Isana, Kaltwachsstreifen Körper (Plastry z woskiem do depilacji ciała na zimno)

Isana, Kaltwachsstreifen Körper (Plastry z woskiem do depilacji ciała na zimno)

Pojemność 20 szt

Plastry do depilacji ciała z kojącym aloesem. Zawierają 4 chusteczki kosmetyczne.
Wielkość plastrów ok. 13 x 5,5cm

Nowy skład:
Plastry z woskiem na zimno: Triethylene Glycol Rosinate, Glyceryl Rosinate, Cera Microcrystallina, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Vitis Vinifera Seed Oil, Tocopherol, Parfum, CI 61565.
Chusteczki pielegnacyjne: Isopropyl Myristate, Glycine Soja Oil, Aloe Barbadensis Leaf Extract, Parfum.

Mogłoby być lepiej

Od razu ostrzegam, że mam grube, sztywne włoski na nogach (trochę jak szczecina na męskiej brodzie) i są bardzo trudne w depilacji. Moje poprzednie plastry zrywały mniej niż połowę włosków, te już trochę ponad połowę. Ponadto zauważyłam, że cienkie włoski mojej mamy są usuwane w 100%. Wosk czasem zostaje na skórze, ale z chusteczkami z zestawu nie jest to problemem. Plastrów w opakowaniu jest dużo i wystarczają na długo (u mnie na jedną nogę idzie około 5 plastrów), więc ogólnie mam w miarę pozytywne odczucia.

Plusy:
- cena
- duża ilość plastrów w opakowaniu
- cztery chusteczki w opakowaniu (w moich poprzednich była tylko jedna)
- wyrywają stosunkowo dużo włosków
- wosk sie nie zrywa z plastrów

Minusy:
- wosk czasem pozostaje na skórze
- plastry nie wyrywają wszystkich grubych włosków
- plastry nie łapią krótkich włosków

Łydki-tak, pachy i bikini-nie

Wszyscy wiemy, ze marki Rossmanna potrafią pozytywnie zaskoczyć. Te plastry nie są jednak tanie i rewelacyjne. Kosztują niewiele i z grubsza tyle właśnie są warte. Jest sporo lepszych, także w podobnym przedziale cenowym.

Działanie: Plastry do depilacji na zimno, mające skutecznie usuwać niechciane włoski, także te niespecjalnie długie. I tutaj zaczyna się historia - no niestety, skuteczność usuwania krótkich włosków: producent twierdzi swoje, a rzeczywistość - swoje. Do tych plastrów trzeba być ,,zapuszczoną", bo 2mm włoska na pewno z miejsca nie ruszą. Moje włosy rosną szybko, więc do 4mm jestem w stanie się zimą domęczyć - wtedy plastry chwytają i wyrywają nieźle. Ogółem dobrze depilują tylko miejsca, gdzie skóra jest dobrze napięta, a obszar w miarę płaski (czyli łydki i uda). Nie polecam używać ich np. o pach lub bikini - wosk bardzo chętne i w dużej ilości zostaje na skórze, plastry lubią się też zrywać, a skuteczność jest znikoma. Przyklejony dwa razy w to samo miejsce z podrażniają nieludzko naskórek, bo razem z woskiem zrywa się sporo komórek warstwy rogowej. Poza tym, trzeba jeszcze te depilowane miejsca jakoś doczyścić z wosku i nie obywa się bez dodatkowego tarcia. Dobrze, że do opakowania dołączone są chusteczki, które dają radę i są dość delikatne, ale źle, że tylko cztery. Zważywszy na to, ile wosku lepi się do skóry, spokojnie mogłoby ich być dziesięć razy tyle.

Na plus:
-dość duże opakowanie (mam na myśli ilość sztuk)
-na gładkich powierzchniach i przy dłuższych włosach dają sobie radę
-łatwo je rozdzielić, a wosk jest wtedy w równej ilości na obu połówkach
-dołączone chusteczki są skuteczne
-neutralny, niedrażniący zapach

Na minus:
-nie wyrywają krótszych włosów
-nie wyrywają włosów np. z pach
-naklejone dwa razy pod rząd w to samo miejsce okrutnie podrażniają
-za mało chusteczek do usuwania wosku ze skóry
-niska skuteczność to też słaba wydajność

bubel

Te plastry nie wyrwały mi ani jednego włoska. Dałam je innej osobie wraz z instrukcją do użycia i również miała problemy z wypatrzeniem jakiegokolwiek gładkiego punktu na nogach. Wosk często i gęsto zostaje na nogach i trzeba ścierać dołączonymi chusteczkami (chociaż tyle, że je dali).
Próbowałam użyć plastrów na różne sposoby bo a nóż źle je używam. Niestety ani raz nie podziałało. Bubel jakich mało.

