Nacomi, Olejek do demakijażu dla cery mieszanej

Nacomi, Olejek do demakijażu dla cery mieszanej

Masz już dość rozdwajających się wacików, lub ciągłego tarcia po oczach, które i tak nie daje żadnego efektu, ponieważ rano i tak wstajesz, patrzysz do lustra i przypominasz bardziej pandę niż człowieka- to mamy na to rozwiązanie! Olejek do demakijażu. Głównym i jedynymi składnikami są... oleje, a do tego mięciutka ściereczka bambusowa. Ten olejek idealnie nada się do cery mieszanej i normalnej.

Skład i właściwości:

Głównym składnikiem spośród olei jest olej rycynowy- to jego ilość odpowiada za to do jakiej skóry zostanie przeznaczony olejek. Im go więcej tym bardziej dostosowuje się do skóry tłustej.
• olejek rycynowy- ma działanie mocno oczyszczające, dlatego lekko wysusza skórę. Mieszając z innymi olejami zyskujemy mieszaninę nawilżającą i oczyszczającą twarz.
• Olej arganowy- jego cudowne działanie przeciwzmarszczkowe i nawilżające idealnie sprawdzi się do pielęgnacji okolicy oczu. Dzięki niemu płyn dokładnie zmyje nawet wodoodporny tusz i zaopiekuje się Twoimi rzęsami i skórą wokół oczu.
• Olej z pestek winogron- usunie sińce i opuchliznę pod oczami.
• Olej inca inci- silnie nawilża i regeneruje skórę, odpowiedni również do cery tłustej i trądzikowej. Najlepiej sprawdza się nałożony na okolice oczu- silnie napina skórę.
• Olej marula- poprawia elastyczność i ma działanie antybakteryjne, świetnie radzi sobie z trądzikiem.
• Olej z rokitnika- polecany jest dla skóry dojrzałej- regeneruje i nawilża.
• Olej jojoba- odżywia, polecany do skóry trądzikowej
Podsumowując:
• Dokładnie zmywa makijaż, nie pozostawiając resztek tuszu na rzęsach.
• Dba o nawilżenie skóry wokół oczu.
• Działa regeneracyjnie i napinająco.
• Sprawia, że rzęsy staną się mocniejsze, grubsze i dłuższe.
• Działa oczyszczająco i przeciwtrądzikowo.
• Odżywia i przeciwdziała powstawaniu zmarszczek.
• Uelastycznia skórę.
• Usunie sińce i zredukuje opuchliznę pod oczami.
• Nada się idealnie do wodoodpornego makijażu.

Cera

• Plukenetia Volubilis (Sacha Inchi) Seed Oil,
  • Hippophae Rhamnoides (Sea Buckthorn) Fruit Oil,
  • Argania Spinosa Kernel Oil,
  • Parfum

Bardzo dobry, ale nie idealny

Na zakup tego olejku zdecydowałam się po zamieszczonym na wizażu artykule o tym, jakoby mieszanka ta była cudownym remedium na niedoskonałości cery. Olejek faktycznie jest bardzo przyjemny, dużo lepszy od kosmetyków do demakijażu, które stosowałam wcześniej.

Najwygodniejszą, bo najszybszą formą zmywania makijażu było dla mnie stosowanie emulsji do mycia twarzy, które bardzo dobrze radziły sobie ze zmywaniem fluidu, pudru, ale też wszystkiego, czego użyłam do makijażu oczu. Niestety, moja skóra kilka miesięcy temu stała się bardziej skłonna do przesuszeń, a stosowanie takich preparatów jak żele do mycia twarzy, tylko nasilało problem. Kiedy więc przeczytałam pozytywne opinie na temat tego olejku, natychmiast pobiegłam do Hebe i postanowiłam sama go wypróbować. Obecnie używam drugiej buteleczki, bo produkt naprawdę mi się spodobał, choć ma też pewne wady.

1) Skład:
- cudowne naturalne składniki, mieszanka różnych olejków; w tej kwestii Nacomi nie zawodzi.

2) Dostępność:
- Hebe lub drogerie internetowe

3) Cena:
- niestety dość wysoka jak na produkt do demakijażu, na pewno wyższa niż w przypadku drogeryjnych emulsji/ pianek/ płynów micelarnych

4) Właściwości:
- nie wysusza skóry, wręcz przeciwnie, po jego użyciu skóra wygląda bardzo zdrowo, jest miękka, nawilżona, nie ma mowy o nieprzyjemnym uczuciu ściągnięcia;
- nie zapycha i nie zostawia nieprzyjemniej, tłustej warstwy na skórze;
- bardzo dobrze radzi sobie z makijażem twarzy (puder, podkład, bronzer), ale bardzo ciężko wykonać nim skuteczny demakijaż oczu; eyeliner i tusz to dla niego przeszkody nie do pokonania, tak więc trzeba dodatkowo uzbroić się w płyn przeznaczony do demakijażu oczu;

