Too Feminine EDP

Too Feminine EDP

Luksusowe perfumy Aignera - niezwykłego projektanta praktycznie niedostępnego w Polsce - składają hołd kobiecości w `Too Feminine`, owocowo - kwiatowej kompozycji, która ucieleśnia kobiecą tajemnicę. Zapach Aigner `Too Feminine` został zaprojektowany dla kobiet, które kochają kontrasty, kobiecych i nieodparcie pociągających. Silnych i dynamicznych, a jednocześnie radosnych i cieszących się życiem.
Pierwszą docierającą nutą zapachu Aigner `Too Feminine` jest kaskada owocowych aromatów: arbuz, malina i grejpfrut, zmieszane z początkiem następnej nuty- nuty egzotycznych kwiatów. Deszcz indyjskiej tuberozy, tunezyjskiego kwiatu pomarańczy i egipskiego jaśminu jest niesiony przez wiatr wśród pól chińskiej magnolii i fiołka parmeńskiego. I w końcu, zanim stanie się wspomnieniem, szepcze wonią dębowego mchu, zmieszaną z irysem i drzewem sandałowym, wraca do nut owocowych i zakańcza akcentem ambrowo - piżmowym - a każda nuta łączy się z następną w idealnej harmonii kontrastów.

Kategoria: kwiatowo - owocowa

Nuty zapachowe:
nuta głowy: arbuz, malina, grejpfrut
nuta serca: tuberoza, magnolia, kwiat pomarańczy, jaśmin
nuta bazy: mech, irys, sandałowiec, ambra, piżmo

Cena: ok. 100zł / 30ml

Od niechęci do przyjaźni

Perfumy kupiłam w ciemno, stacjonarnie jest nie do zdobycia, więc zamówiłam w perfumerii internetowej, przekonały mnie opinie i nuty zapachowe. Pierwszy psik raczej nie rzucił mnie na olana, muszę zaznaczyć ze nie lubię cytrusowych zapachów przez ich kwas.. Aigner to eksplozja słodkich, cytrusowych owoców, dla mnie zdecydowanie za kwaśny i za słodki z drugiej strony jednak przełamany świeżością owocowych nut, z czasem jednak można się z nim polubić, bo zapach jest zwyczajnie ładny i przyjemny. Podoba się ludziom. Panie z sephory pytały czym pachnę, jest też wyczuwalny przez otoczenie. W swojej prostocie jest w nim coś intrygującego, nie jest dosłowny, sama nie wiem czy jest to słodziak, świeżuch, cytrusowy czy owocowy i w jaką porę roku wypadałoby go nosić? Dla mnie to taki, soczysty, świeży grejfrut z dużą ilością słodyczy.

Używam tego produktu od: 3 miesiecy
Ilość zużytych opakowań: jedno 100 ml

Mmm. Bardzo kobiece ;)

PLUSY:
- bardzo dobra trwałość
- zapach jest seksowny, kobiecy, tajemniczy, wyrazisty, pociągający

MINUSY:
- trudno je znaleźć
- flakon średnio mi się podoba

Używam tego produktu od: niedawna
Ilość zużytych opakowań: kilka próbek

różowy, ale inny:)

Gdy pierwszy raz spryskałam się Too Feminine przestraszyłam się, że oto kolejne owocki - malinki, truskawki i poziomki. Na szczęście już po chwili zapach powędrował w innym kierunku... jakim? - nie potrafię powiedzieć, ale co ważne, że zapach jest inny niż wszystkie "różowe" perfumy. Owszem, jest "różowy" czyli są owoce, lekkość, świeżość, brak głębi i elegancji, "drugiego dna", ale jest to nieszablonowy i nie taki rozwodniony, jak to najczęściej bywa w przypadku takich woni. Niestety, pod koniec nieco męczy:(
Trwałość nienajgorsza, butelka prosta, elegancka.
Nie kupię ponownie, bo podejrzewam, ze zanim wykończę flakon, zdąży mi się już 10 razy znudzić;)

Używam tego produktu od:niedawna
Ilość zużytych opakowań: w trakcie 30 ml

Quality Missala Jak dobierać perfumy

Owocowy, słodko-świeży

Nie potrafię określić jednoznacznie że jest to typowy słodziak czy świeży zapach, dla mnie Too Feminine to połączenie świeżości ze słodyczą owoców. Owoców mamy masę, całe szczęście zapach oszczędza mi nut kwiatowych, nie czuję tuberozy, kwiatu pomarańczy czy jaśminu.
Dla mnie to od początku do końca zapach owocowy.
Początkowo tryska owocowym sokiem, jest soczysty, intensywny, jednak szybko staje się płaski, jednowymiarowy, pozostaje po nim tylko wspomnienie, szalenie ulotny zapach.
Flakon ładny bo prosty, trwałość niestety mizerna ok 2-3 godziny, przy czym tylko pierwsza godzina pokazuje prawdziwe piękno zapachu.

