Vicolo Fiori EDT

Vicolo Fiori EDT

Pozostaw daleko za sobą wielkie metropolie i pozwól temu zapachowi przenieść Cię do delikatnego świata czystej, nieskażonej natury. Jaśmin i ylang-ylang mają silny efekt afrodyzjaku. Ta kompozycja jest jak ogród ze snu - pełen przedziwnych zapachów wschodu i zachodu. Vicolo Fiori to słodki, delikatny i kobiecy zapach z silnym akordem kwiatowo-owocowym. To subtelne, niespotykane połączenie kwiatów i miasta.

Nuty zapachowe:
nuta głowy: cytrusowa, kwiatowa - campanula, tangerine
nuta serca: kwiatowa, owocowa - wodna lilia, lotos, dzika róża, cyklamen, ylang-ylang, biała brzoskwinia, cantaloupe
nuta bazy: drzewna ambrowa - indyjski sandałowiec, piżmo, irys, wanilia, ambra

Cena: EDT ok. 280zł/ 100ml

Rekomendacja
na dzień, na wieczór
50 - 100ml

Mój trafiony kosz...

Bardzo mnie pociaga w tym zapachu jego oryginalnosc nut. Jest tak bardzo przepełniony słońcem oraz słodkimi owocami i kwiatami. To jak kosz postawiony na słonecznej łące z owocami. Wspaniała kompozycja.

nenufary

Bardzo delikatny , subtelny , zmysłowy zapach .
Lekki , świeży , kwiatowy , z nutą przewodnią lilii wodnej i lotosu .
Ładny , przyjemny , taki codzienny zwykły zapach , ale z klasą .
Mnie nie uwiódł , ale może się podobać .
Na dłuższą metę może być jednak męczący zapach lilii .
Trwałość mogłaby być lepsza , bo tylko dwie godziny .

Używam tego produktu od: niedawna
Ilość zużytych opakowań: odlewka

Ciepełko i kwiecie

Wady to z pewnością średnia trwałość i flakon - nie powala. :)

Zapach przemiły, ciepły, kwiatowy i radosny z początku, potem kobiecy, bardziej pościelowy, taki przytulny, miękki, jak puchaty kocyk. Trzyma na mnie około 5-6 godzin, przy czym im dalej tym bliżej jest skóry. Bardzo przyjemny. Na każdą porę roku.

Ilość zużytych opakowań: próbki

Quality Missala Jak dobierać perfumy

Hologramowa fototapeta

Ja chyba muszę częściej jeździć na egzotyczne wakacje. Bo ja chyba po prostu nie wiem, jak tam pachnie, skoro takie różne południowo-wyspiarskie i śródziemnomorskie zapachy wydają mi się najzwyczajniej w świecie sztuczne. Nie ominęło to wrażenie i Vicolo Fiori, choć przewyższa on inne podobne do niego perfumy (najbardziej podobne z tych, co znam, to Alfred Sung Paradise i Mediterranean Elizabeth Arden). O ile tamte jawiły mi się jako zdjęcia z katalogu biura podróży albo plastikowa makieta imitująca oranżerię, o tyle Vicolo Fiori to już wysokiej klasy hologramowa fototapeta, pełna intrygujących szczegółów. Faktycznie, zapach ten przykuwa uwagę i można się w niego wwąchiwać godzinami. Jest lekko powietrzny, lekko roślinny, lekko kwiatowy, lekko ciepły, lekko słodki... Subtelny, ale niebanalny, trwały i dość skoncentrowany, choć absolutnie nie ciężki. I nawet chyba bardzo ładny, ale ja czuję gdzieś jakiś fałsz, plastiko-szampon i podrobienie, po prostu mu nie wierzę. Choć próbkę zużyję z duuuuuużą przyjemnością.
Buteleczki nie widziałam, na zdjęciu bardzo ładna. I nazwa urocza - Uliczka(Zaułek) Kwiatowy... fajne.

