Clearasil, Na co dzień, Żel z mikrogranulkami

Clearasil, Na co dzień, Żel z mikrogranulkami

Żel z mikrogranulkami Clearasil to skuteczny produkt do codziennego mycia twarzy. Zawiera mikrogranulki, które działając jak łagodny peeling odblokowują pory i oczyszczają skórę z kurzu i łoju. Jednocześnie kwas salicylowy delikatnie rozpuszcza zrogowaciały naskórek i złuszcza go. Dzięki temu substancje czynne łatwiej przenikają do wnętrza porów, gdzie niszczą bakterie powodujące zmiany trądzikowe. Regularne stosowanie żelu, rano i wieczorem, zapobiega powstawaniu wyprysków. Żel nie wysusza ani nie podrażnia wrażliwej skóry. Zawiera glicerynę, która nawilża oraz poprawia elastyczność naskórka.

Mikrogranulki naprawdę mikro bynajmniej dla mnie nawet nie wyczuwalne xD

Kilka lat temu wygrałam całą serię... nie mam trądziku nigdy też nie miałam ale stosowałam tak zapobiegawczo- nigdy nie zaszkodzi ;) Mam suchą i wrażliwą cerę więc nie wyobrażam sobie go uzywac codziennie... ja używam go raz na tydzień kiedy robię peeling maseczki itp. :) Będąc szczera szału nie ma ale jak na taką cenę to jest ok. Fajnie chłodzi ale też piekielnie wysusza więc nie mozna przesadzac z długością mycia nim cery. ładnie zwęża i oczyszcza pory skóra jest świeża i wręcz się sama świeci. Co do mikrogranulek to w ogółe ich nie wyczuwam... posiadam też żel-krem z tej serii i będąc szczera konsystencję mają identyczną i kolor bynajmniej różnią się tylko opakowaniem ;p Szkoda, że te kosmetyki są coraz mniej dostępne na PL półkach ;p

Plusy:

+ Fajnie chłodzi
+ ciekawa konsystencja
+ Zwęża i oczyszcza pory
+ Skóra jest świeża

Minusy:

- Brak granulek

Używam tego produktu od: Używałam około półtora roku
Ilość zużytych opakowań: Zużyłam całe opakowanie 150ml

b.lubię :)

Ten żel jest najlepszym jaki do tej pory miałam.
Po używaniu under 20 "never ever" (którego to nawiasem mówiąc nie lubię) moja skóra była bardzo wysuszona mimo wersji "delikatniejszej".
Ale o tym to już w innej recenzji. A więc:
+ Żel bardzo dobrze oczyszcza skórę, delikatnie peelingując i odświerzając ją.
+ Konsystencja fajna, nie pieni się, ale mi to nie przeszkadza, mikrogranulki są delikatne.
+ nie podrażnia skóry, nie wysusza jej co jest wielkim plusem.
+ zapach - mi osobiscie nie przeszkadza.

Używam tego produktu od: kiedyś dawno temu, i teraz od 2 tygodni

dla mnie w sam raz

Dzięki niemu nie mam wyprysków. Wcześniej usunęłam je ,,ekstremalnym" Clearasilem Ultra ;) Jeżeli ktoś ma trądzik, to najlepiej niech się uda do dermatologa; ten środek jest do zapobiegania, nie do usuwania.

Co do mikrogranulek: strzał w 10-tkę:) Nie jest to peeling, lecz patent na lepsze doczyszczenie porów.

Używam tego produktu od: prawie rok
Ilość zużytych opakowań: kończę pierwsze

Jak zrobić pastelowy makijaż na wiosnę?

dziwny...

dziwny ten żel, jeżeli można go w ogóle nazwać żelem - bardziej przypomina krem
nie pieni się, przez co nie czuć oczyszczenia
kupiłam zachęcona mikrogranulkami - niestety, są one tak małe, że wcale ich nie czuć, nic nie robią... spodziewałam się czegoś lepszego
nie zmywa makijażu - na waciku z tonikiem znajdowałam puder lub podkład...
właściwości antybakteryjnych nie zauważyłam
mało wydajny - na dnie opakowania zostaje dość spora ilość kosmetyku, której nie da się nijak wydobyć

jak dla mnie plusem jest tylko dosć niska cena, wygodne opakowanie i efekt chłodzenia po umyciu...

