Estee Lauder, Ideal Light Brush-on Illuminator

Estee Lauder, Ideal Light Brush-on Illuminator

Pojemność 2,2 ml

Rozświetlający korektor firmy Estee Lauder według obietnic producenta ma nadawać blask cerze, rozjaśniać cienie, kamuflować niedoskonałości, rozświetlać zmarszczki. Bezzapachowy. Do każdego rodzaju cery.

dobry na mniejsze cienie

Uff, cena zaporowa...To najdroższy korektor, jaki miałam (niestety, niekoniecznie najlepszy). Nawet w drogerii internetowej kosztował ponad stówkę, ale skusiłam się nieco bezmyślnie, bo to hit przyjaciółki. Cóż, ona nie ma takich cieni pod oczami, jak ja...

Jakość produktu oceniam jednak wysoko, bo na mniejszych cieniach pod oczami naprawę robi swoje - koryguje i rozświetla bez obciążenia, bez zbierania się w zmarszczkach.

Jest też wydajny - miałam go jakieś pół roku. Niezły kolor - 1 dla jasnych cer dopasowana, nie ciemniała w ciągu dnia. Opakowanie eleganckie, pędzelek mięciutki, nie szorował skóry, jak to niektóre robią. Dawkowanie ok, pokrętełko działało do końca.

Niestety, dla mnie za słabo kryje, choć efekt rozświetlenia i wygładzenia bez włażenia w zmarszczki też zaobserowałam.

Teraz żałuję, że podczas użytkowania nie wpadłam na to, by go wypróbować do rozświetlenia innych części twarzy :) - może tam sprawdziłby się lepiej...

Używam tego produktu od: jakoś rok-dwa lata temu

Kolejny niewypał Estee Lauder...

Zachwycił mnie pięknym opakowaniem i (jak mi się wydawało w Douglasie) pięknym kolorem. Nie wiem co mi odbiło, i głupia przetestowałam ten korektor na nadgarstku,a nie pod oczami... Masz za swoje, młoda damo!;-((

Rano wstałam podekscytowana, że zaraz użyję tego magicznego pędzelka i... czar z perfumerii prysł.

KOLOR: mam 2 (light-medium). Po aplikacji okay, natomiast w ciągu dnia... różowieje!

APLIKACJA: pędzelek wygodny, aplikacja bezproblemowa, choć korektor szybko zastyga.

EFEKT: no i tu się zaczyna... Pierwsze momenty po aplikacji- pozytywne. Ale już po pół godzinie- dramat! Owszem ładnie rozjaśnia, ale słabo kryje i rozświetla... Poza tym różowieje w ciągu dnia, co jest karygodne(!!!) i wyglądamy gorzej jak bez korektora. Na dodatek wysusza okolice oczu i gromadzi się z zmarszczach (o których nie wiedziałam, że mam!). Słabo, bardzo słabo.

OPAKOWANIE: piękne i solidne. Szkoda, że zawartość taka słaba...

Nie polecam, szkoda pieniędzy! Jestem strasznie zawiedziona, że taka marka jak Estee Lauder po raz kolejny mnie zawiodła i o niebo lepiej spisuje się korektor True Match z Loreala...

Shame on you, Estee Lauder!

Zacznę od wydajności - dla mnie rewelacja. Używam go już ponad pół roku, a stosuje niemalże codziennie.
Cienie i worki pod oczami mam dziedziczne, niezależnie od tego ile śpię. Ten korektor bardzo dobrze radzi sobie z cieniami, kolor jest jasny, skóra pod oczami rozświetlona. Trochę gorzej niestety radzi sobie z workami, ale i tak lekko je maskuje. Bardzo dobra konsystencja, dobrze się nakłada, nie powstają smugi.
Odejmuje jedną gwiazdkę, ponieważ jest to mój pierwszy korektor pod oczy z tej półki cenowej i będę próbowała znaleźć coś innego, co lepiej poradzi sobie z workami. Jednak nie wiem, czy kiedyś do niego nie wróce, bo jestem zadowolona. Minusem jest jedynie opakowanie - nie widać ile produktu jeszcze zostało. natomiast nie mam zastrzeżeń co do aplikatora, wygodnie się go używa, nie ma mozliwość wylania zbyt dużej ilości.

Edit: Kupiłam drugie opakowanie i niestety ogromny minus! Aplikator się zacina, muszę "kliknąć" nim kilka razy żeby kosmetyk popłyną i zawsze jest go za dużo! Jedno kliknięcie - nic nie leci. Jest na prawdę bardzo, bardzo denerwujące

Eris film 2

Zdecydowanie ok

Zacznę od minusów,bo jest ich zdecydowanie mniej. Bardzo rozczarowala mnie wydajnośc kosmetyku.Po ok 40 dniach musiałam zakupic nowe opadkowanie,zadziwiło mnie to niesamowicie,ponieważ korektory ,których uzywałam wcześniej spokojnie wystarczały na 2,3 m-ce.Co do jakości.... Estee Lauder nie zawiódł mnie. Korektor ma cudowna konsystencję,nie jest ciężki,ale też nie za lekki,dobrze utrzymuje się na skórze i cudownie sie rozprowadza.Nie odkłada się w drobnych zmarszczkach , a jako kobieta dobrze po 30-tce,kilka już mam;). Perfekcyjnie rozświetla. Zdarza się,że cera pod oczami jest szara i zmęczona. Kosmetyk radzi sobie z tym idealnie, długo utrzymuje sie na skórze i absolutnie jej nie wysusza.Opakowanie jest bardzo wygodne, można spokojnie aplikowac odpowiednią ilość korektora bezpośrednio na twarz. Będę do niego powracać, uważam, że warto wypróbować.

