Tuscany Per Donna EDP

Tuscany Per Donna EDP

Bardzo zmysłowy, ponętny i kuszący zapach, który doskonale łączy ciepło i włoski erotyzm z elementami ziołowymi, kwiatami, nutami drzewnymi oraz słodką wanilią. Inspiracją do stworzenia tego eleganckiego zapachu były cisza Toskanii i kobieta renesansu... Perfumy na wieczór.

Nuty zapachowe:
nuta głowy: śliwka, hiacynt, brzoskwinia, nuty ziołowe, bergamotka.
nuta serca: goździk, róża, kapryfolium, ylang-ylang, peonia, jaśmin.
nuta bazy: drzewo sandałowe, drzewo cedrowe, styrax, wanilia, ambra.

Cena: 299zł / 50ml; 365zł / 100ml

50 - 100ml
Nuty
drzewne
Rekomendacja
na wieczór

Bukiet

Gdyby zabrano mnie na wyspę gdzie zgromadzono wszystkie zapachy świata i kazano mi wybrać bukiet tych, które lubię najbardziej to ich sumą byłoby coś na kształt Tuscany Per Donna. Ale zbiór zapachów na tej wyspie nie znajdowałby się w laboratorium, zapachy nie byłyby w atomizerach niczym olfaktoryczna encyklopedia Demeter. Byłyby wkomponowane w naturę. Żywe kwiaty, drzewa, suche pnie, mięsiste mchy. Krążyłabym po tym żywym skarbcu bez żadnego zastanowienia wskazując palcem co mi się podoba, a perfumiarska świta notowałaby skrupulatnie co i jak. Nastepnie udałabym się z moimi towarzyszami do przaśnej drewnianej chatki otoczonej słonecznikami i tam w tradycyjny sposób ważyłby się zapach z wybranych przeze mnie składników. Starsza pani wygladająca jak stereotypowa babcia krzątałaby się i doglądałaby wszystkiego, zupełnie jakby piekła placka.

Zapach rozwija się bez kompleksów, bez przyczajenia. Uderza bogactwem składników i ciepłem. Jest okrągły, rdzawy, bardzo jesienny. Co najważniejsze w Tuscany nie czuję się jakbym pachniała perfumami tylko tym co jest w nich zawarte (ach ta cudowna śliwka!). Gdybym jednym słowem miała określić ten zapach byłoby to słowo "bukiet" ale nie z kwiaciarni, tylko bukiet pięknych woni ułożony w mojej głowie.

Swoją recenzję skopiowałam z oceny Tuscany Estee Lauder, to są te same zapachy więc recenzja będzie ta sama. Ja posiadam jeszcze wersję tą od Aramisa.

Używam tego produktu od: rok

Ilość zużytych opakowań: 50 ml, masa próbek i 2 ekstrakty (wszystko w użyciu i w zapasie) :D

Był taki czas...

Był taki czas, kiedy pociągały mnie tego typy zapachy - to czas Venezii Laury Biagiotti i właśnie Tuscany per Donna... śliwkowo-goździkowy, mszysty i drapiący w gardle... ja zbyt młoda aby go docenić, on zbyt dorosły aby się na mnie dobrze układać... poleciał w świat ;) i nie tęsknię...

Ilość zużytych opakowań: niecała 50ml, rozstanie bez bólu

ładne, ale to już było

Zapach jest bardzo bardzo ładny, orientalny, ciepły, drzewny, z wyrazistą nutą śliwki. Jest tylko jedno ale - na mnie pachnie jak nieco złagodzone i ugrzecznione klasyczne Poison, zapewne z powodu charakterystycznego połączenia śliwki z goździkiem. Dlatego właśnie mimo wysokiej oceny zaznaczyłam, że nie kupię Tuscany - wolałabym kolejną flaszkę Poison. Ale gdybym dostała w prezencie, zużyłabym je na pewno z przyjemnością.

Używam tego produktu od:
Ilość zużytych opakowań: próbka