Dolce & Gabbana, The One EDP

Dolce & Gabbana, The One EDP

Zgłaszająca osoba: annakonczak5

Najnowszy (2006 r.) zapach wykreowany przez włoski zespół projektantów Domenico Dolce i Stefano Gabbana. Pełen pasji, ekspresji, pożądania, luksusu i oczywiście tradycyjnego śródziemnomorskiego stylu. Niesamowicie zmysłowy i uwodzicielski, bardzo kobiecy, idealny dla niezależnych, zdecydowanych kobiet sukcesu. Dodaje blasku i wdzięku, sprawia że czujesz się jak gwiazda, wyjątkowa i unikalna.

Nuty zapachowe:

nuta głowy: mandarynka, bergamotka, liczi

nuta serca: jaśmin, lilia, śliwka, konwalia

nuta bazy: wanilia, ambra, piżmo, wetiwer

Cena: ok.170zł / 30ml, ok.230zł / 50ml, ok.280 zł / 75ml

Rekomendacja
na dzień, na wieczór

88% jesień/zima 13% wiosna/lato

Mniam

Zapach na prawdę ekskluzywny, nadaje wyglądowi osoby, która go nosi szyku i elegancji. Kojarzy mi się mocno z bogactwem. Używam go na większe wyjścia, gdyż jest zbyt ciężki na codzień.

nie dla mnie... :(

O ile na kimś zapach bardzo mi się podoba i kojarzy się z pewną siebie, zdecydowaną kobietą to na sobie nie potrafię go znieść..

Gustuję raczej w nutach słodko-kwiatowych typu La Vie Est Belle, Si od Giorgio Armani czy nawet Heat z Beyonce.. zapach The One okazuje się dla mnie zbyt ciężki w ciągu dnia, nie jest komfortowy w noszeniu (cały czas go od siebie czuję) i jest bardzo mdły, choć nie wylewałam go na siebie dużo (zwykle daję 2-3 psiknięcia).

Trwałość - super, opakowanie - piękne, eleganckie, ale ciężkie..

Nie są to niestety nuty, które do mnie pasują i odzwierciedlają kawałek mnie.. nie wiem czy Wy też tak macie, ale czyjś zapach według mnie może nieco zdradzać czyjąś osobowość:) w mojej ocenie to zdecydowanie to zapach dla kobiet poważnych 40+ 50+ i dalej.. nie widzę tego zapachu u młodszych.. niechętnie po niego sięgałam i w końcu oddałam prawie całą butlę mojej mamie, do niej ten zapach zdecydowanie bardziej będzie pasował :)

Nie mój zapach...

Dostałam je kiedyś w prezencie jednak nie był to mój zapach... Używałam go od czasu do czasu przez chyba dwa lata tylko po to żeby je zużyć..
Plus za flakon bo wyglądał na porządny, trwałość średnia... a zapach nie mój typ

Co to jest strobing? [Odpowiadają mężczyźni]

nieznośny zapach

Niestety perfumy zdecydowanie nie dla mnie. Zapach jest po prostu nie do zniesienia na dłuższą metę. Lekko babciny i posiadający taką charakterystyczną nutę. Być może raz na jakiś czas od święta tak ale to wszystko. Bardzo drażniące.

Słodkie, waniliowe

Testowałam ten zapach kilka razy i skusiłam się na flakonik 100 ml. Zapach słodki i intensywny, ale jest wyjątkowy, nie jest to typowy słodziak, ale zmysłowy i otulający. Dla mnie bardzo ładnie skomponowane nuty owoców - brzoskwini a może liczi, białych kwiatów i wanilii. Flakonik ciężki i elegancki. Trwały. Zapach noszę z prawdziwą przyjemnością.

