Yves Rocher, Secrets d`Essences, Rose Absolue EDP

Yves Rocher, Secrets d`Essences, Rose Absolue EDP

Najnowsza kreacja zapachu Yves Rocher z serii `Secrets d`Essences` - róża. Korzenna świeżość cynamonu, urzekająca zmysłowość dwóch absolutów z Róż Damasceńskich, gorąca delikatność bobu tonka, intrygująca głębia paczuli.

Nuty zapachowe:
nuta głowy: cynamon, kwiaty
nuta serca: róże
nuta bazy: paczula, bób tonka, wanilia

****

Przyjemna konserwatywna różyczka. W otwarciu pachnie musująco, trochę jak lekkie, owocowe, musujące wino - np włoskie Moscato. :) Później zapach robi się dużo bardziej pudrowy, ale nie wysładza się zbyt mocno. Zawartość bobu tonka "osadza" go, nadaje mu odpowiedniej ciężkości, nie jest to ulotna różyczka. Dochodzą do tego akcenty drzewne - w takiej fazie trwa już do końca. Bardzo długotrwały i mocno wyczuwalny jak na kwiatowy zapach. Odpowiedni na wiele okazji, bardzo łatwy w noszeniu, ale niepospolity. Elegancki i komplementogenny. Niestety już wycofany, a szkoda bo to bardzo ciekawa różana propozycja.

Używam tego produktu od: Roku
Ilość zużytych opakowań: 1.

Można wypróbować

Chcąc nie chcąc opisując ta różę, muszę odwołać się do moim zdaniem o wiele bardziej udanego zapachu różanego YR - Moment de Bonheur (MdB). MdB jest dla mnie ideałem różanego zapachu. Sprawia wrażenie żywego: pełno w nim żywej, bujnej, zielonej roślinności. Patrzymy (a raczej wąchamy różę jako całość) - mamy cały krzew, piekny i zielony. MdB to tez rozkosz nierozwiniętych jeszcze pąków.

Tymczasem Rose Absolue to same płatki - użzyte np do marmolady, przyprawione toną zbednego cukru. Inne skojarzenie to indyjskie kadzidełka różane. Wszystko tutaj tonie w przepychu i jest przesadzone. Od nadmiaru słodkości (akurat w tym zapachu) dosłownie bolą zęby (chociaz lubię słodkie zapachy). Uważam, że ktoś próbując na siłę ulepszyć dzieło natury dosłownie je zepsuł...

Uważam, że ogólnie zapach nie jest zły, jest tylko trochę przesadzony (przecukrzony). I na pewno nie tego oczekiwałam od różanego zapachu.
Trwałość: zaskakująco dobra.

nawet lubię

Wielką zaletą tego zapachu jest jego nienachalność- nie jest bardzo intensywny, mimo ,że dość długo utrzymuje się.Jest to chyba jeden z najlepszych zapachów jakie używałam do tej pory.Nie mdli, nikt nie ucieka jak się psiknę;) Podoba mi się.

Nadzienie do pączka

Głęboka, elegancka woń róży przywodząca na myśl wspomnienie babcinych wypieków. Plusem jest dobra trwałość. Butelka poręczna, taka sama jak wszystkie z serii Secrets d\'Essence. Warto poczekać na promocję.

Używam tego produktu od: 1 rok
Ilość zużytych opakowań: 1 flakon 50 ml

Niejednoznaczna i dojrzała róża.

Lubię różane zapachy.

Rose Absolue kryje w sobie coś więcej niż różę, właściwie jest to bardzo słodki zapach, landrynkowy? i gdzieś na końcu tych słodkości wyłania się ów dojrzała róża. Nie rozwija się jakoś specjalnie. Flakonik śliczny, bardzo elegancki.

Mój nos o wiele bardziej lubi Moment de Bonheur, zapach który jest jednoznacznie różany!

Rose Abolue nie powaliło mnie na kolana, miły słodziak, lecz niczym nie wyróżniający się z tłumu innych słodziaków ;)

Trwałość średnia.
Polecam, nie polecam, sama nie wiem.

Używam tego produktu od: testy
Ilość zużytych opakowań: miesiąc

róża absolutna

Obok waniliowych woni których szukam w perfumach, na drugim miejscu stawiam zapachy uwite wokół królowej kwiatów czyli róży.
Zapach YR trafił do mnie w prezencie i był to boski podarunek. Zakochałam sie i oniemiałam. Cudownie współgrał ze mną. Zapach jest bardzo "dojrzały". Róża w tej kompozycji jest mocno rozwinięta, ponsowa. Jej płatki są w sile wzmożonego rozkwitu i wydają z siebie samo dobro.
Róża YR ma moc i siłę. Nie są to popłuczyny ale esencja kwiatu.
Kiedy się pierwszy raz z nimi spotkałam miałam wrażenie wyjątkowego podobieństwa do Euphorii CK. Jednak stwierdzam że YR wypuścił bardziej udaną kompozycję.

Używam tego produktu od: ok 5 lat temu
Ilość zużytych opakowań: 50 ml

Dusząco - słodki zapach róż.

