Santal Blanc EDP

Santal Blanc EDP

Stworzona przez Serge Lutensa kompozycja pełna pasji i namiętności. Podstwą zapachu jest białe drzewo sandałowe, najcenniejsze z rodziny drzew sandałowych, zmieszane z piżmem, korą cynamonu i balsamem z copaiby. Różowy pieprz sprawia, że zapach jest niepokojący i frapujący, natomiast drzewo irysa nadaje mu delikatny i miękki charakter. Genialna wyobraźnia Lutensa stworzyła kompozycję, która fascynuje i upaja zarazem, kompozycję nie mającą sobie podobnych w bogatym świecie perfum.

Nuty zapachowe: białe drzewo sandałowe, kozieradka, różowy pieprz, cynamon, róża, jaśmin, korzęń irysa, piżmo, benzoes, balsam kopaiwowy

Bonne éducation.

Pierwsze spotkanie avec Santal Blanc mocno mnie zafrapowało.W mej głowie natychmiast zaświtała taka oto myśl: \\\\\\\'\\\\\\\'mainstream!tylko który to zapach?\\\\\\\'\\\\\\\'.
Po niecałej godzinie zdałam sobie sprawę,że na mojej skórze Santal Blanc niemalże do złudzenia przypomina...Versace Crystal Noir.Niemalże nie oznacza przecież,że identycznie.
Santal Blanc to głęboki(ale nie ciężki!),ciepły(ale nie duszny!) i bardzo cichy zapach.Nie dominuje,spokojnie układa się na skórze.Jest posłuszny.To nie jest toporna woń kadzidełek made in India Shop.Szalenie dyskretny i wyważony zapach.
Ujęły mnie w tym zapachu ładnie zachowane proporcje.Santal Blanc nie ogłasza wszem wobec i każdemu z osobna,że \\\\\\\'\\\\\\\'jestem przecież niszowy,wręcz rasowy\\\\\\\'\\\\\\\',ale też nie \\\\\\\'\\\\\\\'ubliża\\\\\\\'\\\\\\\' mainstreamowi.
Otrzymał staranną kindersztubę.Jest dobrze wychowany.
Celowo nie skupiam się na analizie składników.Nie jestem zbyt lotna w tym temacie.Ale niezmiernie mnie cieszy antropomorfizacja tego zapachu.
Christopher Sheldrake pokazał w swej kompozycji,jak należy nadawać cech ludzkich.
Santal Blanc je posiada.
Edit: btw,V.Crystal Noir pojawiło się po 3 latach od premiery Santal Blanc...

Indyjskie kadzidelka

Drzewo sandalowe ma specyficzny zapach: slodkawo-drzewny. Moze gdyby byl to mono zapach, bylo by niezle, ale jak jest jeszcze cala masa przypraw, roza i irys- zapach staje sie nieznosnym, przepelnionym, goracym, ale suchym, duszacym, slodkawym zapachem sandalowego drewna. Nie zyje, jedynie tkwi monotonnie na skorze, po dobrej godzinie czuje jakas wstretna, sztuczna, chemiczna nute, ktora i tak psuje nie idealny zapach- to tak, jakby ciagle wachac zapalone oryginalne "indyjskie" kadzidelka o zapachu sandalowym, kupione u polskiej babki na rynku.

Używam tego produktu od: kilka lat temu
Ilość zużytych opakowań: probka

Ładny

Jeden z ciekawszych zapachów Lutens, na razie z obecnie poznanych
lokuję go na drugiej pozycji w osobistym rankingu, zaraz po Five
OClock, być może moja opinia się zmieni kiedy poznam resztę zapachów
Lutens.
Drzewo sandałowe, cynamon, piżmo - one wiodą tu prym, reszta jest
zmieszana, brzmi gdzieś w cieniu, róża, czy jaśmin nie wybijają się
ponad te składniki, nikną, stanowią tylko tło. Jest w nutach serca coś
co mi przeszkadza, coś co nie leży na mnie dobrze, ale mimo wszystko
to piękny zapach, bo owa nuta jest wyczuwalna tylko przy skórze.
Niepowtarzalny, inny, mocny, z charakterem.
Flakon prosty - za to piątka się należy, trwałość ok 5 godzin.

