Metal

Metal

Klasyczny zapach Paco Rabanne wprowadzony na rynek w 1979 roku. Kwiatowo - drzewny aromat zamknięty w prostym, eleganckim opakowaniu. Zarówno nazwa, flakon jak i sam zapach budzą skojarzenia z główną wizytówką jego każdej kolekcji - metalem.
Zapach skomponowano na nutach: bergamotki, świeżej róży, hiacyntu, białego irysa, brzoskwini, drzewa różanego, ylang - ylang oraz piżma. Początkowo chłodna i płaska kompozycja z czasem zyskuje na cieple i głębi.
Zdecydowanie dla kobiet lubiących zaskakiwać.

Cena: EDT ok. 200zł/ 100ml

Rekomendacja
na dzień, na wieczór
50 - 100ml

Nigdy więcej zapachów vintage...

Niestety, tak kończy się kupowanie w ciemno. No i mam nauczkę - żadnych woni stworzonych przed 1990 r.A już szczególnie starszych ode mnie :/
Tak musiała pachnieć panna yuppie lat 70/80. Kwiatowość, ale taka jednostajna, smrodliwa i przestarzała. Nie mogłam sobie uświadomić, co mi to przypomina...No, jasne - sławetne, rodem z PRL perfumy \"Być może\". Nawet nie chodzi o nuty, ale o tę samą duszność i ostrość. \"Metal\" jest dla mnie ciężki i przytłaczający. Za bardzo babciny...
Natomiast ogromny plus za buteleczkę. Prosta, nowoczesna, designerska wręcz. Szkoda, że tak mało współgra z zawartością.
Myślę, że trzeba być faktycznym fanem takich zapachów z przeszłości. I na pewno nie kupować w ciemno...

Używam tego produktu od: jakiegos czasu
Ilość zużytych opakowań: ułamek z 100 ml

Ma charakterek :)

Bardzo ciekawy zapach. Otwiera się nutą pestek słonecznika, później czuję konwalię i dziwaczny zapach kwiatu takiej doniczkowej roślinki z kolorowymi liśćmi w kształcie strzałek, a w bazie jest zmysłowa mieszanka mchu i piżma. Trwały, ale nie tworzy wielkiej chmury wokół noszącej osoby, wyczuwalny blisko skóry. Dość wytrawny, na dzisiejsze standardy (landrynki i szampon :rolleyes: ) nawet można by powiedzieć - męski.
Buteleczka ładna

Recenzentka poniżej pyta, gdzie można go dostać. Na Allegro, u sprawdzonych sprzedawców jest od 109zł/100ml :)

Używam tego produktu od:kilku dni
Ilość zużytych opakowań:pierwsze w trakcie (prezent od pewnej przemiłej osoby :cmok: )

Kobiecy i intrygujacy

Uwielbiam ciekawe i tajemnicze zapachy.
Jestem absolutna fanką oryginalnych perfum i osobiscie mialam juz naprawde sporo :)
Moim absolutnym faworytem jest stary zapach Paco Rabanne Metal , ktory dostałam na 18 urodziny a bylo to ochocho dawno temu;) w miedzyczasie często wracałam do Dune Diora, Modemoiselle Chanel i kilku jeszcze innych jednak zadne z wyzej wymienionych nie byly tak doskonale jak Metal.
Polecam zuzylam niestety tylko 2 opakowania , gdyz bardzo trudno dostac owy zapach.
Wszystkim nietuzinkowym i wymagajacym kobietom naprawde polecam:):):)
Moze któraś z Was orientuje sie jak go zdobyc?
z gory dziekuje:)

Używam tego produktu od:14 lat

TOP 10 damskich perfum

niepospolity

Zacznę od tego, iż jestem wielką fanką Paco Rabanne. Metal był jednym z moich pierwszych dorosłych pachnideł i od początku wzbudził moją sympatię, która z czasem przerodziła się w uwielbienie.Tak jak pisałam w opisie, zapach początkowo płaski bardzo ładnie rozwija się na skórze, odkrywając nieprzebrane pokłady ciepła wymieszane z wyczuwalną do końca chłodną nutą początkową. Na pewno niebanalny. Fakt, iż generalnie ciężko go zdobyc (zazwyczaj na pytanie o ten zapach panie w perfumeriach robią duże oczy) osobiście poczytuję in plus. Warto troszkę poszuka by wyróżni się z tłumu.

Używam tego produktu od:1997