Due Donna

Due Donna

Laura Biagiotti Due Donna to nowoczesny, orientalny zapach. Kompozycja odzwierciedla nieskazitelną, delikatną kobiecość. Laura Biagiotti Due Donna nadaje skórze zmysłowości, sprawia wrażenie aksamitnej i oczarowuje ciepłym, orientalnym zapachem.
W scenerii romantycznej Wenecji, Laura Biagiotti przedstawia rozkochaną parę współczesnych kochanków.
Żar namiętności zamknięty w flakonie Laura Biagiotti Due Donna.
Zapach z roku 2006.

Nuty zapachowe:
Nuta głowy: kwiat pomarańczy, mandarynka i żywica elemi.
Nuta serca: jaśmin, magnolia i bułgarska róża.
Nuta podstawowa: drzewo cedrowe, piżmo i ambra.

Duże zaskoczenie

Ten zapach nie cieszy się chyba dużym wzięciem. Bo jak inaczej wytłumaczyć to, że przez ostatnie 1,5 roku otrzymałam w drogeriach aż trzy próbki tego zapachu? Nigdy wcześniej nie powtórzyły mi się gratisy w drogerii, co zrozumiałe biorąc pod uwagę, jak często odwiedzam Sephorę czy Douglasa.

O nutach zapachowych wchodzących w skład Due przeczytałam już po pierwszych testach. Szczerze powiedziawszy - przecierałam niemalże oczy ze zdumienia. W życiu nie podejrzewałam, że połączenie kwiatu pomarańczy, bułgarskiej róży czy piżma da taki właśnie efekt. Przyznam, że efekt dość dziwny, choć nie najgorszy. Przez 1,5 roku wypróbowałam te otrzymane próbki i czas na moją ocenę...

Moja subiektywna skala ocen zapachów na Wizażu:
*- zapach męczący, nieciekawy, dla mnie uciążliwy nawet na kimś;
**-zapach nieciekawy, uciążliwy, ale jestem w stanie zaakceptować go na innych;
*** zapach dla mnie neutralny, ani mnie nie zachwyca, ani mi nie szkodzi, ani też nie jestem zainteresowana dalszym jego używaniem
**** - zapach ciekawy, zaintrygował mnie (choć nie powalił) i jestem w stanie go kupić i używać
*****-zapach który mam/muszę mieć obowiązkowo na toaletce - piękny, niebanalny, nie męczący, intrygujący...

Ten zapach dostaje ode mnie 3 gwiazdki, co znaczy, że nie kupię buteleczki i nie będę dalej używać, nie zachwycił mnie.

Zapach zaczyna się słodko - nawet bym powiedziała, że za słodko. To zapach, który kojarzy mi się bardziej z lukrecją. Nie trafia do mnie. Na szczęście - ta nuta po kilkunastu minutach łagodnieje. Cały zapach z mojej skóry znika po około trzech godzinach (to nie osiągnięcie dla EDP). Zanim zniknie, ujawniają się na krótko nuty róży i coś na kształt sandałowca z piżmem.

To nie jest zapach zły. Jest dość ciekawy, niemniej jednak - nie mój. Po opisie bardziej spodziewałabym się czegoś na kształt zabójczego orientopodobnego kwiatka. A tu takie zaskoczenie...

Nie wiem jednak, kto jest grupą docelową tego zapachu. Nastolatka - nie bardzo. Młoda kobieta - też nie bardzo. Kobieta po 50. - to już chyba wcale... Wydaje się, że zapach jest bardziej z tych "dzienno - nocnych", nie kojarzy mi się konkretnie z żadną porą dnia. Nie kojarzy mi się z żadnym typem kobiety, sytuacją. Nie nazwałabym go zapachem seksownym - dla mnie on jest totalnie aseksualny, chociaż zdaję sobie sprawę, że inni mogą mieć inne zdanie

Używam tego produktu od: 1,5 roku
Ilość zużytych opakowań: 3 próbki po 2 ml

nie nie to nie mój typ

To chyba ta żywica tak mnie drażni, bo coś tam jest lekko irytującego niewątpliwie. I to jedyne, czym się kompozycja Laury wyróżnia; a lubię i cenię Wenecję. Tutaj zalety widzę tylko w brakach - trwałości i jeszcze jakichś wymyślatych dosładzaczy. Butelka faktycznie niezbyt powalająca, choć ja dysponuję próbkami zaledwie (i chwała sile wyższej, że się nie pokusiłam o więcej).