Piękny słodziak

The one jest to zapach bardzo słodki, trwały, mający w sobie "To coś"
Czuć w nim białe kwiaty i brzoskwinię. Mnie jednak gdy go wącham, przychodzi na myśl guma Donald, czyli moje dzieciństwo.
Zapach na moim ciele utrzymuje się cały dzień, jest dość bliskoskórny.
Mimo tego, że słodyczy mu nie brak, nie jest to zapach dla nastolatek, raczej dla pewnych siebie kobiet 25+.
Radzę wypróbować przed zakupem, bo u niektórych osób może powodować ból głowy.

zdecydowanie nie dla mnie

Zdecydowanie nie jest to mój zapach.
Chyba jest za bardzo waniliowo..
Jasmin, śliwka..nie nie i jeszcze raz nie.
Flakonik ładny, choć ciężki i nieporęczny

Bardzo mi podpasował

Otrzymany w prezencie mile zaskoczył. Zapach cięższy, bardziej na wieczory i zimę. Jednocześnie nie nachalny, taki stabilny. Jest w nim coś dostojnego i eleganckiego. Plus za trwałość, długo się utrzymywał na mojej skórze.

Idealny dla businesswoman, dodają pewności siebie.

Darzę The One szczególnym uczuciem, bo pośród wszystkich tych "krzykliwych" słodziaków jest wyjątkowy, niby słodki bo ma dużo wanilii, ale przy tym pozostaje bardzo elegancki i taki "gładki". W sumie to określenie pasuje najbardziej do tego co czuje mój nos - ten zapach jest bardzo gładki. Wszystkie nuty są idealnie zmiksowane i połączone ze sobą, i nie wyczuwam tu żadnego składnika, który walczy o bycie tym najważniejszym, najbardziej wyczuwalnym. To na pewno może przeszkadzać osobom, które lubią czuć że mają na sobie perfumy z charakterem, wyróżniające się jakąś ciekawą nutą, zapadające w pamięć. Te takie nie są, są bardzo bezpieczne i nie ewoluują w ciągu dnia, są jednostajne właśnie przez to idealnie wymieszanie składników.

Uwielbiam je nosić jesienią i zimą do grubego, ciepłego i mięciutkiego swetra, otulam się nimi jak jakimś luksusowym kocykiem wypłukanym w bardzo drogim płynie. To daje mi takie poczucie bezpieczeństwa, że nawet najbardziej ponury i deszczowy dzień wydaje się do przeżycia. Mój poprawiacz nastroju :) Będą też bardzo pasowały na różne formalne okazje gdy chcemy sprawiać wrażenie osoby profesjonalnej. Nie mają zbyt dużej projekcji, co w tym wypadku jest dużym plusem. Trwałość jest taka sobie, mniej więcej 4-5 godzin ale u mnie to standard, wydaje mi się że przy bardziej sprzyjającym perfumom typie skóry da się z nich wycisnąć więcej.

Dla mnie numer jeden

+wspaniały zapach
+bardzo długo wytrzymuje (zapach zostaje na ubraniach, włosach)
+nie wietrzeje
+kobiecy
+intensywny
+zmysłowy
Nie wyobrażam sobie swojej toaletki bez niego. Cena może niektórych porażać ale warto kupić:)

ciepła otulająca wanilia

Zapach raczej na chłodniejsze pory roku.Te perfumy są ciepłe orientalne dla mnie wyczuwalna jest mocno wanilia.
Młode dziewczyny się w nim nie odnajdą zapach dla pewnych i zdecydowanych kobiet jest dosyć mocny i uwodzicielski.
Trwałość bardzo dobra mocno się trzyma na ubraniach ciągnie się za sobą ogonem .Myśle, że gdy będę miała więcej pieniążków przygarnę flakon:)

Nareszcie zapach nie tylko na jeden raz

Moje ukochane perfumy innej marki zostały niestety wycofane (używałam ich latami). Długo nie mogłam znaleźć zapachu, który pozostałby ze mną na dłużej, aż odkryłam the one. Z testowanych przeze mnie perfum pięknie zgrywają się z zapachem mojej skóry i ten duet sprawia mi nie lada przyjemność. Mój zachwyt podzielają też najbliżsi. Zapach jest zmysłowy i delikatny jednocześnie. Na pewno będę do niego często wracać. Lubię też wersję the one of rose.