Paco Rabanne, Black XS EDT

Paco Rabanne, Black XS EDT

Paco Rabanne Black XS to pełny energii, uwodzicielski zapach. Kompozycja autorstwa Oliviera Crespa została stworzona dla silnych, namiętnych mężczyzn, kochających rock n' roll.
Zapach otwiera kipiący świeżością, owocowy koktajl. W środku, czeka na nas słodki dotyk nut zapachowych, połączony z ostrym aromatem czarnego kardamonu. Całość wypełnia zmysłowa nuta drzewna, połączona z czarną ambrą. Czarna lustrzana butelka, gotyckie litery i róża doskonale określają zawartość.

Nuty zapachowe:
Nuty głowy: kalabryjska cytryna, owoc kalamanzi
Nuty serca: praliny, cynamon, balsam tolu, czarny kardamon
Baza: drewno palisandru, czarna ambra, paczula

Cena: 167zł/ 100ml

100% jesień/zima 0% wiosna/lato

Czysty seks

Paco Rabanne to według mnie niekwestionowany zapachowy wizjoner i buntownik. Jego kompozycje są unikatowe, wyjątkowe, mocne oraz przepełnione słodyczą i seksem. Nigdy nie zetknęłam się z takimi kompozycjami zapachowymi w męskich perfumach, które w większości są korzenne, nudne i nieodparcie nasuwają mi na myśl wodę kolońską Brutal z kiosku Ruchu. Zapachy Paco Rabanne rozpoznam wszędzie, z najdalszej odległości. Kocham wszystkie jego perfumy, jak leci. Do tego stopnia, że przez długi czas używałam ich również na sobie. Takim właśnie zapachem jest Black XS. Butelka, która należy do mojego męża, jest de facto wspólna.

Black XS kupiłam dla swojego mężczyzny kilka lat temu, modląc się, żeby zakochał się w tym zapachu tak samo mocno jak ja.

Perfumy otwierają się rześko, lekko i owocowo, ale z odrobiną pieprzu. Pachną trochę oranżadą, trochę świeżo wypraną koszulą a trochę taką rozgrzaną słońcem skórą. Bardzo mocno czuję cytrynę, ale odnajduję w nich również owoce, których nie ma w składzie, na przykład poziomkę i truskawkę, otulone waniliowym szalem. Po niezbyt długim czasie owoce przechodzą w ciężkie, słodkie, ekstremalnie eteryczne drzewne nuty, zaprawione cynamonem z odrobiną soli i gorzkiej czekolady. Pod koniec dnia są najcieplejsze i najbardziej zmysłowe. Wtedy na główny plan wychodzi paczula i kardamon. Całość pachnie po prostu idealnie. To nie są perfumy. To jest eliksir miłości. Namiętności, pożądania i wszelkich innych uczuć, które targają ciałem podczas miłosnego zbliżenia. Przepiękny, czarny flakon pasuje jak ulał do zapachu i cudownie wieńczy całość. Patrząc tylko na butelkę można się domyślić, że w środku jest bomba zmysłów.

Do kogo pasują? Do mężczyzny świadomego. Dojrzałego (nie chodzi mi o metrykę), to nie jest zapach dla chłopca. Do mężczyzny intrygującego, otwartego, dla którego nie ma żadnych tematów tabu. Namiętnego, który kocha zabójczo, całym sercem. Do mężczyzny charakternego. Zadziornego z nutką szaleństwa i fantazji, który tak jak ja uwielbia samochody, skórę, ciężką muzykę i wycieczki na plażę w środku nocy. Takiego, który ma błysk w oku i szelmowski uśmiech, na widok którego miękną mi kolana.

Zapach pasuje na każdą porę dnia, pod warunkiem, że mężczyzna wie jak go nosić. Niekoniecznie do garnituru. Uwielbiam go w połączeniu ze skórą, która idealnie komponuje się z Blac XS. Nie trzeba wbijać się w smoking, żeby ubrać się w ten zapach. Natomiast czerń będzie pasować do niego najlepiej.

Perfumy najlepiej nosić jesienią, zimą i w pierwszej połowie wiosny. Upalne lato nie jest dla niego odpowiednią porą, ponieważ roztopi zapach i sprawi, że będzie ździebko mdły.

Zapach wyjątkowy i jedyny w swoim rodzaju. Uwielbiam go mieszać z kwaśno-słodką Mademoiselle od Chanel, razem tworzą doskonałą parę.

Mój mąż pokochał te perfumy tak samo jak ja. Co sprawia, że ja kocham mojego męża obłędnie. Zwłaszcza ubranego w ten zapach.

Trwałość zabójcza. Włazi we wszystko czego dotknie. Ubrania pachną nim tygodniami, nawet po praniu, Na ciele utrzymuje się ponad 10 godzin.

Polecam!

Kusiciel

Jest to piękny, ale zarazem ciężki zapach. Wyczuwalny w nim jest cynamon i chyba on mnie tak kręci ;) Z pewnością nie każdemu przypadnie do gustu. Trwałość jest średnia.

Używam tego produktu od: z przerwami od 3 lat
Ilość zużytych opakowań: połowa 4 opakowania

Mocny,Elegancki

Paco Rabanne Black XS to mocny,słodki zapach idealnie nadający się na wieczory lub zimowe dni.Według mnie absolutnie nie nadający się na ciepłe dni,jest zbyt ciężki.Black XS i garnitur?.Super kompozycja.Polecam go mężczyzną eleganckim.Nie jest to zapach dla sportowców :)

Używam tego produktu od: 3 lata
Ilość zużytych opakowań: 1 100ml

TOP 10 męskich perfum

Słodziak na wieczór

Regularnie kupuję te perfumy dla mojego mężczyzny (zresztą On także sam wybiera ten zapach). Zdecydowanie to zapach na wieczór, mocny, slodkawy, dla mnie to nr 2 po D&G.
Nie jest typowym męskim świeżakiem, zdecydowanie słodki zapach, ktory z tego co zauważyłam, podoba sie wielu paniom ;-)

Używam tego produktu od: dwóch lat
Ilość zużytych opakowań: czwarte

o tak!

