GlaxoSmithKline, Dermosan N + R (krem półtłusty)

GlaxoSmithKline, Dermosan N + R (krem półtłusty)

Dermosan N + R (Nawilża i regeneruje) krem półtłusty do całodzienne pielęgnacji skóry zawiera witaminy A i E które skutecznie regenerują naskórek nadając mu gładkość i sprężystość oraz filtry przeciwsłoneczne UVA i UVB chroniące skórę przed oparzeniem i nadmiernym wysuszeniem. Podłoże kremu ma lekką konsystencję, delikatnie natłuszcza i nawilża skórę. Dzięki pH 5,5 krem nie wywołuje podrażnień. Zalecany jest do całodziennej pielęgnacji wszystkich rodzajów skóry oraz ochrony skóry podczas opalania, jeśli nie jest ono zbyt intensywne lub dotyczy osób o ciemnej karnacji. Testowany dermatologicznie - może być stosowany przez osoby ze skłonnością do alergii. Wysoka zawartość składników aktywnych. Nie testowany na zwierzętach.

krem
uniwersalne
w tubce
Struktura
bogate
<50ml

Ochrona i nawilżenie

Mam cerę suchą, ze skłonną do wyprysków, a po regularnym stosowaniu tego kremu moja zmęczona mrozem cera zregenerowała się i nie wyszły mi po nim przykre niespodzianki :)
Plusy:
- Nie zawiera parafiny,
-Ma gęstą konsystencję, zostawia warstwę ochronną,
-Nadaje się pod makijaż.
-Zawartość witaminy E
-Nawilża i natłuszca
-Cena
Ponadto krem zawiera "retinyl palmitate" - ma właściwości nawilżające, zapobiega łuszczeniu i natłuszcza, jednak musimy liczyć się z faktem, iż pro-retinol jest najtańszą i najsłabiej działającą formą witaminy A.
Co do wad, ma nieatrakcyjne opakowanie, babciny/pudrowy, intensywny zapach i zawiera BHA (może wywoływać wysypkę i nie należy do najzdrowszych konserwantów),
Krem polecam jako ochrona na zimne dni, bo na noc lepiej sprawdzi się odżywczy krem z lepszym składem ;)

Polceam

Produkt poleciła mi moja kosmetyczka ze względu na fakt, że moja skóra była bardzo przesuszona ( przez stosowanie różnych przeciwtrądzikowych preparatów). Już po kilku tygodniach stosowania moja skóra była mocno odżywiona i nawilżona.
Produkt nie powoduje lepkości, doskonale się wchłania, nadaje się nawet pod bazę makijażu.
Plusy:
- wydajność
- neutralny zapach
- nie zapycha porów
- skład
- cena

Minus
- brzydkie opakowanie

Jeden z lepszych

Pierwsze opakowanie zużyłam do rąk. Właściwie krem radził sobie dobrze, jedyne, do czego mogłam się przyczepić, to że bardziej natłuszczał niż nawilżał.

Drugie opakowanie postanowiłam potraktować jak krem do twarzy (z uwagi na zimę i panujący mróz) i w tej roli spisał się idealnie. Chronił twarz przed zimnem, ujednolicał koloryt, pozostawiał skórę gładką. Do tego nie zapychał.

Krem jest naprawdę dobry, wydajny i do tego tani. Jestem już w trakcie trzeciego opakowania :)

Glov

Super natłuszcza.

Kremu tego używam od wielu lat i chyba pozostanę mu wierna jeśli się nie zmieni. Na co dzień stosuję go do rąk i uważam, że doskonale natłuszcza, a przy tym nie uczula. Naprawdę przydatny dla osób, które mają dużą styczność z wodą lub tendencje do suchej skóry. Doskonale natłuszcza też pięty, to akurat może być przydatne dla osób, które się z tym problemem borykają, bo zawiera witaminę A+E, które to są niezbędne do prawidłowego rozwoju naskórka. Krem w zasadzie można stosować na całe ciało, ale ja na twarz nie stosowałam tego kremu. Zapach jest do przyjęcia, nie drażni.
Jak dla mnie same plusy. Jedynie cena mogłaby być niższa. Ale udaje mi się trafiać go w promocjach.

