Polecamy: 3 DNI DO BIELI

Clinique, Blended Face Powder & Brush (Puder sypki)

Clinique, Blended Face Powder & Brush (Puder sypki)

Cena już od 99,00 zł! Sprawdź, gdzie kupisz ten produkt najtaniej!

Sprawdź
w Ceneo.pl

Sypki, lekki puder odpowiedni dla każdego rodzaju cery, także najtłustszej. Sprawia, że pory są mniej widoczne, skóra ujednolicona, nadaje makijażowi matowe, ale jednocześnie naturalne wykończenie. Trzyma się dobrze, nie ciemnieje i matuje na około cztery godziny cerę tłustą.
Do pudru dołączony jest wysuwany pędzelek, mający służyć do usuwania z buzi nadmiaru pudru po aplikacji dłońmi (tak zaleca Clinique - nakładać ten puder ruchem dłoni podobnym do mycia twarzy). Produkt dostępny jest w siedmiu transparentnych kolorach.

sypki
Cera
tłusta
matujące
Krycie
lekkie

Świetny

Na początku nakładałam pędzlem na całą strefę T - było ok ale bez szału (lubię efekt no make-up). Dopiero po jakimś czasie zmieniłam sposób aplikacji i to był strzał w 10. Mianowicie, po nałożeniu podkładu (Diorskin Nude) nakładam palcem(!) odrobinę pudru w miejsca, w których mam widoczne pory i które mają tendencję do świecenia. Efekt jest jak dla mnie rewelacyjny, naturalny - pory zakamuflowane, co nie oznacza, że 'zaklajstrowane';)
Opakowanie średnio wygodne. Ideałem byłoby zastosowanie 'tarki' - rozwiązania zastosowanego przez Smashbox w pudrze Halo.

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1464862].usefull || 0 }}% pomocna.

satynowy

Bardzo dobry puder, dający satynowe wykończenie. Mam 03 transparency, wybrany w ciemno, ale idealnie pasujący. Miałam wziąć 20, ale ponoć daje efekt szarej cery...03 nie jest taka do końca transparentna, powiedziałabym że ma trochę krycia.

Konsystencja nieco starodawna, nie znaczy gorsza :-) nie jest to lekki pyłek, a dość ciężki miał ;) nie pyli nic a nic. Na szczęście nie przekłada się to na ciężkość na twarzy. Puder wygląda naturalnie. Cera wygląda ładnie, szczególnie ładny jest ten satynowy efekt. Na początku nie widziałam różnicy pomiędzy połowę tańszym pudrem Bourjois, ale tamten jest bardziej matowy, a ten właśnie satynowy.

Nie zapycha, nie ciastkuje, nie wchodzi w pory. Ten pierwszy aspekt jest dla mnie szczególnie istotny. Niestety wiele tańszych pudrów wyeliminowałam, ze względu na parafinę lub inne zapychacze.

Trwałość bez zarzutu. Świeci mi się tylko nos, ale to przy każdym pudrze. Niestety mocny mat przy mojej 30 plus cerze nie wygląda zbyt atrakcyjnie, więc go unikam. Wolę przypudrować nos w ciągu dnia niż się otynkować :) dlatego Clinique spełnia moje oczekiwania.

Myślę, że spokojnie nada się do uzytku równiez bez podkładu. Ale z każdym z moich podkładów idealnie się komponuje (a jako podkładoholiczka mam ich trochę :-))

Produkt bardzo dobry+, aczkolwiek moje serce podbił mikro pyłek Gurlain Les Voilettes. Clinique to jednak bardzo dobry puder. Jako wersję budżetową polecam sypańca z Bourjois- lżejsza wagowo konsystencja, choć niestety bez satyny.

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1425026].usefull || 0 }}% pomocna.

Lekki, naturalny efekt

Moim zdaniem to świetna inwestycja. Ten puder się po prostu nie kończy! Używam go codziennie od półtora roku, a w opakowaniu - nadal 1/3 produktu.
Zresztą 35 g kosmetyku to naprawdę zacna ilość, o 5 g więcej, niż u Chanelki, a tamten puder jest przecież o stówkę droższy!
Długotrwały, bardzo ładny, naturalny efekt. Nie sprawdza się tak dobrze latem - wtedy jednak gorąc zwycięża. Z drugiej strony w wakacje używam znacznie bardziej lejących się podkładów (kremy cc, bb), które generalnie mają większe tendencje do otłuszczania cery, a pudru używam zawsze małą ilość. Ale dlatego niewykluczone, że nie sprawdzi się na cerach bardzo tłustych.
Jest to delikatny puder, który nie zapycha, nie uczula, nie obciąża.
Daje naturalne, aksamitne wykończenie.
Dla cer mało wymagających, którym zależy na lekkim, promiennym wykończeniu i utrwaleniu makijażu - będzie idealny.
Jednak mam ale do opakowania - sitko wysypuje znacznie za dużo pudru. Dla mnie było to na tyle uciążliwe, że postanowiłam wykorzystać moje stare opakowanie po innym pudrze i tam go systematycznie przesypuję. Dzięki temu mogę go wszędzie bez problemu zabierać. Oryginalne opakowanie Clinique jest raczej spore (choć rekordu Chanelki z pewnością nie pobiło).

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1379256].usefull || 0 }}% pomocna.

Makijaż do klubu - jak się pomalować

Bardzo dobry puder

Bardzo się lubiliśmy. To duże opakowanie starczyło mi na 1 rok z hakiem. Pędzelek gratis do pudru. Czasem używałam samego czasem nakładałam na podkład. Krycie ma super i bardzo utrwala podkład!

