Clinique, 3-step Skin Care System, Liquid Facial Soap Mild Formula

Clinique, 3-step Skin Care System, Liquid Facial Soap Mild Formula

Wszystkie zalety kostek myjacych Clinique w postaci żelu. Łagodny specyfik myjący, dostępny w wersji dla sery suchej/normalnej, suchej/mieszanej oraz tłustej. Intensywnie się pieni i jest wydajny. Do stosowania jako element 3 Steps.

nawilżające, oczyszczające
z pompką, w butelce
żel
>100ml

Perfekcyjne dopełnienie codziennego oczyszczania

Produkt kupiony za namową Pani z Sephory. Na początku byłam do niego sceptycznie nastawiona, ale po pierwszym użyciu wszelkie wątpliwości minęły, a im dłużej go używam- tym bardziej go uwielbiam.
Przed jego użyciem usuwam makijaż chusteczkami i płynem micelarnym. Niewielką ilość, bo tylko około pół pompki wmasowuję w skórę okrężnymi ruchami. Po spłukaniu i osuszeniu twarzy, czuć delikatne ściągnięcie, ale po użyciu koncentratu nawilżającego również marki Clinique, przechodzi momentalnie.
W swojej pielęgnacji, nie zmieniałam nic od dłuższego czasu, więc jest to niemal pewne, że z jego pomocą udało mi się doprowadzić cerę do bardzo dobrego stanu (poprzednio- trądzik, przetłuszczanie się w strefie T, suche płaty w okolicach ust). Skóra jest gładka, świeża i dobrze przygotowana do kolejnych kroków pielęgnacji zarówno rano, jak i wieczorem (dobrze reaguje na produkty cięższe jak i lżejsze).
Ogólnie- nie żałuję, że uległam kuszeniu konsultantki ;)

Nie wart ceny

Nic specjalnego. nie domywa resztek makijażu wysusza skórę zamiast regulować nadmiar sebum i zapobiegac zaskórnikom przez przesuszanie skory działa odwrotnie. Do tego to masakryczne uczucie ściągnięcia skóry. Mam tez krem i też żałuje wydanych pieniędzy. Lepszy jest olejek m.a.c

it's complicated

Produkt stosowałam w ramach 3steps programu Clinique, także mydło + tonik nr 2 + lotion, więc recenzuję go jako część programu.
Pod koniec roku 2017 moja cera była w strasznym stanie, miałam ogromny wysyp blackheadów, kilka zapalonych miejsc, przesuszone okolice policzków i nosa i zaczerwienienia w tych miejscach. Wynikało to ze stylu życia > każdy dzień na mroźnym powietrzu w górach. Baardzo delikatna pielęgnacja kosmetykami naturalnymi. Oczyszczanie jedynie cleanserem Lush, micelem Biodermy, naturalny tonik i lekki krem nawilżający,
Postanowiam zaryzykować i sięgnąć po coś agresywniejszego.
Na zestaw Clinique wydałam 70euro (w edycji z gratisową podróżną kosmetyczką i małymi podróżnymi wersjami kosmetyków), więc nie mało.

Po pierwszym tygodniu plułam sobie w brodę za ten zakup. Moja twarz była zaczerwieniona i podrażniona. Zaczełam się zastanawiac czy tak naprawdę nie kupiłam po prostu SLSowego mydła, butelki dentauratu i tubki wazeliny za te pieniądze...

Po tygodniui moja cera przyzwyczaiła się do agresywnych kosmetyków i o dziwo, zaczęła się oczyszczać. Po miesiącu jej stan widocznie siępoprawił, blackheady pojawiają się sporadycznie, stany zapalne zniknęły całkowicie i pojawiają się jedynie "hormonalnie".

Ale wracając do mydła jako takiego, wg mnie jest najlepszym kosmetykiem z całej trójki. Oczyszcza (nawet makijaż), pomimo SLS nie wysusza skóry, jedynie delikatnie ją napina, nie powoduje swędzenia ani zaczerwienienia. Pachnie neutralnie. Jest bardzo wydajne. Po miesiącu zużyłam ok. 1/8 opakowania.
Podoba mi się również opakowanie z pompką.

