Polecamy: Zostań Twarzą Kinder Bueno 3 DNI DO BIELI

La Roche Posay, Cicaplast (Preparat przyśpieszający regenerację naskórka)

La Roche Posay, Cicaplast (Preparat przyśpieszający regenerację naskórka)

Preparat przyśpiesza regenerację naskórka chroniąc go niczym plaster. Wskazany do stosowania na zmiany skórne, skórę podrażnioną, popękaną i po zabiegach chirurgicznych. Posiada potrójne działanie: regeneruje naskórek dzięki obecności kompleksu minerałów miedzi/cynku/manganu, który aktywuje produkcję nowych komórek oraz madekasozydu, który sprzyja właściwej organizacji nowo powstałych komórek oraz wytwarzaniu równomiernej powierzchni; działanie antybakteryjne zawarty w preparacie glukonian cynku ogranicza namnażanie się mikroorganizmów a medekasozyd redukuje liczbę mikroorganizmów osiadąjących na skórze; działanie ochronne dzięki oddzielaniu rany od środowiska zewnętrznego. Konsystencja preparatu jest niewidoczna na skórze, nietłusta, nieklejąca się, łatwa do nałożenia.
Rezultat: odpowiednio chroniona oraz stymulowana do produkcji nowych komórek, skóra szybciej się regeneruje. Nie zawiera środków zapachowych. Nie powoduje zaskórników. Tolerancja testowana na nabłonku ust.

Całkiem ok

Kupiony po zabiegu laserem frakcyjnym
Twarz ładnie się wygoiła,
Dobrze się wchłania,
pozostawia zabezpieczający film na skórze
łatwo się go rozsmarowuje.

Minusy:
cena,
bardzo małe opakowanie

W aptekach można znaleźć maści tańsze, a działają tak samo.

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1486441].usefull || 0 }}% pomocna.

Dobry

Używam do twarzy na gojenie po pryszczach, oraz na dłonie ponieważ tu tkwi ogromny problem czyli pękanie do krwi i ból. Nic nie pomaga na dłuższą metę. Krem ten użyty na noc nie pomaga zbytnio, natomiast użyty w dzień pod plaster goi i koi. Regeneruje naskórek, rany goją się lepiej. Fajnie się wyciska a na koniec tylko przecinam opakownie. Wydajny. Cena wciąż wysoka. Póki co hit bo pomaga jakoś na te chore łapki.

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1344446].usefull || 0 }}% pomocna.

Doskonały na trudny czas.

Bardzo lubię ten krem i często do niego wracam.
Jest gęsty, treściwy i wydajny. Neutralnie pachnie i działa na wiele frontów.

To jeden z tych kosmetyków, które spełniają obietnicę producenta.

+ chłodzi i regeneruje
+ łagodzi podrażnioną skórę
+ chroni przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi, wiatrem, mrozem
+ leczy suchą, zaczerwienioną, podrażnioną skórę na nosie (katar alergiczny, zwykły)
+ sprawdzi się ochronnie i łagodząco przy kuracjach retinolami
+ regeneruje skórę po oparzeniach ( np. słonecznych)
+ łagodzi podrażnioną skórę do depilacji, np. wąsika, łuku brwiowego

-niestety, drogi.

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1331316].usefull || 0 }}% pomocna.
La Roche Posay Skin Checker

Krem ratunek

Krem ratował moją buzię zimą, gdy miałam problemy z cerą. Dzięki niemu twarz nie bolała, nie była tak naciągnięta, nie piekła na mrozie. Zmiany widocznie się goiły. Sprawdził się zdecydowanie lepiej niż Cicalfate Avene. Nie zapychał. Ma też dobre opakowanie, precyzyjnie się go nakłada. Można wydobyć cały krem, a opakowanie nie przedziurawia się jak w innych kremach tego typu. Krem jest wart ceny. Jest wydajny. Polecam w trudnych sytuacjach :-)

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1277836].usefull || 0 }}% pomocna.

opatrunek

Potrzebowałąm kremu po zabiegach dermatologicznych a skończył mi się Cicalfate Post-acte z Avene i coś musiałam kupić. Był Cicaplast. Kupiłam, nałożyłam, zakochałam się.
Krem jest w tubce z dziubkiem - precyzyjnie sie aplikuje.
Krem jest bezbarwny, lekko przejrzysty, bez zapachu, w aplikacji łatwy, śliski, zostawia powłoczkę błyszczącą, nieco lepką która jednak może nie przydaje mi urody, ale zapewnia duży komfort używania. Jak w przypadku konkurencyjnego Cicalfatu z Avene denerwowała mnie konieczność wielokrotnego aplikowania w ciągu dnia i osadzanie się seledynowego kremu w suchych skórkach, tak podczas używania tego kremu nic takiego nie występowało. Mam wrażenie, że ta moja zmaltretowana kwasami skóra jest zaopatrzona, spokojniejsza, suche skórki tak nie odstają, jest mniejsze ryzyko ich przypadkowego oderwania. Nawet wyjście na zimne powietrze mi niestraszne.
Preparat jest całkiem wydajny.
Jestem bardzo zadowolona i myslę, że będzie to mój krem pierwszego wyboru przy akcjach dermatologicznych i polecam go z czystym sumieniem innym.

