Dolce & Gabbana, The One EDP

Dolce & Gabbana, The One EDP

Zgłaszająca osoba: annakonczak5

Najnowszy (2006 r.) zapach wykreowany przez włoski zespół projektantów Domenico Dolce i Stefano Gabbana. Pełen pasji, ekspresji, pożądania, luksusu i oczywiście tradycyjnego śródziemnomorskiego stylu. Niesamowicie zmysłowy i uwodzicielski, bardzo kobiecy, idealny dla niezależnych, zdecydowanych kobiet sukcesu. Dodaje blasku i wdzięku, sprawia że czujesz się jak gwiazda, wyjątkowa i unikalna.

Nuty zapachowe:

nuta głowy: mandarynka, bergamotka, liczi

nuta serca: jaśmin, lilia, śliwka, konwalia

nuta bazy: wanilia, ambra, piżmo, wetiwer

Cena: ok.170zł / 30ml, ok.230zł / 50ml, ok.280 zł / 75ml

Rekomendacja
na dzień, na wieczór

88% jesień/zima 13% wiosna/lato

Klasyk

Moją przygodę z zapachami Dolce and Gabbana zaczęłam od The One Desire i juz wtedy sie zakochałam. Tym razem padło na klasyczne The One i rownież sie nie zawiodłam. W sam raz na wyjątkowe okazje. Zapach przepiękny, kobiecy i zmysłowy. Flakon pierwsza klasa - elegancki ze złotą zakrętka a o trwałości zapachu nie ma co mowić - trzeba sie porządnie umyc zeby zszedł :) Cena, w zależności od drogerii, ogólnie wysoka ale adekwatna do tak luksusowego produktu

Przepiękny zapach:-)

Zapach skierowany do kobiet ceniących klasykę i trwałość. Najlepszy zapach, który kiedykolwiek miałam! :) W nucie serca znajdziemy urzekającą konwalię, jaśmin i białą lilię. Baza składa się z rozgrzewających nut wetiwerii, wanilii oraz nuty piżma i ambry, co sprawia że jest ciepły. Flakonik jest elegancki i prosty ze złotymi dodatkami, dość ciężki. Zapach utrzymuje się bardzo długo, jest zmysłowy i kobiecy :).

Mniam

Zapach na prawdę ekskluzywny, nadaje wyglądowi osoby, która go nosi szyku i elegancji. Kojarzy mi się mocno z bogactwem. Używam go na większe wyjścia, gdyż jest zbyt ciężki na codzień.

Quality Missala Jak dobierać perfumy

nie dla mnie... :(

O ile na kimś zapach bardzo mi się podoba i kojarzy się z pewną siebie, zdecydowaną kobietą to na sobie nie potrafię go znieść..

Gustuję raczej w nutach słodko-kwiatowych typu La Vie Est Belle, Si od Giorgio Armani czy nawet Heat z Beyonce.. zapach The One okazuje się dla mnie zbyt ciężki w ciągu dnia, nie jest komfortowy w noszeniu (cały czas go od siebie czuję) i jest bardzo mdły, choć nie wylewałam go na siebie dużo (zwykle daję 2-3 psiknięcia).

Trwałość - super, opakowanie - piękne, eleganckie, ale ciężkie..

Nie są to niestety nuty, które do mnie pasują i odzwierciedlają kawałek mnie.. nie wiem czy Wy też tak macie, ale czyjś zapach według mnie może nieco zdradzać czyjąś osobowość:) w mojej ocenie to zdecydowanie to zapach dla kobiet poważnych 40+ 50+ i dalej.. nie widzę tego zapachu u młodszych.. niechętnie po niego sięgałam i w końcu oddałam prawie całą butlę mojej mamie, do niej ten zapach zdecydowanie bardziej będzie pasował :)

Nie mój zapach...

