Xerial P, Szampon

Xerial P, Szampon

Przampon wskazany dla osób ze stanami łuskowymi skóry głowy, przewlekłym łupieżem, wspomagająco w terapii łuszczycy.
Eliminuje nadmierne rogowacenie, wygładza i regeneruje łuszczącą się skórę głowy
Do stosowania 2-3 razy w tygodniu.

łagodzące
w butelce
100 – 250ml
Skóra głowy
problemowa

dobry przy łuszczycy

Oczywiście łuszczycy nie wyleczy, ale mi pomagał, to znaczy skóra głowy stawała się mniej swędząca. Szampon myje delikatnie, jest delikatny dla skóry głowy. Mi pomagał i uważam że jest ok.

Używam tego produktu od: 1 roku
Ilość zużytych opakowań: 1 duże

Uratowana głowa

Walczyłam z ŁZS dobre 3-4 lata... Odwiedzilam bardzo duzo dermatologów, miałam przepisanych bardzo dużo leków oraz dużo różnych kosmetyków, ale nic nie skutkowało więcej niż jeden raz... A pragnę podkreślić, że ŁZS bylo bardzo dokuczliwe widoczne, spory łojotok, łuski, bardzo niemiłe i przede wszystkim wstydliwe...Ten szampon ratuje mi życie już rok. Jestem w stanie normalnie funkcjonowac bez przejmowania sie czy nie sypie mi się z głowy. Niestety kiedy uzyje innego juz mi sie troche skóra łuszczy przy czole,ale xerial uzywam juz rok i na prawde to jak odmienil mnie moge smialo powiedziec tak jestem w nim zakochana.
plusy lekki zapach, niedrażniący
wydajny (butelka starcza mi na 2 miesiące myjąc codziennie)
minusem jest cena...ale cóż cena przy takich efektach
dla mnie produkt idealny :)

Używam tego produktu od: rok
Ilość zużytych opakowań: około 7-8

Olbrzymie zalety, drobne wady

Tego produktu nikt mi nie polecał. Znalazłam go metodą prób i błędów, stosując różne podobne szampony. Zdecydowanie jednak jest to produkt najlepszy.

PLUSY:

+ Działanie
Szampon pięknie oczyszcza włosy i skórę głowy, a przy regularnym stosowaniu całkowicie usuwa "pseudo łupież" i sprawia, że skóra głowy jest nieustannie dobrze nawilżona.
Po umyciu włosy jakby odżywają - są miękkie i puszyste, a ich wygląd znacznie się poprawia. ALE wydają się przede wszystkim czyste i świeże - szampon nie pozostawia po sobie żadnej warstwy. Rozczesywanie czy układanie włosów nie jest problemem. Po każdym użyciu produktu widać jego działanie, a z czasem rogowacenie zostaje "całkowicie" wyeliminowane.

+ Wydajność
Jeśli aplikując produkt skupiamy się wyłącznie na skórze głowy, to szampon okaże się niezwykle wydajny. Ja mam długie włosy, ale mimo to staram się zawsze dozować szampon w niewielkiej ilości (na całe włosy). Przy stosowaniu (wymiennie z innymi szamponami) raz lub dwa razy w tygodniu, produkt wystarcza mi na ok. pół roku.

+/- Konsystencja jest niezwykle lekka - z jednej strony łatwo się rozprowadza, z drugiej strony szampon łatwo rozlać. Oprócz tego szampon tylko delikatnie się pieni, co dla mnie nie jest ani zaletą ani wadą.

MINUSY:

- OPAKOWANIE!!!
Może wygląda solidnie, ale jest niezwykle delikatne i trzeba uważać, aby go nie upuścić. Produkt raz wypadł mi z rąk na podłogę i rozleciał się w drobny mak jak szkło (a w środku był prawie cały produkt). Dozownik też nie jest najlepszy - dlatego trzeba uważać, bo łatwo go wylać. Dodatkowo dozownik się bez przerwy zapycha, nawet pomimo ciągłego czyszczenia.

- Zapach - raczej nieprzyjemny, ale na szczęście znośny i nie utrzymuje się na włosach po zastosowaniu (stosuje jednocześnie inne produkty, możliwe, że blokują ten zapach)

Pomimo tych wad, daję szamponowi najwyższą ocenę, bo sprawdza się u mnie rewelacyjnie. Produkt działa i to jest najważniejsze, a na resztę można przymknąć oko.
Dotychczas nie znalazłam żadnego zamiennika, który byłby godny polecenia, dlatego już od dawna szampon ten jest produktem obowiązkowym w mojej łazience.

Ilość zużytych opakowań: ok. 6

Fryzury na wesele

Nie wart swojej ceny

Kupiłam za namową mojej dermatolog, która niesamowicie go zachwalała. Miał być taki wspaniały i cudowny :)
Miał mi pomóc na moje problemy skóry głowy, ale niestety raczej to pomyłka.

Plusy... chyba nie ma.

