Revlon, Colorstay, Creme Eyeshadow (Kremowy cień do powiek)

Revlon, Colorstay, Creme Eyeshadow (Kremowy cień do powiek)

Pojemność 5,2 ml

Kolekcja delikatnych i neutralnych odcieni została stworzona na bazie drobno zmielonych pigmentów, dzięki którym cienie gładko się rozprowadzają i nadają piękny kolor. Unikalna mieszanka składników oraz bardzo elastyczne polimery sprawiają, że cienie są wodoodporne i długotrwałe – do 24 godzin. Jedna warstwa koloru zapewna bardzo naturalny wygląd,
kolejne warstwy to spektakularny makijaż w stylu glamour. Cienie można dowolnie ze sobą mieszać i łączyć, aby osiągnąć wymarzony efekt.
CECHY / KORZYŚCI:
• Długotrwałe, kremowe cienie do powiek
• W zakrętce znajduje się specjalny pędzelek, który sprawia, że nałożenie cieni jest wyjątkowo łatwe i szybkie
• Technologia ColorStay™ oraz wodoodporna formuła zapewniają długotrwały makijaż – nawet do 24 godzin
12 KOLORÓW:

w kremie
pojedyncze
Efekt
brokatowe, satynowe, matowe

Trwałość pierwsza klasa, kłopotliwość aplikacji również….

Kremowy cień do powiek Revlon, Colorstay, Creme Eyeshadow kupiłam po długim namyśle, czytając nie tylko na Wizażu opinie, z których wynikało, że nadaje się do dziennego makijażu i że jest „och” oraz „ach”….

Opakowanie, konsystencja, zapach

Małe, poręczne, szklane opakowanie bardzo mi się podoba. Jest eleganckie, ma sprytnie wbudowany, czarny, twardy pędzelek. Mam cień o numerze 705 Crème Brulee, którego kolor w opakowaniu wygląda cudownie. Kremowy, pełny, jasny, w odcieniu bladego starego złota, bez widocznych drobinek, gładki jak krem. Słowem na wygląd ideał. Zapach ma delikatny, perfumeryjno-kosmetyczny, niedrażniący.

Wrażenia z użytkowania i efekty

Oczekiwałam od tego cienia m.in., że będzie się nadawał do dziennego, lekkiego makijażu. Miałam zamiar stosować go solo, nakładać palcem i wyglądać dobrze. To nie są w moim odczuciu wygórowane wymagania, jak na cień w takiej cenie regularnej. Gdy tylko go dostałam od razu rozpoczęłam testowanie.

Cień nakładałam najpierw palcem, delikatnie, żeby nie przesadzić i nie wyglądać w dzień, jak na dyskotekę z rytmami disco-polo. Pierwsza warstwa na powiece straciła elegancki kolor, jaki cień miał w opakowaniu. Moja powieka świeciła się na złoto. Cień nie nakładał się wcale tak dobrze, jak oczekiwałam. Zacierał się, nie tworzył jednolitej kolorystycznie warstwy. Szczerze mówiąc niedługo po nałożeniu z koloru pozostała mi jedynie złota, wpadająca w żółty świecąca poświata. Cień grupował się miejscami bardziej, w innych obszarach było go zbyt mało. Jednym słowem efekt mi się nie spodobał.

Przy drugiej warstwie cień jeszcze widoczniej ułożył się na powiece miejscami dużo mocnej, miejscami bardzo słabo. Więcej było go w obszarze przy kącikach zewnętrznych oczu i na środku powieki. Ponieważ prędko zastygał musiałam jego nadmiar usuwać m.in, drapiąc lekko paznokciem po powiece. Mało komfortowy sposób, jak dla mnie.

Próbowałam też nakładać go pędzelkiem, dołączonym do produktu. Cień kiepsko nabierał się na twardy pędzelek – nierównomiernie, jakby płatkami. W trzecim podejściu do tego produktu zastosowałam bazę pod cienie. Ale aplikacja znów okazała się problematyczna. Próbowałam go nawet nakładać na łuk brwiowy, ale wyglądał tam bazarowo.

