Just Cavalli Pink

Just Cavalli Pink

Nowy zapach Roberto Cavalli, w Polsce dostępny tylko w zagranicznych perfumeriach internetowych - rekomendowany na co dzień i na wieczór.

Nuty zapachowe: brzoskwinia, hibiscus, biała lilia, bułgarska róża, piwonia, drzewo różane, piżmo, ambra

Cena: EDT 22funty/ 30ml

Rekomendacja
na dzień, na wieczór
Nuty
drzewne

Świetny, dziewczęcy zapach na co dzień

Kocham ten zapach. Słodki, delikatny, dziewczęcy jednak nie przytłaczający. Długo się utrzymuje. Idealnie nadaje się na co dzień, najchętniej używam go latem gdy kwiatowa słodycz perfum, ładnie komponuje się z zapachem zieleni.
Minusem jak dla mnie jest tylko opakowanie, jego toporność oraz fakt, że ciężko się ich używa.
Zapach zdecydowanie dla młodych kobiet.

Ilość zużytych opakowań: pół

cukrowa mgiełka

Słodki, delikatny zapach. Bardzo kobiecy, "intymny" wręcz. Nie wyczuwam w nim niczego konkretnego poza sporą ilością cukru pudru, ale nie jest to banalny słodziak jakich pełno w perfumeriach.
Utrzymuje się cały dzień a ubrania pachną nim bardzo długo. Sama nie czuję go na sobie po kilku godzinach, ale otoczenie kilkakrotnie pytało, czym pachnę, więc jest dość trwały.
Kupiłam go w celu poprawy humoru za +/- 80 zł na promocji w Superpharm i tej ceny jest jak najbardziej wart. Opakowanie słodko-różowe, opalizujące na różne kolory, może kiczowate, ale mnie się nawet podoba.

Używam tego produktu od: rok
Ilość zużytych opakowań: połowa z 75 ml

200% cukru w cukrze.

Zaznaczam, że nie posiadam pełnowymiarowego opakowania - mam za sobą natomiast liczne testy oryginału. Obecnie ta woda dopiero wchodzi do Polskich drogerii, także będzie okazja ;-)
Do rzeczy - jak w tytule - sama słodycz. Zapach jest niezwykle słodki, jak wata cukrowa, jak polewa do ciast, jak cukier waniliowy. I w pierwszej chwili tego nie zdradza. Na początku są owoce, trochę kwasku, kwiatów może nawet kilka. Ale później...i tak w sumie już do końca - cukier. I co najdziwniejsze - polubiłam go - zero migreny, zero mdłości.
Zapach niby pasujący do tlenionej do białości blondynki, ubranej na różowo...a jednak nie tak całkiem tandetny.
Cena - do przyjęcia, około 100zł.
Trwałość - owoce znikają, ale cukier wytrzymuje hoho, na pewno dłużej niż słodycze na półce ;-)
Opakowanie - estetyki opakowań staram się nie oceniać, natomiast jest praktyczne, bez zakrętki, która np. może spadać w torebce.

Używam tego produktu od: ok. 2-3 mies.
Ilość zużytych opakowań: testy z 100ml

Quality Missala Jak dobierać perfumy

Bukiet Kwiatów

Bukiet kwiatów z dodatkiem brzoskwiniowego soku, wydawało mi się przez dłuższą chwilę że czuję w tym zapachu konwalie, a przecież w nutach jej nie ma.
Jest za to masa radosnych, kolorowych kwiatów, pełnych słońca, słodyczy pyłków, wyraźnie po kilkunastu minutach już czuję piwonię i różę, takie nieprzesłodzone, naturalnie piękne, żywe, kwitnące w słońcu, dumne.
Bardzo przyjemny zapach, radosny, roześmiany, flirtujący niewinnie, zalotny, tak prosty, że praktycznie banalny, ale ładny.
Flakon taki sobie, trwałość ok 3 godziny.

Szczegółowa ocena:
Zapach 3*
Flakon 2,5*
Trwałość 3*

Używam tego produktu od: testy z próbki
Ilość zużytych opakowań: firmowa lana próbka

Do kitu

Bardzo przecietny zapach jakich wiele w Sephorze i Douglasie wiekacy nuda. Byc moze kiedys byłabym nim zachwycona, ale teraz na takie "zapaszki" przeszła mi ochota. Mamy tu troche słodkosci wymieszana z cukrem i to na tyle. Nic wiecej w nim nie czuje i dobrze, bo nie przepadam za tymi nutami co wystepuja w tej kompozycji. Pan Cavalli sie kompletnie nie stara.

Buteleczka brzydka i toporna. Trwałosc kiepska i trzyma sie blisko skory.

Używam tego produktu od:testy
Ilość zużytych opakowań:...

nijaki

Delikatny, anemiczny, grzeczny, kwiatowy...nijaki po prostu. Ja tez czuje tu głównie lilię - bardzo cicha i przytłumiona lilie, która nie chce wychylic sie poza granice poprawności. Zapach dla bladej, niesmiałej pensjonarki...Nie mój, po prostu.

