Septyk, Oczar, Żel przeciwtrądzikowy

Septyk, Oczar, Żel przeciwtrądzikowy

Żel przeciwtrądzikowy. Zawiera 30% destylatu z oczaru wirginijskiego(Hamamelis Virginiana L). Działa łagodząco - kojąco, przeciwbólowo, przeciwobrzękowo.

Środek ten wykazuje silne właściwości utleniające, działa przeciwbakteryjnie i keratolitycznie, pobudza procesy ziarninowania i syntezę kolagenu, aktywnie hamuje rozwój bakterii beztlenowych. Poprzez swoje działanie zmniejsza liczbę zaskórników i powoduje ustępowanie wykwitów zapalnych.

Niesamowity!

Produkt jest naturalny i jak dla mnie to jego ogromna zaleta. Używam od jakiegoś czasu i zawsze mi pomaga zwłaszcza gdy mam nieładne strupki (bo niestety jestem z tych osób które pryszcze wyciskają i drapią- to trochę obrzydliwe przepraszam). Tak czy inaczej polecam!
Usuwa niedoskonałości i nawilża skórę:D

Używam tego produktu od: czerwca 2013

Najlepszy żel na trądzik

Oczar znalazłam jakiś czas temu u siebie w łazience (potem się dowiedziałam, że zostawiła go kuzynka), a że miałam w tamtym okresie straszny trądzik to od razu nasmarowałam się nim. Pierwsza próba mnie nie zadowoliła - skóra mi się świeciła, lepiła, a efektów nie widziałam (tak na prawdę oczekiwałam zbyt wiele, chciałam, aby od razu wszystko zeszło). Odstawiłam to, ale po jakimś czasie postanowiłam znowu spróbować i ... WOW!

Plusy:
+ Nawet po jednym użyciu widać, że zaczerwienienia znikają, a krosty robią się mniejsze
+ Daje przyjemne odczucie zimna (jak to żel)

Minusy:
- Skóra się świeci (dlatego używam na noc)
- U mnie po kilku użyciach skóra się przyzwyczaja (ale to jak u kogo), więc odstawiam to na jakiś czas zawsze, a potem jest już ok

Używam tego produktu od: Kilku miesięcy
Ilość zużytych opakowań: 0,5

Nie najlepiej...

Kupując ten produkt miałam nadzieję, że zamieni on na jakiś czas mój ostry krem przeciwtrądzikowy. Niestety, nie sprawdził się. Wychodziły mi po nim (albo po prostu im nie przeciwdziałał) ropniaczki, zaskórniki zamknięte i otwarte.
Zapach mnie denerwował - bardzo czuć w nim alkohol. Pozytywem był fakt, że się szybko ulatniał.
W miarę szybko się wchłaniał.
Nie matowił.
Konsystencja - typowy żel. Mi nie przeszkadzała.

Ilość zużytych opakowań: prawie cała 1 tubka

depilacja metody

trzyma plecki w ryzach

Używam co jakiś czas, 95% tych użyć ląduje na pleckach, nie stosuję punktowo, tylko powierzchniowo. Dbam o to, by plecy się nie zainfekowały (rosną mi tam zaskórniki otwarte i zamknięte). Jak dotąd żadnych grubszych krost tam nie miałam, a zaskórniki szybko się oczyszczają i znów mam spokój na jakiś czas. Na buzię też czasem stosuję, ale miejscowo omijając oczy i wrażliwe naczynkowe rejony. Podoba mi się, że żel matowi ładnie skórę i jest ona taka jaśniejsza po jego nałożeniu. Nie przeszkadza mi smrodek oczaru, czasem dolewam do żelu (na ręku) olekek z drzewa herbacianego by podnieść jego właściwości. Tubka jest mała, poręczna, zamyka się na zakrętkę. Żelu wystarcza niewielka ilość by posmarować plecki, jeszcze mnijsza by pokryć buzie. Z kartonowego opakowania i ulotki mogliby zrezygnować. Dostepny był zawsze w moim ulubionym sklepie zielarskim, obecnie szukam jego nowego spawnu ;)

Używam tego produktu od: lipiec 2010
Ilość zużytych opakowań: 3 tubki

nie dla każdego

Uwielbiam naturalne preparaty-a oczar właśnie taki jest za co duży plus. Myślę, że dla osób z bardzo słabym trądzikiem może być stosowany jako przyjemny nawilżający krem na dzień. Właściwości anty trądzikowe faktycznie posiada, ale słabe, więc nie poraadzi sobie z mocnijeszym tradzikiem. Dlatego też moja ocena jest taka, gdyż uważam, że zapewnienia produceta nie sa do końca słuszne. Jednak żel nie jest najgorszy.