5) Ściereczka
- producent rekomenduje stosowanie specjalnej bambusowej ściereczki do zmywania rozpuszczonego przez olejki makijażu, ale nie dostajemy jej w zestawie, należy dokupić ją osobno, co dodatkowo podnosi cenę produktu. Kiedy kupowałam pierwszą buteleczkę olejku, wszystkie ściereczki były wykupione, więc do mycia stosowałam zwilżone płatki kosmetyczne. Spisują się w tej roli bardzo dobrze, zmywają co mają zmywać, więc myślę, że w nabliższej przyszłości nie zdecyduję się na zakup ściereczki bambusowej.

6) Opakowanie:
- plastikowe, bez pompki, ale nie ma problemu z dozowaniem produktu; ocena wygladu szaty graficznej kwestią gustu oczywiście, dla mnie po prostu zwyczajna, bez efektu wow.

7) Wydajność:
- nie mam porównania z innymi olejkami do demakijażu, gdyż to pierwszy produkt tego typu na jaki się zdecydowałam; jednorazowo stosuję go w sporej ilości na twarz, lubię mieć pewność, że makijaż jest zmyty jak trzeba, a nie tylko rozmazany; buteleczka wystarsza mi na półtora miesiąca.

Podsumowując: chociaż nie radzi sobie z demakjażem okolic oczu, zapewne skuszę się na kolejną buteleczkę, gdyż bardzo podoba mi się jego pozytywny wpływ na ogólny stan mojej cery. Na zmianę zdecyduję się tylko wtedy, gdy znajdę coś równie dobrego w bardziej przystępnej cenie. Na chwilę obecną to mój numer jeden.

Powroty

Ogólnie jestem zadowolona z tego produktu. Do tej pory robiłam sama mieszaniny olejów do demakijażu, to jest pierwsza kupna mieszanka. Uważam, że mix jest w całkiem przyzwoitej cenie w stosunku do jakości i działania. Nie trzeba dużej ilości oleju, by uzyskać dobry poślizg i dokładne rozpuszczenie makijażu. Nie radzi sobie trochę z tuszem do rzęs ( jak większość olejów), tam zostaje sporo czernidła, ale prócz tego działa bez zarzutu.
Mam cerę mieszaną, ale niestety olejek jest bardziej przeznaczony do cery tłustej. Mnie jest w stanie przesuszyć przy częstym używaniu, co było dla mnie sporym zaskoczeniem. Używam więc go dwa dni z rzędu, a potem używam balsamu, który sama robiłam z masłem shea, oliwą z oliwek i tą mieszanką z nacomi. Jeżeli cera jest mocniej wysuszona, lecę na mieszance z masłem shea. Jestem więc odrobinę zawiedziona faktem, że muszę używać dodatkowych surowców, by wykorzystywać produkt codziennie. Nie odrzucam jednak możliwości ponownego zakupu olejku, gdyż dobrze spełnia swoje zadanie i przy dodatku maseł- nie wysusza. Prawdopodobnie będę więc kupować jako bazę płynną pod balsam myjący własnej roboty.

Świetny

Jest to mój pierwszy olejek do demakijażu i jestem bardzo, bardzo zadowolona zarówno tym sposobem zmywania makijażu jak i tym kosmetykiem.
Wystarczy odrobinka, aby olejek rozprowadzić po twarzy, makijaż oczu jak i twarzy rozpuszcza w kilka sekund. Do jego zmycia używam zwykłej ściereczki z mikrofibry za 3 zł. Uważam, że żaden płyn micelarny czy inni kosmetyk do demakijażu nie poradzi sobie tak dobrze jak olejek, na prawdę twarz jest bardzo dokładnie oczyszczona z makijażu, świetnie radzi sobie nawet z dużą ilością tuszu do rzęs. Olejek nie wysusza, nie powoduje wysypu pryszczy, nie podrażnia, ma świetny skład. Cena nie należy do najniższych, ale za to olejek jest mega wydajny. Używam go prawie codziennie już 3 miesiąc i dopiero zużyłam 1/3
Oczywiście olejek nie usunie nam 100% makijażu i zanieczyszczeń dlatego używam po nim żelu czy pianki do mycia.
Polecam wypróbować.

Kocham go!

