GlaxoSmithKline, Dermosan N + R (krem półtłusty)

GlaxoSmithKline, Dermosan N + R (krem półtłusty)

Dermosan N + R (Nawilża i regeneruje) krem półtłusty do całodzienne pielęgnacji skóry zawiera witaminy A i E które skutecznie regenerują naskórek nadając mu gładkość i sprężystość oraz filtry przeciwsłoneczne UVA i UVB chroniące skórę przed oparzeniem i nadmiernym wysuszeniem. Podłoże kremu ma lekką konsystencję, delikatnie natłuszcza i nawilża skórę. Dzięki pH 5,5 krem nie wywołuje podrażnień. Zalecany jest do całodziennej pielęgnacji wszystkich rodzajów skóry oraz ochrony skóry podczas opalania, jeśli nie jest ono zbyt intensywne lub dotyczy osób o ciemnej karnacji. Testowany dermatologicznie - może być stosowany przez osoby ze skłonnością do alergii. Wysoka zawartość składników aktywnych. Nie testowany na zwierzętach.

krem
uniwersalne
w tubce
Struktura
bogate
<50ml

Nie dla mnie

Mój typ cery: sucha i wrażliwa z trądzikiem rozwowatym.
Po przeczytaniu tak dużej liczby pozytywnych komentarzy tego kremu postanowiłam i ja go wypróbować. (Głównie z myślą o tłustszym kremie na zimę). Niestety strasznie się zawiodłam :( Po nałożeniu tego kremu mam ciągle uczucie ściągniętej, suchej skóry w dodatku jakby zalepionej i nie oddychającej. W moim odczuciu ani nie nawilża ani nie natłuszcza. Kolejny minus - strasznie mnie zapchał. Zużywam do rąk - tutaj jako tako daje rade.
Plusy jakie widzę :
• tani
• Ogólnodostępny
• Ładny zapach

Najważniejsze - nie zapycha!

Nic dziwnego, że sama Anja Rubik po niego sięga, bo jest genialny. Produkt, który uratuje i jeszcze nawilży każdy rodzaj cery. Krem jest swoistym opatrunkiem. Mam skórę mieszaną z tendencją do niedoskonałości. Pryszcze, wagry i świecąca się strefa T to dla mnie chleb powszedni. A do tego dojdzie w gorszych dniach wyciskanie to w ogóle tragedia. A dermosan nakładany na noc świetnie sobie z tym poradził. Cera jest widocznie w lepszym stanie. Jest promienna i nawilżona. I mimo że ten krem natłuszcza to nie zapycha. Nawet nałożony grubą warstwą. No po prostu cudo za 11 zł!
Jedynie to do jego zapachu mam aluzje, bo pachnie jak krem dla starszych pań...

ratunek zimą

Oj byłam sceptyczna, nie wiadomo co to, czy dermokosmetyk, czy maść apteczna, a może po prostu produkt witaminowy? W sumie to nieważne :P Fajnie się sprawdza zimną, dobrze działa na moją tłustą skórę twarzy. Nakładam na noc w dni kiedy moja buzia była narażona na duży wiatr, mróz czy inne przeciwieństwa. Czasami nakłam na buzię, jako ostatni etap pielęgnacji kiedy włączam do mycia tonik z kwasem. Zapach dla mnie jest tragiczny, ale szybko się przyzwyczajam jak mam go na buzi.

Gala KWC 2017

tani, ale jaki dobry!

Krem jest dość tłusty, ale raczej rzadki, co powoduje, że często wyciska się go z tubki więcej niż potrzeba, ale cóż tam taka wada, przy jego zaletach! Mimo, że jest dość lepki, bardzo dobrze się wchłania, ja go stosuję na noc, i wklepuję dość konkretną ilość, krem nawilża, odżywia, witamina A+E sprawiają, że skóra jest gładka i sprężysta, a koloryt ujednolicony, dla mnie hit!

Masełko

Wielką zaletą tego kremu jest jego cena, dostępność i uniwersalność. Krem jest bardzo delikatny, nie powoduje podrażnień. Jest natomiast ciężki i mocno tłusty, więc dla mnie do twarzy np. absolutnie się nie nadaje. Pomimo gęstej maślanej konsystencji dość dobrze się wchłania. Nawilża i natłuszcza skórę, ale bez znowu jakiejś rewelacji. Zapach jest intensywny i typowo kremowy. Dzięki tubce używanie kosmetyku jest higieniczne. Niestety krem jest mało wydajny.

Super krem

Krem ratujący skórę, bardzo dobry, znany i używany przez bardzo wiele osób, natłuszcza i nawilża, jeżeli jest stosowany na noc to rano jest super odczuwalny efekt miękkiej skóry, widocznie zmniejsza podrażnienia i zaczerwienienia. Po nałożeniu mam wrażenie ukojenia i że stosuję coś co faktycznie działa i moja skóra z tego skorzysta. Nie zapycha.