Używam tego produktu od: kilka tygodni
Ilość zużytych opakowań: próbka

TOP 10 damskich perfum

Miękki jak aksamit

Po przeczytaniu recenzji zabierałam się z lekką dozą nieśmiałości do testowania tego zapachu. Wiem, że dzieła pod szyldem mistrza Lutensa bywają kapryśne i same wybierają nosicieli :D
Bałam się, że na mojej skórze z sandałowca wyjdą nuty świecowych kredek, które są moją perfumiarską traumą .... a tu pięknie, miękko, ciepło (rozgrzewająco) to drzewo sandałowe ułożyło się na mnie jak zadowolony kot z mruczeniem na kolanach. Nie nachalnie ale pokazując kto tu jest Panem. Trwałość nie powalająca - przyzwoita.

Używam tego produktu od: tygodnia
Ilość zużytych opakowań: duża próbka

Nie tędy droga

Pamiętam z dzieciństwa wschodni wachlarz z drzewa sandałowego. Ulotny aromat drewna i kruchość ażurowego ornamentu przechowywanego w wybitym orientalnie wzorzystą satyną futerale ze szklanym wieczkiem, unoszonym za purpurowy trok. Na rytuale wyjmowania tego zbytkownego rekwizytu z pudełka i rozsuwania go z suchym trzaskiem w palcach kokieteryjnie nonszalanckim gestem uczyłam się gry w uwodzenie, zasłanianie tego, co najbardziej atrakcyjne, by w najmniej oczekiwanym momencie pokusić zamaszystym uchyleniem rąbka tajemnicy.
Uwielbiałam przyglądać się światu przez arabeskowy wzór wachlarza.
I uwielbiałam jego zapach.

Szukam go w perfumeryjnych wariacjach na temat sandałowca i dotychczas żyłam w przekonaniu, że nie ma perfum z tą nutą, które mogłyby mi się nie podobać. I choć wiedziałam już, że są dzieła Lutensa, które są mi obce ze względu na składniki, których organicznie nie znoszę, nie przypuszczałam jednak, że tak rozczaruje mnie połączenie mojego ukochanego sandałowca z kunsztem mojego ulubionego kreatora zapachów.

Spodziewałam się wiele po doprawieniu drzewa sandałowego suchą korą cynamonową, zlepionych gęsto żywicą balsamiczną, uskrzydlonych lekkim irysem i otulonych miękkim piżmem. Wyobrażałam sobie aromat jasny, transparentny, przewrotnie pikantny, głęboko drzewny i iskrzący. Czuję zaś ulepną słodycz kuchennego szafranu z ciastkarskim cynamonem, połączone nie miodem nawet, a pszczelim woskiem. Całość zasypana jest obficie duszącym jaśminem i jeśli jest jakieś drewno pod tym kwieciem, to świeżo zapastowany parkiet.

Nie zatańczę na nim tańca z wachlarzem, o nie...

Ilość zużytych opakowań: testy

Nic odkrywczego

Ten zapach nie jest brzydki, ale mojego serca jakos nie ruszył. Nawet nie potrafie okreslic co w nim czuje, bo jest taki pospolity i prosty. Troche w nim słodkosci, ale nie jest to absolutnie słodycz ulepkowa. Kwiatow to w nim wogole nie czuje i dobrze, bo wszystkie w skladzie, ktore sa to ich nie lubie. Nic wiecej o tym zapachu nie napisze, bo oprocz odrobiny slodkosci nic wiecej sie w nim nie pojawia. Bardzo słaby zapach.

