Clinique, 3-step Skin Care System, Liquid Facial Soap Mild Formula

Clinique, 3-step Skin Care System, Liquid Facial Soap Mild Formula

Wszystkie zalety kostek myjacych Clinique w postaci żelu. Łagodny specyfik myjący, dostępny w wersji dla sery suchej/normalnej, suchej/mieszanej oraz tłustej. Intensywnie się pieni i jest wydajny. Do stosowania jako element 3 Steps.

nawilżające, oczyszczające
z pompką, w butelce
żel
>100ml

Wydajny

Dostałam do zakupów mini wersję 30 ml.
Zacznę od zapachu: dosyć dziwny / jak chyba wszystkie kosmetyki Clinique/ , trochę jak szampon rodem z PRLu.
Gęstość: odpowiednia. Gesty, ale bez najmniejszego problemu z wydobyciem z tubki.
Wydajność: bardzo wydajny, wystarczy zaledwie odrobina - groszek. Używam od miesiąca i wystarczy mi jeszcze na ok 2 tygodnie.
Wieczorem stosuję go na wcześniej zmytą twarz micelem i olejkiem a rano jako jedyny zmywacz. Nie podrażnia oczu, nie wysusza twarzy, jest przyjemny w użyciu.
Podsumowując: produkt dobry, ale cena zbyt wysoka.

Zdecydowany ulubieniec

Mimo posiadania cery mieszanej uzywam tej wersji delikatniejszej mydelka i bardzo mi sie podoba, ze nie sciaga skory po umyciu, dobrze oczyszcza pory i jest bardzo, bardzo wydajny. Ma swoj specyficzny zapaszek ale ja go odbieram jako przyjemny. Jest drogi, ale warty kazdej zlotowki!

Na lato dla suchej skóry

Zwykle używam wersji extra mild dla cery suchej i wrażliwej, ale na lato mogę sobie pozwolić na mocniejsze oczyszczanie. Moja skóra jest bardzo wrażliwa, więc nie kombinuję i szukam sprawdzonych produktów. Trzech kroków używam już od dłuższego czasu, więc nie szukałam daleko i sięgnęłam po mocniejszą wersję dla cery suchej/mieszanej. Nie zawiodłam się, mydełko dobrze oczyszcza, średnio się pieni i co najważniejsze nie podrażnia, troszkę bardziej ściąga skórę niż wersja extra mild, ale w lecie ten efekt mi odpowiada. Co ważne ten produkt właściwie nie ma zapachu, więc nie powinien uczulać. Opakowanie ma praktyczną pompkę - aplikacja jest bardzo łatwa i wygodna, a samo mydełko wydajne.

Co to jest strobing? [Odpowiadają mężczyźni]

Niestety, nic specjalnego

Posiadam typ cery 3 - mieszana/tłusta.
Zaznaczę też, że testowałam, testuję i będę testować w przyszłości wiele różnych żeli do oczyszczania. A ten - mimo swojej ceny - nie wykazuje się niczym szczególnym. Dobrze myje, nie podrażnia, fajnie odświeża, ale to nie ten efekt, jakiego oczekiwałabym po tak kosztownym produkcie. Pozostałe dwa produkty z serii 3 Steps - płyn złuszczający i żel nawilżający - kupię z pewnością, ale nad tym żelem się zastanowię, choć posiada on jeden, wielki plus - jest niesamowicie wydajny, ponieważ świetnie się pieni.

+ Oczyszcza;
+ Odświeża z efektem chłodzenia;
+ Nie wysusza;
+ Delikatny - nie podrażnił mnie i nie uczulił;
+ Bardzo ale to bardzo wydajny.

- Cena;
- Nie wykazuje żadnego wyjątkowego działania, jakiego oczekuję po tej półce cenowej.

nie dla mnie

W Douglasie zakupiłam zestaw startowy Clinique 3-steps dla cery suchej w kierunku mieszanej, czyli clinque'owa 2. W skład zestawu wchodzi mydełko w płynie, które zaraz ocenię, tonik złuszczający oraz krem.
Plusy:
-produkt jest wydajny;
-fajna konsystencja - ani za gęste, ani za rzadkie;
-nieźle radzi sobie ze zmywaniem makijażu;
Minusy:
- brzydki zapach;
- nie zmywa tuszu wodoodpornego;
- stopień oczyszczenia skóry po użyciu kosmetyku oceniłabym jako średni.

Ogólnie szału to nie robi; miał być spektakularny efekt, promienna cera itp itd. Sumiennie przez ponad miesiąc rano i wieczorem stosowałam cały zestaw. Oczy musiałam dodatkowo traktować mleczkiem do demakijażu (a zwykle stosuję tylko normalny tusz i kredkę do oczu). Komfort używania przez brzydki zapach raczej średni. Cera po zastosowaniu - niezła, ale lepsze efekty uzyskiwałam po stosowaniu żelu Biolique lub Tołpa z serii Sebio/Sebium (nie pamiętam).
Dokończę tą tubkę (50 ml, po ponad miesiącu stosowania zużyłam mniej niż połowę), bo krzywdy mi to nie robi, ale na pewno nie wrócę do tego produktu.

nie dla mnie

Plusy:
-produkt jest wydajny;
-fajna konsystencja - ani za gęste, ani za rzadkie;
-nieźle radzi sobie ze zmywaniem makijażu;
Minusy:
- brzydki zapach;
- nie zmywa tuszu wodoodpornego;
- stopień oczyszczenia skóry po użyciu kosmetyku oceniłabym jako średni.