Używam tego produktu od: 2 mc-y
Ilość zużytych opakowań: dwa

rozświetla, ale cieni nie kryje

w wygodnym pisaku kryje się rozswietlający korektor pod oczy. Jeśli kotś nie ma cieni, to powinien spełnić zadanie, dla mnie jednak jest niewystaczający. W trakcie użytkowania nie podkreślał zmarszczek, nie wychodził w załamania skóry. Mój pisak się nie zacinał.

Używam tego produktu od: jakiś czas
Ilość zużytych opakowań: jedno całe

Kiepski

Kupiony ze względu na niewielkie cienie pod oczami, którym nie potrzeba mocnego krycia, wystarczy lekkie rozświetlenie i rozjaśnienie. I tu niespodzianka. Korektor jest dość kremowy i dobrze napigmentowany, a więc kryje - jak na moje potrzeby - na prawdę nieźle. Mam wrażenie, że jest wręcz za ciężki, bo obok porządnego krycia, dostajemy w gratisie parę lat więcej poprzez bezlitosne podkreślenie każdego załamania skóry... Pod oczy wolę jednak coś bardziej płynnego, lżejszego i z lepszym poślizgiem, nawet kosztem słabszego krycia.
Ideal Light ma w sobie dyskretne drobinki, w świetle dziennym praktycznie niewidoczne, ujawniają się za to w świetle sztucznym. Ani nie wadzą, ani specjalnie nie odświeżają spojrzenia... Wybór odcieni niewielki, dla większości Polek w grę wchodzą jedynie 3 pierwsze, a właściwie 2 pierwsze, gdyż odcień medium na średnio jasnej karnacji wychodzi marchewkowy.
Opakowanie eleganckie, choć nie zawsze działa jak należy. Czasem coś się w nim zacina (zapycha?) i pomimo intensywnego kręcenia pędzelek jest suchy, innym razem wypływa za dużo, ot taka zabawka dla cierpliwych. Pędzelek trochę kłuje. Wracam do Inglota lub Bell, swoją drogą wielokrotnie tańszych, mam już dosyć drogiego bubla. Odradzam.

Używam tego produktu od: kilku tygodni
Ilość zużytych opakowań: 1 w trakcie

to nie to....

Bardzo lubie kosmetyki Estee Lauder i skuszona pozytywnymi opiniami postanowilam zakupic korektor pod oczy. Musze przyznac ze troszke mnie rozczarowal... Nie mam sincow pod oczami, ale za to lekka sklonnosc do puchniecia, i pierwsze zmarszczki bo zblizam sie wielkimi krokami do 30 stki :) Liczylam na zatuszowanie owych zmarszczek wygladzenie skory pod oczami i ogolne odswierzenie spojrzenia, no coz nie kryje zbyt dobrze musze nalozyc 2 grube warstwy zeby jakikolwiek byl efekt, co prawda ladnie rozswieltla i nie byloby takiej tragedii gdyby nie jedna rzecz ... po ok 2 godzinnach zbija sie , zbiera w zalamaniach skory i co jest niewybaczalne przy kontakcie ze lzami splywa mimo przypudrowania!!!
Gdyby nie fakt ze kupilam go w sklepie EL pomyslalabym ze to podrobka.... wiec jesli poszukujecie dobrego krycia i utrzymywania sie przez caly dzien serdecznie polecam korektor Mac pro long wear ktorego juz wiecej nie zdradze :)

Używam tego produktu od: trzech tygodni
Ilość zużytych opakowań: jedno niecale

super efekt

Produkt sprawdziłby się u mniewyśmieniecie, gdyby nie jedna "mała" wada, ale o tym za chwilę...
zacznę może od plusów:
+ładnie kryje cienie pod oczami ( dodam od razu, że nie mam bardzo dużych, więc nie wiem jakbym sobie w takim przypadku poradził), zaczerwienienia
+odświeża, jakby odmładza wizualnie spojrzenie skórę pod oczami, rozświetla spojrzenie
+ma fajną konsystencję, nie za wodnistą, przez co dobrze się rozprowadza
+długo się utrzymuję
+idealny kolor ( 01) nie za jasny, nie za ciemny

Korektor mógłby więc z powodzeniem ubiegać się o miano mojego KWC jednak niestety moim zdaniem nie jest w ogóle wydajny:( byłam lekko zszkowana jak rano próbując wykręcić trochę kosmetyku, nic już nie leciało:P
używałam go codziennie przez jakieś 3 tygodnie z kawałkiem- to jednak trochę za krótko jak za taką cenę
wpływ na to miał na pewno fakt, który zresztą zauważyła już jedna recenzentka poniżej- używania tego kosmetyku trzeba się nauczyć
na początku kilka razy zdarzyło się mi wykręcić zbyt dużo kosmetyku, tak więc sama go marnowałam:(
kolejnym minusikiem jest fakt że pod koniec dnia trochę wchodził w zmarszczki mimiczne dodatkowo je podkreślająć.

