Parfums Gres, Caline EDT

Parfums Gres, Caline EDT

Zapach pełen radości życia, uroku i kobiecości, o owocowo-kwiatowych nutach tworzących czarującą i bogatą harmonię. Twórca zapachu uwiecznił w nim wspaniały moment, kiedy dwoje ludzi obejmuje się nawzajem. Nie może być lepszego określenia tego gestu niż francuskie "caress".
Rok wprowadzenia: 2005

Linie zapachowe:
Linia głowy - mandarynka, grapefruit, jabłko, liście bluszczu, nuta ziołowa
Linia serca - jasmin, kwiat lotosu, drzewo jedwabne, śliwka
Linia głębi - pralinka, bób tonka, wanilia

Cena: ok. 150zł/ 30ml, ok. 180-220zł/ 50ml, ok. 245-295zł/ 100ml

Rekomendacja
na dzień, na wieczór
50 - 100ml
Nuty
drzewne

Urocze

Jak w tytule - uroczy, wiosenny zapach. Niezobowiązujący, prosty, wręcz naiwny, ale pozytywnie.
Caline prezentuje udany mariaż nut owocowych (szczególnie wyczuwalne słodkie jabłko w otwarciu), kwiatowych (jaśminowo-liliowa mieszanka) z jadalnymi (pralinki i wanilia obecne w zasadzie już w otwarciu, przybierające na sile w miarę rozwoju zapachu, ale w żadnym wypadku nie mdłe i duszące).
Mimo, ze perfumy nie są szczególnie trwałe i intensywne, to mają na tyle siły i na tyle bogatą strukturę by ładnie i ciekawie ewoluować przez stopniowe stapianie się wspomnianych wyżej nut w słodką, różową, delikatną całość.

Używam tego produktu od: 04.2011 r.
Ilość zużytych opakowań: W trakcie 50 ml.

Lubię...

Mnie się podoba, ale należę do osób,kóre kochają się w zapachach typu fruity-floral-gourmand, czyli
owocki (moje kochane jabłuszko:)),
kwiatuszki (kwiat lotosu, nadający kompozycji odrobinę świeżości)
i słodkości (pralinki, mniaaammmm...:)).
Takie perfumy ma się ochotę przytulić, jak starego dobrego przyjaciela, ale to on otula nas, większość czasu pozostając blisko skóry.
Moim zdaniem najlepszą porą na używanie Caline jest jesień lub zima. Na wiosnę i lato zdecydowanie za ciężki.
Jedyną jego wadą jest to, że zbyt szybko się ulatnia - po 3 godzinach ani śladu po zapachu.

Ilość zużytych opakowań: 1/3 ze 100ml

blady "szyfonowy" róż

Chyba na starość dziecinnieję, bo nagle zaczęłam tęsknić za czymś rózowym w mojej kolekcji perfum... I tak oto nabyłam cudną 50-eczkę za śmieszne pieniążki. Bledzitki, rzeczywiście jakby szyfonowy róż z czymś leciutko jabłkowym, lotosem i odrobinką pralinki tworzy jasny, nieco mydlany - w sensie dojrzały i elegancki jak na świeżaczka zapach. Śliczna acz nieporęczna buteleczka przywodzi na myśl Baby Doll (ale nie ma w niej pieprzu), a charakter nieco rozwodnioną Chanel Chance - no i w takiej wersji za takie pieniążki mogę nosić i lubieć wiosenne blado różowe perfumki.
Jak na eteryczny charakter i Gresową edt to całkiem przyzwoita trwałość i wyczuwalność

Używam tego produktu od: paru dni
Ilość zużytych opakowań:zaczęte 50ml

Co to jest strobing? [Odpowiadają mężczyźni]

Opakowanie super, zapach nie.