Używam tego produktu od:testy

Kwiaty i piżmo

Po prostu ładny zapach. Kwiatki i piżmo, nic zaskakującego, ale z klasą. Trwały, z małym ogonkiem, elegancki (ale tak "codziennie"). Nie przechodzi metamorfozy w trakcie dnia.
Buteleczka ładna
Używam tego produktu od:?

zapach widmo ;)

Vicolo Fiori jst tak delikatny i nietrwały, że praktycznie nie czuję go na swojej skórze. Muszę się bardzo wwąchac w nadgarstek, żeby w ogole coś poczuć. a i tak nie jest to łatwe;)
Zapach jest delikatny, raczej świeży. I niestety nijaki. Delikatne zielone listki, trochę świeżego powietrza (tak!) i już... Nic ładnego, nic odkrywczego. Przez tę kiepska trwałośc i marniutką intensywność nie warto zawracać sobie nim głowy.

Ilość zużytych opakowań: próbka

Kwiatowo-waniliowy oddech

Vicolo Fiori jest niezwykle lekki, przestrzenny, taki zwinny i pełen gracji ;) Piękny reprezentant swojej kategorii na tle zapachów apodyktycznych i totalnych.
Jest jak bar tlenowy w centrum zadymionej spalinami metropolii.

Początek jest energetycznie cytrusowy bez żadnego kwasku. A potem nadciąga cała łagodna, słodko-kwiatowa fala. Och, jak ja uwielbiam jaśmin i ylang-ylang na mojej skórze... Jest upajająco, egzotycznie słodko, przemiło, relaksująco i jednocześnie zmysłowo. Mogłabym przywołać wiele superlatyw w kierunku tak ładnego ujęcia tych nut w Vicolo Fiori. Pięknie komponuje się z nimi subtelna brzoskwinia (niemal czuć na niej mięciutki meszek), wygrzany w słońcu kwiat irysa oraz przymilna wanilia. Bazowe nuty drzewne i ambra są w dalszym ciągu kontynuacją, pięknym spoiwem.
Co ciekawe pomimo swojej łagodności to zapach niezmiernie wyrazisty. Absolutnie zachwycający.

Używam tego produktu od: testy
Ilość zużytych opakowań: ...

Magia i delikatność

Zauroczył mnie. Jest delikatny, pięknie skomponowany.
Nie dominuje tutaj żadna nutka, wszystkie łączą sie w harmonijna całość.
Tak dla mnie pachnie ogród w upale. Wspaniała mieszanka kwiatów i owoców w pełnym słońcu. Lekko słodki, z delikatna słoną nutka.
Cały flakon byłby dla mnie zbyt wielkim wyzwaniem, ponieważ nie jest to zapach dokładnie w moim stylu, jednak jest piękny i milo byłoby mi go użyć od czasu do czasu... ;)
W moich wyobrażeniach pasuje do zwiewnej sukienki i leniwej przechadzki brzegiem morza...

Używam tego produktu od:testy
Ilość zużytych opakowań:testy

Zapach morza :-)

Wlasciwie Eternity napisala juz o tym zapachu WSZYSTKO - i tak pieknie, ze trudno mi z nia konkurowac :-).
Vicolo Fiori jest dokladnie taki - to zapach morza unoszacy sie w powietrzu w miasteczku nad Morzem Srodziemnym, lekko slony, pelen zapachu rozgrzanych sloncem roslin. Idealny na letnie dni, choc absolutnie nie w stylu \"swiezuchowatym\" ;-).
Piekny, mozna wwachiwac sie w niego godzinami.
Nie wiem, czy 100 ml - ale jakas mniejsza pojemnosc z pewnoscia kupie :-).
Używam tego produktu od: kilku tygodni
Ilość zużytych opakowań: jedna probka

Bardzo ładny

Zapach w typie Via Camerelle Carthusii tyle,że na mnie bardziej kwiatowy.Wąchając Vicolo czuję się jakbym wczesnym popołudniem błądziła w wąskich zapomnianych uliczkach małej wyspiarskiej miejscowości nad Morzem Śródziemnym.Czuję na przemian ciepło słońca, zapach rozgrzanych od jego promieni białych murów, chłód miejsc zacienionych.Czuję uderzenia zapachów suchych ziół,zmęczonych od upału kwiatów i cyprysów rozgrzanych słońcem.Naprawdę warto poznać Vicolo FioriUżywam tego produktu od:próbka