Penhaligon's, Violetta

Penhaligon's, Violetta

Powstał w 1976 roku a w 1996 otrzymał nowy flakon. Zapach słodki, pudrowy i ciepły. Najbardziej upojny i urzekający zapach fiołka w historii perfumiarstwa. Słodki, delikatnie pudrowy zapach wydobywa ukryte piękno tych tajemniczych kwiatów. Zapach, który się rozwija i trwa...

Nuty głowy: cytrusy, geranium
Nuty serca: płatki fiołka Parmeńskiego
Nuty bazy: cedr, sandałowiec, piżmo

Cena: EdT 300zł/ 50 ml, 390zł/ 100ml

Rekomendacja
na dzień, na wieczór
Nuty
kwiatowe

0% jesień/zima 100% wiosna/lato

Wykorzystała: kilka próbek

Piękny fiołek

Niby taki niepozorny fiołek, a krążę wokół niego od ponad roku. Miał być nawet moim ślubnym zapachem, jako że ślub był wiosną. Zdecydowałam się jednak na moją klasykę, a fiołek wciąż mnie kusi, by jednak odepchnąć i pozostawić z dylematem, czy kupić pełnowymiarowy flakon, czy nie Jest to piękny, kwiatowo-zielony zapach, romantyczny i bardzo wiosenny. Jak wiele starych zapachów, bardzo różnie się układa na skórze, zależnie od PH - za którymś razem testowałam go razem z przyjaciółką i na niej był to aksamitny, fiołkowy, kwiatowy zapach, a na mnie robił się bardziej zielony, świeży, z nutą cierpkości, pachniało jak dwa różne zapachy, choć w obu było czuć nutę fiołka - u niej były to kwiaty, u mnie liście i nuta zielska. Na pewno warto go poznać, niby zwykły kwiatowy zapach i wydawałoby się nieskomplikowany, a ma wiele oblicz. Na plus - nie nosi go ulica, jest wyjątkowy. Flakon jak to u Penhaligon's - retro elegancja, bardzo je lubię.

bardzo trafnie odzwierciedlony fiolek

Idealny zapach dla romantycznej dziewczyny na wiosenna pore. To sa fiolki w czystej postaci- zapach fioletowych drobnych kwiatkow i ich lodyzek i zielonych lisci. Klimatycznie dosc podobny do LAP Verte Violette EDT, tylko trwalosc to on ma. Nie ma zadnych chemicznych nut, dobry puder i wiosenny, delikatny, dziewczecy zapach.
Cieszy mnie fakt, ze marka nie jest dobrze znana i sie nie spotyka takich zapachow na ulicy :D

Używam tego produktu od: kwiecien 2011
Ilość zużytych opakowań: w trakcie 50 ml

Mój ulubiony Fiołek

Ze wszystkich posiadanych przeze mnie zapachów fiołkowych ,tylko ten jeden został u mnie na stałe. Najbardziej wiernie oddaje zapach fiołków rosnących w parku tuż obok domu moich dziadków, pamiętam z dzieciństwa:)Nie czuć zieleniny ,lecz same fioletowe kwiatuszki,bez dodatków.Świetnie się trzyma,także i z trwałości jestem zadowolona.Mam dużą flaszkę i ubywa mi bardzo powoli,ale też używam oszczędnie i nie na co dzień-szkoda mi zużywać;)Używam tego produktu od:kilka miesięcy
Ilość zużytych opakowań:Buteleczka 100 ml

Co to jest strobing? [Odpowiadają mężczyźni]

bukiecik

PENHALIGONS Violetta - jezeli lubicie fiołki, te malutkie bukieciki kupione od romantycznych kwiaciarek to polecam :)
Zapach trwały - szalikowy :)
Swietny - do "noszenia" w pracy

Używam tego produktu od:10.2009
Ilość zużytych opakowań:próbka

niepowtarzalne

napalona bylam bardzo na ten zapach. jak juz udalo mi sie go, kupic nastapilo rozczarowanie. pierwsze skojarzenie to z pania walewska, byc moze... czy innymi z z przed dobrych 30, 40? lat. cos, strasznego, co uderza po nosie i za nic nie chce sie ulotnic. po bardzo, bardzo dlugim czasie, fiolek staje sie wyczuwalny. jakby delikatny powiew, z bardzo bardzo daleka. jak dla mnie zadlugo trzeba czekac na tego fiolka.
zdecydowanie oryginalne i niepowtarzalne, szkoda, ze nie dla mnie.

odsprzedalam po kilkunastu probach przekonania sie do zapachu.

