The Body Shop, Honey, Moisturizing Shampoo (Szampon nawilżający)

The Body Shop, Honey, Moisturizing Shampoo (Szampon nawilżający)

Intensywnie nawilżający szampon do włosów zniszczonych (np. koloryzowaniem). Zawiera naturalny miód - zgodnie z filozofią Body Shopu - pozyskiwany w drodze tzw. uczciwego handlu (Fairtrade). Ładny zapach i baaardzo gęsta konsystencja.

tragiczny.

Gorszego szamponu jeszcze nie miałam. Ten szampon miał nawilżać. Otóż nie tylko nie nawilża moich włosów, a wręcz jeszcze je wysusza. Jest bardzo gęsty i ciężko się go rozprowadza po włosach. Włosy się po nim nie błyszczą; są "sianowate". Jestem zawiedziona, bo poprzednio miałam szampon bananowy z tej samej firmy i był genialny - nawilżał, nabłyszczał, odżywiał. Ten jest jego przeciwieństwem. Nawet odżywki, które nakładam po użyciu tego szamponu nie działają (przy innych szamponach działają). Nie lubię wyrzucać niezużytych rzeczy, ale ten szampon chyba jednak wyrzucę bo tylko szkodzi moim włosom. Dodam może jeszcze, że włosy farbuję na ciemny brąz i zazwyczaj ładnie błyszczały i nie miały rozdwojonych końcówek. Aż do teraz. Stanowczo odradzam.

Jego jedyną zaletą jest zapach

Szampon używałam przez miesiąc, dość nieregularnie. Miałam mini-wersję o pojemności 60 ml. O ile z odżywki (ta sama wersja) jestem zadowolona, tak szampon okazał się pomyłką.

Plusy:
+zapach (pachnie jak waniliowy aromat do ciast:))
+nie podrażnia skóry głowy/nie wywołuje łupieżu

Minusy:
-bardzo niewydajny
-słabo się pieni
-ma rzadką konsystencję
-włosy są po nim jak stóg siana, ciężko je rozczesać i ujarzmić (nawet stosując odżywkę/maskę)
-jest drogi
-słabo oczyszcza włosy

Mam włosy wysokoporowate, ale raczej nie mam problemu z wyborem szamponu. Prócz gęstych mazideł typu Garnier, czy Dove, większość spisuje się u mnie dobrze. Nie wymagam od tego typu produktów nie wiadomo czego. Mają w miarę dobrze oczyszczać włosy, a jednocześnie nie podrażniać skalpu. Ten szampon nie nadaje się ani do codziennego stosowania (włosy puszą się i bardzo trudno je rozczesać), ani raz na jakiś czas, jako zdzierak (słabo oczyszcza). Jest zdecydowanie za drogi i na dodatek bardzo niewydajny (słabo się pieni, ma rzadką konsystencję).

Nie polecam

Ilość zużytych opakowań: jedno, 60ml

elektryzujący

Szampon mam od ok. roku i nadal nie wykończyłam go. Nie jestem zadowolona z tego zakupu. Szampon wydawał się naturalny, niechemiczny, więc sądziłam, że mycie włosów będzie przyjemnością. Niestety włosy zaczeły mi się strasznie elektryzować po nim, nie znoszę tego. Nie pomogła żadna pianka, żel, nic...Ciągle chodziłam z puszącą czupryną, włosy kleiły mi się do ubrania i to było już nie do wytrzymania, więc zmieniłam szampon i problem zniknął. Nie podobało mi się, że szampon słabo się pienił, ciężko było nim umyć włosy bez nalewania sporej ilości szamponu. Jest zdecydowanie niewydajny i zbyt drogi, nie polecam. Mały plus za zapach i nawilżenie.

Ilość zużytych opakowań: 1 niecałe

Well 01

Nic specjalnego

Szamponu używałam razem z odżywką z tej serii, więc ocena łączna.
Generalnie muszę powiedzieć, że jestem zadowolona z tego zestawu, ponieważ:

- faktycznie moje włosy mniej się rozdwajały i puszyły z suchości, co miało zostać osiągnięte,
- pięknie pachniał - mój tż uwielbiał moje włosy:)

Ale:

- cena,
- szampon jest mało wydajny, żeby umyć porządnie włosy musiałam wylać go naprawdę dużo na moje długie włosy,
- włosy strasznie się przy nim elektryzują, co bardzo utrudniało mi uczesanie się.

Szukam dalej czegoś tańszego, bo za taką cenę cudów z moimi włosami nie zdziałał :-)

Używałam produkt: 2 miesiące

nic specjalnego

Po przeczytaniu tylu dobrych recenzji bardzo się napaliłam na ten produkt i cóż trochę się rozczarowałam.W sumie można go porównać z polskimi naturalnymi szamponami tylko cena jest inna.W skladzie naliczyłam kilka parabenów a lista składników jest długa na całą etykietę więc jaki on naturalny?Nadal swędzi mnie skóra głowy, jest mało wydajny,gęsty, jedynie ma ładny zapach.Myje włosy jak każdy inny(tańszy)szampon, nie zauważyłam większej objętości ani nawilżenia ale połysk jest(u mnie po każdym szmponie).Prostuję włosy co drugi dzień,chciałam je troche nawilżyć,odżywić ale to nie to.Dla mnie to po prostu zwykły zbyt drogi szmpon.Więcej go nie kupię!

Używam tego produktu od:kilku tygodni

Jeden z najlepszych!

Zdecydowanie moj ulubiony szampon - mam bardzo zniszczone wlosy (naturalnie slabe i podatne na niszczenie) i jest to jeden z niewileu szamponow ktore pomagaja moim wlosom zachowac gladkosc, miekkosc i polysk.

