Toleriane, Corrective Compact Foundation (Podkład korygujący w kompakcie)

Toleriane, Corrective Compact Foundation (Podkład korygujący w kompakcie)

Podkład dla cer wrażliwych i skłonnych do podrażnień, dobrze kryjący, nadaje skórze naturlny wygląd, wyrównuje optycznie powierzchnię skóry. Wzbogacony wodą termalną.
Nie powoduje zapychania porów i powstawania zaskórników.
Nieperfumowany, spf 25.
Dostępny w trzech odcieniach: Light Beige, Sand Beige, Dore Gold

Dobry ale nie idealny!

La roche posay to moja ulubiona marka kosmetyków do skóry wrażliwej. Mam wypróbowane chyba wszystkie produkty. Ten produkt również mnie nie zawiódł:

+ nie zapycha - dla mnie bardzo ważne
+ nie wysusza i nie podkreśla skórek
+ nie ciemnieje
+ nie robi plam
+ nie ściera się
+ spf 25

- kiepskie opakowanie - za tą cenę oczekuje ładnego estetycznego opakowania natomiast tutaj dostajemy białe opakowanie. które po miesiącu przestaje się domykać.
- słabo matuje po 2-3 godzinach skóra zaczyna się świecić

Ilość zużytych opakowań: 3 standardowe

Kryje, lecz jest widoczny i nietrwały

Po dobrych doświadczeniach z wersją fluidową przyszedł czas i na kompakt. Kompakt jest nieco lżejszym bratem fluidu Toleriane.

+ dobrze kryje, ale już nie tak jak fluid,
+ nie zapycha, nie podrażnia, nie uczula
+ satynowe wykończenie
+ praktyczne rozwiązanie do robienia poprawek w ciągu dnia

- dość spora widoczność
- uboga kolorystyka
- słaba trwałosć bez dodatkowego przypudrowania
- cena

Używam tego produktu od: przez ok 4 miesiące

Godny polecenia

Plusy:
aksamitne wykończenie
krycie
nie zatyka porów
wytrzymały
bardzo ładnie wtapia sie w moją skórę( kolor 11)
Eleganckie pudełeczko z gąbeczką i lusterkiem

Minusy:
nie matuje. Mam skóre normalna gdzie niegdzie suchą, czasami zauważam że delikatnie się święce dlatego odejmuję gwiazdkę
cena

Ilość zużytych opakowań: pierwsze w trakcie

La Roche Posay Skin Checker

beznadziejny...

Absolutna masakra!!! Tak jak uwielbiam wersję w tubie(niezmiennie od kilku lat) tak bardzo znienawidziłam ten produkt...
Może problem leży w kolorze ???? Otóż latem sięgam zawsze po nr 13 (tuba) to tym razem sięgnęłam po kolor nr 11 (kompakt)...
Kolor totalnie TRUPI... bez wyrazu, siny, niby beż...Konsystencja fatalna! Twarde mazidło, okrutnie widoczne i "odstające" od twarzy. Kolor i konsystencja to nie wszystko! Cera po jego użyciu jest przesuszona i jakby traciła "życie"! Nic nie jest w stanie tego zmienić bo prób i podejść do niego robiłam wiele...
Rzadko trafiam na taki niewypał... nawet wstyd i szkoda "podać dalej". Kwitnie gdzieś od ponad roku na dnie szuflady, chyba skończy w koszu na śmieci...bleh!
Dodam, że od ładnych paru lat lubię, ba! wielbię kilka produktów LRP i uważam, że to dobra marka. Ale ten kompakt radzę omijać szerokim łukiem...

Używam tego produktu od: ponad 1 rok
Ilość zużytych opakowań: 1 szt

aksamitna cera

Miałam go wiosną tamtego roku. Był pierwszym kompaktem , który mnie zaskoczył. Ładne opakowanie z gąbeczką i lusterkiem, które umożliwia poprawki w ciągu dnia. Efekt uzyskany tym podkładem bardzo mi się podobał: wszystkie niedoskonałości miałam zakryte, koloryt wyrównany, twarz aksamitną i matową. Jednak muszę stwierdzic , że ten mat nie trwał jakos długo i to jest jedyny minus. Reasumując stwierdzam jednak, że w życiu nie miałam tak aksamitnej twarzy.

Tego szukałam!

