Ambra EDC

Ambra EDC

Zapach ciała kobiety w jej przedślubną noc. Czystość przeplata się z aromatyczną nicią odwiecznych pragnień.
Orientalny, kobiecy zgodnie z tradycją ale tak naprawdę nie czyni rozróżnienia pomiędzy płciami. Ten zapach opowiada o przyjemności i cieple ognia płonącego w kominku. Dwoisty: światło i cień. Naturalny szary bursztyn został podkreślony dodatkiem wanilii i szczyptą olejków: labdanum, storax i opoponaks.

Nuty zapachowe:
nuta głowy: cytrusowa - kolendra, bergamotka, cytryna, geranium
nuta serca: drzewna - paczula, olejek labdanum
nuta bazy: kwiatowo-orientalna - wanilia, piżmo, ambra

Cena: Eau de Cologne (EDC) ok. 280zł/ 100ml

50 - 100ml

zmysłowy , nienachalny

Wykasowało mi recenzję więc dodaję jeszcze raz.
\\nZapach wydaje się bardzo prosty , zaledwie dwuskładnikowy , nie wyczuwam w nim poszczególnych nut. Dla mnie jest to szlachetna ambra. Przypomina mi zapach szkolnego kleju roslinego z dzieciństwa i budzi sentyment.
\\nCiepły , zwierzęcy , otulajacy i słodkawy. Wyraźnie typ orientalny. Nie jest trwały, po kilku godzinach już go nie czuć, nalezy powtarzać aplikację w ciągu dnia . Nie jest meczączący dla otoczenia nawet użyty w duzej ilości.
\\nStosowany solo może sie szybko znudzić. warto doprawiać nim inne perfumy dla dodania im ciepła. Raczej na zimniejsze pory roku i na każdą okazję.

Najgorsza Ambra :(

Jedna z najgorszych propozycji w wydaniu ambry jakie do tej pory udało mi się poznać.
Miła, łagodna, waniliowa ambra o mizernej 1 godzinnej trwałości. Nie, nie nie! Nawet nie wiem co więcej można powiedzieć o tym zapachu.
Nie kupię ponownie z całą pewnością!

Ilość zużytych opakowań: próbka 0,5 ml

Plastikowy kaszalot

Ta ambra zapowiadała się bardzo dobrze, nie ujawniała bowiem swojej końsko- zwierzęcej natury, pokazując łagodne i nieco paczulowe, leniwe i słodkawe oblicze.
Oblicze niestety zmienia się nader szybko i w wybitnie niepożądaną stronę. Jest gorzej niż w Portrecie Doriana Graya. Nuta serca na mnie ujawniła swoje najgorsze i mordercze cechy- plastikową, medyczną woń. Pachnie apteką i szpitalem w sposób nieprzyjemnie syntetyczny, na pierwszy plan wybija się na mnie zapach syropu Tussipect. Syrop jest oczywiście czymś posłodzony i to mocno posłodzony. Trwałość na szczęście trzygodzinna, potem z ulgą zapominam o aptece i pokornie wracam do Ambre Gris Balmain.
Istnieje cień szansy, że trafiłam na przeterminowaną odlewkę, więc nie wykluczam, że wszystko odszczekam.

Do czego służą te przedmioty? [Odpowiadają mężczyźni]

Trochę kościelny

Zapach z gatunku tych, które nazywam "kościelnymi". Dla wielbicielek tego typu zapachów będzie pewnie na liście pragnień, dla mnie nie, gdyż pachnieć kościołem nie lubię. Ale testowało się ciekawie.
Początek jest bardzo ostry, potem zapach subtelnieje, a na koniec wysładza się tak, że jest w nim ciut z Casmiru Choparda. Nie jest specjalnie trwały. Kościelność nie jest dusząca i nachalna, lekko się zaznacza ;)

Używam tego produktu od: wczoraj
Ilość zużytych opakowań: psik z testerka

Zapach Marii z Magdalii

Ambra to zapach Marii Magdaleny, nawróconej jawnogrzesznicy, kobiety pięknej i zbrukanej, niewinnej i grzesznej jednocześnie.
Wąchając przyczajoną na szyi Ambrę widzę Marię Magdalenę taką, jaką widział Georges de la Tour, zadumaną, zapatrzoną w płomień świecy kobietę z ramieniem i nogami odsłoniętym bez kokieterii, już nie pokutującą, zamyśloną nad wiecznością i marnością zaklętą w czaszkę, którą trzyma na kolanach..
Naturalnym gestem odrzuciła włosy do tyłu i zamarła, zastygła, zapatrzyła się w światło a może we własne myśli.
Gdyby oderwała dłoń od ust zobaczylibyśmy, że leciutko się uśmiecha, tajemniczo, słodko.
Słodyczą takiego uśmiechu pachnie właśnie Ambra, jest w niej obietnica i nieufność, grzech i odkupienie, wieczność i przemijalność.