Używam tego produktu od:ok miesiąca

czy to właściwie peeling??

po pierwsze - myjąc twarz tym specyfikiem prawie nie wyczuwam działania mikrogranulek, niby są ale żadnego efektu peelingu nie zauważyłam

po drugie - nie odblokowuje porów, nie wiem co to za bajka z tym odblokowywaniem!!!!!!!!!

po trzecie - nie zapobiega powstawaniu wyprysków, dalej sie pojawiają :(

po czwarte - rzeczywiście nie wysusza i nie ściąga skóry

po piąte - nie widze żadnej różnicy między stosowaniem tego żelu a zwykłego mydła bambino :(
więc może lepiej pozostać przy BAMBINO bo przynajmniej nie wyrzucasz tyle kasy na marne

Nie polecam

Używam tego produktu od:miesiąca
Ilość zużytych opakowań:w trakcie pierwszego

To Clearasil???

Miałam dużo obaw w związku z kupnem tego żelu. Wszelkie inne kosmetyki Clearasilu, jakich używałam (oprócz Kremowego Żelu), podrażniały moją cerę i strasznie ją wysuszały, w związku z SLSem na początku składu. Jednak w ramach akcji "buszujemy po drogerii" ;) natknęłam się na ten żel i jako jeden z nielicznych zawierał Sodium Lauryl Sulfate gdzies tam na peryferiach listy składników. Poza tym opis producenta "(...) Żel zwalcza 3 głowne przyczyny powstawania trądziku: odblokowuje pory, oczyszcza skórę z zanieczyszczeń i nadmiaru tłuszczu oraz działa antybakteryjnie" przeważył szalę zwycięstwa na stronę tego kosmetyku i trafił on do mojego koszyka. Jednak naiwna to ja nie jestem ;) i nie wierzę ślepo w zapewnienia producentów, bo na naszym rynku każda firma może wypisywać na opakowaniach co jej się żywnie podoba (najbardziej śmieszą mnie napisy na smarowidłach typu antycellulit- "3 cm w 2 tygodnie" lub przeciwzmarszczkowych- "efekt lasera" itp). Po prostu postanowiłam dać ostatnią szansę firmie Clearasil, gdyz wg. mnie nie miała się ona czym poszczycić. I tu spotkało mnie zaskoczenie(pozytywne!), ponieważ:
*żel b. dobrze oczyszcza, nawet z makijażu (oczywiście nie używałam go do demakijażu oczu i nie mam zamiaru).
*nie wysusza.
*delikatnie chłodzi skórę po umyciu, co jest bardzo przyjemne przy mojej naczynkowej cerze.
*ma postać nie pieniącego się kremu z mikrogranulkami, które są naprawdę mikro, dzięki czemu nie podrażnia mojej skóry.
*używam go rano i wieczorem dla wspomożenia kuracji antytrądzikowej i sprawdza się w tej roli znakomicie, bo rzadziej wyskakuje jakiś "surprise".
*poza tym jest zamknięty w estetycznym, wygodnym opakowaniu z pompką i można dozować kremożel bardzo dokładnie.
*ma nienachalny, niedrażniący zapach
*minusów nie znalazłam ;)

Może jak skończę pierwsze opakowanie i będzie nadal taki dobry (moja skóra szybko przyzwyczaja się do kosmetyków) to gratisowo dorzucę gwiazdkę. Narazie będę ostrożna z szastaniem gwiazdkami ;) ;) Polecam cerom mieszanym , tłustym, trądzikowym (drobinki nie są ostre i nie powoduje roznoszenia bakterii z pryszczy po twarzy), zanieczyszczonym. Używam tego produktu od: będzie ze 2 tygodnie

11.05.2007- Znalazłam jeden minus- jest niewydajny!!!
Ilość zużytych opakowań: dwa i trochę od niego odpocznę...

szorstki krem

jest delikatny, ale oczyszcza (nawet makijaż).łatwo go zaaplikować.pozostawia lekki film na twarzy. zapach nie drażni. nie zauważyłam jakiegoś super efektu antytrądzikowego,ale mimo wszystko jestem zadowolona. średnio wydajny.

Używam tego produktu od:2 tyg
Ilość zużytych opakowań:mało