Zacznę od tego, że mam cerę mieszaną ze skłonnością do występowania wyprysków. Przetłuszcza się w strefie T i na pewno nie jest wrażliwa, co to, to nie. Skłonna do alergii również nie, więc nie ocenię go pod tym względem.
Opakowanie nabyłam jeszcze zimą, a mamy już piękne lato, a ja dopiero niedawno zauważyłam dno. Pomimo jego codziennego stosowania, a nawet wielokrotnego w ciągu dnia, kiedy tylko zacznę się świecić, jest bardzo wydajny. Troszkę rekompensuje to jego wysoką cenę (właśnie dlatego nie dostał pełnej piątki!. Raz na kilka miesięcy można pozwolić sobie na jego zakup.
Ma fajne, poręczne opakowanie. W środku wygodne lusterko i gąbeczka, która mi bardzo odpowiada.
Nakładam na podkład, dzięki temu przedłuża się jego działanie. Oprócz tego robię różne poprawki w ciągu dnia. Matuje, nadaje koloryt i kryje niedoskonałości. Nie tworzy efektu maski, a jego niewielka ilość wystarcza na pokrycie twarzy. W dodatku posiada filtr SPF 25.
Nie zapycha mnie i nie powoduje dodatkowych pryszczy. Wręcz przeciwnie, skóra jest bardziej promienna. Matuje na kilka godzin, jednak po żadnym pudrze nie spodziewam się cudów pod tym względem.
Z pewnością do niego wrócę i to nie jest moje ostatnie opakowanie :)
Ogromnym minusem jest cena. Stanowczo za wysoka, jednak można poszukać jakiejś promocji.

Plusy:
- dobrze kryje. Doskonale radzi sobie w pokryciu niedoskonałości oraz cieni pod oczami.
- nie powoduje podrażnienia i alergii
- nakładany na podkład przedłuża jego działanie
- poręczne opakowanie z lusterkiem pozwala na poprawki w ciągu dnia
- posiada wysoki filtr słoneczny
- ma przyjemną konsystencję
- nie przyczynia się do powstawania nowych pryszczy
- przeznaczony dla cer problematycznych
- bardzo podobało mi się jak prezentował się na buzi
- ładnie stapia się ze skórą
- kolor wpada w beż, a nie w róż, co jest jego dużym plusem, gdyż nieraz wiele podkładów ma brzydki odcień
- bardzo wytrzymały

Minusy:
- CENA !
- plastikowe opakowanie sprawia, że z czasem traci swój urok, a wieczko przestaje się domykać. Za taką cenę można by było pomyśleć o czymś bardziej estetycznym.
- w czasie użycia troszkę się brudzi i nieraz pojawiają się w nim takie malutkie "brudki"
- jeżeli nałożymy go zbyt dużo może powodować efekt maski

Skusiłam się, ale nie wiem czy wrócę do niego..

Kupiłam go, bo szukałam czegoś czego mogłabym używać bez podkładu w okresie letnim. Mój kolor to - 13 Sand Beige.

Zawiodłam się, nie spełnił swoich obiecanek...
Kolory są straszne.. tylko kilka.. które bardzo się różnią. Ciężko dobrać coś dla siebie.

Łatwo z nim przesadzić - dlatego nie używam załączonej gąbeczki - z nią łatwo uzyskać efekt ceglany.
Po chwili skóra zaczyna się świecić.

Używam jako bronzera.

Ilość zużytych opakowań: Jedno pełnowymiarowe

taki sobie

Mam cerę bardzo wrażliwą i suchą. Na dodatek mam sporo przebarwień, czerwone naczynka, jak również problem z pryszczami.
Ten kosmetyk świetnie kryje. Na większe niespodzianki typu świeży pryszcz niestety potrzeba korektora i wtedy jest idealnie. Czarwone naczynka kryje dobrze, ajk również plamy i przebarwienia.
Podkreśla suche skórki, a więc trzeba skórę dobrze nawilżyć.
Nie zapycha.
Nie daję 5 gwiazdek, bo:
- ma beznadziejną kolorystykę! Tylko 3 kolory i wszystkie strasznie nienaturalne! Miałam średni, to był za ciemny. A najjaśniejszy jest owszem jasny, ale jakiś taki nienaturalnie różowy. Nawet po nałożeniu różu, czy pudru sypkiego i tak widać ten beznadziejny kolor.
- źle się go nakłada gąbką. A do pędzla się nie nadaje.

Gdyby nie kolor pewnie kupiłabym go ponownie. Ale niestety te kolory nie pasują do mnie wcale, a więc musze szukać czegoś innego.

Używam tego produktu od: 5 m-cy

Godny polecenia!

