Eau de Cartier EDT

Eau de Cartier EDT

Zapach ambrowo-kwiatowo-leśny: wibrująco świeży, orzeźwiający i przyjemny. Radosna i czysta woda toaletowa dla kobiet i mężczyzn w każdym wieku. Okrągła i prosta butelka - studnia światła, zamknięta dwoma metalowymi krążkami, pomiędzy którymi umieszczono atomizer.
Pierwsza woda toaletowa Cartiera typu unisex (w Polsce najczęściej w męskich perfumeriach). Kompozycja "transparentna niczym źródlana woda", zmienna i nieprzewidywalna w swym charakterze, zdominowana przez akordy pieprzno-lawendowe.

Nuta głowy: cytryna Yuzu (japońska limonka), bergamotka
Nuta serca: liście fiołka, kwiaty fiołka, lawenda
Nuta bazy: piżmo, paczula, szara ambra

Cena: 220zł/ 100ml

50 - 100ml

pieprzno-orzeźwiające...przez pierwsze 10min

Eau de Cartier kupiłam w kilku próbkach całkowicie przez przypadek. nie wiem jakim cudem, ale wydawało mi się, że biorę Essence d\'Orange ;)

EdC wydaje się być takim fajnym świeżakiem. jakieś cytrusy z kwiatkami na ambrowo-piżmowej bazie. w teorii bardzo fajne na wiosnę-lato.

w praktyce... osobiście EdC czuję na sobie przez pierwsze 10-15min po rozpyleniu na skórę. i to też przy wwąchaniu się w nadgarstek. potem zostaje po tym zapachu wspomnienie. nie czuję go ja, nie czuje otoczenie. ulatnia się ze skóry, nie zostaje dłużej ani na ubraniu, ani na włosach.

tak więc pierwsze nuty ok, ale potem nie ma już nic. trwałosc i projekcja, której notabene nie ma, karygodne.

Używam tego produktu od: okazjonalnie od kilku tygodni
Ilość zużytych opakowań: 3x1,5ml (próbki)

niezdecydowane perfumy

te perfumy byłyby fajne i chciałabym je mieć, pod warunkiem, że :
- nie byłoby w nich lawendy
- nie byłoby w nich paczuli
- ten fiołek byłby prawdziwym fiołkiem, a nie namalowaną na papierze karykaturą
- woda perfumowana miałaby jakiś smak. gorzki, słony, nie wiem, buraczkowy.
tymczasem mamy ten sam dylemat, który przewija się przez wszystkie unisexy. brak zdecydowania. w tym przypadku przekleństwem tego zapachu jest lawenda. stara, z pomiętymi płatkami, posiekana już do ozdobienia mydeł własnej roboty. na facecie ta lawenda wygląda śmiesznie, na kobiecie przyjemnie leży może w pralni, prasowalni, jakimś zakładzie wyrobów rękodzielniczych. mam nienawiść do wszelkich przejawów lawendy. drugie cudo to paczula. znałam kiedyś hardkorowych ludzi, którzy wcierali sobie ten zapach w dredy. infekowali przestrzeń dookoła, w tym mnie. paczuli mówię precz.
trwałość? wolne żarty. jaka trwałość? żadna.
nie polecam.

Używam tego produktu od: na szczęście bardzo krótko
Ilość zużytych opakowań: próbki

Im dłużej go wącham tym bardziej się do niego przekonuję

Kiedyś ten zapach poleciła mi ekspedientka w sklepie.

... Moja pierwsza reakcja była taka, że znienawidziłam go gdy tylko powąchałam nadgarstek. Jednakże aby być uczciwą pozostawiłam zapach na nadgarstku do wyschnięcia i wtedy okazało się, że pierwszy atak był niczym innym jak powłoką wspaniałej przyjemności.

Łagodny, bogaty, a przy tym ma w sobie coś ostrego jak jakieś wiśniowe cygaro, które ukrywa się gdzieś na dnie. Nie jest to zapach wystarczająco wyjatkowy abym go kupiła ale tak jak powiedziałam jest przyjemny.

TOP 10 damskich perfum

mdli

Są zapachy, które nie są w moim typie, ale chętnie użyję, a są takie, którymi nie psiknę się za nic w świecie. Eau de Cartier po burzliwym początku, gdzie limonka i pieprz świdrują w nosku( wrażliwy osobnik psiknie) staje się mdły i wodnisty. Ten rodzaj perfum, przez niektóre Wizażanki uważany za delikatny i świeży, mi kojarzy się z babciną szafą. Może za sprawą lawendy? To nie moje klimaty!

Używam tego produktu od: tydzień
Ilość zużytych opakowań: próbka

Doskonałe

Jak do tej pory - mój nr 1. Same plusy; wspaniały zapach, idealny dla mnie, wygodny flakon. Jestem zakochana w tym pięknym zapachu. Lubię zmieniać swoje kosmetyki, próbować czegoś nowego, ale do tego chyba jeszcze długo będę powracać :)

Cartier....zapomniałam cię....

zapomniałam i jak na razie nie potrzebuję pamiętać. Ten zapach rzeczywiście raz męski, raz świeży raz damski. Lekki ale charakterystyczny poprzez zimną limonkę. Wspaniały w lecie lecz nie na każdym. Mimo, że unisex - na moim tż nie leżał....

