Odbudowa i Pielęgnacja, Odżywka masło shea i ekstrakt z kokosa

Odbudowa i Pielęgnacja, Odżywka masło shea i ekstrakt z kokosa

Zawiera masło shea i ekstrakt z kokosa. To one zapewniają włosom zmęczonym i zniszczonym właściwą pielęgnację i nawilżenie. Wygładzają i nadają zdrowy wygląd. W składzie kosmetyków Schauma Odbudowa i Pielęgnacja znajdziemy także unikalną kombinację witamin, które w przeciwieństwie do masła shea, działają na zewnętrzną powierzchnię włosa.

Dociążenie i miękkość, niestety w pakiecie z matem

Moje wysokoporowate włosy za olejem kokosowym raczej nie szaleją – ot, utrzymuje nawilżenie, ale nie polepsza ich wyglądu, czasem spuszy. Co innego masło shea – niby też nie polecane dla wysokoporowatych, ale ładnie dociąża, nadaje lekki połysk, miękkość i mięsistość.
Ta odżywka nie powala, bo w pakiecie z ładnym dociążeniem mam niestety mat. Ogółem włosy układają się ładnie – nie mogę powiedzieć – prościutkie, zdyscyplinowane, nie wywijają im się końce. Na plus jest też przyjemna miękkość włosów.
Używana kilka razy pod rząd potrafi nawet moje nieskłonne do tego włosy trochę obciążyć. Tracę wówczas część objętości, a włosy smętnie zbijają się w strąki - totalny brak życia.
Mojej czupryny nie przeproteinowała, ale sądzę, że osoby, które mają skłonność, powinny na to uważać.
Zapach tej odżywki jest moim zdaniem przykry – syntetyczny i mdły.
Wydajność dość przeciętna – włosy jej nie ,,piją”, ale trudno się rozprowadza.
Podsumowując: raczej nie do mojego rodzaju włosów. Może zniszczone polubiłyby ją bardziej?

Tania i dobra.

Moje włosy mają skłonność do przetłuszczania się u nasady. Są suche na końcach. Poza tym farbowane, a przez to osłabione i pozbawione blasku.
Ta odżywka świetnie się spisuje celem kamuflażu zniszczeń. Wygładza włosy i nadaje im blasku. Są miłe w dotyku. Obciążą tylko wtedy jeśli nałożę jej za dużo, lub potraktuje nią również odrosty. Zazwyczaj nakładam odpowiednią porcję od ucha w dół. Nie jest zbyt wydajna, ale za to niedroga. Ładnie pachnie. Jak słodki deser. Zapach utrzymuje się na włosach przez dłuższy czas.

Najgorsza z najgorszych. W sumie to też wyczyn! :D

Pamiętam dokładnie, jak będąc na zakupach w hipermarkecie zastanawiałam się, czy wziąć tę odżywkę i w pośpiechu, na stareńkiej Nokii czytałam wizażowe recenzje. Coś mnie podkusiło... i wyszło bez sensu :D

Odżywka kompletnie nie sprawdziła się na moich średnioporowatych, niefarbowanych włosach - z całą stanowczością mogę stwierdzić, że była to w moim przypadku najgorsza odżywka w życiu. Włosy były suche, ohydnie tępe w dotyku, jakby brudne i oblepione czymś tłustym. Było tak za każdym razem, kiedy jej używałam. Konsystencja jest bardzo treściwa, wręcz przypomina wazelinę ze smalcem - ciężko rozprowadza się na włosach, nie wnika we włókna, raczej je oblepia. Plus taki, że nie spływa z włosów.

W połowie opakowania pomyślałam, że skoro na moich gęstych i grubych robi jesień średniowiecza, to może sprawdzi się na zupełnie innych - cienkich, farbowanych, wysokoporowatych naturalnych lokach mojej mamy? Pudło. Było dokładnie tak samo. Mama wyglądała jak strach na wróble - włosy nie trzymały w ogóle skrętu, były napuszone, suche, wyglądały jak spalone. Żałuję, że nie zrobiłam zdjęcia, żeby dołączyć do recenzji. Resztki produktu trafiły do kosza.

Co w niej przyjemnego? Na pewno zapach - kokosowo-orzechowa nuta w orientalnym stylu. I to by było na tyle.

Nie polecam, przeokrutny bubel.

Używam tego produktu od: kilku tygodni
Ilość zużytych opakowań: jedno na spółę z muminkiem

Katarzyna Gudan fryzura studniówkowa 01

Warta polecenia.