Co do trwałości cienia – ciężko go zmyć z powiek, nawet jeśli nałoży się go nie w ilości hurtowej. Po nałożeniu momentalnie zastyga. Utrzymuje się na powiece przez cały dzień. To na plus.

A teraz najlepsze w moim odczuciu:

Gdy się już uda nałożyć recenzowany cień na powiekę w miarę równomiernie, korzystając z takich sposobów jak: zdrapywanie resztek paznokciem, patyczka kosmetycznego i opuszka palca, efekt na powiece jest… dość ciekawy i można tak wyjść na ulicę. Nie jest idealnie, bo ujednolicić warstwy zastygłego cienia nie da się perfekcyjnie, ale efekt można uznać za zadowalający.

Posumowanie

Zaletą tego produktu jest piękne, gustowne, szklane opakowanie, które nie niszczy się po upływie czasu oraz piękny kolor w owym słoiczku. Aplikacja produktu jest bardzo problematyczna i czasochłonna. Gdy nabrałam wprawy było trochę lepiej, ale nie idealnie.

Liczyłam na to, że cień elegancko, równomiernie i bezproblemowo pokryje moje powieki. Zdawałam sobie sprawę, że jest to cień świetlisty, a nie matowy. Ale nie spodziewałam się, że będzie to zadanie problematyczne. Efekty jakie uzyskałam nie są WOW, bo nie da się tego cienia równomiernie nałożyć na powieki, ale produkt zasługuje w moim odczuciu na 3,5 gwiazdki. Fajne jest to, że tak długo utrzymuje się na powiece. Gorzej, że ciężko się go zmywa.

Sztosik

Uwielbiam ten cień za:
Małe, poręczne, z pędzelkiem, idealne BA wyjazdy
Formułę
Miękkie, kremowe, nie zastygają, idealnie napigmentowane
Jakość
Nie wchodzi w zmarszczki, nie rolują się, nie zbierają, nie osypują i nie migrują
Trwałość
24h bez poprawki
Kupię inne odcienie

świetnie napigmentowane, trzeba to przyznać.

Choć zagorzałą fanką pojedynczych cieni nie jestem- znajdziecie u mnie przede wszystkim paletki - to jakiś czas temu zainteresowałam się tymi kremowymi od Revlonu. Samą markę pod względem makijażu bardzo cenię, a potrzebowałam czegoś uniwersalnego, czegoś do szybkiego i prostego makijażu (oczywiście można te cienie również wykorzystać w makijażach bardziej rozbudowanych).

Co mnie bardzo zaskoczyło, to napigmentowanie. Pigmentu mamy tu dużo, po rozprowadzeniu efekt jest bardzo podobny do tego, co widzimy w opakowaniu. Jedna warstwa to oczywiście efekt subtelny, ale dodanie kolejnej buduje efekt już zwracający uwagę.
Na uwagę zwraca również ich trwałość- a trwałe są bardzo. Producent określa je jako wodoodporne i zgadzam się z tym.
Nie ważą się na powiece, oczywiście nie osypują, Aplikuje się je przyjemnie. Opakowanie zawiera co prawda pędzelek (bardzo zmyślnie ukryty w plastikowej części opakowania), ja chętniej rozprowadzałam produkt opuszkiem najmniejszego palca. Taki sposób był dla mnie o wiele przyjemniejszy.

Miałam przyjemność używać (niestety już się skończył...) złoty odcień perłowy 705. Mam jasną cerę, typ ciepły, stąd kolor sprawdził mi się wyśmienicie. I uwaga- to kolor uniwersalny, przynajmniej dla mnie, bo cień ten nieraz spełnił w moim makijażu funkcję ... rozświetlacza! Tak! I w tej roli sprawdził się świetnie ! Dodawał cerze świeżości, był doskonałym wykończeniem makijażu.