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1365226].usefull || 0 }}% pomocna.

Super

Bardzo go lubię. Jest idealny na codzień, gdy na twarz nakładam tylko korektor, żeby zakryć ewentualne niedoskonałości, oraz ten puder. Ładnie wyrównuje koloryt cery, daje piękne satynowe wykończenie (wygląda ładnie nawet po 7 godz pracy, bez podkładu) nie powoduje żednych problemów ze skórą. Nałożony na podkład na całą twarz i pod oczy również świetnie się sprawdza. Nie robi maski na twarzy, wygląda naturalnie i świeżo. Jedyny puder po którym nie czuje potrzeby spryskania twarzy mgiełką lub fixerem. No po prostu ideał.

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1337506].usefull || 0 }}% pomocna.

Aksamitna cera

Puder jest baaaaardzo wydajny, mam go pół roku, a jest go nadal bardzo dużo. Sprawia, że cera jest aksamitna. Nie zapycha porów, nie uczula. Wygładza skórę, która na zdjęciach wygląda bardzo aksamitnie. Jedyny minus za opakowanie. Dużo pudru wysypuje się na górę i niestety trzeba sporo się namęczyć, żeby wróciły spowrotem na doł 'dziurek'.

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1306151].usefull || 0 }}% pomocna.

Porządny

Pierwszy plus za gramaturę, starcza spokojnie na 2 lata codziennego użytku. Kolor ma 2.0 wiec ideanie transparentny dla blondynki. Z aplikacją jest różnie, zarówno jak radzi producent - uzyskuje sie wtedy idealną cerę nawet bez podkładu jak i pędzlem kabuki - też wcierając kółeczkami czy zwykłe oproszenie dużym pędzlem - wszystko zależy od efektu, jaki chcemy osiągnąć. Jest delikatny jak mgiełeka, absolutnie nie wchodzi w pory (co dla mnie jest mega plusem), nie tworzy machy na twarzy, w ogóle go nie widac. Kolejny plus - nie zapycha, nie wysusza, wręcz pielęgnuje cerę. Tworzy dobry duet ze wszystkimi moimi podkładami, kremami cc czy bb. Po prostu jest neutralny. Lubię go i pewnie jeszcze do niego wrócę.

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1266658].usefull || 0 }}% pomocna.

Za tę cenę taki sobie

Spodziewałam się po tym pudrze bardzo dużo. Mam cerę mieszaną, ale strefa T bardzo mi się przetłuszcza. Ten puder sprawdza mi się tylko na szybkie wyjścia do sklepu po czekoladę.

+ bardzo, BARDZO wydajny
+ drobno zmielony
+ wygładza pory
+ nie wysusza skóry, nie zapycha
+ neutralny zapach
+ nie widać go na buzi, daje naturalne, matowe wykończenie, NIESTETY:

- utrzymuje względny mat przez max 2-3h, a to dla mnie za krótko

Dla cer normalnych, suchych - polecam. Naturalnie wygląda na buzi, ale niestety matuje słabo.

Używam tego produktu od: dwa lata

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1034204].usefull || 0 }}% pomocna.

PETARDA

JEDYNĄ tajemnicą uroku tego pudru jest wtarcie go ruchami kolistymi w twarz palcami i zdjęcie nadmiaru pudru DOBRYM pędzlem, ponieważ dołączny do zestawu takim nie jest. Efekt murowany, bez efektu maski i bez dodatkowych niespodzianek w postaci przyszczy tak jak w przypadku innych pudrów ograniczających wydzielanie sebum. Mega wydajny.

Ilość zużytych opakowań: trzy

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1017302].usefull || 0 }}% pomocna.

Bardzo fajny, "ale"...

Zacznę od tego, że mam bardzo suchą skórę ze skłonnością do podrażnień. Nie używam podkładu, bo nie lubię, ale nie lubię też się świecić. Niestety, kremy nawilżające mają to do siebie, że buzia po nich lubi się "błyszczeć". Stąd sięgnęłam po ten puder.
\\nZacznę od tego, że jest to pierwszy puder sypki, jakiego używam, więc nie mam porównania.
\\nAle do rzeczy!
\\nPlusy:
\\n* nie podrażnił mojej alergicznej cery
\\n* opakowanie jest baaaardzo wydajne i nawet przy codziennym stosowaniu mam go już półtora roku
\\n* daje efekt ładnego matu, takiej świeżej cery - absolutnie nie jest to efekt maski, ani też "cementowej lali"
\\n* nie zbiera się w zmarszczkach i kącikach
\\n* pięknie stapia się z cerą
\\nMinusy:
\\n* dołączona do niego szczoteczka bardzo szybko mi się złamała - nadal mogę się nią malować, ale szczoteczka sama w sobie nie wygląda estetycznie
\\n* nie jest szczególnie trwałym pudrem - po kilku godzinach niestety buzia się błyszczy
\\n
\\nOgólnie rzecz ujmując, bardzo fajny produkt dla alergików, choć odejmuję gwiazdkę za brak długotrwałego efektu.
\\n
\\nJako, że jest to pierwszy puder tego typu, który używam, nie jestem w stanie powiedzieć, czy jest to mój KWC.
\\n
\\nNa pewno będę chciała spróbować czegoś innego w przyszłości, aby mieć porównanie.
\\n
\\nAle tak czy siak ten produkt jest wart swojej ceny i nie żałuję ani złotówki, jaką na niego wydałam.

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1005998].usefull || 0 }}% pomocna.