Dolce & Gabbana, The One EDP

Dolce & Gabbana, The One EDP

Najnowszy (2006 r.) zapach wykreowany przez włoski zespół projektantów Domenico Dolce i Stefano Gabbana. Pełen pasji, ekspresji, pożądania, luksusu i oczywiście tradycyjnego śródziemnomorskiego stylu. Niesamowicie zmysłowy i uwodzicielski, bardzo kobiecy, idealny dla niezależnych, zdecydowanych kobiet sukcesu. Dodaje blasku i wdzięku, sprawia że czujesz się jak gwiazda, wyjątkowa i unikalna.
Nuty zapachowe:
nuta głowy: mandarynka, bergamotka, liczi
nuta serca: jaśmin, lilia, śliwka, konwalia
nuta bazy: wanilia, ambra, piżmo, wetiwer

92% jesień/zima 8% wiosna/lato

Doskonały

Jeden z moich faworytów. Jest bardzo kobiecy, zmysłowy oraz bardzo trwaaały. Trzyma się na ciele nawet po całonocnej zabawie.
Sprawia, że każda kobieta poczuje się wyjątkowa. :)

Wykorzystała: kilka próbek

Zapach jest gorzki, stanowczy, liliowy, a na końcu słodki.

Jeżeli to jest włoski styl...- pomyślałam sobie. Na pewno nie będę polemizować z recenzjami wyrażającymi pozytywne emocje dotyczące tego kultowego już zapachu Dolce & Gabbana. Nie powiem jednak, że nie czytałam, wręcz przeciwnie, bardzo mnie one zainteresowały w kontekście EDP The one i jak ona pachnie.

Zapach jest ostry, gorzki, stanowczy, liliowy, a na końcu słodki. Kompozycja zaskakująca, dopracowana i ciekawa. Mnie się zupełnie nie podoba, doceniam jednak pracę chemików i "nosów" firmy, bo efekty przerosły chyba samych autorów tego pomysłu.

Dla mnie jest to oficjalny zapach do pracy, na konferencję, nie zaszkodzi, nie pomoże. Na mnie się nie sprawdził, zarówno pod względem nut zapachowych, jak i trwałości, u mnie znika po 2 godzinach. Od początku trzyma się blisko skóry i gdzieś tam zanika.

Piękny

Zapach jest bardzo mocny, trwały i kobiecy. Pod koniec dnia nadal go czuję. Ponadto 'wżera się' w ubrania i jest wyczuwalny nawet na drugi dzień, dlatego należy uważać i nie psikać się nim tak mocno. Perfum kojarzy mi się z elegancją i bogactwem.

RE-WE-LA-CJA

Gdy pierwszy raz powachalam próbkę w sklepie odrazu się zakochałam i musiałam je mieć! Są przepiękne, wydajne i prawie każdy zwraca uwagę że pięknie pachne :)

Włoska elegancja i luksus.

Do dziś największą miłością darzę klasyczne D&G Pour Femme (Red Cap), które zostały wycofane i zastąpione jakimiś popłuczynami. The One nie znałam, opinie większości były pozytywne, więc zaryzykowałam.

Pierwsze, co urzeka, to flakon. Złoty, ciężki, bogaty, pomimo swej pozornej prostoty - widać dbałość o szczegóły i precyzję wykonania. Doskonały, uwielbiam takie!
Zapach jest wprost bajkowy. Otwarcie to owoce - kosz jędrnych, soczystych mandarynek, brzoskwiń, liczi, dojrzałych śliwek (tych żółtych, nie węgierek!), a wszystko to doprawione bergamotką (słodką, ale i rześką, nieco herbacianą), intensywną białą lilią (to właśnie ona, w parze z jaśminem, dają zapachowi nieco duszny i narkotyczny wydźwięk, jako ciekawostkę dodam, że jest ona taka, jak w Baiser Vole od Cartiera). Jest również odrobina konwalii, co nadaje perfumom głębi.

One są pudrowe, lekko przykurzone, niezwykle kobiece i bogate. Duszne i oszałamiające, jak piękna kobieta w eleganckiej sukni, na której widok zapiera mężczyznom dech. Tajemnicze i pełne finezji, prawdziwie włoskie!
Baza to mix piżma, wytrawnej wanilii, wetywerii oraz bursztynu, co nadaje przewrotnego, nieco kadzidlanego charakteru.

The One jest jedyny, to prawda. Jedyny w swoim rodzaju, drugich takich nie znam. Słodko, zniewalająco, pudrowo, zmysłowo i seksownie.
Mała czarna, a pod spodem seksowna, koronkowa bielizna. Czarne szpilki, ale nie rajstopy, a pończochy. Wszystko z gustem, bez krztyny wulgarności.

Projekcja i trwałość bardzo dobre, wyczuwalny przez otoczenie przez dobre 10 h. Działa na mężczyzn, ale kobietom też się podoba, jest niesamowity!

Polecam, na dzień jesienno-zimową porą, w letnie dni będzie zbyt intensywny.
Dla prawdziwej, pewnej siebie i świadomej swych atutów kobiety.