Naprawdę przyzwoity!

Krem kupiłam po recenzjach wyczytanych na blogach i forach. Potrzebowałam coś niedrogiego i dobrego na zimowy sezon. Moja cera jest sucha ze skłonnością do powstawania skórek. Krem minimalnie poprawił stan mojej skóry, ale jednocześnie nie wpłynął na nią źle.
Ogólnie fajny kremik za fajną cenę.
Podsumowując:
+niska cena,
+dostępność,
+nie zapycha,
+nawilża, nie wysusza,
+ma konsystencję idealną, nie za lekką i nie za ciężką,
+idealny na mrozy i sezon jesienno-zimowy,
+bezpieczny dla skóry,
+dobry pod makijaż.

Myślę, że raczej nie można się do niczego przyczepić, ciężko jednocześnie spodziewać się cudów po kremie za 9 zł, ale i tak jest to jeden z lepszych kremów z niższej półki ;)

Ilość zużytych opakowań: 1 całe opakowanie

Bardzo pomocny krem

Krem kupiłam w trakcie ostatnich mrozów, kiedy moja cera oszalała. Moje kremy nie dawały rady, a użycie pierwszego lepszego tłustego kremu kończyło się niemiłosiernym wysypem. Krem Dermosan uratował moją cerę, która szybko wróciła do normalności. Jedyna drobna wada, jest taka, że nie dawał mi dostatecznego uczucia nawilżenia, jednak mimo to świetnie zregenerował i uspokoił cerę. Stosuję go na noc na twarz oraz na dłonie.

Używam tego produktu od: dwóch tygodni
Ilość zużytych opakowań: końcówka pierwszego

Bardzo dobry !

Krem kupiłam z sentymentu, przypomniało mi się jak byłam mała i moja mama go używała. W internecie zobaczyłam ze sa dwie wersje tłusta i półtłusta-tłustych kremów nie lubię więc wybrałam tą i jestem bardzo zadowolona :) krem szybko sie wchłania, nie pozostawia tłustej warstwy na buzi, nie zapycha mnie, ma ładny zapach, nadaje sie pod makijaż. Minusów nie widzę. Polecam :)

Słabo nawilża

Ten krem jest dla mnie właściwie bezużyteczny. Kupiłam go raz na spróbowanie zamiast wersji tłustej. Chciałam nim nawilżać usta ale się do tego nie nadaje, bo pozostawia takie dziwne pudrowe uczucie. Parę razy posmarowalam nim jakieś przesuszone miejsca na twarzy, też bez rewelacji. Nawilża skórę tylko na powierzchni, po jakimś czasie wraca uczucie suchości. Cokolwiek nim nie posmarowalam, efekt zawsze był taki sam. Drażnił mnie też jego bardzo intensywny, wręcz duszący zapach.
Na plus, że się szybko wchłania, nie zostawia tłustej warstwy i jest lekki. Ale co z tego, skoro nie spełnia swojej podstawowej roli.

Używam tego produktu od: ponad miesiąc

Najlepszy krem

Krem jest dla mnie idealny. Przygoda z nim zaczęła się gdy miałam problemy z cerą i dermatolog mi go polecił. Co prawda nie pomógł, bo potrzebne były \'\'agresywniejsze\'\' kremy, ale czułam po nim różnicę więc pozostał do codziennej pielęgnacji.
to do rzeczy:
Plusy:
- bardzo wydajny
- nie klei się na twarzy
- nie świeci się po nałożeniu
- idealnie nawilża, wygładza, szybko się wchłania
- nie zapycha
- po wchłonięciu moja twarz wygląda na odżywioną, zregenerowaną, niedoskonałości wydają się mniej widoczne
- nie wysusza
- nadaje się pod makijaż, nie zbija się
- wygodna konsystencja do nakladania

minusy:
- szczerze mówiąc dla mnie żadne, może tylko tyle, że jak ktoś chce walczyć z dużymi niedoskonałosciami to krem może nie podołać.