KWC

Szukałam i znalazłam .Mega wydajny i świetnie zmywa makijaż skore zostawia miekką w dotyku i super czysta.
plusy
# wydajny (pół pompki na jedno mycie, uzywam od 3 miesiecy i nie znaczne zużycie)
#zapch dosć przyjemny
# bardzo dobrze sie pieni
#świetnie zmywa makijaż (oczu nie myje bo szczypie jak szalony)
# cena ok 90zl za 400ml

minusów narazie nie widze

Jeden z lepszych

Produkt najpierw przetestowałam na próbce, a następnie zdecydowałam się na większą wersję.

Zalety:
- gęsta konsystencja, która dobrze się pieni i oczyszcza skórę
- wydajność
- działanie
- zapach
- w porównaniu do innych produktów nie szczypie aż tak mocno w oczy

Wady:
- pompka, trzeba uważnie nabierać produktu, aby nie przesadzić z ilością
- cena - 91 zł za 200 ml nawet przy takim niewielkim zużyciu jest według mnie zbyt wysoka

Lubimy się z całą serią :)

Cały program trzech kroków stosowałam dwukrotnie, z dłuższą przerwą pomiędzy pierwszym i drugim stosowaniem.
Za pierwszym razem byłam zachwycona, za drugim niestety efekty były o niebo mniej spektakularne (???).
Żel stosowałam rano i wieczorem, zmywałam nim w pierwszej fazie demakijaż. Ładnie oczyszcza, odświeża buzię. Za pierwszym stosowaniem, w połączeniu z tonikiem nr 3, dał bardzo wymierne efekty w zwalczaniu mojego trądziku. Po prostu zrobiło się go mniej, wypryski nie powstawały tak łatwo, a moja trądzikowa cera wydawała się jakby ujarzmiona ;) Za drugim razem niestety nie było już tak kolorowo. Przede wszystkim nie odnotowałam żadnej poprawy w stanie mojej skóry. Nie wiem- czy moja cera mogła gorzej na niego zareagować, bo już się nieco przyzwyczaiła? Ale z drugiej strony pomiędzy pierwszym i drugim używaniem było sporo przerwy, więc jakie tu przyzwyczajenie. Niemniej poczułam mega zawód, liczyłam na kolejne wyczyszczenie cery, a tu prawie nic..
Nie zmienia to faktu, że zmywak z niego całkiem porządny, dosyć dobrze radzący sobie z makijażem twarzy. Nie wysuszał mojej cery mieszanej, nie podrażniał. Dodatkowo był niesamowicie wydajny.
Być może z ciekawości jeszcze do niego kiedyś wrócę, w nadziei, że znowu dobrze zadziała na buzię, tymczasem szukam czegoś lepszego.

Używam tego produktu od: kilka miesięcy
Ilość zużytych opakowań: 2 op.

Rewalacja

Jest świetny, niesamowicie wydajny i naprawdę czyniący cuda. Moja skóra twarzy i szyji zawsze po myciu jest ożywiona oraz oczyszczona. Używam go codziennie i napewno nie zamienię go na nic innego.

Ilość zużytych opakowań: 1 niepełne

Szybko łatwo bez wysuszonej skóry

Niesamowicie wydajny.
Szybko i łatwo się pieni.
Usuwa makijaż w tempie expresowym.
Nie wysusza skóry.
Ma delikatny zapach który kojarzy mi się z czystością.
Wspaniałe opakowanie z pompką.

Ilość zużytych opakowań: W trakcie 1

Pozytywne zaskoczenie :)

Miałam przyjemność używać 30ml miniatury i pierwsze co mnie zaskoczyło, to wydajność. Kosmetyk służył mi naprawdę długo! Do tego świetnie współpracował z soniczną szczoteczką do twarzy, doskonale oczyszczając cerę z resztek olejku do demakijażu czy pozostałości kosmetyków. Przyjemny zapach, dość gęsta, żelowa konsystencja i niezłe pienienie wpływały na pozytywny odbiór kosmetyku. Do tego świetne właściwości oczyszczające - wersja do cery suchej i mieszanej na początku wydawała mi się za słaba przy mojej cerze tłustej. Dopiero z czasem doceniłam delikatne, ale dokładne oczyszczanie. Żel nie przesuszył mojej skóry jak wersja do cery tłustej i nie wykluczam, że wrócę do kosmetyku w pełnym wymiarze :) O ile nie jestem wierną fanką marki Clinique, tak żel wpisuję na listę ulubieńców.

Używam tego produktu od: kilku tygodni
Ilość zużytych opakowań: jedno, miniaturowe - 30ml.