Jako fanka zapachów różanych postanowiłam wypróbować Rose absolue - niestety zapach zupełnie nie dla mnie.
Słodki, duszący, czuję go na sobie cały dzień - co oczywiście jest plusem dla kogoś, komu zapach się podoba.
Ktoś już to pisał i ja się z tym w zupełności zgadzam - zapach przypomina domową konfiturę różaną robioną przez moją babcię.
Mam go od kilku miesięcy i nie zużyłam nawet 1/4 buteleczki. Dla mnie jest taki "babciny", ale jak wiadomo to kwestia gustu i indywidualnych gustów zapachowych:)
Ja jako fanka dominującej nuty różanej w perfumach, temu zapachowi mówię zdecydowane NIE.
Dwie gwiazdki ze względu na ładną i minimalistyczną buteleczkę oraz sentyment do babcinych konfitur różanych ;)

Używam tego produktu od: kilku misięcy - w trakcie pierwszego opakowania
Ilość zużytych opakowań: 100 ml

róża i szczypta cynamonu

Zapach wprowadza w frywolny nastrój... Rozwesela i pobudza. Połączenie róży i cynamonu jest zaskakująco zmysłowe. Zmysłowe nie znaczy eleganckie... ;) Zdarza się, że te dwie cechy współistnieją... ale nie tym razem... ;)
Mimo to, od czasu do czasu, lubię czuć go na sobie.

W moim odczuciu, najciekawszy efekt uzyskuje się polewając z miniaturki ramiona lub spryskując je z bardzo bliskiej odległości. Rozpylone w tradycyjny sposób nie są już tak urzekające.

Produkt odpowiedni na chłodniejsze dni (poniżej 23 stopni). Przy wyższych temperaturach pachnie jak sfermentowany kompot lub tanie owocowe wino ;)

Używam tego produktu od: 5 m-cy
Ilość zużytych opakowań: 2 miniaturki (2 x 5ml)

Zmysłowa róża

Zapach skomponowany wokół królowej kwiatów Rózy przez Panią Christine Nagel.

Rose Absolue ujmuje świeżymi nutami jagód i żurawin oraz lekko pikantnymi(cynamon) akordami w nucie głowy.
Nutę serca otwiera dominujący bukiet róż- tureckich, bułgarskich, marokańskich. Bazę niczym wazon stanowi zmysłowa i ciepła paczula, oraz subtelne nuty bobu tonka i migdała.

Zapach różany i wokół roż, raczej słodki. Ma charakter flirciarski(świeże nuty jagód), zmysłowy(paczula), bardzo dziewczęcy, kobiecy (róze). Nie jest to zapach typowo kwiatowy, raczej przyprawowo-kwiatowo-wytrawny, ale mimo to główną rolę grają tu roże.
Nuty przyprawowe nadają Rose Absolue tę kremowo-różaną subtelnośc oraz świeżość. Zapach niczym miłość urzeka, delikatnością, zmysłowością, ciepłem i nasyceniem (bób tonka), zapach złozony a zarazem prosty, czysty. Po prostu różany.

Kobiecośc tutaj oscyluje pomiędzy frywolną dziewczęcością a namiętną kobiecością. Wiek u róż nie gra roli. Dlatego pokochają je zarówno osoby młode, zadziorne jak i dojrzalsze, kobiece.

Przypomina marmoladę różaną z cynamonem, ale w bardzo subtelny a zarazem apetyczny sposób.

Nie jestem amatorką róż, dlatego nie podchodze do Rose Absolue z uwielbieniem, ale doceniam wyszukane jej oblicze w odsłonie Secret d\\\'Essences.
Zdecydowanie zapach dla miłośników róż.

Idealny na lekko chłodniejsze dni z powodu ciepłych nut w bazie i z powodu swojego urokliwego charakteru na romantyczne randki.

Zapach dośc trwały- do kilkunastu godzin.

Flakon- charakterystyczny dla całej serii Secret d\\\'Essences. Piękny.

Używam tego produktu od: 2 miesiecy
Ilość zużytych opakowań: 1x 30ml

_____________________________________________________________
Kopiowanie i używanie do innych celów bez pisemnej zgody redakcji zabronione.

bardzo dobre

Przepiękny zapach, tak urzekający, że chciałoby się wdychać go bez końca, to są przynajmniej moje odczucia :)
Z dzieciństwa pamiętam różane zapachy, przytłaczające, bardzo mocne, ciężkie. Ten jest mocny i dobrze się trzyma, ale nie jest duszący. Wiele razy słyszałam opinie od osób postronnych, że pięknie pachnę, sama po kilku godzinach czuję zapach na sobie lub na ubraniu. polecam :)

Ilość zużytych opakowań: 1 małe opakowanie

Nadzienie różane

Zapach, jak tylko się pojawił w ofercie YR, bardzo mi się spodobał. Więc gdy wypuszczone na rynek zostały wersje w flakonu 15 ml, więc nie mogłam przepuścić takiej okazji i namówiłam moją mamę na zakup :D Zapach jest cudowny, jak idealne nadzienie różane w pączkach, które uwielbiam. I jaki trwały... Pewnie dokupię później większy flakonik, bo bardzo mi się podoba i flakonik i zapach ;)

Używam tego produktu od: dwa lata temu
Ilość zużytych opakowań: w trakcie 15 ml

moje pierwsze perfumy...ach

Kupiłam je sobie na 18 urodziny i absolutnie nie zgadzam się z tym, że nie nadają się one dla młodych dziewcząt-moim zdaniem bardzo do nich pasują, podkreślają ich młodość i świeżość. Są słodkie, mocne i trwałe z wyczuwalną orientalną nutą cynamonu, paczuli i bobu tonka przy wspaniałej, intensywnej róży w sercu zapachu. Zapach się nie nudzi i nie powszednieje. Jedynie może być lekko duszący, więc lepiej nadaje się na zimę. Mi te perfumy poprawiają humor, kiedy je testowałam pierwszy raz i miałam spsikany nadgarstek, całą drogę do domu wracałam wtulając w niego nos:)podobnie jak recenzentka niżej mam Parisienne YSL, w którym też główne skrzypce gra róża, ale...to nie jest to-jakaś rozmydlona, mdła w przeciwieństwie do tej z Rose Absolue-mocnej, pięknej mon amour:)

Używam tego produktu od:2 lata
Ilość zużytych opakowań:w trakcie pierwszej 50