Używam tego produktu od:10 lat

Zawiodłam się

Po przeczytaniu opinii że jest świeży cytrusowy itp, zaopatrzyłam się w próbkę i ... koszmar! przez kilka chwil cos tam świdruje deilkatnie, a później czuje jakby czarny pieprz.... dosłownie miałam rękę posypaną czarnym mielonym pieprzem :(:( gdzie tam jakaś cytryna limonka ?? MOze coś ze mną jest nie tak ?? Dla Eau cartier jestem na NIE!! Trwałość średnia.... chociarz ten czarny pieprz długo sie trzymał :/:/

Używam tego produktu od:próbka
Ilość zużytych opakowań:

Cytrusy

Na mnie Eau de Cartier nie pachnie wogóle, nic, zero, natomiast na mężu zapach jest typowo cytrusowy, z lekkim dodatkiem świeżości. Trwałość marna, po chwili znika ze skóry i powietrza. Butelka prosta ale ładna.

Używam tego produktu od: testy
Ilość zużytych opakowań: próbka

taki sobie

Bez szaleństw. Rzeczywiście - wierci w nosie pieprzem, można też wyczuć lawendę. Ja do miłośniczek obu tych nut nie należę...szczególnie lawendy nie lubię. Całość odświeżająca, ziołowa, wodna i ulotna. Do zapachu pokroju CK one dużo mu brakuje. Wydaję mi się bardziej damski niż męski, choć...ciekawe czy do twarzy w nim mężczyźnie.

Używam tego produktu od: sporadycznie od kilku tyg
Ilość zużytych opakowań: zaczęłam duużą próbkę

w pelnym sloncu

Nie wiedzieć czemu ten zapach od zawsze kojarzył mi się z francuskim filmem „ W pełnym słońcu”. Tom Ripley, zagrany przez Alaina Delona, nie jest może najsympatyczniejszym, filmowym bohaterem. Ale już sam klimat filmu (śródziemnomorski, nonszalancki i bardzo opalony ;) ) pcha moje myśli właśnie w stronę tej beztroskiej, cartierowej wody.
EdC to stuprocentowy unisex. Do tego prosty, radosny, ale i wyrafinowany. Świetnie nadaje się na wakacyjny zapach. Dominującymi nutami są yuzu* i bergamotka – orzeźwiające, aromatyczne cytrusy.

Całość została skomponowana na dosyć klasycznej bazie, która jednak nie jest w stanie przyćmić cytrusowego aromatu. Nadaje mu jedynie głębi, charakteru. Ambra, cedr czy paczula sprawiają, że EdC nie jest płaskim, letnim jednonutowcem. Ma w sobie odrobinę egzotyki. Zatrzymując się cały czas w ramach bardzo klasycznego zapachu. Fiołek i lawenda są ledwie wyczuwalne. One także jedynie uzupełniają cytrusy. Stanowią istotny, ale nie rzucający się w nozdrza dodatek.
EdC zdecydowanie należy do moich ulubionych, letnich psikadeł. Ma w sobie potrzebną lekkość, świeżość i niezbędną we wszystkich udanych zapachach klasę. Razem z Guerlain Homme i Ogródkiem nilowym Hermesa, stanowi idealne, wysokotemperaturowe trio. Słońce, morze, wiatr i limoncello : D

Używam tego produktu od: kilku dni
Ilość zużytych opakowań: probka/flachon

Swobodna elegancja

Bardzo ladny zapach z gatunku, ktory nazywam "pracowym". Nieinwazyjny, swiezy (ale nie tzw. "swiezuch" ;-)) ), kwiatowo-owocowo-pizmowy. Odnacza sie ta fajna, klasyczna, ale zaraz swobodna elegancja, ktora bardzo lubie.
Teraz raczej nie kupie, nie potrzebuje na razie zapachu pieknie neutralnego - ale moze kiedys, do innej pracy... kto wie :-).

Używam tego produktu od: testy
Ilość zużytych opakowań: probki

Świeżość i elegancja

Bardzo świeży, ale nie typowy ogórkowo-wodny czy cytrusowy zapach. Chwalę sobie jego klasę i subtelność zarazem. Nie narzuca się a jest. Zdecydowanie wyczuwam w nim bergamotkę i lawendę z odrobiną kwiatów - wspaniałe połączenie. Czysty, lekki i z charakterem. Działa na mnie jak aromaterapia :) na co dzień, zwłaszcza w lecie mile widziany w towarzystwie. A... i jeszcze pieprz - nie wiem czy jest w składzie, ale coś świdruje przyjemnie w nosie (jak w Elle YSL) sprawia, że czuję się świetnie w swojej skórze i chodzę z podniesioną głową - atrakcyjna i pewna siebie. Czysty, elegancki, wręcz zimny i minimalistyczny.

Używam tego produktu od:dwóch tygodni
Ilość zużytych opakowań:w trakcie 50 ml