Zapachowa euforia

Pierwsze moje zetknięcie się z tymi perfumami miałam parę lat temu kiedy otrzymałam próbkę, jednak jakoś mi do gustu wtedy nie przypadł. Robiąc porządki znalazłam tą samą próbkę z kilkoma kroplami perfum i tak mnie zakręciło, że musiałam go mieć. Dla mnie jest to euforia zapachu orientu wymieszanym z nutami kwiatów , dając świetny zapach. Utrzymuje się dość długo ok. 5 godzin, spryskane na ubranie pachną jeszcze dłużej. Oczywiście nie należy przesadzić z ilością psiknięć bo stają się duszące. Najlepiej sprawdzą się w okresie jesień - zima, na lato będą zbyt intensywne.
Flakonik ładny, elegancki tak jak całe perfumy. Piękne perfumy muszą mieć eleganckie opakowanie:)
Wart swojej ceny.

Używa produktu od: próbka

tego zapachu się niezapomina

Mocny, ultra kobiecy, trwały, nawet odniosłam wrażenie, że nadal go czuć pod koniec dnia. Jednak trzeba go używać ostrożnie, bo w dużych dawkach jest ciężki i mocno odczuwalny przez otoczenie. Co do trwałości - maks. 5-6 godzin bez poprawek. Sprawdził się w noszeniu przy niskich temperaturach, jest to typowo zimowy zapach.

Piękny

Te perfumy idealnie wpasowują mi się we włoski świat mody i stylu życia. Przede wszystkim pełen pasji i namiętności, ciepła i elegancji. Ten perfumy pachną ciepłem i luksusem i klasyczną elegancją. Bardzo przypadły mi do gustu chociaż na codzień nie jestem miłośniczką takich zapachów, w przypadku tego sporo osób mi mówiło że ładnie pachnę i pytało co to za zapach.
Perfum używałam na codzień z umiarem ale zdecydowanie bardziej pasują mi na wieczór. Jednak tak mocno mi przypadły do gustu że nie mogłam się powstrzymać.
Buteleczka jest mimo pozornie prostej formy i kształtu jest dość "ciężka" w odbiorze, czuć tutaj bogactwo i luksus.
Zapach okazał się być trwały i dość mocno wyczuwalny również dla otoczenia, co oznacza że trzeba go sobie dawkować ostrożnie. Dzięki temu jest też wydajny.

Klasyk

Moją przygodę z zapachami Dolce and Gabbana zaczęłam od The One Desire i juz wtedy sie zakochałam. Tym razem padło na klasyczne The One i rownież sie nie zawiodłam. W sam raz na wyjątkowe okazje. Zapach przepiękny, kobiecy i zmysłowy. Flakon pierwsza klasa - elegancki ze złotą zakrętka a o trwałości zapachu nie ma co mowić - trzeba sie porządnie umyc zeby zszedł :) Cena, w zależności od drogerii, ogólnie wysoka ale adekwatna do tak luksusowego produktu

Przepiękny zapach:-)

Zapach skierowany do kobiet ceniących klasykę i trwałość. Najlepszy zapach, który kiedykolwiek miałam! :) W nucie serca znajdziemy urzekającą konwalię, jaśmin i białą lilię. Baza składa się z rozgrzewających nut wetiwerii, wanilii oraz nuty piżma i ambry, co sprawia że jest ciepły. Flakonik jest elegancki i prosty ze złotymi dodatkami, dość ciężki. Zapach utrzymuje się bardzo długo, jest zmysłowy i kobiecy :).

Mniam

Zapach na prawdę ekskluzywny, nadaje wyglądowi osoby, która go nosi szyku i elegancji. Kojarzy mi się mocno z bogactwem. Używam go na większe wyjścia, gdyż jest zbyt ciężki na codzień.

nie dla mnie... :(

O ile na kimś zapach bardzo mi się podoba i kojarzy się z pewną siebie, zdecydowaną kobietą to na sobie nie potrafię go znieść..

Gustuję raczej w nutach słodko-kwiatowych typu La Vie Est Belle, Si od Giorgio Armani czy nawet Heat z Beyonce.. zapach The One okazuje się dla mnie zbyt ciężki w ciągu dnia, nie jest komfortowy w noszeniu (cały czas go od siebie czuję) i jest bardzo mdły, choć nie wylewałam go na siebie dużo (zwykle daję 2-3 psiknięcia).

Trwałość - super, opakowanie - piękne, eleganckie, ale ciężkie..

Nie są to niestety nuty, które do mnie pasują i odzwierciedlają kawałek mnie.. nie wiem czy Wy też tak macie, ale czyjś zapach według mnie może nieco zdradzać czyjąś osobowość:) w mojej ocenie to zdecydowanie to zapach dla kobiet poważnych 40+ 50+ i dalej.. nie widzę tego zapachu u młodszych.. niechętnie po niego sięgałam i w końcu oddałam prawie całą butlę mojej mamie, do niej ten zapach zdecydowanie bardziej będzie pasował :)