Także jeśli macie za dużo pieniędzy i nie obawiacie się chwilowego szoku skóry w reakcji na agresywne kosmetyki, lub jesteści zdesperowani tak jak ja, warto ten produkt (lub cały program) wypróbować.
Wierzę, że na rynku jest dostepnych wiele działających, może lepszych może tańszych kosmetyków, dlatego nie będę pisałą że Clinique jest jakimś ideałem, ale u mnie koniec końców zadziałał.

Nie takie mild

W przypadku tego kosmetyku niestety "mild" w nazwie nie odzwierciedla rzeczywistości. Mydełko rewelacyjnie się pieni na twarzy i dobrze oczyszcza (nawet z makijażu), ale według mnie nie jest łagodne dla skóry. Niestety wysusza ją i ściąga. Stosowane codziennie może powodować podrażenienia, przetłuszczanie cery. Osobiście nie przepadam za tym produktem, a jego cena tym bardziej mnie odstrasza. Na pewno nie kupię ponownie.

Bardzo słaby

Kupiłam ten żel razem z resztą serii 3 kroków i po tym, jak tonik i krem używane razem według zaleceń konsultantek Clinique zrobiły mi z twarzy jesień średniowiecza postanowiłam zużyć żel do twarzy do końca, żeby chociaz coś się nie zmarnowało. Posiadam żel w wersji do skóry mieszanej w stronę suchej. Niestety uważam, że nie jest on tak delikatny, jak obiecuje producent. Według producenta ma delikatnie oczyszczać, nawilżać, orzeźwiać i przygotowywać skórę na złuszczające działanie kroku drugiego, czyli Clarifying Lotion. Czy to robi? No cóż... Skóra jest oczyszczona, ale odczuwam nieprzyjemne ściąganie po każdym myciu, więc chyba jednak nie do końca o to chodziło.
Sam żel jest umiejscowiony w przyjemnym dla oka opakowaniu, z wygodną w użyciu pompką, która się nie zacina, ani nie sprawia żadnych problemów. Przezroczystość opakowania również jest plusem, bo widzimy, ile go jeszcze zostało. Konsystencja jest dość lejąca, trochę "ucieka" nam z ręki, ale nie aż tak mocno, żebyśmy nie zdążyły umyć naszej twarzy. Zapach- hmmm... Miało być bez zapachu, a jednak zapach jest i to obrzydliwy, nie potrafię go określić, ale nienawidzę go.
Żel nie podrażnia skóry, ale jak wspomniałam wcześniej ja odnoszę wrażenie, że moja buzia jest ściągnięta po użyciu i wręcz domaga się jakiegoś nawilżenia. Nie zauważyłam również, żeby stosowanie tego produktu poprawiło moją cerę. Podsumowując - dla mnie jest to po prostu zwyczajny żel do mycia twarzy, bez żadnych zbawiennych dla mej skóry właściwości, o obrzydliwym zapachu i dziwnie wysokiej (jak na zwyczajny żel) cenie. Nie kupię go na pewno ponownie, wolę kupić żel do mycia za mniejsze pieniądze, skoro ma tylko myć. Przynajmniej nie będzie śmierdział...

Super, super, super!!

Jeden z najlepszych kosmetyków do mycia twarzy jaki miałam okazję testować. Produkt bardzo dobrze się pieni, robi taką ładną, delikatną piankę, świetnie zmywa makijaż oraz resztki kremu bez jakiegoś długiego czy mocnego pocierania buzi. Po umyciu skóra twarzy jest gładka i miła w dotyku, wręcz aksamitna i wyraźnie oczyszczona. Nie wysusza ani nie podrażnia w żaden sposób, wręcz łagodzi podrażnienia, które już wcześniej pojawiły mi się na buzi. Zapachowo jedynie średnio, gdyż bardzo "aptecznie" pachnie, ale w sumie najważniejsze jest działanie i efekt końcowy, a tutaj nie ma sobie równych! Jeden minus - mało wydajny, jakoś szybko go ubywa mimo, iż niewiele go daje :(