Używam tego produktu od:2 tygodni
Ilość zużytych opakowań:próbka

niezły ale...

nie pokocham go tak jak Just Her. Tamten jest tak prosty i banalny, że juz od kilku miesięcy zastanawiam się co mi se w nim aż tak podoba:) Ten zapach testowałam wiele wiele razy, żeby wyczuć w nim choć namiastkę tego czegoś...
Niestety Just Pink nie jest już tak udaną kompozycją. początek w ogóle fatalny-kwiatki w połączeniu z jakąś gorzkawą nutą. później dołącza do nich coś delikatnego, aksamitnego, łagodnego... Mój nos póki co nie wie co to jest... Całość dośc przyejmna choć mało orginalna.
Flakon ładny-podobnie jak Just Her.
Trwałość przeciętna

Ilość zużytych opakowań: próbka

Lelije...

Zastanawiam się po co powstają zapachy takie jak ten. Tylko dla "kasy", z czystej próżności czy z innych powodów? Bo zakładam, że nie z pasji ich kreatora. Ja nie wymagam, aby absolutnie każdy zapach był kamieniem milowym, ale oczekuję żeby miał w sobie choć malutką iskierkę, coś co przyciąga, by żył...
Just Cavalli Pink to poprawny, kwiatowy zapach. Może nawet ładny i kobiecy - nie przeczę. Jest taki neutralny - ani odrzuca, ani przyciąga. Moja skóra "wykrzesała" z niego jedynie białą lilię (dość ładnie oddaną, to fakt) i odrobinę czegoś ciepłego w bazie (ambra?) Biała lilia to symbol czystości i niewinności, jednak dla mnie JCP tak się nie kojarzy. W ogóle mi się nie kojarzy. Może z beckhamowskim blichtrem jedynie (Cavalli jest jednym z ulubionych projektantów Victorii).
Właściwie nie wiem, co jeszcze można o tym zapachu napisać więc...zakończę.

Używam tego produktu od:
Ilość zużytych opakowań: testy

gdzie ta lilia ?no gdzie ???

Zaintrygowały mnie na poczatku ze wzgledu ,ze maja w sobie moja ukochana nute zapachową - lilię ...
Nie przepadam za słodkimi , lukrowanymi zapachami ,ale postanowiłam spróbowac ...
Czuje maksymalną ilośc wanilii,która przytłacza wszystko ,jezeli jest lilijka to została ona wepchnieta w kąt i zapomniana , bo jej nigdzie nie mogę odnależć ...
Zapach jest idealny dla słodkich prowokujacych lolitek , u mnie w ogóle by sie nie sprawdził ... przyjemny do wachania ale zdecydowanie na kims innym , na eterycznej, delikatnej pieknosci , z twarza słodkiego , niewinnego aniołka ...
pazurka nie ma chyba ,ze uciekł ,bo wanilia przysłoniła cały świat i zabrakło dla niego miejsca ;-)

Używam tego produktu od:paru dni
Ilość zużytych opakowań:próbki

Kobiece i dyskretne

Zapach nie jest bardzo intensywny, raczej delikatny i kobiecy. Z pewnością znajdzie swoje zwolenniczki.
W pierwszych nutach wyraźnie czuje brzoskwinie, niestety znowu raczej chemiczna. Później do głosu dochodzi delikatna róża i piwonia. Na koniec mogę wyczuć delikatna ambrę.
Całość raczej przyjemna, spokojna. Zapach nie rozwija sie jakoś szczególnie i nie zmienia. Jest przyjemny, a może tylko przyjemny. Generalnie mogłabym napisać- jakich wiele.
Mnie one jakoś nie przekonały.
Flakon odpowiada zawartosci, trwałość średnia.

Używam tego produktu od:testy
Ilość zużytych opakowań:testy

dobrze, ze nie ma go w Polsce!

W Cannes stoi przy nabrzerzu portu jacht tego projektanta. Rozowo-fioletowy - a jakze!
Ja do koloru rozowego nic nie mam, tym bardziej, ze zapach bardzo mi odpowiada, mimo, paskudnej buteleczki.
Nie powiedzialabym jednak, ze jest to zapach dla dojrzalych kobiet, raczej dla swiadomych wlasnej urody i energii dwudziesto-trzydziestolatek.
Wyraznie wyczuwam w nim cierpkosc hibiskusa i cieply podklad z brzoskwini (to pierwsze uderzenie, najprzyjemniejsze), ktore ladnie ukladaja sie na ambrze i drzewku rozanym w koncowej nucie. Trwalosc umiarkowana, jednak dla uderzenia pierwszej nuty, chetnie bede go nakladac czesciej.
Zapach raczej wiosenno-letni i to raczej na przyjecie w ogrodzie niz do opery.
Albo na jacht :) koniecznie przy nabrzezu w Cannes, tuz przy palacu festiwalowym! :D

Używam tego produktu od:miesiac, moze 2
Ilość zużytych opakowań: pierwsze 30 ml

Dyskretna elegancja

Zapachy Roberto Cavalli są według mnie przeznaczone dla kobiet dojrzałych, eleganckich i z klasą - taki właśnie jest Just Cavalli Pink. Nieco mniej wyjściowy niz Serpentine, na swobodniejsze okazje - ale tak samo mało swobodny i swawolny, raczej kuszący delikatną i stonowana elagancją. Dyskretna elegancja, o ;-)).
Nie dla mnie, choc na pewno na wielu dojrzaszych i mniej odwaznych zapachowo kobietach bedzie swietny :-)).

Używam tego produktu od: kilku dni
Ilość zużytych opakowań: jedna probka