Uwielbiam ten olejek! Dostałam w prezencie kilka produktów tej marki i na początku ten olejek nie bardzo mi odpowiadał, chyba musieliśmy się lepiej poznać. Muszę przyznać, że świetnie zmywa makijaż-zwłaszcza przy użyciu chusteczki zwilzonej ciepłą wodą , nie podrażnia skóry i oczu, pozostawia czysta i nawilżona cerę. Jest wydajny. Nie powoduje żadnych niespodzianek-wypryskow, co często zdarzało mi się w przypadku innych olejków.
Jedynym minusem jest sposób aplikacji, przez tą "nakrętek" często wylewa się zbyt wiele produktu i nawet jak dobrze zamknę to brudzi się cała buteleczka, ale jestem w stanie mu to wybaczyć

Nie działa bubel

To kosmetyk, w którym wszystko jest nie tak. Olejek miał usuwać makijaż tak? No i właśnie tego nie jest w stanie zrobić, w każdym razie mojego makijazu nie usuwał ale ale za to spróbujcie go usunąć z twarzy? Jest tak tłusty, że trzeba się porządnie naszorować by sie go pozbyć ze skóry. Nie spełnia swojej kosmetycznej funkcji a dodatkowo wkurza jak mało co - strasznie go nie lubię. Marka Nacomi ma kilka takich kosmetyków, takich, których nienawidzę, co z tego że ma dobre ceny i dobry skład jak mają ogromny problem z formułami.

Wolę OCM

Olejek nie jest zły, ale więcej nie kupię, bo po 2 tygodniach używania znikło mi już ponad pół opakowania...
Przy domowej roboty OCM zmywanie jest dużo szybsze [fakt, że konsystencja bardziej tłusta - i to pewnie dlatego].
Podsumowując, dobry produkt, ale szkoda pieniędzy i czasu jeśli możemy ulubione oleje zmieszać same z lepszym skutkiem.

Dobry do zmywania twarzy, ale nie demakijażu oczu

Jak w tytule recenzji. Do używania go do demakijażu oczu kuszę się rzadko, głównie dlatego, że nie domywa go do końca i i tak muszę użyć jeszcze płynu micelarnego. Poza tym olej rycynowy potrafi podrażnić mi oczy (taka ruletka, albo podrażni albo nie).
Jako zmywanie twarzy może być fajną alternatywą dla leniuchów, którym nie chce się używać olei na twarz bezpośrednio.
Skład ma imponujący, ale właśnie przez ten olej rycynowy nie przekonam się o jego właściwościach na skórę wokół oczu.
Dostałam go od razu ze ściereczką i nie pokusiłam się na zmywanie nim twarzy w inny sposób. Z makijażem twarzy jak podkład, puder, róż, cienie, liner itp poradził sobie bez żadnego problemu (gorzej z tuszem, ale ja bardzo mocno tuszuje rzęsy), cera jest po nim dość dobrze oczyszczona, stabilizuje się przetłuszczanie skóry w strefie T, nie zapycha, ten dobór olei bardzo dobrze wpływa na cerę mieszaną i tłustą.
Nadal jednak preferuje używanie olei bezpośrednio, zmieszanych z kremem, hydrolatem czy maceratem, są bardziej uniwersalne, nadają się nie tylko w tym celu, ale zmywanie olejami jest naprawdę ok (bywa uciążliwe kiedy nosi się np całodobowe szkła kontaktowe, ale jakbym mogła przy okazji to odradzam te całodobowe szkła, można sobie nieźle zbabrać oko). Uciążliwe bywa też to, że do oka zawsze się dostanie także nie każdemu spodoba się mgiełka przed oczami, którą trzeba wypłukać.

Jestem na nie

Używałam tego produktu zanim został wyhajpowany. Kompletne dno. Kiepsko zmywa makijaż, zawsze po każdym demakijażu musiałam jeszcze użyć innych produktów, żeby go domyć, szczególnie jeśli chodzi o makijaż oczu. Dawałam mu szansę dwa razy, najpierw używałam go z płatkami kosmetycznymi, a później z tą ściereczką. Więcej go nie kupię, przez niego pojawiły się u mnie większe problemy z trądzikiem niż wcześniej. Zużyję drugie opakowanie do końca, a potem postaram się zapomnieć, że kiedykolwiek go miałam.

Mieszane uczucia

Mieszane uczucia

- kupiłam sam olejek pod wpływem polecenia pani w drogerii, niestety o bambusowej ściereczce już mi nie powiedziała, więc o tym że jest przeczytałam dopiero na opakowaniu w domu.
- olejki do mycia twarzy uwielbiam, więc nie trzeba było mnie na ten produkt długo namawiać, miałam już olejki do demakijażu, wiem jak to działa.
- pierwsze wrażenie było kiepskie. Mega zdziwienie zaraz po aplikacji, olejek się w ogóle nie pieni i jest mega tłusty. To nie jest olejek, to jest olej. Uczucie było straszne, zupełnie mi się nie podobało. Drugi raz był już lepszy, ponieważ nie było elementu zaskoczenia. Uczucie nadal dziwne, ale jednak postanowiłam zawalczyć, i skupić się na skuteczności produktu. Z twarzą poradził sobie świetnie, natomiast z oczami już gorzej. Myślę że tutaj jednak przydałaby się ta ściereczka, która by domyła pozostałość maskary.
- Kolejny raz spróbowałam wprawdzie bez ściereczki ale z bawełnianym ręczniczkiem zmyć resztki i efekt był już super. Więc jednak ściereczka jest pomocna.
- całkowitą prawdą jest że skóra bo mycia wygląda pięknie. Ten olejek naprawdę daje widoczne efekty jeśli chodzi pielęgnację skóry. Pory są mniej widoczne, pięknie się błyszczy, tak zdrowo, nie że się świeci od sebum.