Używam tego produktu od: 4 dni

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1058321].usefull || 0 }}% pomocna.

hit

Używam go po mikrodermabrazji jako opatrunek i aby wzmocnić barierę lipidową skóry. Sprawdza się znakomicie.
Nawilża, natłuszcza, chroni skórę przez wiatrem i mrozem. Po kilku dniach świecenia wracam do swojego kremu i nie mam problemu na kilka miesięcy.

Po prostu działa.

Używam tego produktu od: kilku lat
Ilość zużytych opakowań: kilka, ale żadno do końca

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1036775].usefull || 0 }}% pomocna.

Jedyna pomoc dla tragicznej skóry

Zimą na moich dłoniach, na kostkach konkretnie, zaczęła się sieczka. Skóra była cała czerwona, popękana, piekąca, ciągnąca, łuszcząca się.. Nie dość, że bolało jak diabli, to jeszcze wyglądało paskudnie! I zaczęło rozłazić się dalej na palce... Wtedy rzuciłam się na aptekę. Oczywiście - La Roche.

Farmaceutka poleciła mi ten produkt, i naprawdę trafiła w dziesiątkę. Już po pierwszym nałożeniu poczułam niewypowiedzianą ulgę! Na drugi dzień niemal mogłam zapomnieć o problemie. Potem było już tylko lepiej, stan nie tylko nie pogarszał się już, ale poprawił się tak szybko, że aż byłam w szoku!
Używam go nadal, ale już tylko na noc. Jest bardzo wydajny :)

Używam tego produktu od: ok. 6 miesięcy
Ilość zużytych opakowań: 1 niecałe!

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1016936].usefull || 0 }}% pomocna.

Plaster w kremie.

Zalety :
- Wygodne opakowanie tubka z "dziubkiem", który precyzyjnie dozuje krem. Higieniczne, estetyczne.
- Nie podrażnia ani nie uczula.
- Przyspiesza regenerację naskórka. Wieczorem skóra może być zaczerwieniona, podrażniona - nad ranem nie ma już tego problemu.
- Nie zapycha.
- Nadaje się pod makijaż.
- Dobrze się rozprowadza.
- Regularnie stosowany znacznie poprawia stan skóry. Wypryski pojawiają się sporadycznie albo wcale.
- Zabezpiecza drobne ranki, pęknięcia niczym plaster.
- Nie tłuści ale pozostawia delikatny film.
- Nie lepi się.
- Przyjemna konsystencja mleczno przezroczystego krem-żelu.
- Wydajność.
- Dostępność.
- Cena.

Wady :
- Problem z wydobyciem końcówki kosmetyku. Po rozcięciu tubki okazuje się,że jeszcze sporo pozostało.
- Mniej skuteczny niż balsam z tej serii.
- Nie nawilża dostatecznie mocno.

Używam tego produktu od: 3 - 4 miesięcy

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[995544].usefull || 0 }}% pomocna.

Bardzo dobrze się sprawdza

Wypełnia zadania, które do niego należa :) Po bardzo mocnym przesuszeniu skóry (z powodu dobrania kremu do tłustej cery, której jednak nie mam, ale kierowałam się usuwaniem zaskórników) pomógł znakomicie i bardzo szybko odbudował naskórek, czego nie zrobił NIVEA i NIVEA SOFT.

Używam tego produktu od: niedawna
Ilość zużytych opakowań: żadnego, jedno w trakcie

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[993718].usefull || 0 }}% pomocna.

Gdy nie wiem co nałożyć na twarz...

Haha :) To jest naprawdę fenomenalny kosmetyk :) Przez lata borykałam się z trądzikiem spowodowanym katowaniem mojej buzi przez siebie samą. Już teraz nie praktykuję takiego sadomasochizmu, aczkolwiek pomocą w regeneracji mojej buzi był zawsze Cicaplast!

Naprawdę pomaga w regeneracji, koi buzię i nie podrażnia. Na pewno nie działa w ogóle na zmniejszenie wyskakiwania niespodzianek, ale również nie zapycha. Ma średnie właściwości nawilżające, nie natłuszcza, ale dlatego właśnie jest fajny. Uwielbiam nakładać na niego makijaż i często mi się to zdarza. Bywają dni, że po prostu nie wiem jaki krem z mojego arsenału nałożyć na twarz, bo nie chcę żeby był zbyt odżywczy, ale nie chcę również żeby nie robił nic i wtedy nakładam Cicaplast.

Obowiązkowo w mojej kosmetyczce.

Używam tego produktu od: kilku lat
Ilość zużytych opakowań: około 5

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[977131].usefull || 0 }}% pomocna.