Dostałam je kiedyś w prezencie jednak nie był to mój zapach... Używałam go od czasu do czasu przez chyba dwa lata tylko po to żeby je zużyć..
Plus za flakon bo wyglądał na porządny, trwałość średnia... a zapach nie mój typ

nieznośny zapach

Niestety perfumy zdecydowanie nie dla mnie. Zapach jest po prostu nie do zniesienia na dłuższą metę. Lekko babciny i posiadający taką charakterystyczną nutę. Być może raz na jakiś czas od święta tak ale to wszystko. Bardzo drażniące.

Słodkie, waniliowe

Testowałam ten zapach kilka razy i skusiłam się na flakonik 100 ml. Zapach słodki i intensywny, ale jest wyjątkowy, nie jest to typowy słodziak, ale zmysłowy i otulający. Dla mnie bardzo ładnie skomponowane nuty owoców - brzoskwini a może liczi, białych kwiatów i wanilii. Flakonik ciężki i elegancki. Trwały. Zapach noszę z prawdziwą przyjemnością.

Używa produktu od: próbka

Piękny słodziak

The one jest to zapach bardzo słodki, trwały, mający w sobie "To coś"
Czuć w nim białe kwiaty i brzoskwinię. Mnie jednak gdy go wącham, przychodzi na myśl guma Donald, czyli moje dzieciństwo.
Zapach na moim ciele utrzymuje się cały dzień, jest dość bliskoskórny.
Mimo tego, że słodyczy mu nie brak, nie jest to zapach dla nastolatek, raczej dla pewnych siebie kobiet 25+.
Radzę wypróbować przed zakupem, bo u niektórych osób może powodować ból głowy.

Używa produktu od: próbka

zdecydowanie nie dla mnie

Zdecydowanie nie jest to mój zapach.
Chyba jest za bardzo waniliowo..
Jasmin, śliwka..nie nie i jeszcze raz nie.
Flakonik ładny, choć ciężki i nieporęczny

Bardzo mi podpasował

Otrzymany w prezencie mile zaskoczył. Zapach cięższy, bardziej na wieczory i zimę. Jednocześnie nie nachalny, taki stabilny. Jest w nim coś dostojnego i eleganckiego. Plus za trwałość, długo się utrzymywał na mojej skórze.

Idealny dla businesswoman, dodają pewności siebie.

Darzę The One szczególnym uczuciem, bo pośród wszystkich tych "krzykliwych" słodziaków jest wyjątkowy, niby słodki bo ma dużo wanilii, ale przy tym pozostaje bardzo elegancki i taki "gładki". W sumie to określenie pasuje najbardziej do tego co czuje mój nos - ten zapach jest bardzo gładki. Wszystkie nuty są idealnie zmiksowane i połączone ze sobą, i nie wyczuwam tu żadnego składnika, który walczy o bycie tym najważniejszym, najbardziej wyczuwalnym. To na pewno może przeszkadzać osobom, które lubią czuć że mają na sobie perfumy z charakterem, wyróżniające się jakąś ciekawą nutą, zapadające w pamięć. Te takie nie są, są bardzo bezpieczne i nie ewoluują w ciągu dnia, są jednostajne właśnie przez to idealnie wymieszanie składników.

Uwielbiam je nosić jesienią i zimą do grubego, ciepłego i mięciutkiego swetra, otulam się nimi jak jakimś luksusowym kocykiem wypłukanym w bardzo drogim płynie. To daje mi takie poczucie bezpieczeństwa, że nawet najbardziej ponury i deszczowy dzień wydaje się do przeżycia. Mój poprawiacz nastroju :) Będą też bardzo pasowały na różne formalne okazje gdy chcemy sprawiać wrażenie osoby profesjonalnej. Nie mają zbyt dużej projekcji, co w tym wypadku jest dużym plusem. Trwałość jest taka sobie, mniej więcej 4-5 godzin ale u mnie to standard, wydaje mi się że przy bardziej sprzyjającym perfumom typie skóry da się z nich wycisnąć więcej.

Dla mnie numer jeden

+wspaniały zapach
+bardzo długo wytrzymuje (zapach zostaje na ubraniach, włosach)
+nie wietrzeje
+kobiecy
+intensywny
+zmysłowy
Nie wyobrażam sobie swojej toaletki bez niego. Cena może niektórych porażać ale warto kupić:)