Roberto Cavalli, Serpentine

Roberto Cavalli, Serpentine

Zapach stworzony w 2005 roku. Typ zapachu: kwiatowo - orientalny, rekomendowany na wieczór.

Nuty zapachowe : kwiat mango, mandarynka, fiołek, kwiat Frangipani, czarny pieprz, drzewo sandałowe, amber

Cena: EDT 149zł/ 30ml, 199zł/ 50ml

Okropny zapach !!

Tylko na testach wychodzi znośnie ale nie da się go używać jest okropnie mocny , tandetny , na pewno nie kupować w ciemno i tylko po paru testach .
Jestem bardzo zawiedziona , ten zapach jest przerelkamowany i powinien trafić na bazar obok ryb i mięsa jako ewentualny zabijacz innego smorodu

Brak orientalnej nuty, nie pasują na wieczór...

Rekomendowany na wieczór? Ale dlaczego..? Ani on mocny, ani wyrazisty, ani kontrowersyjny, ani zapadający w pamięć... Kwiatowo -orientalny to też trochę za dużo powiedziane... Raczej wyraziste kwiatki i leciutka nuta kwiatu mango przez co zapach wydaje się być lekko "puszysty", układający się, jak mus, ale mimo wszystko nie daje pazura i brakuje orientalej nuty. Buteleczka fajna, zapach nijaki, ode mnie 3*, a niech ma!

Używam tego produktu od: próbka
Ilość zużytych opakowań: próbka

leciutki, bez charakteru

Zapach dla każdego, czyli dla nikogo.Taki ładny-kwiatowy, ciepły, delikatny, bez charakteru, nie ma ogona, nie ma pazura, bez temperamentu, kobiecy, delikatny, taki, jakich teraz mamy całe półki-drogi, a taki zapaszek hurtowy.delikatna goryczka dodaje mu subtelności.Idealny na prezent-taki niezobowiązujący.Zapewne go nie zapamiętamy, nie zwróci tez szczególnej uwagi otoczenia.Nudnawy, może być troszkę męczący, bo nic w nim si nie dzieje.Trwają kwiatki i trwaja, jedynie zmienia sie intensywność-trwałość nienajlepsza.zapach na wiosnę i na lato, zimą umyka niezauważony;(Flakon jak wszystkie tej firmy efektowny.

Używam tego produktu od: kilka próbek
Ilość zużytych opakowań: próbki

TOP 10 męskich perfum

takie...miłe ;)

Jak dla mnie, to jest to zapach z kategorii tych "bezpiecznych". Taki, który można kupić mamie, albo sobie jeśli nie bardzo wiemy co lubimy, chcemy pachnieć ładnie, ale nie prowokować specjalnie otoczenia. Nadaje się do pracy, ogólnie na co dzień i właściwie sprawdzi się chyba w każdej innej sytuacji. Trochę ciepły, trochę słodki, trochę świeży, trochę elegancki...bardzo ładny i przyjemny, ale nic specjalnie oryginalnego. Dobrze się nosi, nie jest nudny ani męczący, ale też nie wywołuje jakichś dzikich emocji ;) Dobrze go mieć - można go użyć zawsze kiedy "nie wiemy jaki zapach na siebie włożyć" ;)

Używam tego produktu od: kilka tygodni
Ilość zużytych opakowań: próbki

to nie jest mój typ

A miało być tak pięknie :( Jestem zakochana w większości złotych perfum tj. Gucci Guilty, Paco Rabanne Lady Million, Armani Idole d’Armani itp. więc po recenzjach wizażanek jak i składzie Serpentine pomyślałam, że będzie to miła i tańsza lecz napewno trafiona alternatywa. A tu klops :/ Perfum rozczarowuje już po wypakowaniu z kartonika, wygląd flakonu a dokładnie korek i atomizer są po prostu tandetnie wykonane, stylizowane na tanie rosyjskie złoto z bazaru. A zapach? .... hym też tani, płaski i nie ma w sobie nic co zniewala, jest wręcz niezauważalny. Ale pewnie dlatego nie jest tak znany i tak drogi jak wyżej wymienione perfumy.

uwielbiam...

Zapach niezwykle trwały. Należę do osób wybrednych co do perfum, zdecydowana większość mnie rozczarowuje brakiem trwałości (może to tylko na mnie nie chcą się "trzymać"? ;)). Serpentine jest niezwykłym wyjątkiem. Czuję, że pachnę :) Nie jestem zwolenniczką teorii, że jeśli perfumy są dobrze dopasowane to osoba ich nie czuje. Lubię czuć :) I Serpentine takie właśnie są. W dodatku zapach bardzo dla mnie przyjemny, zarówno w pierwszych minutach po użyciu jak i po kilku godzinach. Nie jest lekki, ale nie należy też do wyjątkowo ciężkich. Mam wrażenie, że w doskonały sposób oddaje moją osobowość. Nadaje się zarówno na dzień jak i na wieczór.