Moje mieszane uczucia wynikają z tego że zabrakło jednak ściereczki. Uważam że powinny być sprzedawane razem. Niestety informacji ze strony sprzedawcy nie było w tym temacie, mimo że sama produkt poleciła. Przy następnej wizycie w drogerii ściereczek akurat nie było.
Konsystencja, mega tłusta ale to jestem w stanie przeżyć widząc efekty na twarzy. Do szału mnie jednak doprowadza że tłusta za każdym razem jest też cała umywalka.
Kolejna kwestia to cena, olejek i ściereczka to koszt 45zł nie tak mało wcale.
No i trochę mi przeszkadza, że jednak demakijaż oczu nie jest taki dokładny. Lubię mieć jeden produkt do mycia twarzy i demakijażu, i nie musieć sięgać jeszcze po płyn micelarny.
Wydajność jest bardzo dobra.
Także produkt dobry, ale nie jestem nim w 100% zachwycona.

CUDO

ABSOLUTNY ULUBIENIEC
Muszę przyznać, że moje początki z tym olejkiem nie były zbyt udane.
Był to mój pierwszy olejek do demakijażu, dlatego oceniłam go zbyt surowo,
nie wiedząc jeszcze czego tak naprawdę się spodziewać po takim rytuale i czego oczekiwać od produktu tego typu.
Gdy go zużyłam w moje ręce wpadło jeszcze kilka innych olejków do demakijażu i dopiero wówczas, zyskawszy porównanie, przekonałam się jak wyjątkowy i bezkonkurencyjny jest to produkt.

Przejdźmy do rzeczy.
Przede wszystkim skład olejku.
Naturalny, bezpieczny, idealnie zbilansowany dla cery problematycznej
(obecność oleju rycynowego).
Dopiero teraz po pewnym czasie stosowania dostrzegam jak kojące i wyciszające ma on właściwości. Jak wspaniale redukuje niedoskonałości i zapobiega ich powstawaniu. Reguluje wydzielanie sebum.
Ilekroć go odstawię i testuję inny produkt, pojawiają się niespodzianki.
A gdy do niego wracam, skóra szybko się poprawia, jest w rewelacyjnym stanie, wygojona, gładka, nawilżona i jędrna. Piękna po prostu !

Jestem szczęściarą ponieważ w przypadku mojej cery
olej rycynowy spisuje się g e n i a l n i e - ponoć albo się go kocha albo nienawidzi ;)
Ja mam to szczęście, że kocham i to wielką miłością.
Producent zbilansował jego ilość z innymi olejkami, dzięki czemu zyskujemy fantastyczne nawilżenie dostosowane do potrzeb skóry tłustej i mieszanej, bez efektu zapychania.
Dawno żaden kosmetyk tak wspaniale nie współgrał z potrzebami mojej cery.
Ten nie tylko oczyszcza, wycisza, ale i pielęgnuje, nie robiąc przy tym krzywdy.
Gotowa, wygodna mieszanka do oczyszczania OCM.
Ahh kocham kocham kocham !!!

SUPER!

Baaardzo lubię ten olejek :) moja mieszana, a czasami tłusta cera bardzo go lubi. Świetnie zmywa makijaż, radzi sobie ze wszystkim, podkładem - Revlonem CS, tuszem i całą resztą, którą nakładam na twarz.

Olejek nie powoduje żadnych podrażnień, żadnego wysypu niechcianych niespodzianek, do tego nie przesusza skóry. Co do zapachu to żadnego nie wyczuwam.

Olejek zmywam żelem do mycia twarzy na bazie wody, nie używam żadnych ściereczek.

Świetnie nadaje się też do mycia pędzli, tylko trzeba je potem bardzo dokładnie wypłukać, najlepiej kilka razy i dobrym płynem do naczyń.

Bardzo dobry

Świetny olejek, co prawda ja nie używam ściereczki bambusowej tylko zmywam go z twarzy wacikiem nasączonym letnią wodą, ale naprawdę się sprawdza. Zauważyłam mniej zaczerwień i wyprysków, a walczyłam z tym od dawna. Można też troszeczkę wetrzeć go w brwi i rzęsy, wspomaga wzrost włosków.