Scholl, Krem złuszczający do stóp

Scholl, Krem złuszczający do stóp

Usuwa zrogowaciały naskórek stóp, pozostawiając skórę bardziej miekką i delikatną. Zawiera naturalny pumeks i kwasy owocowe. Zapobiega tworzeniu się zrogowaceń i stwardnień. polecany również do stosowania na łokcie i kolana.

Cena: kilkanaście zł

Póki co dla mnie the best

Jestem wierną fanką tego peelingu. Zużyłam już wiele tubek z tym peelingiem i zamierzam jeszcze zużyć. To bardzo dobry peeling. Używam go raz lub 2 razy w tygodniu i skóra od razu robi się miękka i jedwabista. Faktycznie jak napisała jedna z wizażanek wadą jest żle dobrane opakowanie, tubka po jakimś czasie z trudem się zamyka bo wysycha zawartość i zapycha otwór w tubce, z trudem zużywa się peeling do końca. Dodatkowo peeling przyjemnie pachnie.

Używam tego produktu od: Kilku lat
Ilość zużytych opakowań: Bardzo dużo

KWC

Jestem mu wierna od paru lat:)

+ Doskonale ściera martwy, zgrubiały naskórek.
+ Pozostawia skórę miękką nawet na piętach, które są moim utrapieniem i muszę szczególnie o nie dbać.
+ Dość przyjemnie pachnie.
+ Używam go także do kolan i łokci.
+ Przy okazji masowania stóp, dłonie też korzystają:)

- Jedynym minusem jest dość wysoka cena za małe opakowanie.

Używam tego produktu od: paru lat
Ilość zużytych opakowań: kilkanaście

Nie szukam zastępcy

Nigdy nie byłam zadowolona z żadnego ze stosowanych przeze mnie peelingów do stóp, bo mam dużą skłonność do rogowacenia naskórka i sporo chodzę w obcasach, a to jak wiadomo tylko nasila wspomnianą skłonność. Ten "złuszczacz" jest JEDYNYM, jaki dotychczas znalazłam, który znacznie wygładza moje stopy i doprowadza je do stanu niemal idealnego. Nie mam zamiaru się już z nim rozstać!
Nie trzeba go stosować codziennie, dwa, a nawet jeden raz w tygodniu, gdy nie mam więcej czasu, w zupełności wystarcza. Owszem, nie jest zbyt wydajny, ale za to robi wszystko, co obiecuje producent. Polecam wszystkim, zwłaszcza zabieganym :)

Używam tego produktu od: kilku tygodni.
Ilość zużytych opakowań: część pierwszego, na pewno będą następne - szukanie zamiennika jest zbędne.

Anna Małecka masaż szyi i dekoltu

Dla zalatanych hipopotamów

Jako wielbicielka szpilek na codzień, obuwia nie tyle niewygodnego, co męczącego, oraz nieszczęśliwa posiadaczka tendencji do paskudnego rogowacenia skóry na pintach, poduszkach palców i nie tylko (hipopotam w ludzkiej skórze), muszę go używać. Prawda - nie jest bardzo wydajny. Ale jest gruboziarnisty (b. ważne), dosyć neutralnie pachnie i po intensywnym masażu (tutaj świetnie sprawdza się mąż, kochanek albo nawet z braku laku sąsiad ;)) sprawia, że mam "niedeptane" nóżki, zupełnie jak te śmierdzące dwuletnie pytki, które codziennie całuję :D. W połączeniu z kremem do stóp i tarką pumeksową działa cuda. A już przy stosowaniu 2, 3 razy w tygodniu to wyślizguję się z kapci i pończochy mnie normalnie zjeżdżają. Skóra dłoni po masazu stóp tym onym również nie pozostawia nic do życzenia. Polecam w ciężkich przypadkach zwłaszcza. I po balangach z tańcami na stole i tłuczeniem szkła na bosaka.

Gwiazdkę urywam za niewydajność i notoryczne wysychalstwo.

Ilość zużytych opakowań: 1 i trochę

Skuteczny, ale...

strasznie niewydajny - mimo, że w kremie zagęszczenie pumeksu jest duże i teoretycznie nie trzeba by stosować dużych ilości peelingu, jednak krem bardzo szybko wysycha / wchłania się / osypuje wraz z drobinkami - w związku z czym musiałam go dokładać, żeby móc trzeć pięty odpowiednio długo (oczywiście po tym odpowiednio długim tarciu, traciłam czucie w palcach u rąk na parę ładnych godzin). Po zabiegu moje pięty domagały się delikatnego wygładzenia jakimś drobniejszym peelingiem lub chociażby pumeksem.
Mimo nieprzyjemnego stosowania, małej wydajności i kiepskiego opakowania (zbierający się w zatyczce pumeks - zgrzytający i utrudniający zamykanie) - 3* daję za skuteczność. Przy regularnym stosowaniu 2-3 razy w tygodniu rezultaty są naprawdę niezłe. Polecam osobom, które dość szybko chcą się pozbyć zgrubiałego naskórka. Osobiście wolę stosować coś drobniejszego, nawet jeśli musze to robić częściej.