Zajawka Bądź fit z wizaz.pl

Nie dla mnie

Kupiłam plastry zachęcona ceną. Niestety, to jeden z nielicznych plusów... Plastry bardzo dobrze się rozdzielają i nagrzewają. Pózniej już tylko gorzej :(.
Minusy:
- wosk po oderwaniu plastra zostaje na skórze,
- rwą się,
- bardzo podrażniają skórę, po depilacji okolic bikini miałam obszerne sińce i krwiaki a przy tym nie wszystkie włoski zostały usunięte,
- chusteczki dołączone do opakowania wydawały się strzałem w dziesiątkę. Bardzo dobrze usuwały wosk. Przy całej depilacji upapciałam się woskiem az po łokcie, wiec przetarłam nimi rownież i ręce. Po paru godzinach pojawiła się wysypka...

Plusy:
- przystępna cena. W rossmanie to 13 zł za 20 sztuk,
- jeżeli cierpliwie podejdzie się do depilacji, to mozna dać sobie radę z tymi plastrami. Jednak na podrażnionej skórze to nic przyjemnego.

Beznadziejne...

Zawiodlam sie na tym produkcie..Plusem jest ilosc plastrów i ich cena, natomiast nie spełniają swojego zadania, czyli nie wyrywają włosów, na skórze zostaje dużo wosku, podrażniają skórę.
Zdecydowanie odradzam.

Nie spełnia obietnic producenta!

Jako, że sezon na krótkie spodenki już się zaczyna, postanowiłam wybrać się do Rossmanna, żeby przetestować coś do depilacji.Plastry kupiłam w promocji, za 9,99 .Użyłam ich do usunięcia jasnych (mało widocznych, lecz dość długich) włosków na udach.

PLUSY:
+ niska cena
+ niewyczuwalny zapach
+łatwo się rozdzielają
+ chusteczki pielęgnacyjne

MINUSY:
- usuwają jedynie pojedyncze włoski
- nie nadają się do wielokrotnego użytku
- bardzo podrażniają skórę
- nadają się raczej do usuwania naskórka, nie włosów

Nie polecam nikomu! Nie wyobrażam sobie, że plastry mogłyby działać na mocniejszym owłosieniu np. u dołu piszczeli., a co dopiero bikini...

Słąbe

Postanowiłam spróbować plastrów tańszych od Veeta i... zawiodłam się.

- sporo wosku zostaje na skórze,
- plastry zamiast wyrywać włoski, urywają je po skórze,
- kiedy zaczerwienienie mi zeszło, zauważyłam, że... zdarłam sobie trochę naskórka (okolice bikini).

Niewątpliwym plusem jest ilość plastrów w opakowaniu. Przyjemne są też chusteczki nasączone olejkiem. I to tyle z zalet XD

Używam tego produktu od: jeden raz

to ja podziękuję…

Nie jest to produkt dla mnie, zdecydowanie nie. Zabieg jest bardzo bolesny, a efekt nie utrzymuje się dłużej niż np. użycie maszynki, więc stwierdziłam, że to strata czasu, pieniędzy i zdrowia. Kiepsko zniosłam używanie tych plastrów, a próbowałam kilka razy, bo myślałam, że skóra przyzwyczai się. Niestety nic takiego nie nastąpiło. W zamian miałam permanentnie podrażnienia, z którymi nie mogłam sobie poradzić, więc odradzam. Mimo niskiej ceny i wydajności, które na pewno są zaletą to niestety mi w niczym nie pomogły te plastry, wręcz zaszkodziły.

krótkotrwały efekt

Niestety jestem zmuszona do depilacji wielu części ciała, więc plastry do depilacji są moim must have (brak funduszy na depilator ;) ) Na pierwszy rzut oka plastry Isana wydają się być bez zarzutu- przystępna cena, duża ilość plastrów w opakowaniu, dobra dostępność. Proces depilacji nie jest jakiś bardzo uciążliwy, wręcz przeciwnie- ból jest raczej niewielki, zaczerwienia znikają po kilku minutach, jednego plastra mogę użyć spokojnie dwa razy. Wydawać by się mogło, że produkt bez wad. Zachęcona pozytywnymi rezultatami popędziłam do Rossmanna po drugie opakowanie a tam...promocja! No po prostu grzech nie wziąć! Niestety efekty depilacji znikają w zastraszającym tempie... Już po kilku dniach zauważyłam odrastające włosy (głównie na rękach). W przypadku plastrów z innych firm gładką skórą cieszyłam się o wiele dłużej.

