimo tego, że ostatnio dość radykalnie zmieniłam ich kolor.

Wydajność w normie. Opakowanie półlitrowe wystarczyło mi na miesiąc jednak lałam go na głowę dużo, bo lubię dużo piany, a w tej cenie mogę sobie na to pozwolić :)

Na pewno do niego jeszcze wrócę, ale na razie będę testować pozostałe proste oczyszczacze. Ten polecam!

Ilość zużytych opakowań: cała półlitrowa butla

chyba nie :<

Szampon pomimo licznych pochwał nie zdobył mojego serca. Oceniłam go jako: nie, to nie jest mój typ, ponieważ oczekiwałam że po nim moje włosy przestaną się przetłuszczać. no i szukam dalej swojego ideału.
Dziwnie pachnie i po nim włosy są szorstkie.
Zużyłam całe duże opakowanie, zajęło mi to około miesiąca cały czas mając nadzieję, że magicznym sposobem zadziała.
Przyznałam gwiazdki za wszędobylstwo w każdym sklepie i cenę.

Ilość zużytych opakowań: 1 największe

Szampon zakupiony na podstawie opinii wizaż. Jestem z niego zadowolona, używam od dłuższego czasu, ponieważ wykończenie największej butli trochę zajmuje:). Osobiście efekty zauważyłam dopiero po dłuższym okresie stosowania. Mam włosy długie, cienkie z tendencja do przetłuszczania i puszenia. Używam go równolegle z innym szamponem. Zapach &#8211; okropny, ale zmniejsza przetłuszczanie się włosów i jest tani. Nie powoduje łupieżu, nie wysusza końcówek, a po umyciu włosy dobrze się rozczesują.

Uważam że naprawdę warto po niego sięgnąć. W droższych zagranicznych produktach często płacimy za markę i koszty reklamy, a jakość produktów czasem znacznie odbiega od oczekiwań. Owszem może mają ładniejsze opakowanie i zapach , ale też mnóstwo chemii, które za to odpowiadają no i ta cena.. . A tu proszę polski produkt w niepozornej butelczynie lepszy od niejednego zagranicznego.

Używam tego produktu od: ponad rok

warto do niego wracać

Bardzo dobry szampon!
stosuję go od 1,5 roku na włosy przemęczone rozjaśnianiem . Jak dla mnie bardzo dobry szampon!!
+ przyspiesza wzrost wlosów ( już po miesiącu miałam pełno tzw. baby hair :-) )
+wzmacnia
+ ogranicza wypadanie
+ świetnie czyści
+ dobrze się pieni
+zapach do przeżycia
+ wydajny
+tani
+ dostępny w każdym sklepie

Zdecydowanie polecam!!!

Jeden minus to konsystencja.

Używam tego produktu od: 1,5 roku
Ilość zużytych opakowań: dużo, nie zliczę :)

ponadczasowy !

Jak wielu z was, szampon ten kojarzy mi się z dzieciństwem. Z czasami kiedy moje włosy były bez łupieżu, zdrowe, mocne i gładkie. O takich włosach marzę, dlatego z pewną dozą naiwnej wiary w cuda, postanowiłam sięgnąć po familijny.

Z pewnością jest to produkt do którego się wraca, nie tylko z powodu sentymentu, ale z powodu działania. Szampon świetnie oczyszcza włosy i skórę głowy. Włosy stają się lekkie, odbite od nasady - słowem nabierają życia. W moim przypadku zauważalnie wpłynął na ograniczenie wypadania włosów. Zmniejszył też moje problemy z łupieżem. Nie wiem, czy stosowany solo, przesusza włosy, bo zawsze stosowałam go z odżywką/maską - bez nich rozczesanie moich włosów trwałoby chyba cały wieczór. Odnoszę jednak wrażenie, że po porządnym oczyszczeniu włosów tym szamponem, maski i odżywki lepiej w nie wnikają.

Kwestie techniczne typu gęstość, cena itd. opisało już wiele moich poprzedniczek także pozwolę sobie je ominąć ;)

Podsumowując - polecam każdemu, kto chce mieć świetnie oczyszczone, lekkie i zdrowe włosy :)