- konsystencja... to po prostu woda.
- wydajność... właśnie ze względu na konsystencję na moje długie i gęste włosy musiałam wylać 1/5 buteleczki, żeby dobrze je umyć
- w ogóle się nie pieni, choć na to znalazłam sposób, najpierw myłam zwykłym szamponem, a później Xerialem
- zapach... okropny ! Siara, siara, siara...
- cena, bo zapłaciłam za niego 58 zł, a i tak zamówiłam taniej przez internet, w aptece powiedzieli mi za niego 75 zł.
- no i co NAJWAŻNIEJSZE... w problemach dermatologicznych nie pomógł mi w ogóle

Nie kupię go nigdy więcej. Mam jeszcze jeden polecony przez dermatolog, oby tamten sprawdził się lepiej...

Używam tego produktu od: lutego

Fatalny

Walczę z ŁZS i lekarz dermatolog polecił mi ten szampon, gdy inne przestały skutkować.

Niestety, była to kompletna porażka. Szampon podrażniał dwa razy bardziej (być może jestem uczulona na któryś ze składników, a być może to wina dziegciu - podobno został wycofany ze sprzedaży jako składnik kosmetyków), skóra swędziała i piekła.

Ma okropny zapach, który za każdym razem wykrzywiał mi twarz. Jest bardzo mało wydajny, rzadki, słabo się pieni. Włosy po nim były w słabej kondycji.

Ilość zużytych opakowań: pół opakowania (200ml)

3 x TAK !!!

3 x TAK poniewaz -
1) idealny do skóry głowy wrazliwej, z problemami skóry głowy (łuszczyca), łagodził podraznienia koił pieczenie swedzenie
2) swietnie wymywa oleje i inne mazidła zwiazane z kuracją przeciwłuszczycową,
3) idealny na porost włosów, wlosy znacznie szybciej mi rosły były geste i mocne.

Stosowałam ten szampon przez prawie rok i polecam go osobom z w/w problemami...Nie wiem jak działa na lupiez bo tego probemu nie miałam . Srednio sie pieni, zapach neutralny.

Daje mu 5 * bo uratował moja biedną skóre glowy :*

obowiązkowy dla wrażliwców

Używam tego szamponiku, jako uzupełnienie kuracji po leczeniu łzs (muszę trzymać 10 min na głowie). to za co najbardziej go cenie to wplyw na skórę głowy- w koncu jest odprężona, bez podrażnień i -odpukać- łzs nie widać. Jeśli chodzi o włosy (mam cienkie, długie) to byłam zaskoczona że tak pieknie sie układają, są miękie i lśniące- jak po szamponie fryzjerskim.
no i wydajnosć- tu baardzo miłe zaskoczenie. pozornie mała butelka starcza na 2,5 miesiaca... a wcale go nie oszczędzam specjalnie. Moze KWC od razu to nie jest, gdyż to kosmetyk typowo leczniczy a nie do upiekszania urody;), ale wszytskie obietnice spełnia.

Używam tego produktu od:9 miesiecy

Dla mnie to za mało

Do zakupu szamponu namówiła mnie farmaceutka, zachwalała kosmetyki firmy SVR, niby takie hipoalergiczne, przeznaczone dla problematycznej skóry, w moim przypadku jest to łuszczyca. Nie liczyłam na to, że szampon wyleczy moją skórę,ale przynajmniej zmniejszy rogowacenie naskórka. Nic z nią nie zrobił, wręcz przeciwnie, skóra piekła, była ściągnięta i niesamowicie swędziała jeszcze gorzej niż przed użyciem. Lepiej sprawdziła się emulsja z tej samej serii. Przykro stwierdzić, ale jakość i cena w tym przypadku nie idą w parze.

Może być

Mam problemy ze stanami łuskowymi skóry głowy i próbowałam już mnóstwo szamponów. Myślałam, że ten pomoże mi całkowicie, ale niestety efekt jest krótkotrwały. Walczę z tym problemem od kilku ładnych lat, butelek tego szamponu zużyłam kilkanaście- za każdym razem po umyciu głowy i wysuszeniu włosów jest OK, jednak na drugi albo trzeci dzień wszystko wraca :(

Nie wiem czy mogę zarzucić szamponowi że słabo działa- może po prostu moja "choroba" jest na zaawansowanym poziomie i potrzeba jakiejś radykalnej metody.

Butelka starcza mi na miesiąc, szampon nie za przyjemnie pachnie, ale nie o tu chodzi- ma skutecznie działać!

Ilość zużytych opakowań: dużo

Super nawilża!

Szampon jest naprawdę dobry, zresztą jak cała linia Xerial. Kupiłam go ponieważ miałam bardzo wyszuszoną skórę głowy, dosłownie miejscami skorupkę na głowie.

Szampon błyskawicznie poradził sobie z moim problemem, skorupka zniknęła już po trzech użyciach szamponu, a po dwóch tygodniach stosowania skóra głowy wróciła całkowicie do normy! Jednak 10-cio procentowy mocznik w składzie robi swoje :)

Włosy po zastosowaniu szamponu dobrze się rozczesują i nie ma problemu z ich ułożeniem, jak to często bywa podczas stosowania szamponów leczniczych.

Produkt spełnia wszystkie obietnice producenta, co rzadko się zdarza i za to zasługuje na 5 gwiazdek.

Z czystym sumieniem mogę polecić wszystkim zmęczonym wiecznie przesuszoną skórą głowy! :)

Nie wiem tylko czemu szampon został ulokowany w kategorii Szampony do włosów przetłuszczających się, z łupieżem, ja go tu nie umieszczałam :)

Używam tego produktu od: kilku tygodni