Używam tego produktu od: wiosną przez miesiąc

b.db.

Działa szybko i skutecznie. Wygładza naskórek, uzupełnia działanie kremu do stóp. Ma delikatny zapach i małe drobinki ścierające. B.db. w średniej półce cenowej.

Używam tego produktu od:..

tylko zmiękcza

Najgorszy ze złuszczaczy Scholla. Trze dużą ilością średniej wielkości drobinek zanurzonych w białym średniogęstym kremie. Ale nie ściera, zgrubiały naskórek po opłukaniu stóp pozostaje w takiej samej ilości jak przed zabiegiem. Jest jedynie bardziej miękki, a przecież nie w tym rzecz. Oczywiście wydajny jak inne kosmetyki Scholla, o przemyślanym zapachu. Ale skuteczność nieciekawa.

Używałam tego produktu przez:3 miesiące

Bardzo skuteczny.

Zużyłam już 2 tuby i skuteczności temu peelingowi nie odmówię. Ściera bardzo dobrze, daje dobry, dość długi poślizg.
Jest stosunkowo mało wydajny, do jednorazowego użycia potrzeba go dość sporo. Używam go raz w tygodniu jako uzupełnienie cotygodniowego pedicuru.

W porównaniu do innych peelignów wypada dość przyzwoicie, jego niewątpliwą zaletą jest dostępność w supermarketach i sieciach drogeryjnych.

Mój ulubiony peeling z soli morskiej avonu nie jest już produkowany, a chwalonego diamentowego tej firmy jeszcze nie próbowałam. Cierpię na niedostatek konsultantek wśród znajomych.
Stąd Scholla pewnie kupię jeszcze nie raz.

Używam tego produktu od:kilku miesięcy
Ilość zużytych opakowań:w trakcie trzeciego

bdb

kupiłam go dzięki wam i nie żałuje. Moje stopy mają 'podeszwę' twardego naskórka. Muszę codziennie urzywać tarki..ten kosmetyk jest dość skuteczny choć nie udało się mu do gładkości zetrzeć odcisków..ale wiem że to jest trudne.

Używam tego kosmetyku od/ ilość zużytych opakowań: .1..
Recenzja: ...

Używam tego kosmetyku od/ ilość zużytych opakowań:1 ...
Recenzja: ...

podoba mi się !

Lubię go bo działa. Jest preparatem złuszczającym . Trzeba trochę cierpliwości by zobaczyć fantastyczne efekty ale naprawdę warto ;) Pozatym peelinguje mi dłonie, które też stają się miększe odrazu. Mi to nie przeszkadza ;) Nawilżenia nie ma co się spodziewać, ale jaką przyjemnością jest wcieranie kremu do stóp po zabiegu złuszczania za pomocą tego preparatu ;)

dobry

Lubie traktowac nim moje stopy. Natomiast moje dlonie nie lubia tego kremu :) bardzo niszczy skore rak. Ktos proponowal uzycie rekawiczek gumowych, ale ja nie umiem nic robic w rekawicach :( Wcierany w sucha skore dobrze zluszcza zgrubialy naskorek. Wymaga regularnego stosowania. No i dlugo trzeba go wcierac i dlugo masowac... Dosc fajnie pachnie. Dobrze by bylo gdyby rownoczesnie nawilzal stopy.

Cudo z małymi minusami

Najbardziej skuteczny peeling do zmaltretowanych stóp, bo jest:
- skuteczny, skuteczny i jeszcze raz skuteczny
Ale:
- pełen licznych i dużych drobinek ściernych - dzięki temu peeling jest skuteczny, ale nie każdemu przypadnie to do gustu, bo drobinki są zbyt agresywne w normalnych warunkach; gdy stan moich stóp jest dobry częściej stosuję inny, drobnoziarnisty specyfik
- kłopotliwy w użyciu, bo wymaga wolnego czasu i cierpliwości w masowaniu, jesli efekt ma być widoczny; do tego trzeba uważać na dłonie, bo te peelingują się dużo szybciej niż stopy ;)
- przydałoby się lepsze opakowanie i zamknięcie, bo sporo specyfiku pozostaje w tubie, a dziubek "korka" lubi zaschnąć