Używam tego produktu od: jakiegoś czasu
Ilość zużytych opakowań: w trakcie drugiego

Nie wyrywają włosków

Plastry kupiłam z myślą o depilacji nóg. Włoski mam jasne, dość cienkie.

Przed rozerwaniem plastra rozgrzewałam każdy kilka sekund nad płomieniem świeczki.
Plastry rozgrzewają się i rozłączają szybko i wygodnie. Na tym kończą się ich zalety.

Włoski zostają urwane przy skórze, tych usuniętych całkowicie jest na powierzchni plastra tylko kilka.
Niestety wosk prędzej usunie naskórek niż zbędne owłosienie.

Plusy:
- dobra cena
- łatwe w obsłudze
- przyzwoicie pachną
- często są w promocji

Minusy:
- nie usuwają włosków, a jedynie je skracają.

Używam tego produktu od: kilka prób

Bardzo dobre plastry

Depilacja plastrami to dla mnie najlepszy sposób na usuwanie zbędnego owłosienia i jak tylko mam przypływ gotówki to kupuję plastry. Bardzo dziwi mnie tak niska ocena tego produktu, mam porównanie do obu rodzai Joanny i Isana wypada przy nich bardzo dobrze.
Warto tutaj zwrócić uwagę na niesamowitą korzyść cenową-za 20 plastrów Isany płacimy 13 zł z groszami(a na promocji to już w ogóle bajka, można za 7-8 złotych je kupić), zaś za 10-12 plastów Joanny albo Tanity płacimy tylko o 2-3 złote mniej. Wnioski wychodzą same;)

Plastry bezproblemowo się rozgrzewają-wystarczy energiczne pocieranie między dłońmi przez minutę albo dwie. Nawet nie trzeba gorącego grzejnika i suszarki:ehem:
Rozdzielają się bez problemu. Plaster bardzo dobrze przylega do skóry i odrywa się bez problemu. Nie zostawia resztek wosku na skórze(ale pod warunkiem, że szybko i energicznie oderwiemy plaster).

Od razu mówię za co leci gwiazdka w dół-nie da się nimi zrobić pach i bikini, mimo zapewnień producenta(gdyby napisał, że są tylko do rąk i nóg byłby komplet gwiazdek). Mimo osuszenia skóry, przyprószenia jej pudrem oraz zapuszczenia włosków odpowiedniej długości wosk nie chwyta tam włosków, jedynie podrażnia skórę. Nie pomaga cięcie na mniejsze kawałki:nie:

Jednak do nóg są rewelacyjne:ehem: Skutecznie wyrywają wszystkie włoski i to razem z cebulkami(moje są bardzo gęste, bardzo grube i mocne jak cholera, no niestety)-pierwsze odrosty mam po 3-4 tygodniach i są to osłabione już włoski. Do tego czasu nogi są perfekcyjnie gładkie, wprawdzie zdarzy się kilka agentów, które zostały tylko urwane przy skórze, jednak jest ich na tyle niewiele, że mogę szybko się ich pozbyć pęsetą.
Oczywiście dla skutecznej depilacji włoskiem musi być spełnione kilka warunków:
-włoski nie mogą być ani za długie, ani za krótkie(u mnie to są włoski tydzień po goleniu maszynką),
-skóra musi być dokładnie osuszona, a już najlepiej jak jeszcze sypniemy pudrem dla dzieci,
-plaster należy mocno rozgrzać, dokładnie przykleić i mocno przyklepać do skóry(a nie przygładzić zgodnie z kierunkiem wzrostu włosa, bo nieco wosku się wtedy przemieści zgodnie z kierunkiem przygładzenia, więc będzie w niektórych miejscach chwytał słabiej). Najlepiej mocno docisnąć po prostu, bez żadnych masowań;)
-odrywanie plastra-mocne, pewne, zdecydowane! Jak się będziecie guzdrać to gwarancją jest, że więcej wosku zostanie na skórze jak na plastrze. Jasne,taka depilacja boli, ale plastry bolą, bo wyrywają włoski z cebulkami, same się na to decydujecie w chwili zakupu plastrów i bądźcie tego świadome:) Dla mnie ten ból to chwila, jak ostre poparzenie, ale od razu mija-wystarczy rozmasować skórę lub przyłożyć coś chłodnego.
-dobrze jest, aby skóra była po mocnym peelingu i ciepłej kąpieli, wtedy skóra będzie rozpulchniona i włoski będą łatwiej się wyrywać,

Niesamowite jest to, że jednego plastra mogę użyć co najmniej 3-4 razy, a rekordzista zaliczył 6 skutecznych użyć:D Ogólnie na dokładną depilację obu nóg od kostek do niemal pupy zużywam połowę opakowania czyli 5 podwójnych plastrów.