Wzięłam w ciemno. Właśnie zaczęło w powietrzu pachnieć wiosną i zachciało mi się czegoś nowego wiosennego wokół szyi. I właściwie po pierwszym teście wydało mi się, że trafiłam, choć zapachu delikatnym bym nie nazwała. Jednak gdy użyłam go globalnie jakaś strasznie drażniąca nuta zaczęła mi cały czas towarzyszyć, jakaś taka chemiczna i nie do zniesienia. W dodatku nieprzyjemne wiadomości i sytuacje w życiu nie pozwoliły mi pokochać tego zapachu, choć myślę, że w innych okolicznościach też byśmy nie zostali parą. Oddałam bez żalu. Strasznie drażniący ten zapach, chemiczno-pudrowy i agresywny. Myślałam na początku, ze poużywam z przyjemnością wiosną- niestety. Wywołał straszliwy ból głowy. Dla mnie słowo delikatność na określenie tego zapachu to nieporozumienie.
Natomiast flakon boski! Chciałam te perfumy zostawić sobie dla samego flakonu. Niby prosty a taki bajeczny. Trochę nieporęczny, ale wygląda super!Używam tego produktu od: Kilka razy użyłam i oddałam
Ilość zużytych opakowań:-

Wdzięczny

Nie jestem jakoś szczególnie oczarowana i ocena za zapach jest nieco naciągnięta, aczkolwiek wdzięku Caline odmówić dość trudno. Zapach słodki, subtelny, z delikatnym owocowym akordem w nucie głowy - pysznym, soczystym jabłkiem. Na szczęście nie jest to banalny frutifloral, jest trochę słodszy (oj czuć te pralinki w bazie :) ) no i przede wszystkim charakterystyczny - a one są jak na ksero odbite zazwyczaj.
Buteleczka ładna (kojarzy mi się trochę z Baby Doll)

Używam tego produktu od:jakiegoś czasu
Ilość zużytych opakowań:kilka próbek

nie...

Początek banalny do granic możliwości. Ale są zapachy banalne, które zachwycają i takie, o ktorych od razu się zapomina. I Caline zdecydowanie nalezy do tej drugiej kategorii. Nie podoba mi się ta banalność. Są jakies biale kwiatki i nic więcej. Po 2-3 godzinach kwiatki stają sie bardziej duszące i uciążliwe.
Właściwie to męczył mnie ten zapach...
Może koms sie spodoba ale ja jego fanką nie zostane.
Flakonik ok, zapach jest dość trwały.

Używam tego produktu od: -
Ilość zużytych opakowań: próbka

Ot taki sobie

Kobiecy, dość przyzwoity jak na kwiatki, ale ze mnie ulatnia się z minuty na minutę a po 2godz. pozostaje zapach jak po umyciu rąk zwykłym mydłem-nieprawdopodobne! jeszcze nic takiego mi się nie zdażyło, dlatego trójczyna za trwałość.
Ale polecam może na innej skórze...

Używam tego produktu od: próbka
Ilość zużytych opakowań: próbka

cudo

Caline zakupiłam za namową przyjaciółki u zaprzyjaźnionego sprzedawcy po okazyjnej cenie -100pln/100ml i był to zakup troszkę w ciemno,z reguły wolę uprzednio zapoznać się z zapachem aby sprawdzić jak się w nim czuje. Jednak nie żałuje swojej decyzji,zapach jest piękny owocowo-kwiatowy,urzekający,przyciągający i bardzo zmysłowy-zauważyłam że panom bardzo przypada do gustu:) Ponadto jest bardzo trwały i z tego co się orientuję dość trudno dostępny przez co staje się jeszcze bardziej wyjatkowy:PUżywam tego produktu od:miesiąca
Ilość zużytych opakowań:1 w trakcie

Urzekający

Dodałam do KWC, więc wypada ocenić :)
Bardzo subtelny, a jednocześnie wyczuwalny zapach. Niezwykle lekki, zwiewny, urzekający i zmysłowy.
Z gatunku tych owocowo-świeżych i radosnych. Trwałość jak na wodę toaletową całkiem zadowalająca.
Flakonik dopasowany stylem do zawartości :)

Używam tego produktu od: tygodnia

Leciutki jak letni poranek!

Jeden z moich najukochanszych zapachow.Pierwszy raz powachalam w Paryzu i przepadlam...
Delikatny,zeby nie powiedziec-"szyfonowy " zapach,wszystko w nim cudownie wspolgra,dojrzale w sloncu owoce,lekka,nienachalna pralinkowa nutka,po prostu sama delikatnosc bez inwazyjnej slodyczy!
Na mnie trzyma sie dlugo.

Używam tego produktu od:ca.1,5 roku
Ilość zużytych opakowań:100 Ml w trakcie