Tak więc moja potrzeba posiadania cienia do szybkiego makijażu oczu zaowocowała posiadaniem równie szybkiego w aplikacji rozświetlacza. Bomba !

Jego opakowanie to klasa sama w sobie: szklano-plastikowe. Cień umieszczono w części szklanej, plastikowa jest zakrętka. W zakrętce umieszczono też pędzelek, o czym już wspomniałam, jednak ja go nie używałam. Opakowanie jest trwałe ( tak zresztą często bywa u Revlon), nic nie trzeszczy, nie wyciera się, samo nie otwiera. Część szklana umożliwia nam dodatkowo wgląd koloru.

Ciągle zdecydowanie wolę paletki, i to paletki cieni tradycyjnych, jestem jednak zadowolona z tego skoku w bok :)

Wow!

Bardzo lubię ten cień, mimo że przyznaje, iż nie jestem fanką pojedynczych cieni. Wolę jednak jak są w palecie. Ten jednak zachwycił mnie swoim kolorem. Jest chyba jednym z ładniejszych złotych odcieni jakie miałam. Piękny, mieniący się - idealny na wieczorne wyjście!

Cień jest bardzo trwały. Super się z nim pracuje. Aplikacja absolutnie nie sprawia problemów. Nie osypuje się i ładnie utrzymuje przez wiele godzin. Jest również bardzo wydajny.

Ma fajną, kremową konsystencję. Zapewnia piękne wykończenie.

Moim zdaniem wygląda świetnie nawet w pojedynke!

Może być

Od dawna szukałam cieni do powiek, które mają kremową konsystencję i są trwałe, dlatego zdecydowałam się na ten zakup. Mój kolor to 705 Creme Brulee. Cień ma bardzo ładne, perłowo-błyszczące wykończenie. Jedna warstwa cienia ma pół transparentne wykończenie, ale krycie można budować kolejnymi warstwami w razie potrzeby. Aplikuję ten cień za pomocą palca, jest to bardzo szybkie i wygodne. Cień dobrze się nakłada, nie robi smug i nie wchodzi w załamania. Po zastygnięciu nie migruje w inne miejsca. Trwałość jest bardzo dobra, utrzymał się przez 8 godzin na powiece w nienaruszonym stanie, dodatkowo trochę ciężko jest go zmyć płynem micelarnym za jednym razem, ale to chyba tylko świadczy dobrze o jego trwałości :). Jedyne do czego mogę się przyczepić to nieprzyjemny zapach produktu i cena regularna w drogeriach stacjonarnych.

Mi pasuje :)

Specjalistką w dziedzinie make up nie jestem. Mój makijaż codzienny to najczęściej podkład, tusz i błyszczyk, ale czasem bywa, że chcę trochę ożywić swoje oko. Ten cień nadaje się do tego idealnie - szybko nakładam go palcem i jestem zadowolona. Nadaje lekki kolor i błysk. Moim zdaniem dobry do uzupełnienia prostego makijażu.

Uniwersalny

Przetestowałam dwa typy odcieni: perłowy i matowy.
Perłowy jest idealny, świetnie i równo się rozprowadza, dobrze się trzyma, jest trwały, kolor po nałożeniu na powiekę jest taki jak w słoiczku - ma dużo pigmentu.
Ten matowy w porównaniu z perłowym bardzo trudno i nierównomiernie się rozprowadza, reszta właściwości jak wyżej w przypadku odcienia perłowego.
Opakowanie jest bardzo wygodne, jednak załączony pędzelek wg mnie nie jest zbyt dobry do nakładania podkładu. Mnie chyba najwygodniej jest go nałożyć palcem.
Oba typy cienie sprawdzają się również jako baza pod cienie - te klasyczne pudrowe, przedłużają ich trwałość i wydobywają głębię koloru.
Super wydajne. Jeden słoiczek może posłużyć ok roku. Stosuję praktycznie codziennie.

