Carbo Detox, Maska węglowa do włosów

Carbo Detox, Maska węglowa do włosów

Innowacyjna formuła oparta na naturalnym aktywnym węglu o silnym działaniu detoskykującym głęboko nawilża, regeneruje i odbudowuje włosy, zmniejsza ich przetłuszczanie. Sprawia, że włosy stają się lśniące, gładkie i elastyczne, ułatwia rozczesywanie, zapobiega rozdwajaniu się końcówek i elektryzowaniu włosów.Aktywny węgiel dzięki silnym właściwościom absorbującym posiada zdolność głębokiego oczyszczania i detoksykacji skóry głowy i włosów. Zawiera Keratynę, która wnika głęboko we włókno włosa, wypełnia mikroubytki i odbudowuje uszkodzone łuski włosów, dzięki czemu włosy stają się silne, zdrowe i chronione przed dalszymi uszkodzeniami oraz zyskują dodatkową objętość i grubośćInnowacyjna maska węglowa skutecznie pielęgnuje każdy rodzaj włosów z tendencją do przetłuszczania. Może być stosowana do włosów farbowanych i blond.

Rozczarowanie

Niewiele jest masek do włosów tłustych, dlatego kiedy dowiedziałam się o jej "premierze", mając również na uwadze starą, genialną maskę, a raczej błoto do włosów "Powitanie z Afryką" tego samego producenta, pobiegłam do drogerii niemalże pewna zadowolenia. Niestety spotkało mnie rozczarowanie.

Ta maska właściwie nic nie robi pozytywnego z moimi włosami, a wręcz je obciąża. Rozumiałabym to przy kosmetyku do włosów suchych/zniszczonych, ale tutaj...? Spodziewałam się jakiegoś odświeżenia, a tu nic.
Maska ma gęstą, kremowo-żelową konsystencję i trochę trudno się ją spłukuje. Producent twierdzi, że nie brudzi - tak, ale nie można dopuścić do jej zaschnięcia, bo wtedy czeka nas mycie brodzika czy wanny. Także tu też potrzebne jest zdrowe spłukiwanie. Zauważyłam także, że od kiedy jej używam, na grzebieniu robią się czarne ślady, czyli jednak "coś" na tych włosach musi zostawać...

Jej najmocniejszą stroną jest zapach - naprawdę cudny, słodki, od razu skojarzył mi się z Mambą. :-D
Jest też wydajna i raczej niedroga - zapłaciłam 14 zł (w promocji) za te 300 ml.