Trwałosc kiepska max 4godziny. Buteleczka ładna.

Używam tego produktu od:testy
Ilość zużytych opakowań:probka

dziwny

Nie najdziwniejszy, jaki znam, ale dziwny. Rozwija sie w niespotykany w innych perfumach sposob. Na pozatku zaskoczyl mnie swiezoscia, taka wrecz cytrusowa. Zupelnie se tego nie spodziewalam, oczekiwalam zapachu lagodnego, wywazonego i eleganckiego. Pozniej ewoluuje w kierunku bardziej orientalnym (drzewnym), bardziej dusznym i slodkim. Drzewo sandalowe czulam przez jakis krotki czas "z tylu" innych nut zapachowych (niestety, nie rozpoznaje poszczegolnych nut). I rzeczywiscie byly jakby mydliny, ale ladne, takie jakby wzbogacone, bardzo drogie i ekskluzywne szare mydlo (sprzecznosc?). Na koncu bylo juz calkiem slodo. Krotko mowiac: nie dla mnie, choc bardzo ladny i ciekawy.

Używam tego produktu od: kilku dni
Ilość zużytych opakowań: probka

hmmm...

Niewątpliwie ten zapach ma urok i wdzięk, ale jednak mnie nie rzuca na kolana. Drzewo sandałowe polubiłam, kiedy poznałam guerlainowską Samsarę w formie czystych perfum - baza oparta na tej nucie jest dość sucha, gorąca i konkretna. Natomiast tutaj sandałowiec wydaje się być wypranym w w mydlinach i te mydliny niestety czuć... choć są schowane w bardzo interesujący sposób, są jakby echem nuty sandałowca, jej delikatnym rozszerzeniem.
Nie uważam, by mydliny i jakiekolwiek nuty drzewne były najszczęśliwszym połączeniem, dlatego pomimo dość pozytywnego wrażenia ogólnego przyznaję tylko 3 gwiazdki.

Używam tego produktu od:
Ilość zużytych opakowań: próbka

Mój sandałowiec

Od dawna szukałam zapachu drewna sandałowego, który chciałabym nosić. Kompozycja tegoż z dodatkiem cynamonu i pieprzu zachwyciła mnie bardzo.
Kolejny ciepły, piękny zapach, który bardzo ładnie stapia sie z moja skora i wywołuje masę pytań typu: "Co to?". I to jest właśnie zaskakujące, bo jeszcze przed otwarciem przesyłki, kiedy flakon był jeszcze w pudelku mogłam poczuć intensywna won tych perfum, natomiast w kontakcie ze skora łagodnieją bardzo.
Z pewnością jest to mój sandałowiec.

Używam tego produktu od:niedawna
Ilość zużytych opakowań:w trakcie pierwszego

MĘCZĄCY...

Miękki i ciepły, ale z drugiej strony trochę sztuczny i ulepnie męczący. Stapia się ze skórą, ale zamiast wytwarzać aurę pełną erotyzmu, stwarza raczej dziwne uczucia... Jest w nim coś mi przeszkadza... Chemiczne akcenty, które psują odbiór...

Frapujacy

Jeszcze jeden Lutens, ktory mnie zauroczyl - miekki, cieply, aksamitny, bardzo esencjonalny i baaardzo sexy :-). W kopmpozycji dominuje zapach drzewa sandalowego, ale przyprawiony cynamonem i innymi skladnikami, ktorych nazwac nie potrafie - calosc jest jednak niesamowicie piekna, jedwabista i ciepla, cudnie stapia sie ze skora, tak, ze nie odczuwa sie, ze to perfumy, raczej niemal jako nasz wlasny, naturalny, niesamowicie frapujacy zapach.
Calej flaszki 50 ml raczej nie kupie - ale jakas malutka pojemnosc musze zdobyc koniecznie :-))).

Używam tego produktu od: kilku miesiecy
Ilość zużytych opakowań: dwie probki