Używam tego produktu od: przez okolo miesiac
Ilość zużytych opakowań: rozpoczelam pierwsze

Fiołek :)

Początek pudrowy, później pojawia się coś gryzącego (może i ta spalenizna, o której pisała Paulinka :) ), póxniej pojawia się bardzo intensywny aromat fiołkowego olejku eterycznego, ale to wszystko warto znieść - po godzinie faktycznie jest to jeden z najpiękniejszych "fiołków w płynie", z jakimi miałam do czynienia. Dla mnie ex aequo z Gucci II (chociaż tam jest nie tylko fiołek) i K. Cole Black.
Buteleczka ładna.

Używam tego produktu od:-
Ilość zużytych opakowań:test

oj nie...

po przetestowaniu tego zapachu i kilku innych z fiołkami w roli głównej wiem, ze ten kwiatek w składzie perfum to ostrzeżenie: nie wąchać! :)
Ten zapach to nie jest typowy fiołek-jak dla mnie to fiołki spalone w ognisku podczas jednego z ostatnich dni lata... Może i ciekawe doświadczenie zapachowe ale żby tak pachnieć? To już na pewno nie ja:)
Zdecydowanie za ciężko, za bardzo kwiatowo, mało kobieco...
Trwały.
Flakon nie w moim guście.

Używam tego produktu od: kilku tyg.
Ilość zużytych opakowań: próbka

Nie to :(

Może to i jest fiołek ale nie mój. Niestety.
Na mojej skórze wyłazi na nim jakaś baaardzo drażniąca nuta - myślałam,ze to geranium ale jednak nie.
Violetta pachnie na mnie bardzo chemicznie. nie nadaję się do noszenia tego zapachu. Bardziej fiołkowy fiołek dla mnie to Violetta di Parma lub Violette-Menthe. A tutaj ... no cóz , może dla kogoś innego będzie spełnieniem marzeń :D

Używam tego produktu od: 2-3 miesiące
Ilość zużytych opakowań:próbka

Fiołek, ale niestety nie mój

Kocham fiołki i uwielbiam nimi pachnieć. W poszukiwaniu fiołka doskonałego zaczęłam testować Violettę. Początek jest dość słodki, taki fiołkowy właśnie i zapowiadający piękną całość, jednak bardzo szybko na mojej skórze do głosu dochodzi geranium. Niestety, drażni mnie ta nuta i zupełnie mi do Violetty nie pasuje. Jeszcze później wyłazi z tego jakaś słoność. Przypomina mi zapach masy z soli i papieru, z której "produkowało" się w przedszkolu wazoniki na Dzień Matki (na "konstrukcji" z pustych fiolek po tabletkach).
Właściwie ciężko mi się do Violetty ustosunkować jakoś konkretnie, bo niby jest to zapach całkiem ładny, ale jakiś taki nie mój...Słone fiołki? Może za jakiś czas, kto wie...Póki co zostaję przy "moich" fiołkach, czyli Black K. Cole`a...

Używam tego produktu od:
Ilość zużytych opakowań: próbka

Prawie jak fiolek

Ku mojemu zaskoczeniu nie jest to taki prawdziwy fiolek i chyba wiele osob ma podobne odczucia co do Violetty. Ja spodziewalam sie czegos bardziej subtelnego, z nutka ukrytej gleboko swiezosci. A tu slodki, lekko pudrowy zapach... Wydaje mi sie jednak, ze taka juz jest uroda fiolka w perfumach. April violets Yardleya pachnie bardzo podobnie. Bardzo napalilam sie kiedys na te perfumy, ale wciaz zastanawiam sie czy pachniec Violetta to koniecznosc. Mysle, ze na razie wystarczy mi od czasu do czasu bukiecik fiolkow w wazoniku, a nad zakupem sie jeszcez zastanowie.

Używam tego produktu od:
Ilość zużytych opakowań:probka

fiołek(prawie)doskonały

Nie powiem-twórca bardzo dokładnie odtworzył w tych perfumach zapach fiołka..I to zapach fiołka od razu po zerwaniu.Delikatny i zroszony poranną rosą.Jednak jest coś co mi w tym zapachu przeszkadza..Jakaś przeraźliwie słodka nuta, która wychodzi na mojej skórze dopiero po pewnym czasie.I niestety z powodu tej nuty nie mogę skusić sie na te perfumy:(A szkoda...

Używam tego produktu od:miesiaca
Ilość zużytych opakowań:próbka 1,5 ml