Neonatura Cocon, Perfumowane mleczko do ciała

Neonatura Cocon, Perfumowane mleczko do ciała

Delikatne, perfumowane mleczko nawilżające do ciała Neonatura Cocon o nutach paczuli, kakao i wanilii. Uzupełnienie linii zapachowej.

Cena: ok. 30zł/ 200ml

O tak !

Zapach obłędny ! Zakochałam się w nim :) Mleczko prócz tego, że pięknie pachnie, doskonale nawilża skórę. Mimo gęstej konsystencji bezproblemowo wchłania się w skórę. Skóra jest gładka i odżywiona. Efekt jej nawilżenia utrzymuje się dość długo. Mleczko jest dosyć wydajne. Cena mogłaby być mniejsza, ale ten zapach wart jest każdych pieniędzy :) POLECAM

Ilość zużytych opakowań: 2 pełne

Tęsknię za nim zimą

Na przestrzeni roku (kilka lat temu) zużyłam dwie butelki kokonowego balsamu/mleczka. Generalnie kupowałam go ze względu na zapach-obłędny, z wyraźną drzewną nutą, ale ja wyczuwałam w nim jeszcze coś, jakby...bursztyn palony nad płomykiem świeczki. Zapach niesamowicie trwały i wyraźnie wyczuwalny dla nosiciela i otoczenia. Intrygujący a jednocześnie nie męczący. Nie trzeba już było żadnych perfum bo "trwał" od rana do wieczora. O ile perfumy były dla mnie zbyt ciężkie do przerobienia, tak balsam uwielbiałam, choć do tanich nie należał.

Jeśli chodzi o pielęgnację, miałam kilka zastrzeżeń. Był treściwy, być może na dzień zbyt tresciwy, wchłaniał się dość długo i pozostawiał lepką warstewkę, co mi przeszkadzało troszkę. Wybaczałam mu to ze względu na zapach. Natomiast na noc był idealny. Pozostawiał skórę aksamitnie gładką i odżywioną. Idealny dla suchoskórych po cieplejszej kąpieli lub dłuższym prysznicu.

Szkoda, że zniknął z oferty.

Używam tego produktu od: kilka lat temu, przez około rok niereguarnie
Ilość zużytych opakowań: 2 butelki

nie warte swojej ceny

Kupiłam je głównie ze względu na zapach, jako uzupełnienie do wody toaletowej. I grubo się rozczarowałam... Mleczko jest zupełnie pozbawione tej dymnej, ostrej nuty, która tak mi się podoba w wodzie. Zapach jest przyjemny, ale trochę nijaki. Jak zauważyły juz poprzedniczki - lekko orzechowy. Na ciele nie utrzymuje się jakoś szczególnie długo.
Mleczko jest rzadkie, ale tłustawe. Zostawia delikatny film na skórze. Jeśli chodzi o pielęgnację, to jest satysfakcjonująca - skóra jest nawilżona i odżywiona. Ale żadnych ponadprzeciętnych efektów nie daje.
Kolejny minus to wydajność. Kiedy używałam go codziennie, w tydzień zużyłam połowę. Później zaczęłam stosować raz na 2 - 3 dni i w ten sposób zużyłam drugą połowę.
Ogólnie, gdyby nie kosztowało 56 zł, mogłabym je kupić jeszcze. Ale przy takiej cenie mam wyższe wymagania.

Katarzyna Gudan fryzura sylwestrowa 01 pinup

Delikatnie czekoladowe

Zapach różni się znacznie od wody, jest kakaowo-orzechowo-waniliowy, bez tej tytoniowej ostrej nuty. Ciepły, wcale nie ciężki ani słodki, choć raczej na jesień/zimę. Utrzymuje się bardzo długo- cały dzień.
Lekko natłuszcza skórę, bez błyszczącej warstwy.
Warto spróbować (w promocji, bo cena wysoka-56 zł).
Już sobie kupiłam kolejną butelkę na późną jesień (wodę zresztą też, choć lubię używać mleczko z innymi, korzennymi i ciepłymi zapachami).
Używam tego produktu od:zeszłej zimy

Cudowny :)

Ten balsam jest wspaniały, kocham zapach Neonatury. Balsam różni się trochę od perfum, jest słodszy, mniej korzenny, bardzo orzechowy - przepyszny. Zapach przenika na ubrania a w połączeniu z perfumami tworzy obłoczek zapachu, który sie ciągnie za mną. Po zastosowaniu tego duetu słyszałam wiele miłych komentarzy na temat mojego zapachu :)
Pomimo tego, ze to balsam typowo zapachowy ma całkiem niezłe właściwości pielęgnacyjne, jest tłustawy, pozostawia leciutki film na skórze, na pewno ni wysusza. Nie stosuje go jednak regularnie a raczej na specjalne okazje dla wzmocnienia zapachu perfum.
Opakowanie jest proste ale ładne, oddaje charakter zapachu - bardzo ciepły. Otwór jest trochę za duży i trudno dozować balsam, lub się go za dużo wylewać. Poza tym buteleczka jest poręczna.