Nie

Lubię preparaty ziołowe i żelowe. Po całym dniu w podkładzie i nocnych kremach lubię na dzień coś lekkiego i świeżego.
Nie mogłam dostac nigdzie żelu szałwiowego Flos-lek, na ten trafiłam trafiłam przypadkiem. Dawałam mu szansę przez ponad miesiąc. Galaretowa konsystencja, dziwny, ale nie ziołowy zapach.
Żel nie poprawia staniu skóry trądzikowej, nie wyskakują nowe niespodzianki, ale zaskórniki wychodza jak wychodziły. Najgorsze, jest w tym preparacie to, że człowiek świeci się po nim niemiłosiernie. I twarz staje się czerwonawa. Zero komfortu.Wracam do Flos-leku.

nie...

kupilam po zachęcie pani farmaceutki, produkt okazał sie jednak nie dla mnie: mocny zapach, mało wydajny, dziwna konsystencja a do tego... nie wiedzę efektów :(
nie powrócę do niego niestety

Używam tego produktu od: kilku miesięcy, z przerwami

Bardzo dobry

Kupiłam ten produkt w zielarskim i poleciła mi go pani farmaceutka.Powiedziała że jest bomba.Zaufałam jej i za 1 użyciem widziałam poprawe!Zaczerwienienia znikły a dużo zaskórników i pryszczy znikło ! Może nie do końca ale rezultaty były widoczne.Szczerze powiedziawszy podoba mi się ten zapach :D.Ja myśle że im bardziej śmierdzi , tym lepszy ponieważ nie ma substancji zapachowych...Niektóre produkty mają ładny zapach a wogóle niedziałają :( Ten może nie ma najpiękniejszego zapachu ale da się wytrzymać.Polecam stosować tylko kiedy całe popołudnie jesteście w domu i niemusicie zmywać makijażu....Cera nieco się błyszczy i lepi ale co zażucić b.naturalnemu żelowi z oczaru.
Moim zdaniem extra ;))

Używam tego produktu od:kilku tygodni
Ilość zużytych opakowań:niecałe pół

całkiem fajny:)

Kupiłam ten żel zachęcona opiniami na innym portalu;) Obleciałam wszystkie apteki w mieście i nigdzie go nie mogłam dostać- wkońcu jedna pani zamówiła go z hurtowni... zapłaciłam za niego kilkanaście złtych, więc wcale nie tak dużo:) konsystencja ,,glutowata", smierdzi ale da sie wytrzyac (czego nie robi sie dla urody;) opakowanie beznadziejne ale liczy sie skutecznosc a nie wyglad na polce w lazience;) po nalozeniu twarz sie lepi ale trzeba dac mu troche czasu zeby wchlonal do konca:) z tego co pamietal nawet ladnie radzil sobie z niedoskonalosciami, ale bez rewelacji... nie wysuszal ale nawilzal i koil ladne skore:) warto wyprobowac za ta cene:)

Używam tego produktu od: ??
Ilość zużytych opakowań: pol

wysokoprocentowy ;)

Czuć w nim procenty, oj czuć! I to niestety dyskwalifikuje go do stosowania na całą twarz, bo zmasakruje naczynka. Ja moje do tej pory leczę :mad: Można się też domyślić, że alkohol w składzie mocno przesuszy skórę i wywoła nadmierną produkcję sebum :(
Można go używać punktowo, ale trzeba nakładać go w bardzo dużej ilości na krostkę, bo cienka warstewka żelu niestety nic nie zdziała. Gruba również nie da oszałamiających efektów, ale niewielkie wykwity zlikwiduje (bądź wyraźnie zmniejszy) w ciągu kilku dni.
Wydaje mi się, że najlepsze zastosowanie znajdzie ten żel na plecach. Ja mam skłonność do tworzenia się różnych stanów zapalnych w okolicach łopatek :mad: i ten żel pomagał mi nad nimi zapanować (w niewielkim stopniu ale dobre i to).
Wydajny. Nie powodował złuszczania.

Używam tego produktu od: eee... lipca???

hmmm

Preparat o konsystencji żelu- raczej niesympatycznej. Zapach też nie należy do atrakcyjnych.
Działanie z początku pozostawia wiele do życzenia. Nie zmniejsza częstotliwości występowania zmian, nie leczy nowych pryszczy od razu. Dopiero pod koniec opakowania :/
Skóra po nim jest lepka, nieprzyjemna w dotyku, do twarzy przyklejają się włosy.
Wiele minusów, ale dla efektu warto się pomęczyc :)
Zasługuje na 3 z hakiem

eee tam

Skład: aqua, hamamelis virginiana, ethanol, glicerin, cremogen, salicylic acid, triethanoloamin, carbomer

Jest to żel dobrze wchłaniający się, choć na początku się lepi. Zapach silnie alkoholowy. Działanie przeciwtrądzikowe zerowe, jedynie działanie to silniejsze przetłuszczanie cery. Nie powoduje szybszego gojenia stanów zapalnych ani nie zapobiega nowym. Jestem zawiedziona zważywszy na to, że na opakowaniu jest napisane - skuteczność gwarantowana. W zasadzie nic pozytywnego nie zrobił, niestety.
Opakowanie wybitnie brzydkie, cena ponad 13 zł

Używam tego produktu od:5 tyg