Mixa, Baby, Atopiance, Łagodzący olejek do mycia ciała i włosów

Mixa, Baby, Atopiance, Łagodzący olejek do mycia ciała i włosów

Od pierwszych lat życia bariera ochronna skóry u niektórych osób jest osłabiona. Skóra jest bardzo sucha, skłonna do swędzenia i podrażnień, które utrudniają codzienne funkcjonowanie.
Dla skóry z tendencją do atopii został opracowany nasz pierwszy Łagodzący olejek do mycia ciała i włosów Atopiance Mixa. Natychmiastowo i długotrwale łagodzi skórę atopową niemowląt, dzieci i dorosłych.

Ukojenie dla skóry ze skłonnością do atopii
Olejek o neutralnym pH* łagodnie myje ciało i włosy, chroniąc barierę lipidową skóry. Jego formuła wzbogacona w odżywczy i łagodzący kompleks Omega-8, zawierający 8 komplementarnych kwasów tłuszczowych, długotrwale koi skórę przesuszoną, ze skłonnością do atopii.
Od pierwszego zastosowania skóra jest odżywiona, wygładzona i chroniona przed przesuszeniem. Delikatna formuła długotrwale przywraca poczucie komfortu skóry ze skłonnością do atopii.

Optymalna tolerancja
Skład dobrany tak, aby minimalizować ryzyko wystąpienia reakcji alergicznych. Formuła hipoalergiczna, bez substancji zapachowych, certyfikowana przez Fundację europejskiego centrum Badania Alergii – ECARF.
Bezzapachowy, bez parabenów
*dla skóry

Nie wiem co o nim myśleć

Kupiłam ten produkt do mycia bo szukałam czegoś do złagodzenia suchej skóry u dzieci. Hasła "łagodzący" i "olejek" od razu mnie przekonały. Posiadałam już kiedyś szampon dla dzieci tej marki i miło go wspominałam. Jednak już po pierwszym użyciu okazało się, że moje wyobrażenia o kosmetyku a realia mocno się różnią...

Znalazłam produkt idealny

Dokładnie tak, jest ulubieńcem nie tylko moich dzieci, ale i moim :-) Synek (10m) nie ma po nim przesuszonej skóry, jest bardzo miękka i nawilżona, więc zrezygnowaliśmy nawet z oliwki po kąpieli dla Niego :-) Starszy (5l.) jest zafascynowany konsystencją olejku, a ja jego zapachem i ogólnym działaniem. Bardzo poprawił stan mojej skóry, do tego jest dość wydajny. Nie jest tłusty, a tego się najbardziej obawiałam. Poleciłam go też mamie, ostatnio prosiła, żeby jej kupić jeszcze jeden ;-)

Bardzo fajny

Zwykle używam żeli pod prysznic do mycia ale trafiła się okazja by spróbować emulsji w postaci olejku. Produkt przeznaczony dla dzieci więc chyba powinien być delikatny. No i taki jest. Ma delikatny zapach, ale nie zostaje on na ciele pp kąpieli. Konsystencja jak to olejków - przezroczysta, ale niezbyt leista. Dobrze się rozprowadza na skórze. Nie pozostawia na skórze lepkiej warstwy czego bardzo nie lubię w niektórych produktach pod prysznic. Olejek sprawdzi się dla osób z wrażliwa skóra, ponieważ jej nie podrażnia i nie przesusza. Do włosów go nie używałam, bo nie przepadam za olejami myjący mi do włosów, więc nie wiem jak się w tym przypadku sprawdzi. Ważne że do ciała jest dobry, nie zaszkodzi mi a mam podatna skórę na niedoskonałości i czerwone miejsca. Wręcz miejscami nawet uspokoił skórę :)

Super olejek, nie tylko dla maluchów ;)

Olejek myjacy od samego początku wydał mi się interesujący. Nie tylko dlatego, że lubię olejki pod prysznic, ale również dlatego, że kolorem bardzo przypomina mi mojego ulubieńca z Biodermy.

Olejek zamknięto w praktycznym, wygodnym opakowaniu z pompką, którą dobrze nabiera się produkt. Nie strzela daleko do przodu tylko łatwo trafić produtem w dłoń. Dodatkowo nie zacina się i nie zapucha - służy cały czas w nienagannie. Konsystencja olejku jest nie za rzadka dzięki czemu mamy możliwość cieszenia się produktem nieco dłużej, bo na pewno wpływa to na jego wydajność. Nie ucieka także z ręki i wygodnie rozprowadza się po skórze. Da się go nawet całkiem nieźle spienić pomimo oszczędzenia sobie zbędnej chemii w składzie (ma się przecież nadawać do pielęgnacji skóry małych dzieci). I spokojnie się do tego nadaje, bo myje bardzo łagodnie, nie wysusza skóry i zostawia skórę przyjemnie miękką (bez tłustej warstwy).