Ciekawy i trwały błysk na powiece

Kremowe cienie sprawdzają się latem, szybko się robi nimi makijaż i to ciekawa odmiana od standardowych prasowanych cieni.

Wybrałam kolor różowego złota (730). Prezentuje się ciekawie w połączeniu z innymi cieniami jak i solo. Nakładam go dołączonym pędzelkiem - to super rozwiązanie. Moje powieki są raczej tłuste, a ten cień utrzymuje się na nich całkiem długo (bez bazy). Często łączę z prasowanymi cieniami, nie zauważyłam rolowania. (pod tym względem zachowuje się nawet lepiej niż cienie kremowe Maybelline).
Być może kiedyś skuszę się na jakiś inny kolor.

Małe rozczarowanie

Długo zastanawiałam się nad kupnem tego cienia. I w końcu zakupiłam piękny różowy cień, ni w kolorze się zakochałam. W ogóle używam dużo różowych cieni, gdyż bardzo pasują do zielonych oczu. Ale wracając do tego cienia, moje małe osobiste rozczarowanie. Próbowałam aplikować tym pędzelkiem, który jest załączony do cienia, próbowałam pacynką, próbowałam palcem, i nic. Kolor cienia w słoiczku nijak nie przekladał się na kolor na powiece. Trwałość bardzo średnia, cień dość szybko się rolował. Opakowanie bardzo solidne, mały szklany słoiczek, w pokrowce schowany pędzelek.

Dobra jakość w wygodnym opakowaniu

Cień kupiłam bo urzekło mnie jego opakowanie. Zakręcany słoiczek zamiast klasycznie otwieranego pudełeczka, które zazwyczaj nie chce się otworzyć i trzeba się mocować. Nie spodziewałam się po nim wiele, potrzebowałam neutralnego cienia do makijażu dziennego. Mam odcień o numerze 705 bardzo jasny beż ze złotą poświatą. Na nakrętce jest umocowany sprytnie pędzelek, który się wysuwa i wsuwa. Pędzelek jest dosyć mały ja jednak używam normalnego bo jest wygodniejszy ale do poprawki makijażu albo w podróż będzie wystarczający. Cień ma dużą pojemność i kremową konsystencję co sprawia że się nie osypuje i jest naprawdę trwały. Nie roluje się nie zbiera w załamaniach oka, naprawdę wytrzymuje cały dzień bez poprawek. Można go łączyć z cieniami innych firm i bardzo dobrze współpracuje. Nie jest bardzo napigmentowany, ale dla mnie jest to zaletą bo do dziennego makijażu nadaje się idealnie. Pokrywa powiekę subtelną poświatą, ładnie rozświetla. Cena regularna dosyć wysoka, ale wystarczy na bardzo długo a zakupiony w promocji jest świetnym nabytkiem.

Zaskakująco dobry

Kupiłam go w ciemno, nie oczekując za wiele i miło się zaskoczyłam. Może nie był bardzo intensywnym kolorem, ale za to utrzymał się cały dzień na powiece i nie odkształcił w załamaniu oka. Bardzo przyjemny odcień na co dzień.

Kiepski.

Kupiłam ten cień z myślą o stosowaniu go jako baza pod inne. Ale żeby zweryfikować czy się do tego nadaje przetestowałam go w delikatnym codziennym makijażu.
Nakładało się go zwyczajnie, jednak po chwili wcierania palcem w powiekę kolor znikał-zostały same drobinki. Z tym co zostało zrobiłam bardzo delikatne oko. Jednak i to nie przetrwało. Cień się bardzo zrolował. Nie nadaje się na pewno jako baza pod coś ładnego. Może tylko jako delikatna poświata błysku w letnim makijażu... Może,... Może jako kremowy rozświetlacz... Sama nie wiem. Zawiodłam się.