Używam tego produktu od: ponad 2 lat
Ilość zużytych opakowań: nie liczę, ale b.dużo

A mnie niestety rozczarował.

Niezaprzeczalnie jest to dobry krem...jednak nie dla mnie. W okresie zimowym moja cera przechodzi stan dosłownie sahary i ogólnie wyglądem przypomina poszarzałą, zmiętą kartkę starego papieru. Zachęcona opiniami na Wizażu kupiłam krem będąc w aptece.

Oczywiście z początku było wszystko pięknie, ładnie, skóra nawilżona, odżywiona i promienna ale z czasem niestety krem wysuszył ją jeszcze bardziej niż przed jego regularnym stosowaniem. Im więcej kremu nakładałam tym bardziej on wysuszał. Takie błędne koło... Po około 2 miesiącach jego stosowania oprócz całkowitego przesuszu dołączyły również wstrętnie wielkie zaskórniki i białe grudki. Strefa T zapchana tak jak jeszcze w życiu nie była. PRZYSIĘGAM!! Nigdy w życiu nie miałam czegoś takie na twarzy,a stosowałam już mnóstwo kremów tłustych i półtłustych.

Nie wiem jak odratuję swoją cerę, chyba jedynie wizytą u dermatologa, zapewne nie obejdzie się bez ostrego zdzierania naskórka.

Sumując jest to dobry krem ale na chwilę... na pewno nie nadaje się do stosowania przez dłuższy okres, ot taki zwykły doraźny środek na chwilowe przesuszenie. Jeśli drogie Panie macie tendencję do zapychania i trądziku kosmetycznego przed kupnem porządnie się zastanówcie.

ratuje moje spękane w zimie ręce

Moje dłonie w ziemie przeżywają gehennę: są wysuszone, pękają, pojawiają się nawet krwawiące mikro ranki.
Już temperatura w okolicy zera powoduje u mnie te &quot;atrakcje&quot;.
Od lat szukam kremu który choć trochę załagodzi ten stan i do tej pory nie znalazłam ideału ale Dermosan jest blisko. Jego podstawową zaletą jest to iż nawilża dłonie na długo: tworzy delikatna powłoczkę która daje poczucie komfortu na dłużej. Znika uczucie suchości i nie jest to efekt na chwilę. Jednak przy temperaturach minusowych efekt nie jest już tak spektakularny jednak muszę uczciwie przyznać że jak na razie to nie znalazłam nic lepszego.

Używam tego produktu od: kilku tygodni
Ilość zużytych opakowań: kończę pierwsze

Fajnie działa, niefajnie pachnie

Pani dermatolog zaleciła mi kupno tego kremu na liszaj na powiece. Liszaj zniknął, a kremik został .Przez co wylądował na mojej twarzy nie raz.
+można stosować na oczy i okolie oczu, skoro Pani dermatolog zalecila
+dośc, wydajny- jak każdy półtłusty czy tłusty krem
+nie zostawia mocno tłustej poświaty na twarzy a wrecz.. taka satynowo-matową !
+fajnie natluszcza, i likwiduje suche skorki
+po kuracji z kwasami pomógł mi jako jedyny
+skóra po nocy jest gładka i jędrna
+cena, ja zapłaciłam około 14 zł w Szczecińskiej aptece

Jedyny minus, odbierający aż całą gwiazdkę jest okropny mocny pudrowy zapach. Mój TŻ narzeka, i ja również..- starsza, zapudrowana tanim produktem Pani w dusznym kościele...

Ilość zużytych opakowań: pół tubki