Zapach jest lekko słodki, jak dla mnie trochę ,,dzidziusiowy", ale przyjemny i stonowany. Nie ma tu mowy o podrażnieniu skóry czy uczuleniu, skóra po myciu jest bardzo komfortowa i nie ma tego przykrego uczucia ściągnięcia.

Jak dla mnie jest to produkt do poelęgnacji każdego rodzaju skóry ze szczególnym uwzględnieniem tych bardzo suchych, atopowych i nadwrażlowych. Jest ba tyle bezpieczny, że nadaje się do mycia skóry małych dzieci oraz osób dorosołych z cienką, reaktywną skórą.

Cena produktu jest niezła, bo jest to około 19zł a nie dalej jak 2 dni temu widziałam na niego promocję w Rossmannie , gdzie kosztował 12zł. Uważam, że to dobre przełożenie ceny do jakości tym bardziej, że jedno opakowanie wystarcza spokojnie na 1.5 miesiąca używania ( u mnie 2x dziennie). Polecam, bardzo ciekawy kosmetyk;)

Mój rodzaj skóry: atopowa.

Rewelacja

Olejek ma dużą pojemność i ogromny plus za pompkę, która ułatwia codzienną kąpiel., przy okazji jest niesamowicie wydajny. Olejek nie ma zbyt tłustej konsystencji, delikatnie się pieni i delikatnie oczyszcza skórę. Świetnie sprawdza się również do mycia włosków. Jest delikatny i nie podrażnia. Nie ma absolutnie zapachu co jest również plusem.

Dla mnie HIT!!!

Uwielbiam olejki do mycia ciała! A w MIXIE zakochałam się od pierwszego użycia, no nie tylko ja - mój 4-letni syn również :) Łagodzący olejek do mycia ciała i włosów z serii ATOPIANCE jest dla mnie idealny pod każdym względem. Super opakowanie z pompką. 250 ml - chociaż jak dla mnie to olejki do mycia ciała mogłyby być sprzedawane w litrowych opakowaniach :) Tego kosmetyku nigdy za dużo! Bardzo delikatny zapach. Zostawia skórę oczyszczoną i nawilżoną! Razem z moim Antosiem mamy skórę suchą. W okresie letnim jeszcze bardziej... Na szczęście MIXA dba o nas :) Polecam! P.S. Jeszcze kilka dni i będę cieszyć się olejkiem na wakacjach! :)

Nie tylko dla dzieci.

Olejek do mycia, bardzo delikatny, pozostawia skórę ukojoną, bez irytującego ściągnięcia. Nie używam go jednak do włosów - wydaje mi się, że ta opcja skierowana jest do dzieci. Moje farbowane włosy niekoniecznie dobrze zareagowały. Ale z kolei zaraz po farbowaniu, bardzo fajnie zniwelował podrażnienie skóry głowy. Zawsze mam uczucie swędzenia i naciągnięcia skalpu po użyciu farby. Olejek jest dobrym lakarstwem na ten problem.

MA wady i zalety

Łagodzący olejek od Mixa Baby ma i wady i zalety. Może zacznijmy od wyglądu opakowania. Lubię widzieć ile produktu mi zostało, więc spodobało mi się to, że olejek znajduje się w przezroczystej butelce i w dodatku posiada pompkę, dzięki której bez problemu wyciskamy na nasz dłonie potrzebną nam ilość kosmetyku. Olejek w połączeniu z wodą zaczyna się delikatnie pienić, lecz ta piana zaraz znika, co uznaję jako minus. Niestety nie wyczujemy żadnego zapachu, to również minus, lecz rozumiem, że to jest kosmetyk dla dzieci. Ja mam sposób na ten bezzapachowy produkt - zaraz po wyjściu spod prysznica nacieram się pięknie pachnącym olejkiem lub balsamem do ciała. Ważne jest to, że delikatnie nawilża skórę a co najważniejsze nie podrażnia, ani nie uczula - zresztą tak jak inne kosmetyki Mixa. Niestety olejek w składzie posiada SLES co mnie bardzo dziwi, skoro jest przeznaczony również dla dzieci ( SLES - pochodna ropy naftowej, której celem jest silne spienianie. Może powodować wysuszenie skóry, podrażniać i uczulać). Niestety do mycia włosów nie używałam go - wolałam nie ryzykować.

bardzo dobry

Uwielbiam tego typu olejki, które nie dość, że oczyszczają skórę to jeszcze nawilżają ją.
Olejek dostajemy w opakowaniu o pojemności 250ml, na pochwałę zasługuje pompka, która podczas prysznica ułatwia sprawę. Bardzo lubię opakowania tego typu.
Olejek ma formę olejku, ale podczas zetkniecie się z wodą tworzy delikatną piankę, która przyjemnie otula skórę, pieści ją. Olejek nie jest tłusty i nie zostawia na skórze żadnej tłustej warstwy, a jedynie bardzo lekki nie wyczuwalny film ochronny. Postać olejku jest gęsta.
Nie posiada zapachu. Bezzapachowy.
Zdecydowanie używam go tylko do mycia ciała. Ta wersja w zupełności mi wystarcza. Olejek dobrze oczyszcza skórę, tworzy pianę, skóra pomaga w usunięciu zanieczyszczeń. Jest przy tym delikatny dla skóry, nie podrażnia.
A skóra po umyciu jest cudownie miękka, gładka, przyjemna w dotyku, elastyczna i lekko nawilżona. Świetna opcja dla dzieci i rodziców.