Jest identycznie tak jak w opisie, włosy są nawilżone i ładnie wypielęgnowane, mają zdrowy wygląd. Do tego praktycznie same plusy:
- wygładza
- nadaje elastyczność
- nie obciąża
- nie robi puchu z włosów
- nie plącze
- nadaje miękkość

Co do minusów, szczerze nie mam się do czego przyczepić. Wszystko jest genialne, mam nadzięję, że składu produktu nie zmienią. ; )

Ilość zużytych opakowań: całe 4

Bardzo dobra odżywka

Mam włosy przetłuszczające sie i bardzo trudne w pielęgnacji. Nie każda odżywka mi sie nadaje.
Ta odżywka mnie zaskoczyła- dla moich włosów okazała sie idealna! Nawilża, ale nie obciąża i nie przetłuszcza włosów. Po użyciu jej moje włosy sa miękkie i lśniące. Poprawiła mi sie tez kondycja końcówek włosów. Aplikacja jest łatwa, nie ma problemu ze zmyciem odżywki. Pięknie pachnie, jest wydajna i tania. Polecam

Używam tego produktu od: 8 miesiecy
Ilość zużytych opakowań: W trakcie drugiego

świetna

Kupiłam przypadkowo, bez wcześniejszego planu. Odżywka jak najbardziej godna polecenia jako jedna z wielu stosowanych zamiennie. Bez "wsparcia" raczej za dużo nie zdziała.

+ świetny stosunek ceny do jakości
+ bardzo dobrze dyscyplinuje włosy
+ ułatwia rozczesywanie
+ nadaje piękny zapach i połysk

- dość mało wydajna, ale za tę cenę można jej to wybaczyć

Jako "codzienna" bardzo ok.

Używam tego produktu od: dwa miesiące

nie polecam

Odżywka kompletnie się u mnie nie sprawdziła. Ma ładny zapach i jak dla mnie to jedyny plus. Bardzo obciąża włosy i przetłuszcza ja. Nie zauważyłam by poprawiła ich kondycję. Ułatwia rozczesywanie i nic więcej. Nie polecam.

Ilość zużytych opakowań: 1/2 opakowania

Taka sobie

Odżywkę zakupiłam pod wpływem impulsu. Zachęcił mnie przede wszystkim zapach kokosa, który uwielbiam.
Włosy po jej użyciu wyglądają zdrowo, są miękkie, ładnie się lśnią, lepiej się rozczesują i są gładkie. Tyle zalet czas na wady. Odżywka wcale nie nawilża, nie odżywia i nie regeneruje włosów. Jest również strasznie nie wydajna. Inne odżywki o tej samej pojemności wystarczały mi na 3-4tygodnie, ta skończyła się po tygodniu.
Odżywka dobrze się sprawdzi dla włosów niezbyt wymagających, Ala tych które potrzebują więcej nie da rady.

Używam tego produktu od: tygodnia

ujdzie

potrzebowałam na szybko jakiejkolwiek odzywki i trafiła się akurat ta - stwierdziłam, ze kokos zawsze na plus ;) przy stanie moich włosów używam głównie drogich fryzjerskich cudów + oleju kokosowego i amli
piękne pachnie, coś tam nawilża i ułatwia rozczesywanie

niestety na dłuższą mete troche obciąża

POLECAM!

Jedno wielkie nieporozumienie!

Czytając recenzje innych użytkowniczek owej "odżywki" mam wrażenie iż w mojej butelce było coś całkowicie innego, a mianowice ten kosmetyk zwany odżywką do włosów nie robi NIC, no może tylko ładnie pachnie.

- nie nawilża włosów
- nie odżywia włosów
- nie regeneruje włosów
- źle się rozprowadza
- w trakcie spłukiwania włosy są szorstkie
- źle się rozczesują

+ ładnie pachnie

Zapłaciłam za nią 4,99zł więc w związku z powyższym szkoda kasy tylko dla zapachu, lepiej kupić sobie Colę która mimo, że niezdrowa to chociaż super smakuje.

Używam tego produktu od: tygodnia

Dobra.

Odżywka prześlicznie pachnie, nawilża włosy w średnim stopniu, nie za mocno i nie za słabo. Nic więcej nie mam do dodania, moje włosy były rozjaśniane, więc potrzebują czegoś trochę mocniejszego, ale ta odżywka jest w miarę ok:)

Ilość zużytych opakowań: w trakcie pierwszego.

cudo !

Jedwabista gładkosc, lsniace wlosy i niesamowity zapach ! Skusilam sie na ten produkt przedewszystkim z powodu zapchu po czym jak bedac w rossmanie otworzylam na chwilke opakowanie. Zachwycil mnie zapch . . . po pierwszym przetestowaniu wpadlam w zachwyt takze z powodu gladkosci wlosow.

Odkąd zaczelam stosowac ta odzywke ludzie caly czas komplementuja moje wlosy ( podkreslaja na kazdym kroku ich piękny blask ).
Najlepszy komplement jaki mogłam jednak dostac byl w drogerii od ekspedjentki ktora od razu zaczela sie dopytywac co ja robie z wlosami ze sie tak blyszcza . . . bez wahania polecilam jej ten produkt ! :D

Ilość zużytych opakowań: cztery