Dobry :)

Miałam opory żeby go kupić, odstraszał zbyt chemiczny skład a kosmetyków do twarzy używam jak najmniej chemicznych, najlepiej bez alkoholu - czystych olejków, maceratów itp. Tylko, że uzywanie olejków z maceratem nie sprawdziło się podczas zimy i skóra potrzebowała dodatkowej regeneracji i nawilżenia. Dermosan spełnił swoją funkcję, nie zapychał ani nie podrażniał, skóra nie tłuściła się po nim (bibułek matujacych mniej niz przy innych kremach). Żużyłam kilka opakowań i mam zamiar znów go kupić, mimo że testuje aktualnie zupełnie inny krem. Niska cena też mi się podoba :)Kiedyś omyłkowo kupiłam tłusty Dermosan - do twarzy z moją mieszaną cerą kompletnie się nie nadawał, ale jako krem do rąk i nóg sprawdził się.

Ochrona i nawilżenie

Mam cerę suchą, ze skłonną do wyprysków, a po regularnym stosowaniu tego kremu moja zmęczona mrozem cera zregenerowała się i nie wyszły mi po nim przykre niespodzianki :)
Plusy:
- Nie zawiera parafiny,
-Ma gęstą konsystencję, zostawia warstwę ochronną,
-Nadaje się pod makijaż.
-Zawartość witaminy E
-Nawilża i natłuszca
-Cena
Ponadto krem zawiera "retinyl palmitate" - ma właściwości nawilżające, zapobiega łuszczeniu i natłuszcza, jednak musimy liczyć się z faktem, iż pro-retinol jest najtańszą i najsłabiej działającą formą witaminy A.
Co do wad, ma nieatrakcyjne opakowanie, babciny/pudrowy, intensywny zapach i zawiera BHA (może wywoływać wysypkę i nie należy do najzdrowszych konserwantów),
Krem polecam jako ochrona na zimne dni, bo na noc lepiej sprawdzi się odżywczy krem z lepszym składem ;)

Polceam

Produkt poleciła mi moja kosmetyczka ze względu na fakt, że moja skóra była bardzo przesuszona ( przez stosowanie różnych przeciwtrądzikowych preparatów). Już po kilku tygodniach stosowania moja skóra była mocno odżywiona i nawilżona.
Produkt nie powoduje lepkości, doskonale się wchłania, nadaje się nawet pod bazę makijażu.
Plusy:
- wydajność
- neutralny zapach
- nie zapycha porów
- skład
- cena

Minus
- brzydkie opakowanie

Jeden z lepszych

Pierwsze opakowanie zużyłam do rąk. Właściwie krem radził sobie dobrze, jedyne, do czego mogłam się przyczepić, to że bardziej natłuszczał niż nawilżał.

Drugie opakowanie postanowiłam potraktować jak krem do twarzy (z uwagi na zimę i panujący mróz) i w tej roli spisał się idealnie. Chronił twarz przed zimnem, ujednolicał koloryt, pozostawiał skórę gładką. Do tego nie zapychał.

Krem jest naprawdę dobry, wydajny i do tego tani. Jestem już w trakcie trzeciego opakowania :)

Super natłuszcza.

Kremu tego używam od wielu lat i chyba pozostanę mu wierna jeśli się nie zmieni. Na co dzień stosuję go do rąk i uważam, że doskonale natłuszcza, a przy tym nie uczula. Naprawdę przydatny dla osób, które mają dużą styczność z wodą lub tendencje do suchej skóry. Doskonale natłuszcza też pięty, to akurat może być przydatne dla osób, które się z tym problemem borykają, bo zawiera witaminę A+E, które to są niezbędne do prawidłowego rozwoju naskórka. Krem w zasadzie można stosować na całe ciało, ale ja na twarz nie stosowałam tego kremu. Zapach jest do przyjęcia, nie drażni.
Jak dla mnie same plusy. Jedynie cena mogłaby być niższa. Ale udaje mi się trafiać go w promocjach.

Naprawdę przyzwoity!

Krem kupiłam po recenzjach wyczytanych na blogach i forach. Potrzebowałam coś niedrogiego i dobrego na zimowy sezon. Moja cera jest sucha ze skłonnością do powstawania skórek. Krem minimalnie poprawił stan mojej skóry, ale jednocześnie nie wpłynął na nią źle.
Ogólnie fajny kremik za fajną cenę.
Podsumowując:
+niska cena,
+dostępność,
+nie zapycha,
+nawilża, nie wysusza,
+ma konsystencję idealną, nie za lekką i nie za ciężką,
+idealny na mrozy i sezon jesienno-zimowy,
+bezpieczny dla skóry,
+dobry pod makijaż.

Myślę, że raczej nie można się do niczego przyczepić, ciężko jednocześnie spodziewać się cudów po kremie za 9 zł, ale i tak jest to jeden z lepszych kremów z niższej półki ;)

Ilość zużytych opakowań: 1 całe opakowanie