Uwielbiam

To chyba mój ulubiony produkt tej marki, jaki miałam okazję używać. Świetny dozownik, który trzeba obrócić, aby móc wycisnąć produkt. Konsystencja lejąca, ale nie tłusta. Lekki zapach jest wyczuwalny tylko po odkręceniu butelki, podczas wyciskania przez dozownik jest to tak mała ilość olejku, że nic nie czuć. Mimo, że jest to produkt 'Baby' jest on także przeznaczony dla dorosłych.
Ogromnie spodobało mi się to jak olejek delikatnie myje skórę. Nadaje się nawet na skórę nóg podrażnioną goleniem, która potrzebuje wtedy złagodzenia i nawilżenia.
Co prawda do włosów go nie używałam, ale dla osób z wrażliwą skórą ciała jak najbardziej polecam. Olejek jest delikatny, lekko się pieni i nie podrażnia skóry.

Polubiliśmy się:)

Kosmetyk zamknięty jest w wygodnej plastikowej butelce z pompką. . Przy małym dziecku używam tylko takich opakowań i jest to dla mnie must have w pielęgnacji dziecięcej, bo podczas kąpieli jestem w 100% skupiona na Synku i nie mam czasu na nakrętki i inne korki. Pompka- rozwiązanie idealne. Buteleczka olejku to 250 ml. Podoba mi się również bardzo to, że butelka jest przezroczysta. Ja lubię widzieć co i ile jest w środku. Nigdy nie używałam wcześniej olejku myjącego i myślałam, że jest on tłusty. Nic bardziej mylnego. Ma on konsystencję żelu pod prysznic i również tak samo się go stosuje. Szczerze, to nie wiem czemu nazywa się go olejkiem. Tłusty bynajmniej nie jest. Łatwo rozprowadza się na skórze, dobrze pieni na dłoni i ciele, choć nie robi spektakularnej piany w wanience. Przy malutkim dziecku nawet bym nie chciała by tak było, bowiem trudniej jest taka pianę spłukać. Ciałko mojego Synka po kąpieli z olejkiem jest miękkie i bardzo przyjemne w dotyku. Skóra czysta i odświeżona. Fajnie, że można myć tym samym kosmetykiem ciało i włosy. Dla dzieci lubię kosmetyki dwa w jednym. Są wygodniejsze. Włoski po umyciu są mięciutkie i przyjemne w dotyku. Kosmetyk jest bardzo wydajny. Nie zużyłam go dużo, choć już go trochę stosuję, a dziecko jest kąpane codziennie. To duży plus. Teraz trochę o zapachu.To nie jest tak, że olejek nie pachnie. On pachnie bezzapachowo. Na pewno wiecie jaki to zapach. Zawsze jak producent pisze, że coś jest bezzapachowe, to ma taki swój specyficzny zapach. Ja go nie bardzo lubię, ale tu podczas użytkowania gdzieś szybko się on ulatnia. Zauważyłam, że kosmetyk faktycznie działa łagodząco, bowiem mój Synek ostatnio bardzo pogryziony przez komary i podrapał się. Podczas użytkowania olejku zauważyłam , że te zaognione miejsca szybciej dochodzą do siebie, a dziecko po kąpieli odczuwa ulgę. Jestem bardzo zadowolona z tego kosmetyku i chętnie będę go kupować gdy skończę to opakowanie.

Okej, ale...

Na co dzień nie stosuję olejków do mycia, więc byłam podekscytowana testem z Mixą. Olejek stosowałam wyłącznie do ciała, bo skóra głowy na pewno nie byłaby wdzięczna gdybym nałożyła na nią produkt ze średnim składem (tutaj największy minus :( ). Jednak jak olejek sprawdził mi się na ciele?
Produkt jest bezzapachowy, chociaż momentami po wyciśnięciu porcji na rękę wyczuwam lekką woń jakby alkoholu?
Dobrze myje i bez żadnego problemu rozprowadza się po skórze. Mało się pieni. Duży plus za fajne opakowanie z wygodną pompką:)
Nie uczula i koi skórę.
Niestety ten produkt nie przekonał mnie do przerzucenia się na olejki myjące, znając Mixę i jej super działanie w niektórych pielęgnujących kosmetykach - zawiodłam się, muszę przyznać z bólem serca :(