Plastry te nie podrażniają zbytnio skóry-pod tym względem wypadają lepiej niż Joanna.

Chusteczki dołączone do zestawu są bardzo przydatne i praktyczne. Wprawdzie zapakowane w niewygodne saszetki(ale w co innego by mogły być zapakowane?;)) i mają niemiłą dla mnie, pergaminową strukturę, ale bardzo dobrze usuwają resztki wosku(zdarzają mi się takie w okolicy kostek) i łagodzą podrażnienia, oliwka którą są nasączone znaczy się. Oliwka ma ładny, nienachalny zapach, solidnie natłuszcza i nawilża skórę niezapychając jej na udach. Podczas jednej depilacji zużywam ich dwie.

Bardzo dobre i tanie plastry do depilacji. Wprawdzie do pach i bikini się nie nadają, ale do dużych powierzchni ciała, takich jak ręce i nogi, są świetne. Są świetne do skutecznej i efektywnej depilacji, poza tym chusteczki dołączone do zestawu także są dobre i bardzo przydatne.

Ilość zużytych opakowań: dwa opakowania

Przekonałam się do depilacji plastrami

Wypróbowałam już wszystkie sposoby usuwania włosków za wyjątkiem wosku, ale zawsze jednak wracałam do zwykłych maszynek, które mają jedną ważną zaletę: dokładność. Niedawno postanowiłam wziąć rozbrat z jednorazówkami; ostatecznie i na zawsze. Mam dość codziennego golenia i szybko odrastających grubych włosków. Postanowiłam przerzucić się na depilację, która daje bardziej długotrwały efekt. Te plastry kupiłam dawno temu w celu wydepilowania nóg, ale nie byłam zadowolona z efektu albo po prostu źle to robiłam. Wyciągnęłam je z szafki i postanowiłam wypróbować na początek na rękach nietkniętych wcześniej depilacją, na małym fragmencie. Próba była na tyle pozytywna, że skończyłam z całymi wydepilowanymi rękami. Poszłam za ciosem i wydepilowałam również pachy, które do tej pory traktowałam jednie maszynką i paroma nieudanymi próbami z kremem do depilacji. Plastry usunęły 95% włosków za pierwszym pociągnięciem. Nadają się do ponownego użycia (poprawek), po złączeniu i ponownym podgrzaniu suszarką. Nakładam je na oczyszczoną skórę (warto wcześniej zrobić peeling). W przypadku depilacji pach zauważyłam, że jedynie posypanie ich wcześniej skrobią ziemniaczaną sprawiło, że plastry chwytały włoski. Bez skrobii efekt był znikomy. Po jeszcze kilkukrotnym użyciu plastrów efekt był prawie idealny, zostały tylko pojedyncze nieliczne włoski. Żeby efekt był zadowalający należy przestrzegać kilku reguł (rozgrzanie suszarka, wcześniejszy peeling, ew. posypanie skrobią). Włoski nie mogą być zbyt krótkie. Zauważyłam, że skuteczność plastrów uzależniona jest w dużej mierze od techniki przylepiania plastra i jego zrywania (najlepiej jak najbardziej równolegle do skóry, szybkim szarpnięciem). Plastry mają tę przewagę nad depilatorem, że ból jest o wiele mniejszy, a za jednym pociągnięciem pozbywamy się całego fragmentu włosków. Nie miałam wcześniej doświadczenia z depilacją pach plastrami, a jednak ból okazał się niewielki na tyle że na pewno pozostanę przy tym sposobie. Chusteczki nasączone olejkiem dołączone do plastrów są świetne usuwają pozostałości wosku i łagodzą podrażnienia. Po użyciu chusteczki na wydepilowane ręce podrażnienie zniknęło po dwoch godzinach, w przypadku pach kiedy juz nie miałam ani jednej chusteczki, utrzymywało się dłużej.
Stosunek ilości plastrów w opakowaniu do ceny- bardzo atrakcyjny.
Jedynym minusem tych plastrów, jaki zauważyłam, to nieusuwanie 100% włosków (a znacie plastry które to robią?).

Używam tego produktu od: kilku tygodni