Wydajny

Dostałam do zakupów mini wersję 30 ml.
Zacznę od zapachu: dosyć dziwny / jak chyba wszystkie kosmetyki Clinique/ , trochę jak szampon rodem z PRLu.
Gęstość: odpowiednia. Gesty, ale bez najmniejszego problemu z wydobyciem z tubki.
Wydajność: bardzo wydajny, wystarczy zaledwie odrobina - groszek. Używam od miesiąca i wystarczy mi jeszcze na ok 2 tygodnie.
Wieczorem stosuję go na wcześniej zmytą twarz micelem i olejkiem a rano jako jedyny zmywacz. Nie podrażnia oczu, nie wysusza twarzy, jest przyjemny w użyciu.
Podsumowując: produkt dobry, ale cena zbyt wysoka.

Zdecydowany ulubieniec

To mydełko to moja miłość.. i to prawdziwa miłość. Mało jakie produkty wprowadzają mnie w aż taki zachwyt. No dobra, może nieco przesadziłam:D ale prawdą jest to, że jest to jednej z moich ulubionych kosmetyków oczyszczających do twarzy. Dlaczego? Już mówię :)

Mimo posiadania cery mieszanej często używam kosmetyków w wersji delikatniejszej, bo niedoskonałości na twarzy nie muszą z góry oznaczać, że preparaty myjące muszą je wysuszać, ściągać i do tego (broń Boże!) jeszcze matowić. W tym przypadku stawiam na bardzo delikatne oczyszczanie i to mydełko świetnie się w tym celu sprawdza. Jest opcja wyboru 4 wersji w zależności od rodzaju skóry, ale ja upodobałam sobie tę do skóry suchej. Działa na cerę bardzo łagodnie, pięknie usuwa zanieczyszczenia z twarzy i oczyszcza pory nie ściągając skóry po umyciu. Wierzcie mi - nikt nie lubi tego uczucia. Dla mnie to doskonałe połączenie z moja cerą, skłonną także do okresowych przesuszeń.

Konsystencja żelu jest odpowiednia - nie za rzadka i nie za gęsta, aby mieć problem przeciśnięcia się przez pompkę. Fakt, kosmetyk ma swój specyficzny zapaszek i nie wiem dlaczego, ale w pierwszym zetknięciu skojarzył mi się nieco z domestosem:D ale idzie się do niego przyzwyczaić a po jakimś czasie w ogóle przestałam zwracać na niego uwagę.

Opakowanie jest bardzo funkcjonalne. Pompka jest precyzyjna, poda mi dokładnie tyle produktu ile chcę - bez strzelania żelem dookoła, bez celowania w dłoń, tylko spokojnie się na nią wyciska zawartość. Opakowanie jest półtransparentne, wykonane z jakby matowego plastiku, ale widzę dokładnie ile produktu mi jeszcze zostało. Przy pompce dodatkowo umieszczono srebrny element, który nie tylko trzyma ją w ryzach, ale dodaje całości eleganckiego wyglądu - mi osobiście bardzo się podoba.

Kosmetyk jest bardzo, bardzo wydajny. Miałam wielką butlę 400ml i używałam go 2 razy dziennie (rano i wieczorem) przez okres jakichś 6 miesięcy, jeśli nie dłużej.. Jedna pompka spokojnie wystarczy na oczyszczenie twarzy a i pieni się bardzo dobrze. Ktoś mógłby pomyśleć, że jest drogi.. To zależy jak na to patrzeć i jak szybko zużywamy tego typu kosmetyki. U mnie zwykły żel drogeryjny oscylujący cenowo w granicy 15zł zużywa się w 1,5 albo max 2 miesiące (przy czym pojemność to 150ml). Jeśli ten otrzymałam w cenie 89zł oraz ma dużo większą pojemność i wydajność, to rzeczywiście jest to jednorazowo większy wydatek, ale finalnie wychodzi praktycznie na to samo. A już na pewno oszczędzi mi biegania co chwilę po nowy żel :P Według mnie jest warty każdej wydanej złotówki, na pewno kupię ponownie, bo to przyjaciel od lat :)

