Lily of the Valley

Lily of the Valley

Stworzony w 1976 r. W 1995 r. zmieniono flakon. Subtelny design przedstawia przechylone w dół kwiaty konwalii. Lily of the Valley jest niezmiennie związany z majowymi ogrodami w Anglii i w Europie kontynentalnej, gdzie celebruje się nadejście wiosny.
Słodki i świeży. Esencja kobiecości, ale we współczesnym znaczeniu. Piękny i świetlisty, nie cukierkowy.

Nuty głowy: bergamotka, lemonka, geranium
Nuty serca: konwalie, róża, ylang ylang, jaśmin
Nuty bazy: drzewo sandałowe, mech dębowy

Cena: EdT 300zł/ 50ml, 390zł/ 100ml

Bardzo ładna, ale za mało trwała

Moim zdaniem to najlepiej odwzrowana w perfumach konwalia na jaką trafiłam. Diorissimo Diora jest nieco bardziej jaśminowe niż konwaliowe, a te perfumy to czysta konwalia. Niestety za tę cenę powinny być dużo bardziej trwalsze.

Ilość zużytych opakowań: 1 próbka

majowy

Jestem posiadaczka miniaturki uroczej, slodkiej buteleczki.

Zapach przywodzi wspomnienie mojej Pierwszej Komunii Świetej.
Konwalie w bukieciku, biala sukienka i wiatr cieply majowy otulający.
Być może wszystko byloby okey gdyby tak wiele`starszych pan nie uzywalo podobnych woni ciężkiej konwalii przyprawiającej o ból migrenowy głowy.

Podduszajace mydlo

Konwaliowe mydlo, lekko podduszajace i z nutami zielonymi, ktorych w perfumach nie znosze. Calosc tak jak Bluebell kojarzy mi sie z dawno nie zmieniana woda w wazonie, maja taki wspolny klimat.
Mialo byc tak pieknie - a wyszlo tak jak zwykle u Penhaligons ;P.

Używam tego produktu od: kilku miesiecy
Ilość zużytych opakowań: meczona probka

TOP 10 męskich perfum

Rozczarowanie

Wiele sobie obiecywalam po konwalii Penhaligons, jako, ze jest to jedna z niewielu marek perfumiarskich, ktore dosc wiernie odtwarzaja zapachy konkretnych kwiatow. Lily of the valley wprawdzie pachnie troche konwalia, ale jak dla mnie jest to konwalia za bardzo rozwodniona i mydlana, wrecz mdla. Perfumy te nie maja w sobie ostrosci i zieleni swiezej konwalii. Przypominaja nieco Diorissimo Diora, ale sa lepsze. No i nietstey maja taka nute, ktora kojarzy mi sie z Envy Gucciego... Nie wiem co to, ale troche przypomina magnolie zanurzona w mydle. Z zapachow Penhaligons najbardziej cenie roze i fiolka - to sa arcydziela. Konwalia nim niestety nie jest, choc podoba mi sie subtelnosc Lily of the valley.

Używam tego produktu od:
Ilość zużytych opakowań:miniaturka

ladny..

Prawdziwy zapach konwalii w najpiekniejszym jej wydaniu jakie znam. Zero alkoholu, zero mydła. Won dosc mętnej kowalii ozywia dodatek limonki..wyczułam tez geranium, ylang ylang oraz sladowe ilosci jaśminu. Końcowka jej jednak nie rozni się wiele od początku...woda się nie zmienia. Jest to typowo kwiatowy zapach, nie nazwałabym go swieżym. Na końcowke trzeba baaardzo długo czekać...ledwie wyczuwalna i nadal jeszcze połaczona z nutami ja poprzedzającymi. Zapach piekielnie trwały. Ładny... ale niczym innym, poza wiernie oddanym zapachem konwalii mnie nie zaskoczyl.
Flakonik bardzo ładny.

Używam tego produktu od: 1 dzien