Podkład ten ładnie stapia się ze skóra i zakrywa niedoskonałości. Jestem posiadaczką przebarwień i mam suchą skórę. Do tej pory używałam dermablend vichy, który lubię najbardziej, gdyż ładnie tuszuje moje plamki. Sięgnęłam po LRP i w okresie wiosenno- letnim to jego będę używać, gdyż:
- ładnie kryje,
- posiada dość wysoki filtr, w przypadku skóry z przebarwieniami to dodatkowa ochrona,
- nie obciąża skóry,
- estetyczne opakowanie z gąbeczką.
Jedyny minus to dość wysoka cena, ale w przypadku tego typu kosmetyków to nic zaskakującego.
Dodam, że przebarwienia są moją bolączką i podstawą mojego makijażu jest ochrona. Obecnie stosuje svr clairial 50+, na który nakładam właśnie ten podkład i czuje się "zabezpieczona" przed słońcem. Póki co jestem zadowolona z efektów i mam nadzieję, że nie zmienię zdania.
Dodam jeszcze, że mam raczej śniadą karnację i stosuje odcień nr 13.

Ilość zużytych opakowań: pierwsze w użyciu

Godny polecenia!!

Mam cere ploblemowa i bardzo trudno mi dobrać odpowiednie kosmetyki. Wszystko działa na chwile. Ciężko znaleźć dobry podkład, sprawe ułatwiaj ą łatwo dostępne teraz podkłady mineralne. Ten puder jest jednym z nich. Jest w kompakcie wiec można go zabrać do torebki i używać w ciągu dnia- z minerałami sypkimi jest za dużo bałaganu!!!
Bałam się że bedzie zapychal, ale nie- jest super!! Oczywiście po kilu dniach ciągłego stosowania jakaś tam krosteczka wyskoczy- ale nic nie jest doskonałe!
Ładnie sie rozprowadza, gąpeczka dołączona jest super. Oczywiście najpierw trzeba dobrać odpowiedni krem bo z niektórymi może sie gryżć- ja używam żółtego Clinique,
Posiada filtry wiec krem pod- może by lekki bez filtrów!!
Jedyna wada- jesli skóra jest przesuszona moze podkreslac skórki, dlatego trzeba pamiętać żeby pić dużo wody!!!!
NIie spływa.
Ładnie kryje wszystkie niespodzianki. NIe podrażnia.
POsiadam najjaśniejszy kolor i jestem z niego zadowolona! Jest naturalny i pasuje do mnie - bledziocha!!
Polecam dla osób które maja problemy z cerą i szukaja podkładu!!!

Używam tego produktu od:miesiąca

prawie idealny

To jest pierwszy mój podkład i jestem pozytywnie zaskoczona. Mam wiele blizn potradzikowych, jestem nadal w trakcie leczenia i potrzebowałam kosmetyku, który ukryje blizny, nie będzie powodował powstawania nowych i przede wszystkim bedzie trwały.
Spełnia prawie wszystkie moje wymagania. Koryguje, ale nie idelanie, z bliska widac przebijajace sie blizny, ale przy mojej twarzy to naprawde sukces.

Nie zapycha porów, nie powoduje powstawanie zaskórników, nie miałam po nim żadnego wysypu.

Trzyma sie ok. 9 h, przy wyisłku fizycznym troszke krócej, ale nie zlewa się z twarzy(przetestowałam w skrajnych warunkach ponieważ jestem tancerką:) nie zostaje na wszystkim czego dotkne twarzą.
Mam dość ciemna karnację, ale pani w aptece wybrała dla mnie kolor light beż i jest idealny. Bladolice moga miec kłopot z dobraniem koloru.
Jest baaaaaardzo wydajny. Trzeba nauczyc sie go dobrze nakładac bo moga powstac smugi, wystarczy kilka kropelek. Dostałam 5 próbek po 1ml, a dwie zużyłam przez ok. 2 i pół tygodnia. Także cena jest adykwatna do ilości.
Dla mnie mógły troszke bardziej kryc i dłużej sie utrzymywac na skórze, ale i tak jest bardzo dobry.
Jedyna jego prawdziwą wada jest brak efektu matujacego, ale to nie jest podkład matujący, więc trzeba użyć pudru.

P.S. troche sie rozpisałam, ale chciałam napisac wszystko bardzo dokładnie, bo jest to moja pierwsza ocena:)

Używam tego produktu od: 3 tyg.?
Ilość zużytych opakowań: 2 próbki po 1 ml