First Defense, Advanced Anti-oxidant Cream SPF 15 (Krem antyrodnikowy z filtrem 15)

Krem na dzień, dla cery w każdym wieku. Występuje równiez w lżejszej postaci lotionu. Zawiera filtry SPF 15. Nawilża, zmiękcza, wygładza skórę, pobudza jej naturalne właściwości obronne. Zawiera witaminy A,C, E, chroni przed wolnymi rodnikami.

a ja lubię:)

Do Elizabeth Arden mam wyraźną słabość, dotąd najwyraźniej nieuświadamianą:) Drugi krem kupiony w ciemno i - nie zawiodłam się! Nie jest to może mistrzostwo świata - jak zauważyła jedna z Koleżanek - trudno np. wypowiadać się na temat działania antyrodnikowego:), ale jednak. Powiedzmy sobie jedno od razu: mimo iż na etykiecie widnieje "w każdym wieku", to tak nie jest. Nie sądzę, by młoda skóra, potrzebująca wyłącznie solidnej porcji nawilżenia, czuła się z nim dobrze. Ja jednak za stara jestem na żele i inne majonezy:) Bogata, treściwa, gęsta konsystencja jak najbardziej mi odpowiada: krem nie tylko nawilża, ale i otula twarz ochronną kołderką, idealną na sezon zimowy czy wczesnowiosenny. jeśli dać mu 5 minut, krem bardzo ładnie się wchłonie, a my bez problemu i rolowania podkładu wykonamy makijaż (nałożony od razu podkład też się, co prawda nie roluje, ale traci połowę swych właściwości matujących). Krem ten nie matowi, pozostawia połysk - satyny, nie brokatu. W moim przypadku, nałożony po porannej toalecie, znakomicie budzi i rozprostowuje rysy:) Efekt podobny jak przy chłodzącym Aquasource Skin Perfection Biothermu. Zapach mocny, lekko cytrusowy, ulatnia się po kilku minutach. Opakowanie szklane i estetyczne, nie mam problemu z wygrzebaniem resztki kremu:) Cena - ok, zwłaszcza, że można trafić na promocje (mam czasem wrażenie, że brak hałasu wokół E.Arden zepchnął ją w cień Clarinsa, Biothermu itd., gdy tymczasem z powodzeniem mogłaby stanąć obok nich).

Edit (15 VIII 2011): a jednak zmuszona jestem zmodyfikować recenzję i obniżyć ocenę. Początkowo krem zachowywał się zgodnie z tym, co napisałam, budząc tym mój szczery zachwyt, jednak po 3 miesiącach (wydajny jest skubaniec, no!...) efekt zmienił sie o 180 stopni. Przede wszystkim moja twarz wpadła w niewielkie, ale stałe podrażnienie: niby nic, a jednak coś nie tak. Po drugie: wraz z upływem czasu moja skóra coraz gorzej radziła sobie z wchłanianiem, w rezultacie wyglądałam, jakbym się wysmarowała olejem - natychmiastowy makijaż był niezbędny. Jedno z drugim na stałe dyskwalifikuje w moich oczach First Defense.

przeciętnizna

Dostałam go w prezencie w opakowaniu promocyjnym zawierającym aż 75 ml kremu. Opakowanie ładne i mimo niestandardowych kształtów bezproblemowe, bo krem sam splywa na dno i nie trzeba go wygrzebywać z zagłębień.

Krem nie przypadł mi do gustu zupełnie, ale postanowiłam go zużyć jak najszybciej i stosowałam na twarz, szyję, dekolt a nawet dłonie :) więc ubywało go w oka mgnieniu.

Zapach bardzo mi się nie podobał, zbyt intensywny i kwaskowaty. Dobrze, że na skórze ne utrzymywał się zbyt długo.

Właściwości pielęgnacyjne bardzo przeciętne. Właściwie mówimy tu tylko o nawilżeniu skóry. I to krótkotrwałym, bo po paru godzinach czułam ściągnięcie skóry. O działaniu antyrodnikowym niestety nie mogę się wypowiedzieć, bo jest to jeden z tych niewidzialnych efektów :)

Tłustawy film nie przeszkadzał mi zupełnie, bo mam suchą skórę i jestem przyzyczajona :)

Używam tego produktu od:ponad miesiąc
Ilość zużytych opakowań:1 o pojemności 75 ml

blyszczy sie

Skusilam sie na ten krem w strefie bezclowej.Akurat konczyl mi sie kremik i pomyslalam czemu nie?Zapach delikatny,cytrusowy.Krem wydawal sie lekki,bo tak tez wyglada,ale to jest mylne wrazenie.Ogolnie krem zawiera filtry,rozne przeciwstarzeniowe specyfiki.Moja buzka nie przyjela go radosnie,byl po prostu za ciezki.Mam cere normalna,ze sklonnosciami do blyszczenia w strefie T i zaluje ,ze nie zdecydowalam sie na forme lotionu.Mysle,ze bylby odpowiedni dla skory suchej.Ale ten blysk na twarzy to chyba nikomu sie nie podoba.

Używam tego produktu od:4mies

WŁOSY lokówka

można spróbować

Krem ma cenę do przyjęcia, wydajnośc duża. Słoiczek łądny, choc wyobrażam sobie, ze niełatwo będzie go wyskrobywać. Zapach delikatny, cytrusowy. Konsystencja gęstej śmietany, przy rozsmarowywaniu czuje się, że nie jest to krem lekki, nawilżający. Wchłania sie w miare ładnie, pozostawiając jednak wyczuwalny film, no i solidnie nabłyszczając twarz. Nawilżenie i odżywienie w normie - choc znam lepsze.
Podsumowując - taki typowy krem na 3* ;) - przyzwoity, acz bez zachwytu. Raczej dla ceru suchej, raczej na jesień-wczesną wiosne.Używam tego produktu od:tygodnia
Ilość zużytych opakowań:w trakcie 1
Edytuję: Krem skonczyłam bez żalu po 1,5 miesiaca. Bardzo wydajny, ale wygrzebywanie resztek za załamań słoiczka - było trudne. No i to nabłyszczenie...Jako krem dzienny zdecydowanie wole Ceramide równiez Arden...