Hydrance Optimale Riche [Rich Hydrating Creme] (Krem nawilżający do skóry normalnej i suchej)

Avene Hydrance Optimale Riche krem nawilżający dla skóry normalnej i suchej jest przeznaczony do pielęgnacji skóry odwodnionej w wyniku ekspozycji na ekstremalne warunki klimatyczne lub po zabiegach dermatologicznych i kosmetycznych. Krem zawiera wodę teramalną Avene o właściwościach kojących podrażnienia, a także kompleks trzech związków lipidowych koniecznych w utrzymaniu prawidłowej struktury komórek naskórka. Po nałożeniu krem natychmiast się wchłania i odpręża skórę.

uniwersalne
w tubce
Struktura
lekkie
krem
<50ml

Ratunek dla przesuszonej cery mieszanej

Mam cerę mieszaną, jakiś czas temu przesadziłam z peelingiem i kremami wysuszajacymi jednoczesnie i mocno podrażniłam swoją skórę . Z pomocą przyszlo Avene Optimale Riche. Nawilża, odżywia, regeneruje i jest przy tym lekki- nie tłusty. Bardzo fajny krem, po który czesto sięgam latem. Ukojenie po kapieli slonecznej.

Ratuje moją odwodnioną skórę

Mam skórę mieszaną i odwodnioną, sięgnęłam po niego z rekomendacji konsultantki w aptece. Stosuje codziennie rano czasem na noc, skórą jest gładka, miękka ale też zmatowiona, krem sprawdza się pod makijaż, nie ma jakiegoś zapachu( przynajmniej ja nie czuje). Jest wydajny i nie zapycha, wolę opakowania z pompką więc tu trochę mogę pomarudzić. Cena myślę, że ok.

Rewelacyjny!!!

Dla mojej mieszanej cery idealny! Po przebudzeniu nie mam tłustej buzi, świetnie się wchłania, twarz jest gładka i nawilżona :) Mój KWC zdecydowanie :)

Używam tego produktu od: kilku dni
Ilość zużytych opakowań: Jestem w trakcie pierwszego

Co to jest strobing? [Odpowiadają mężczyźni]

Tylko i wyłącznie do cery normalnej

K rem nie pozostawia klejącej powłoki i bardzo szybko się wchłania, ale w ogóle nie nawilża.
Mam cerę mieszaną i zdarza mi się przesuszać. Krem kompletnie nie poprawił nawilżenia skóry, więc nie wyobrażam sobie go do cery typowo suchej.
Cena jak z kosmosu porównując do jakości.
Miałam 5ml próbkę więc na szczęście na tym nie straciłam.

Używam tego produktu od: 2 tyg
Ilość zużytych opakowań: jedna próbka

Bogaty krem

Krem Avene jest całkiem dobry. Porządnie nawilża, nawet najbardziej wymagające cery. Ma bogatą strukturę . Idealnie nadaje się dla cer suchych jak i normalnych . Natomiast cery mieszane/ tłuste mogą nie być aż tak zadowolone z efektu. Odjęłam 1 * dlatego iż skład nie jest wcale taki świetny. Odkąd stosuję pielęgnacje naturalną , skład kremu Avene nijak ma się do mojego obecnego stylu. Kremik mimo iż zawiera shea butter , za mało ma po prosty składników aktywnych, a szkoda :( bo mogło być tak pięknie. Mimo to i tak go polecam , w cenie 50 zł , jest to na prawdę znośny preparat. Pachnie przyjemnie , tubka też jest bardzo wydajna.

Ilość zużytych opakowań: 2 opakowania

Może być

+nawilżał
+nie powodował żadnych zmian skórnych

-nawilżał jak najbardziej tylko jedynie skrzydełka na nosie pozostawały suche
-trochę za krótko działał w moim przypadku pół dnia max

Kompres

Mam co prawda skórę mieszaną, która nie lubi ciężkich kremów, zwłaszcza na bazie parafiny, jednak styczniowo-lutowe mrozy skłoniły mnie do wypróbowania czegoś treściwszego. Zaczęłam od próbek, które od dawna zalegały w mojej szufladzie i po które wcześniej nie miałam odwagi sięgnąć. Obecnie zużywam opakowanie pełnowymiarowe i myślę, że warto mieć w zanadrzu takie koło ratunkowe, bez względu na rodzaj cery.
Krem niweluje nieprzyjemne uczucie napięcia, łagodzi podrażnienia, koi, delikatnie otula i chroni. Już po pierwszym użyciu skóra przestła piec (skutek mrozów), natomiast suchych skórek w strefie T pozbyłam się w jakieś 2 tyg. Na chwilę obecną buzia jest gładka i miękka, koloryt wyrównany, suche skórki pojawiają się pojedynczo i sporadycznie.
Krem szybko wsiąka, nie przetłuszcza skóry, nie zmniejsza trwałości makijażu. Jest dość gęsty, bogaty, ale nie tłusty. Na prawdę nie mam wrażenie, że wcieram krem do skóry bardzo suchej (tak, jest do skóry suchej i bardzo suchej, a nie jak podano w zgłoszeniu do skóry normalnej i suchej). Komfortowy w użyciu, praktycznie bezzapachowy, wydajny. Niestety trochę mnie pozapychał (mam skłonności ku temu), tak więc długofalowe stosowanie odpada, natomiast dla podratowania odwodnionej lub uwrażliwionej cery jak najbardziej polecam.