Flakon piękny w swej szlachetnej prostocie, jak wszystkie Etro.
Zapach szybko przemija niestety, roztapia się w ulotnej słodyczy.

Ilość zużytych opakowań: w tracie stu mililitrów

Ambra wyjatkowa i seksowna

Ambry zwykle srednio na mnie leza, ale Ambra Etro to ambra wyjatkowa. Aksamitna ambra jest tu doprawiona paczula, a calosci niesamowitej lekkosci dodaja przewijajace sie przez caly czas trwania zapachu nuty cytrusowe i ziolowe (Ambra Etro nie ma nic wspolnego z tymi gestymi i malo sie rozwijajacymi ambrowymi meczydlami ;-)) ).
Calosc jest seksowna, aksamitna, fajnie zaskakujaca tym cytrusowo-ziolowym akcentem (wiec nawet ja - NIEambrowiec - na Ambre Etro sie skusilam ;-)) ).

Używam tego produktu od: dawna
Ilość zużytych opakowań: kilkanascie ml

Są takie zapachy....

które mogłabym mieć na sobie cały czas, za którymi tęsknię, o których myśle, które mają w sobie to magiczne "coś".

Pierwsze wąchnięcie i myśl: "ładny". Spodobał mi się od razu, ale nie wiedziałam czy mogłabym go nosić na co dzień wśród ludzi, na wieczór... kojarzył mi się raczej z koncertami, to pewnie przez paczulę ;). Ale to tylko pozory niewinności.
Nie ma tu kwiatków, ale w środku tli się słodkość, która powoli zaczyna się wyłaniać i staje się mocniejsza. Słodka, zmysłowa i nawet nieco seksualna, ale tak kusząco i pięknie. Zapach zdaje się omijać cielesność i wnikać od razu głęboko do wnętrza czaszki, prosto do ośrodka zawiadującego emocjami, poza świadomością.
Widzę w nim arabską tancerkę, która po tańcu kładzie się na łożu pełnym drogich tkanin. Zapach jest miękko orientalny (bynajmniej nie ciężki), zmysłowy, intymny, kobiecy, inny... piękny!

Przywodzi na myśl miękkie poduszki z orientalnymi wzorami. Najbardziej lubię wtopić się w ten zapach wieczorem, pijąc gorącą herbatę, otulona kocykiem, uspokaja :)

Szybko się zmienia, ale dużym minusem jest niestety trwałość...

Używam tego produktu od: niedawna
Ilość zużytych opakowań: pierwsze

to na pewno ambra? :)

Po niezbyt ciekawej paczuli w wydaniu Etro z wielką ostrożnością podchodziłam do ambry. I niesłusznie, bo zapach jest bardzo ciekawy i naprawdę mi się podoba. Tyle tylko, że mało w nim ambry... ;-)
Na mojej skórze zdecydowanie dominuje paczula, dla której ciepła ambra jest tylko tłem. Połączenie jest piękne ale to tylko moja subiektywna opiania ;) Uwielbiam połączenie paczuli z niewielką ilością ambry - takie zapachy są szalenie kobiece i seksowne. Ambra Etro też jest.
Zapach jest ciepły (paczula w przeciwnstwie do tej z Patchouly nie jest ziemista ani piwniczna), pięknie sie stapia ze skórą.
Trwałość niestety średnia, flakonik równiez obniża ocenę...

Używam tego produktu od: testy
Ilość zużytych opakowań: testy

Ciepły

Idealny na chłodne dni, ciekawie się rozwija. W pewnym momencie, chyba po godzine czuć patchouli, to mnie trochę zraża. Za to baza wynagradza, gdy zapach się rozwinie trwając i ujawniając skórzano-ambrowy aromat :-)

Używam tego produktu od: tygodnia
Ilość zużytych opakowań: 5 m ze 100 ml

Magiczny

Zapach jest przepiękny.Ma w sobie zwierzęce ciepło i pazur.Jest nieco jednostajny ale przy tej jednostajności stwarza poczucie bezpieczeństwa.Noszony na skórze cudownie otula noszącą go osobę.Tworzy cos w rodzaju pachnącej aury.Jest w nim coś z Organzy Indecence, która jest moją wielką miłością choć jednak brak mu tej ostrości,jaka cechuje Nieprzyzwoitą.Zapach jest bardzo trwały.Uwielbiam go i marzę o pełnowymiarowym flakoniku.

Używam tego produktu od:kilku miesięcy
Ilość zużytych opakowań:2 próbki