Nie mniej jednak, efekt jaki możemy uzyskać przy pomocy tego korektora jest po prostu rewelacyjny:)

Edycja 31.05.2012
w poprzedniej recenzji napisałam że korektor jest niewydajny i szybko mi się skończył. Tu małe sprostowanie- okazało się że musiał się zaciąć mechanizm wykręcający kosmetyk, bo jakmiś czasie jak nim pokręciłam zaczął pojawiać się na nim kosmetyk:) Dobrze że nie wyrzuciałam go wcześniej, bo używam go do dziś. Także zmieniam ocene na 5 gwiazdek- nie mam do tego korektora już żadnych zastrzeżeń.

fajny

Kupilam go okazyjnie, zaznacze, ze w kolorze niebiesko-fioletowym bez drobinek.

Troche dziwny ten kolor, myslalam ze kwestie cieni pod oczami tylko pogorszy, a jest...niesamowity.

odrobinka pod oczami, na skrzydelka nosa, daje swietny efekt, idealnie sie wtapia, skóra odbija swiatlo, jest idealna. Nakladam na podklad, pod korektor pod oczami i puder. Daje efekt, idealnej, nieskazitelnej skóry, bardzo swietlistej.

Dodam, ze nie uzywam na codzien tylko na specjalne wyjscia, kiedy chce wygladac wyjatkowo dobrze.

Używam tego produktu od: kilka miesiecy

Bardzo dobry

Pod oczami sprawdza się perfekcyjnie - idealnie wtapia się w skórę, pięknie rozświetla, nawilża, nie ciemnieje w ciągu dnia, nie uwydatnia ewentualnych zmarszczek. Ma płynną, lekką konsystencję, także raczej nie nadaje się do punktowego stosowania. Radzi sobie za to z cieniami pod oczami, kryje zaczerwienione miejsca. Pozostawia skórę promienną i pełną blasku. W żaden sposób mnie nie podrażnił ani nie uczulił. Opakowanie jest proste w użyciu i estetyczne. Moim zdaniem warty wypróbowania.

Ilość zużytych opakowań: W trakcie pierwszego

lepszy od Touche Eclat YSL:P

Korektor, ale raczej rozświetlacz. Ostatnio wreszcie skończył mi się pisak YSL i od razu zdecydowałam się na EL.

Plusy:

*bezzapachowy
*lekki, nie robi tej mąki co YSL
*nie osadza się w nierównościach
*optycznie odmładza
*rozświetla spojrzenie
*super pod oczy i np. wokół ust, w skrzydełkach nosa.

Dyskusyjne punkty:

. wydobywa się dosyć mało po przekręceniu pisaka, trzeba się "go nauczyć"

. kolory ciemne- ja wybrałam nr 2 natomiast potrzebuję nr 1, o czym zawsze zapominam, bo przecież w EL paleta jest ciemniejsza niż np. w YSL. To jednak moja wina, że o tym nie pamiętałam.

Ogólnie jest ok, pisak lepszy od tego z YSL. Używam tego produktu od: 1 mies.
Ilość zużytych opakowań: 1 w trakcie

rozświetla moje sińce pod oczami

Najlepszy korektor pod oczy. Wart kazdej wydanej zlotowki. Mam since pod oczami niezaleznie od tego, czy sie wyspie, czy nie, ot taka moja uroda. Myslalam, ze juz nic mi nie pomoze, ale kiedys odkrylam ten korektor i problem zniknal.

Konsystencja korektora moim zdaniem jest idealna, nie za rzadka, nie za gesta, a kryje tak jak trzeba. Mozna spokojnie dozowac ilosc rozswietlacza. Nie podraznia, nie uczula. Nie roluje sie, mozna go spokojne nakladac na krem. Jest bardzo trwaly, wytrzymuje spokojnie caly dzien.
Opakowanie poreczne i higieniczne, nie mam najmniejszych problemow z aplikacja, przekrecam raz, slysze charakterystyczne klikniecie i mam tyle korektora, ile potrzebuje.
Zapach jest delikatny, prawie niewyczuwalny. Jak na 2ml to jest w mojej opinii wydajny, mi jedno opakowanie starcza na 2 miesiace.
To moim zdaniem najlepszy kosmetyk od Estee Lauder i najlepszy korektor dostepny na rynku kosmetykow selektywnych.

Używam tego produktu od: czerwiec 2010
Ilość zużytych opakowań: 3 opakowania