Używam tego produktu od: 4-5 tyg.
Ilość zużytych opakowań: w trakcie 1, wcześniej próbki

Faworyt

Pierwszy raz spróbowałam go przy okazji zakupu filtra, gdzie Hydrance Optimal Riche był w zestawie miniatur.
Avene Hydrance Optimal to jeden z moich pierwszych kremów nawilżających z tej pólki cenowej(wczesniej uzywałam Iwostin, AA).
Początkowo moja skóra była sucha, więc stosowałam Riche, póżniej, gdy moja cera zaczeła sie przetłuszczac strefie T sięgnełam po Legere.
Jeden z lepszych nawilżaczy jakie dane mi bylo stosować.

+ nawilża bardzo dobrze i na długo
+ lekka konsystencja mimo bogatego składu
+ zapach typowy dla Avene, taki pudrowy
+ z uwagi na konsystencje wchłania się średnio
+ koi przesuszone partie
+ odzywia i lekko rozświetla
+ nie roluje sie
+ nie zapycha
+ jest hipoalergiczny-nie podraznia ani nie uczula
+ ma wode termalna w składzie co wplywa kojaco na skórę
+ po regularnym stosowaniu skora moja odzyskała komfort, wzmocniła się
+ cera jest po nim nawilzona, odżywiona i aksamitna, elastyczna
+ wydajny
+ bez parabenów

+/- cena

Idealny krem dla cery suchej 20+, wymagającej przyzwoitego nawilżenia, ochrony i skutecznej pielęgnacji.
Szybko przwyrócił mojej suchej skórze komfort, kondycję. Cera się uspokoiła a zmarszczki wynikłe z przesuszonej skory sie wygładziły.
Wart swojej ceny, z uwagi na szybkie i długotrwałe dzialanie.

Dla mnie jednak juz przyjemne wspomnienie, ale godny polecenia!Używam tego produktu od: 5 latIlość zużytych opakowań: 2x40ml

_____________________________________________________________
Kopiowanie i używanie do innych celów bez pisemnej zgody redakcji zabronione.

pokładałam w nim nadzieję, a tu...

Chciałam w końcu zdobyć dobry, nawilżający krem, który ukoi moją alergiczną, atopową skórę. Jako, że moja skóra jest sucha skusiłam się na ten krem, uwielbiam firmę Avene, mam do niej zaufanie. Krem Cold Cream jest po prostu przebojem. Oczekiwałam podobnego kremu, który będzie przez te naście godzin utrzymywał moją skórę we względnej miękkości, nawilżeniu.
Używałam go jesienią. Po nałożeniu na buzię cera była zadowolona, nawilżona, miękka. Ale w połowie dnia już się wysuszała na policzkach. Nie tego się spodziewałam po kremie o konsystencji bogatej.
Tubka jest urocza, schludna, jak to Avene. Lubię te opakowania. Zapachu raczej nie ma, co mnie cieszy. Taki kremowy jest.
Według mnie konsystencja jest za lekka. Moje policzki i okolice ust naprawdę potrzebują SOLIDNEGO nawilżenia, a ten krem im tego nie dał.
Nie jest najgorszy, latem pewnie by się sprawdził, ale używam Iwostinu intensywnie nawilżającego z SPF 20, który jest o połowę tańszy i większy.

PLUSY:
- lekko suche partie twarzy nawet nawilża
- brak zapachu
- schludne opakowanie

MINUSY:
- zbyt lekka konsystencja
- nie nawilży przesuszonej skóry

Używam tego produktu od: ponad pół roku
Ilość zużytych opakowań: jedno na wykończeniu

Cudny

Cudny krem, używanie go to prawdziwa przyjemność. Dobrze nawilża, ma idealną wprost delikatną konsystencję, nie zapycha. Wolę do od lżejszej wersji, ale na pewno nie jest zbyt ciężki czy tłusty. Idealny pod makijaż. Według mnie jeden z najlepszym nawilżaczy na rynku, lubię też świadomość jego składu.
Minus za pojemność w stosunku do ceny. Mimo to zawsze do niego wracam... :)

Ulga

Krem kupiłam przypadkiem,szukając czegoś co sprawdzi się na zimę i ukoi przesuszoną cerę(mój ulubiony ostatnio matujący krem z algami TBS zrobił się za lekki na mroźną zimę).W Superpharmie polecono mi właśnie ten krem, w formule bogatej-babeczka twierdziła,że będzie dla mnie odpowiednia i nie myliła się.
Krem świetnie nawilża,koi i zostawia na skórze rodzaj ochronnej kołderki(nie ma to jednak nic wspólnego z tłustym filmem,wchłania się bowiem do matu i świetnie sprawdza pod makijaż na mojej mieszanej cerze).Przynosi ulgę przesuszonej skórze,bardzo przyjemnie mieć go na twrzy.Konsystencja jest bardzo przyjemna,treściwa ale nie za ciężka.Używam na dzień i na noc,także pod oczy.Zapach bardzo delikatny,przyjemny.Po około tygodniu zauważyłam poprawę stanu mojej skóry,zniknęły przesuszone łuszczce się miejsca w okolicach nosa a cera stała się bardziej miękka i gładka.Nie zapycha,wręcz przeciwnie-pod względem niedoskonałości moja skóra również ma się lepiej.
Szczerze mówiąc,jestem pozytywnie zaskoczona bo nie spodziewałam się tak widocznych efektów.Jedynym minusem kremu jest wysoka cena(kupiłam w promocji za 50zł,co jest nie ukrywajmy wysoką ceną za krem nawilżający)ale zakupu zdecydowanie nie żałuję.Krem spełnia swoje zadanie wzorowo,jest przyjemny w użyciu.Mam zamiar kupować go nadal.

nawilżający zapychacz

cena przy opisie standardowo nie aktualna ;)

+ nawilża względnie dobrze
+ zapach
+ nadaje się pod podkład

+/- nie ma opcji na nałożenie po czasie kolejnej warstwy kremu bo pojawia się paskudny film na skórze

- cena
- wydajność