Używam tego produktu od: kilka miesięcy
Ilość zużytych opakowań: ok 1,5 opakowania

Mocny, ciężki zapach

Wybrałam sobie to mleczko na prezent za zapełnienie karty YR pieczątkami :)
Bałam się je kupić za dość duże pieniądze, bo zapach jest naprawdę mocny. Trochę męski, trochę leśny, trochę słodko - czekoladowy. I trzyma się długo na skórze, a potem na ubraniu.
Właściwości pielęgnacyjne dość poprawne. Niewielka ilość mleczka wystaczy do posamrowania całego ciała. Na noc za mocne, na dzień od czasu do czasu. Jakoś specjalnie nie nawilża ale w sumie je lubię.

Używam tego produktu od: mam z 2 m-ce.
Ilość zużytych opakowań: używam okazyjnie, na poprawę humoru :)

dopełnienie perfum

uzywam tego mleczka na specjalne okazje razem z perfumami oraz gdy chce cała zanurzyc sie w tym odurzajacym zapachu ;) mleczko pachnie pieknie, nawilża skóre, chociaz ja go uzywam tylko ze wzgladu na zapach, tak to pewnie bym go wogole nie kupiła bo cena jest stanowczo za wysoka - 60 zł za balsam to lekka przesada, opakowanie tez specjalnie nie zachwyca, twarde, nieporeczne. ale mimo wad i yak kocham :) he he....

Używam tego produktu od:miesiaca sporadycznie
Ilość zużytych opakowań:w trakcie 1

tak!

Pokochałam wodę perfumowaną, musiałam zdobyć i mleczko. Kupiłam w promocji 2 za cenę jednego więc się opłacało, no i zapasik spory. Będzie na trudne dni ;p. Mleczko jest naprawdę niezłe. Przedłuża działanie wody, chociaż ta sama w sobie jest niezwykle trwała. Kiedy użyłam zestawiku słyszałam wiele komplementów. Obłoczek pięknego zapachu aż unosił się gdy szłam... :)

Wydaje mi się jednak że mleczko odrobinę różni się od oryginalnego zapachu (co niekoniecznie jest minusem). Dla mnie natomiast większym problemem jest to, iż mleczko nie ma nie wiem jak wielkich właściwości pielęgnacyjnych.

Podsumowując: Polecam, zwłaszcza w promocji ;p

Używam tego produktu od:kilku mc
Ilość zużytych opakowań: jeden napoczęty, a drugi w szafeczce

chyba się lubimy :)

Kupiłam ten balsam, bo lubie wodę neonatura. Oczywiście jestem w stanie używać balsamu jak i wody tylko w chłodne jesienno-zimowe dni, bo zapach jest raczej ciężki.
W przeciwieństwie do poprzedniej recenzentki lubię otulać się lubianym zapachem do snu, więc balsam ten stosuję po wieczornej kąpieli. Zapach rzeczywiście zostaje ze mną do rana i wtedy jest jeszcze dość intensywny.
Opakowanie ma niewygodny dozownik z dużą dziurą i dodatkowo jest z twardego plastiku i czasem chlupnie się zbyt dużo.
Jeśli chodzi o właściwości pielegnacyjne to balsam w pierwszej chwili wydaje sie dość tłusty, lecz po kilku minutach ładnie wsiąka w skórę. Efekt nawilżenia odczuwam jeszcze rano po przebudzeniu.

Używam tego produktu od:
Ilość zużytych opakowań: połowa opakowania

sama nie wiem

Rzadko stosuję produkty z jakiejś linii zapachowej, czyli nie tylko perfumy, ale i balsam, dezodorant etc. Dla neonatury zrobiłam wyjątek, bo sam zapach lubię. Wyjątek polegał, niestety, na kupieniu, nie stosowaniu ;) Tak,wiem - w ten sposób przedłuzam trwałośc zapachu i pewnie jego intensywnośc...Tyle, że ja lubie zmiany, nowości, kosmetyczne smakowitości...Rano stosuję balsam, ale nie z konkretnej linii, a pielegnacyjny. Perfumy potem. Czyli, że ja zapragnę pachniec Neonaturą na "full wypas" - to musze sie rozebrac, ponownie wysmarowac mleczkiem i dopiero potem spryskac perfumami...Eeee...szybciej użyc tylko zapach...
I tym sposobem mleczko dojrzewa...dojrzewa...i czeka...
Opakowanie takie sobie, niby poręczne, ale trzeba uważać - otwór jest bardzo duży i łatwo wylać połowe butelki. Gęstośc średnia. Trwałośc i intensywnośc zapachu średnia. Właściwości pielegnacyjne - srednie. Dla fanek i cierpliwszych ode mnie ;)

Używam tego produktu od:miesięcy
Ilość zużytych opakowań:w trakcie 1