Na lato dla suchej skóry

Zwykle używam wersji extra mild dla cery suchej i wrażliwej, ale na lato mogę sobie pozwolić na mocniejsze oczyszczanie. Moja skóra jest bardzo wrażliwa, więc nie kombinuję i szukam sprawdzonych produktów. Trzech kroków używam już od dłuższego czasu, więc nie szukałam daleko i sięgnęłam po mocniejszą wersję dla cery suchej/mieszanej. Nie zawiodłam się, mydełko dobrze oczyszcza, średnio się pieni i co najważniejsze nie podrażnia, troszkę bardziej ściąga skórę niż wersja extra mild, ale w lecie ten efekt mi odpowiada. Co ważne ten produkt właściwie nie ma zapachu, więc nie powinien uczulać. Opakowanie ma praktyczną pompkę - aplikacja jest bardzo łatwa i wygodna, a samo mydełko wydajne.

Niestety, nic specjalnego

Posiadam typ cery 3 - mieszana/tłusta.
Zaznaczę też, że testowałam, testuję i będę testować w przyszłości wiele różnych żeli do oczyszczania. A ten - mimo swojej ceny - nie wykazuje się niczym szczególnym. Dobrze myje, nie podrażnia, fajnie odświeża, ale to nie ten efekt, jakiego oczekiwałabym po tak kosztownym produkcie. Pozostałe dwa produkty z serii 3 Steps - płyn złuszczający i żel nawilżający - kupię z pewnością, ale nad tym żelem się zastanowię, choć posiada on jeden, wielki plus - jest niesamowicie wydajny, ponieważ świetnie się pieni.

+ Oczyszcza;
+ Odświeża z efektem chłodzenia;
+ Nie wysusza;
+ Delikatny - nie podrażnił mnie i nie uczulił;
+ Bardzo ale to bardzo wydajny.

- Cena;
- Nie wykazuje żadnego wyjątkowego działania, jakiego oczekuję po tej półce cenowej.

nie dla mnie

W Douglasie zakupiłam zestaw startowy Clinique 3-steps dla cery suchej w kierunku mieszanej, czyli clinque'owa 2. W skład zestawu wchodzi mydełko w płynie, które zaraz ocenię, tonik złuszczający oraz krem.
Plusy:
-produkt jest wydajny;
-fajna konsystencja - ani za gęste, ani za rzadkie;
-nieźle radzi sobie ze zmywaniem makijażu;
Minusy:
- brzydki zapach;
- nie zmywa tuszu wodoodpornego;
- stopień oczyszczenia skóry po użyciu kosmetyku oceniłabym jako średni.

Ogólnie szału to nie robi; miał być spektakularny efekt, promienna cera itp itd. Sumiennie przez ponad miesiąc rano i wieczorem stosowałam cały zestaw. Oczy musiałam dodatkowo traktować mleczkiem do demakijażu (a zwykle stosuję tylko normalny tusz i kredkę do oczu). Komfort używania przez brzydki zapach raczej średni. Cera po zastosowaniu - niezła, ale lepsze efekty uzyskiwałam po stosowaniu żelu Biolique lub Tołpa z serii Sebio/Sebium (nie pamiętam).
Dokończę tą tubkę (50 ml, po ponad miesiącu stosowania zużyłam mniej niż połowę), bo krzywdy mi to nie robi, ale na pewno nie wrócę do tego produktu.

nie dla mnie

Plusy:
-produkt jest wydajny;
-fajna konsystencja - ani za gęste, ani za rzadkie;
-nieźle radzi sobie ze zmywaniem makijażu;
Minusy:
- brzydki zapach;
- nie zmywa tuszu wodoodpornego;
- stopień oczyszczenia skóry po użyciu kosmetyku oceniłabym jako średni.