Podobne dzialanie ma szampon oliwkowy z Body Shopu, ale miodowy pachnie o niebo lepiej i nie obciaza tak wlosow.

Używam tego produktu od: pol roku

Naprawdę działa!

Po przeczytaniu tylu pozytywnych opinii postanowiłam zakupić ten szamponik. Szczerze mówiąc nie wierzyłam w jego działanie, nie mam najlepszych doświadczeń z naturalnymi kosmetykami.
Ten szampon mnie bardzo zaskoczył! Po użyciu włosy są gładkie, extra miękkie i pięknie pachną! Łatwo je modelować. Szampon ten różni się od innych naturalnych, tym że w czasie mycia rzeczywiście kołtuni włosy ale po wysuszeniu są super gładkie i łatwo je rozczesać. Szampon jest nawilżający ale absolutnie nie obciąża włosów (!) ani nie powoduje przetłuszczania co jest kolejnym plusem.
Wcale nie uważam że trudno z niego wydobyć zawartość. Dodatkowo jest dość wydajny. Mycie włosków stało się bardzo przyjemne a najlepsze jest to że uwielbiam jego działanie na humor w czasie mycia! Piękny, naturalny zapach. Obecnie używam razem z odżywką John Frieda root awakening i wspaniale się uzupełniają, ale myślę że również współpracuje dobrze z innymi odbudowującymi odżywkami.

Używam tego produktu od:4 miesiące

srednia jakosc, wysoka cena

To moja druga butelka szamponu, niestety pani sprzedawczyni namowila mnie na dwa na raz (promocja).

Zalety:

+ piekny zapach, po raz pierwszy moj facet powiedzial mi, ze moje wlosy pieknie pachna (mimo ze od umycia minelo troche czasu i przez ten czas zrobilam sobie nawet spacer do miasta)

+ brak SLS/SLES

+ wlosy sa miekkie (mysle ze to zasluga braku SLSow)

Minusy:

- mycie nie jest najprzyjemniejsze, gdyz brak wszelkich ulepszaczy powoduje, ze wlosy nie sa sliskie podczas mycia, moze troszeczke poplatac, uczucie nie jest mile (taka cierpkosc na wlosach)

- cena a wydajnosc: szampon jest malo wydajny, czasami mylam wlosy dwa razy, co w przypadku innych szamponow mi sie nie zdarzalo, nawet gdyby byl wydajny to cena troche wysoka jak na pojemnosc

- musialam czesciej myc wlosy, byly lekko bez zycia

- wlosy sie pusza na czubku glowy (odstaja)

nie kupie ponownie, poniewaz zapach to nie wszystko, jest duzo innych szamponow bez SLS/SLES - tanszych i wydajniejszych, a cena nie zacheca...

Używam tego produktu od: 2 miesiace +/-

mój ulubiony

Uwielbiam ten szampon - mało sztucznych składników, dzialanie długofalowe - super regenerujące. To moja 4 butelka i na pewno kupię ponownie. Nie ma SLSów. ;)

Używam tego produktu od:nie pamiętam

against

Ostatnio mam jazdę na wszystko co miodowoe i przeczytawszy na Wizażu o tym szamponie,postanowiłam spróbować.Pierwsze spotkanie w Body Shopie wypadło na duży plus po próbie węchowej. Przy faktycznym wypróbowaniu na włosach niestety było dużo gorzej.Włosy oklapnięte,matowe, bez życia...Jakby gęsta konsystencka szamponu nie była dobra dla moich włosów.Zrobiłam jeszcze parę prób - z takim samym efektem - i musiałam go odstawić. Po namyśle zużywam jako żel pod prysznic;). Szkoda, bo miało być tak pięknie...

Używam tego produktu od: 1 m
Ilość zużytych opakowań: 1 niecałe

Rewelacjaaaa!

To jest bodaj najlepszy szamponik jaki dotąd miałam, a trochę już przeleciałam marki "salonowe" i selektywne, jak m.in Kerastase, Shwarzkopf BC i Loreal Professionel.
Porównywalny efekt z o niebo droższym Kerastase na moich włosach. Przepięknie się błyszczą, dobrze się je myje a potem świetnie się układają - a co najważniejsze, szmponik naprawdę, ale to naprawdę nawilża. Ja mam potwornie przesuszone włosy, farbowane, zniszczone suszarą i lokówką, a ten szamponik postawił je na nogi aż po same końce. Przestały się puszyć i elektryzować, wyglądają rewelacyjnie i zdrowo. No i ten cudowny zapach szamponu.
Kupiłam zachęcona opiniami na Wizażu i nie żałuję. Zobaczymy jak mu pójdzie z wydajnością, bo może spokojnie dostać 5 gwiazdek u mnie po dłuższym stosowaniu.Używam tego produktu od: kilka tygodni

polecam!!!

Szampon prześlicznie pachnie i zapach dość dlugo sie utrzymuje, co mi sie baaardzo podoba! Swietnie nawilza, wygładza wlosy, sa cudownie miekkie. Przyznam szczerze, ze nie spodziewalam sie takiego efektu. Stosowalam razem z odzywka z tej samej serii i jestem zachwycona. Mysle ze do niego jeszcze wroce, bo wlosy mialam po tym zestawie genialne. Nawet sklonna byłabym powiedziec, ze to moj faworyt. Porownujac do Absolut Repair-jest slabszy niz TBS, bo wlosy sa bardziej puszyste i sie wydaje jakby bylo ich wiecej.

Używaałam ten produktu przez miesiąc
Ilość zużytych opakowań:w trakcie pierwszego