Używam tego produktu od: 1 rok
Ilość zużytych opakowań: 100 ml

jednak nie zachwycił

Bardzo się napaliłam na ten zapach, bo po samych nutach zapachowych myślałam ze to będzie coś dla mnie. Ceny w perfumeriach angielskich były bardzo niskie i o mało nie kupiłam w ciemno 100 ml. Na szczęście najpierw dorwałam dwie próbki po 1,6 ml każda. I niestety rozczarowałam sie..
Zaintrygowało mnie skojarzenie jednej wizażanki do Hot couture, ale w Serpentine nie otrzymałam ani jednej podobnej nutki. Rzeczywiście zapach kojarzy się ze złotem i w katagorii podobnej przychodzą mi na myśl Lady milion i 212 Vip. Tylko, że w Serpentine pojawią się pewna nutka ciężkośći której nie lubie, taki mały boa dusiciel który przeszkadza i zagłusza inne składniki. Zapach może i będzie bardziej pasował na wieczór, ale to nie moja bajka i jestem pewna, że na flakonik się nie skuszę.
Trwałość ok 5 godzin. Pod koniec pozostaje sama wanilia przeplatająca się z sandałkiem ale wciąż z ćmiacą dozą ciężkości.
Nie jest to bezpieczny zapach na zakup w ciemno ani jako prezent. Mnie trochę rozczarował.
Buteleczki nie widziałam w realu ale z fotografii wygląda ciekawie.

Używam tego produktu od: kilka dni
Ilość zużytych opakowań: dwie próbki po 1,6 ml każda

Idealny!

Świetny, charakterny zapach. Taki jak lubię :) jeżeli chodzi o zapachy to popadam ze skrajności w skrajność. Używam albo bardzo lekkich albo bardzo ciężkich. Serpentine baaardzo do mnie trafia.

Ilość zużytych opakowań: jedno 30ml

zupełnie nie na mój nos

Ten zapach zdecydowanie nie jest mój,wydaje mi się płaski i jakiś taki nie do określenia ni to owoc ni to kwiat po chwili i jedno i drugie jest delikatny a to z koleji ma się ni jak do węża na flakonie(przerost formy nad treścią). Zdecydowanie to nie zapach na wieczór, jak dla mnie to nadaje się na co dzień tylko że mi on zupełnie nie pasuje. dostałam go od siostry aoddam koleżance może jej się spodoba.

Używam tego produktu od: 2 m-cy
Ilość zużytych opakowań: pare psików

Oswojony wąż

Z początku wydawały mi się nijakie. Z biegiem czasu jednak zaczęłam je doceniać. Dobrze jest od czasu do czasu użyć "bezpiecznego" zapachu, który nie zamęcza nosicielki i otoczenia a jest przyjemny dla nosa. "Serpentine" takie są. Kojarzą się ze złotem, to fakt, i jak do tej pory uważam, że jest to najlepiej oddane złoto w perfumach: nie nowobogackie, krzykliwe, a spokojne, z klasą, tak jak kobieta, która je nosi - nie typ choinki obwieszonej biżuterią, a dyskretna elegancja z również dyskretną, złotą biżuterią. Nie nowa Ruska, nie kobieta-choinka na imprezie.
Żeby je polubić, oswajałam zapach kilka razy. Będzie dobry na wiosnę, lato.
No i nuta bazy - suche, delikatne drewienko. Nie wiem, dlaczego niby miały być wieczorowe - wg mnie pasują na dzień.
Buteleczka ładna.
Edycja: porównałam wersję edt i edp, jest różnica! Edt jest bardziej świeża, mniej czuć nuty drzewne, edp bardziej drzewna i subtelniejsza.
Ilość zużytych opakowań:testerek

moje, moje, moje....

natrafiłam na niego przez przypadek jak jeszcze był dostępny w Galerii Centrum i od razu zakochałam się w tym zapachu!
Lubię elegancko się nosić, ale jestem jeszcze młoda więc bez przesady, a ten zapach jest dokładnie taki!
I muszę przyznać, że nieźle działa na facetów!:) Mam wiele zapachów, ale gdy użyję akurat tego, to hmmm... swojego mężczyzny nie mogę od siebie odkleić:)
Używam go zazwyczaj na wieczór, ale też pasuje on do eleganckiego obiadu.
Dodatkowy plus, za rzadkość występowania.
Muszę jednak przyznać, że jest różnica w zapachu między EDT a EDP, te ostatnie są bardziej orientalne, przy czy te pierwsze bardziej świeże; ale może wynika to z faktu, że EDT kupiłam na allegro, a EDP w sklepie.
Perfumy są chyba kwestią gustu, a te są najbardziej moje i chyba będą bardzo długo!

Używam tego produktu od: 2,5 roku
Ilość zużytych opakowań: 30ml EDT, 100ml EDP

przyjemny

Otwarcie świeże, madarynkowo-egzotyczo-cytrusowe. Bardzo szybko przechodzi w łagodną, waniliowo-kremowo-sandałową słodycz. Wszystko wciąż takie skrzące, wibrujące i nieco szampańskie.
Zapach bardzo bezpieczny, przyjemny, nieinwazyjny, tzw. "prezentowy". Trudno tu o niesmak, jest po prostu ładnie.
W stylu Armani Sensi czy Armani Mania - czyli miło, gładko i subtelnie. Pół gwiazdki w górę, na zachętę, bo bywało dużo gorzej.
Nie wywołuje jednak u mnie szybszego bicia serca czy miękkości w kolanach, nie chce mi się do niego wracać. Kiepska trwałość (używałam EDP), co świadczy o przycięciu kosztów na komponentach. Za to buteleczka śliczna. Po wężach spodziewam się większych emocji, ale spotkania z tymże nie żałuję.

Używam tego produktu od: ponad rok