Niesamowity zapach cynamonu i praliny, kocham go na moim mężczyźnie!On po prostu mnie przyciąga.

Jest słodki lecz nie mdły, a jednocześnie ma coś w sobie intrygującego.
Mój mąż bez wahania zostawił Acqua di Gio dla XSa, po prostu zapach od Paco Rabanne go porwał w rytmie rock n \'rolla :D

Mój mąż używa tego produktu od: od dawna
Ilość zużytych opakowań: cztery

SUPCIO ;)

Energetyzujący, trochę słodki, z nutką czekolady ,baaaardzo trwały. Na każdą okazję, kupiłem i jestem bardzo zadowolony.Jednym słowem THE BEST. Polecam.

Używam tego produktu od: 3 MIESIĘCY
Ilość zużytych opakowań: 1-100ml.

WOW! Egzotyczne owoce!:)

Faaajny!!! Taki owocowy i świeży! Aż chciałoby się zjeść tę sałatkę z mango, mandarynek, bananów, winogron, ananasa polanych limonką!:) Pycha!!! Bardzo mi się to wszystko podoba:)

Używam tego produktu od: 2013

Zdecydowanie TAK!

Mój mąż go uzywa,rewelacyjny zapach,męski i elegancki.Bardzo intensywny,koszule pachną nim nawet po upraniu i dlatego prasowanie koszul męża jest przyjemniejsze :) Raczej "do garnituru".

Ilość zużytych opakowań: jedno całe

taki słodki kompocik

Skłaniam się ku refleksji, że to jednak jest unisex. Taki truskawkowo-cytrynowy słodziaczek. Nie przeczę, coś w sobie ma, ale jak na męski zapach, to jest za mało charakterny. Chyba nosząca go kobieta dobrze by się z nim czuła.
Co do samego zapachu, najpierw czuc cytryne i jest ona najwyrazniejsza ze wszystkich nut. Nastepnie idzie korzenne ocieplenie - to cynamon z kardamonem. Koniec jest najgorszy, bo ziolowy, paczula :/ no dobra, z ambra, ale i tak nuta bazy najmniej mi sie tu podoba...
Ogolnie zle nie jest, aczkolwiek mogloby byc lepiej :)

EDIT: dzis go nosilem caly dzien. I stwierdzam, ze tak jak komus tutaj, przypomina mi on kompot wisniowy. Nie wiem czym to jest spowodowane, ale nie podoba mi sie to za bardzo. Trwalosc i owszem, nienaganna, 4 godziny ogonek, w sumie do 8 blisko skory. Niestety, ale rozstajemy sie z Black XS-em definitywnie. Moze sprobuje wersji L\\\'Exces, ale watpie, czy to cos pomoze...

Najlepsze perfumy

Zapach na każdą okazję. Pasuje tak samo dobrze do bawełnianych dresów, jak i do garnituru.
Black XS odkryłem jeszcze w liceum, od tamtej pory zużyłem niezliczoną ilość opakowań.
Energiczny, lekko słodki, niekonwencjonalny, przyciągający uwagę.
Do tego bardzo trwały.

Używam tego produktu od: wielu lat
Ilość zużytych opakowań: 7 albo więcej

na pewno kupię

Zawsze go wącham gdy jestem w SEPHORZE, zapach rewelacja, nie znam się na nutach, ale czuję truskawkę, której w ogóle nie wiem czemu nie ma w składzie, oraz jakiś cynamon, może lekko wanilię, ja na swojej skórze, na szczęście nie zauważyłem męskich drzewnych czy tytoniowych nut, bo gdyby tak było, to ten zapach już nigdy nie zostałby przeze mnie użyty, ocena 4, ponieważ przydało by się żeby miał większy ogon, tak jak a,men, aktualnie używam lolity lempickiej minuit noir i to jest dla mnie ideał zapachu.

Używam tego produktu od: zamierzam kupić

Zaskakująco słodki

Zapach bardzo w stronę unisex, szokująco słodki jak na męski. Zdecydowałam się na test na sobie,choć tylko w domu i czułam się do połowy jego kiełkowania jak w damskim słodziaczku. Poczętek co nieczęste w męskich zapachach od razu mi się spodobał, jest bardzo kardamonowo, ciastowo, słodko, smakowicie, ale jak dla mnie nie cukierkowo to mocno przyprawione ciasto.
Jak piszą o nim na fragrantice: Znając, pragnienie niektórych kobiet do noszenia męskich zapachów można powiedzieć, że żadna kobieta nie ośmieli się nosić Black XS mimo jego miękkich i ciepłych nut lasu, a nawet słodkiej nuty.
Dopiero pod koniec wychodzą z niego typowo męskie nuty i wtedy robi się dość typowo i lekko nudno.
Słodki, ale głęboko i mrocznie więc butelka pasuje do zawartości. Zdecydowanie dla młodszych mężczyzn.
Dla mnie ciekawy w nucie głowy, poźniej zbyt typowo męsko ambrowo-tytoniowy.

Używam tego produktu od: testy od jakiegoś czasu