Vichy, Aqualia Thermal, Creme Extra Sensitive (Krem do skóry bardzo wrażliwej)

Vichy, Aqualia Thermal, Creme Extra Sensitive (Krem do skóry bardzo wrażliwej)

Składniki aktywne:
witamina B3 – o właściwościach przeciwzapalnych, zmniejsza zaczerwienienia, łagodzi i koi skórę
Kwas hialuronowy – o właściwoścach silnie nawilżających, poprawia sprężystość skóry
masło karite – przywraca równowagę lipidową skóry, odżywia, koi i nawilża skórę
woda termalna z Vichy – bogata w 15 minerałów, wzmacnia, regeneruje przywraca pH skóry

Po pierwszej aplikacji:
wg 88% kobiet skóra jest ukojona
wg 98% kobiet uczucie pieczenia jest zredukowane

Po 4 tygodniach stosowania:
wg 93% kobiet komfort skóry jest przywrócony
wg 83% kobiet zaczerwienienie skóry jest widocznie zredukowane

Długotrwałe nawilżenie do 48 h.

Źródło: Test samooceny, 4 tygodnie, 46 kobiet (20-60 lat) o skórze wrażliwej.

Testowany dermatologicznie. Hipoalergiczny. Bez konserwantów, parabenów, alkoholu etylowego i barwników. Hermetyczne opakowanie minimalizuje kontakt z zanieczyszczeniami oraz zapobiega utlenaianiu się formuły.

Bardzo delikatny

Krem bardzo delikatny i łagodny dla skóry, przez pierwszych kilka dni miałam problem z rozsmarowywaniem ale po tygodniu skóra mi się przyzwyczaiła i myślę że jest ok. ale tylko na noc. Na dzień krem zupełnie się nie nadaje ponieważ mam uczucie ściągnięcia na twarzy.

z pewnością nie nawilża na 48 godzin, ale jest to dobry krem

Moja skóra - dojrzała, mieszana. Lubię kremy mocno nawilżające.

Ten krem jest przeznaczony do skóry wrażliwej. Moja nie jest wrażliwa, więc nie oceniam jak sobie radzi z wrażliwością. Dostałam miniaturkę (15 ml), która wystarczyła, by dobrze krem poznać.

Nie oceniam opakowania, bo miałam miniaturkę.

Skład - kilka składników, które mi się podobają (np. skwalan, niacynamid) , ale i kilka, których wolałabym nie mieć na twarzy (np. silikony bardzo wysoko w składzie).

Stosowanie i Działanie
Kremu próbowałam i na dzień i na noc. Na dzień był w porządku. Nadaje się pod makijaż i można go stosować na serum/olejek. Na noc - dla mojej dojrzałej skóry za lekki.

Krem dobrze się rozprowadza, nie roluje się (nawet nałożony grubszą warstwą). Wchłania się dość szybko i zostawia miłe poczucie, że twarz jest nawilżona. Bez zapachu.

Nie wiem co producenci kosmetyków mają na myśli, kiedy piszą, że krem nawilża przez 48 godzin. Jak to mamy sprawdzić i co ma z tego wynikać? W ciągu 48 godzin kilka razy myjemy twarz i nakładamy kremy.

Podsumowując
Niezły krem. Nawilża. Skóra czuje się komfortowo. Nadaje się pod makijaż. Dla dojrzałej skóry może być niewystarczający.

Bardzo dobry krem

Jestem zadowolona z efektów, skóra nie jest podrażniona, jest odpowiednio nawilżona, aksamitna w dotyku. Krem działa kojąco, poprawił stan mojej cery, która została podrażniona nieodpowiednio dobranym kosmetykiem.
Jedyny minus - po kilku godzinach od nałożenia kremu (dosyć szybko) - skóra świeci się w strefie T.

Bez rewelacji

Krem stosowałam na noc ponieważ pod makijaż się nie nadaje.
Dobrze nawilża, łagodzi podrażnienia, ale nie redukuje zaczerwienień.
Cena dosyć wysoka , raczej nie wrócę do niego.
Działa dobrze,ale za taką cenę spodziewałam się czegoś lepszego.

Rewelacja!

Ten krem to ukojenie dla skóry wrażliwej. Długo szukałam produktu, który nie będzie podrażniał mojej wrażliwej cery, a przy tym dobrze nawilżał i odżywiał. Dzięki niemu uwolniłam się od koszmaru piekącej i czerwonej twarzy. Ten krem jest jak kojący plaster na podrażnienia.

Mieszane uczucia

Moja skóra jest przyzwyczajona do lekkich, wchłaniających się kremów – ten jakoś nie przypadł mi do gustu. Na palcu wydaje się lekki, ale po nałożeniu czuję jego ciężkość. Skóra jest po nim bardzo tłusta, nie wchłania się, odczuwam film na twarzy. Już samo rozprowadzenie jest ciężkie. Stosowałam na noc i po przebudzeniu wciąż świeciłam się od kremu. Nie lubię takiego efektu, bo boję się zapchania buzi. Na szczęście krem mnie nie pozapychał. Nawilżył buzię, ale bardzo powierzchownie, bo mam wrażenie, że w ogólnie się nie wchłonął. Czułam się jak po nałożeniu tradycyjnej Nivei. Na pewno nie nadaje się pod makijaż, ale koi ewentualnie zaczerwienioną buzię. Nie zauważyłam negatywnego wpływu na cerę w postaci wyprysków czy zaskórników wiec na pewno nie zapycha (o czym świadczy nawet skład), ale jednak mam wrażenie, że jest tłusty i ciężki, i raczej działa wierzchnio, a za tym nie przepadam.

super krem

“AQUALIA THERMAL EXTRASENSITIVE to krem który okazał się moim wybawcą. Dzięki niemu moja skóra stała się wolna od zaczerwień , rumieńców i podrażnień. Każdego ranka z uśmiechem spoglądam w lustro, bo moj wieczny koszmar się skończył. Cera ma równomierny kolor , jest głęboko nawilżona i odżywiona. Krem jest w bardzo poręcznym opakowaniu z pompką która sprawia, że żadne bakterie się nie przedostaną do jego wnętrza. Wygodnie się go aplikuję , widać jak skóra "pije kosmetyk", błyskawicznie go wchłania i odżywia skórę. Skóra jest miękka i ukojona. Krem jest delikatny i spełnił wszystkie moje oczekiwania. Dzięki niemu znacząco poprawił się stan mojej cery, a jakbym odmłodniała. Owacje na stojąco dla Vichy , za tak wspaniały krem - który uwalnia od koszmaru jakim jest czerwona, piekąca cera. Teraz to już odległe wspomnienie.”
Krem ma wiele zalet :
- nawilża skórę