Szczegółowa ocena:
Zapach 4*
Flakon 4*
Trwałość 2*

Używam tego produktu od: kilka miesięcy
Ilość zużytych opakowań: duża, robiona próbka, bez atomizera

prosty, wtórny, przyjemny

Czytając recenzje poniżej można zauważyć, że wielu recenzentkom Too Feminine przypomina jakiś inny zapach z grupy kwiatowo-owocowych. Mi też - chyba najbardziej Ralpha, R.Laurena (ale tamten jest świeższy). Na początku czuć głównie koktajl malinowo-arbuzowy. Wyczuwam też maracuję, której nie ma w składzie. Jest owocowo i słodko, nie ma orzeźwiających cytrusów.
Potem zapach jeszcze bardziej się wysładza za sprawą intensywnych kwiatuchów: tuberozy rodem z Fragile EDP(ją czuję najmocniej), magnolii i jaśminu. Czekałam jak na zbawienie na obiecany mech dębowy, ale kompletnie go nie wyczułam.
Jeżeli komuś nie przeszkadza wtórność, pewna banalność, a także intensywność tej kompozycji, a dodatkowo lubi kwiaty i owoce to myślę, że Too Feminine spełni jego oczekiwania.

Trwałość zaskakująco dobra.
Flakon w miarę ładny, ale z obowiązkowym dla tej grupy zapachowej elementem różu (grr!)

Używam tego produktu od:tygodnia
Ilość zużytych opakowań: spora próbka

kwiatkowy

Jak dla mnie perfumy są OK i tyle. Niestety trudno dostępnę w Polsce i mogłabym powiedzieć że nie warte są zbytnio polowania na nie. Zapach kwiatowy , słodki ale nie jest to słodycz typu Escada ale taka głownie kwiatowa i lekko owocowa.

Używam tego produktu od: 2 dni

ładnie, słodko, kobieco

Rzeczywiście : zbyt kobiecy, ale w sensie mocno wysłodzony... tak się złożyło że testowałam go razem z diamentami Armaniego i wydało mi się jakby to byla ich wzmocniona wersja, taka przerysowana ale bez wanilii... Jest ładny, słodki bez bólu głowy i nie "podlotkowy", ale niezbyt oryginalny, a tego właśnie oczekuję po perfumach "na śmierć i życie". Poznałam naprawdę wiele zapachów (każdy ma jakigoś bzika), kolekcję też mam sporą.

Zdaje się, że będzie to mój "świeżak" na lato, przyjemny nie męczy mnie ani otoczenia, trwały, kojarzy mi się z pleasure od E Laudera...

Używam tego produktu od: paru miesięcy
Ilość zużytych opakowań: 30ml i będzie następne

wyśmienity :)

Zapach z kategorii słodkich i owcowych ale ma to coś. Jest niezwykle kobiecy. Bardzo ładnie sie komponuje ze skórą. Nie rozwija sie jakos nadzwyczajnie ale naprawde warto go poznać. i pokochac... :)
Ma absolutnie nadzwyczajny i piękny flakonik.
Szkoda, ze tak trudno go dostać:(
Jest trwały

Używam tego produktu od: kilku dni
Ilość zużytych opakowań: próbka

SŁODKI I OWOCOWY...

Gdybym miała określic ten zapach jednym zdaniem, powiedziałabym, że jest owocowy aż do bólu.
Bardzo słodki, wyraźnie czuć porzeczki, maliny, a nawet w pewnym momencie pomarańcze...
Pojawiają się też nuty jaśminowe, trochę fiołków i przez cały czas jest strasznie słodko, tak cukierkowo, że po pewnym czasie można mieć zwyczajnie dość...
Flakonik jest ładny, ale zapach mnie nie oczarował - jest za bardzo owocowy, zdecydowanie za słodki i to w taki sposób, że staje się po prostu mdły, nie czułabym się w nim dobrze ;)

niesamowicie zaskakuj?cy

To jeden z najbardziej zaskakuj?cych zapachów jakie mia?am dotychczas przyjemno?? pozna?.
Pierwsze nuty s? s?odkie, oj s?odkie ... Porównywalne i podobne do Gucci II czy Apparittion. Malinki, cytrusy i kwiatki. Po up?ywie kilkunastu minut zapach ?agodnieje i staje si? neutralny, przywodz?cy na my?l zapach ludzkiej skóry. Ale nie jest to nic w kierunku szyprowym. To chyba w?a?nie ambra oraz pi?mo. Si?a kontrastu.
S? niesamowicie zmienne - i jak tu nie powiedzie? o nich, ?e s? jak kobieta ;) ?

Flakonik ca?kiem ?adny.

U?ywam tego produktu od: kilka razy
Ilo?? zu?ytych opakowa?:2 próbki

Dołączył do moich ambrozji!

Jeden z tych zapachów, które uwielbiam, bo czuję je na sobie przez cały dzień!
Umiejscowiony gdzieś między Poison a Margarethą Ley, wibrujący delikatnym lecz trwałym orientem, ze smugą cierpkiej, porzeczkowej rozkoszy, długo zostającej na skórze. Kupno tego mało znanego zapachu było przypadkowe, a stał się on dla mnie jednym z żelaznych, ponadczasowych zapachów. Esencją pewnej siebie kobiecości :-)

Używam tego produktu od:2 miesięcy
Ilość zużytych opakowań:1/5 flakonika

too malinin ;)

Yyy... Taki sobie zapach z grupy maliny-porzeczki. Przypomina mi Innocent Muglera, jest tylko trochę łagodniejszy (tzn. owszem ostry, ale nie taki gryzący jak Innocent), no i nie tak syntetyczny. Na mojej skórze w ogóle się nie rozwija, z czasem tylko łagodnieje, ale nie pojawia się nic nowego poza początkowymi owocami. Naprawdę nie wiem, gdzie te kontrasty?? O_o
Dla mnie nie ma w nim nic ciekawego; chyba mamy z panem Aignerem zupełnie inną wizję kobiecości ;)

Używam tego produktu od:...
Ilość zużytych opakowań:próbki