Używam tego produktu od: próby co jakiś czas imponująco powtarzalne
Ilość zużytych opakowań: próbki

miło i przyjemnie...

No własnie, jest tak miło i przyjemnie... słodko i lekko waniliowo (nie wiem, dlaczego waniliowo, ale może to ta żywica w składzie). W sumie, nawet mi się podobają, nie sa inwazyjne, nie męczą swoją obecnością. Nie ma jednak w nich nic zaskakującego, porywającego. Dla wielbicielek słodkich i nieskomplikowanych zapachów.
Po pewnym czasie, zużyciu trzech próbek gdzieś tam w oddali wyczuwam faktycznie zapach chińskiej gumki do mazania. Ot, taki slodziaczek, ale ta wanilia nie daje mi spokoju ;) Moja skora chyba jednak wysładza perfumy....Trwałosć w porządku.
W zasadzie, to może przygarnęłabym 30 , ale nie więcej.

TOP 10 damskich perfum

Ujdą w tłoku

Z początku bardzo fajnie pachną: słodko, ale nie za bardzo. To co mi się w nich podoba, to nutka bursztynu. Odbieram je jako kwiatowo-słodko-kwaśno-pudrowe. A ja perfumy pudrowe lubię, ale tylko od czasu do czasu.
Ogólnie zapach przyjemny, choć kojarzy mi się nieco z kobietą 40-letnią, więc noszenie ich mnie ciut postarza - jest w nich coś ze starej pudernicy ;) Ale ogólnie wąchałam zapachy gorsze...
Próbki można nabyć, całej flaszki bym nie kupiła.
Używam tego produktu od: kilku dni
Ilość zużytych opakowań: 1 ml?

przeciętniaczek

Nie mam pojęcia skąd tyle negatywnych opinii. Może dlatego, że po takiej marce spodziewaliśmy się czegoś lepszego. Due Donna jest miłym banalnym przeciętniczkiem. Czasami lubię taką miłą odmianę. Dla mnie to coś między Miracle, a V Valentino.
Faktycznie pachną jak chińska różowa gumka.
Trwałość na mnie o dziwo niebywała całą dobę, na ubrankach nawet dwie. A , że cena 39 zł za tester w Perfumeria.pl....nie mogłam się oprzeć

Używam tego produktu od: tygodnia
Ilość zużytych opakowań:w trakcie 90 ml

jakże miłe nic szczególnego

Ten zapach spodobał się mojemu TZ, a i ja uznałam, że jest przyjemny, więc dostałam buteleczkę 50 ml. Noszę te perfumy rzadko, ale z przyjemnością. Czasem bowiem mam ochotę na banał (jeszcze na razie częściej niż na eksperymenty). Czuję kwiaty w dość ciężkim pudrze. Jeżeli orient, to w innym wydaniu niż w klasykach. A mnie kojarzą się z................nowiutkim piórnikiem, nowiutkimi kredkami i chińską gumką. Kto chodził do szkoły w latach 80-tych, ten pamięta. I jeszcze z zeszytem, takim prosto z drukarni.
Brak im elegancji, subtelności, wykwintności, ale nie brak im urody. Są po prostu ładne. Nie rozwijają się. Na mojej skórze są trwałe.
W powodzi landryny i ogórków ujdą za oryginalne. Dla pań z wyrobionymi nosami będą pachniały banalnie. Mężczyznom się spodobają. Znajdą wiele zwolenniczek nawet wśród Wizażanek, a wśród Pań Sephorowo-Douglasowych jeszcze więcej (sama do niedawna byłam taką panią, więc mówię z własnego doświadczenia).Używam tego produktu od:1,5 roku, może 2 lata
Ilość zużytych opakowań: 50 ml

Przyjemny

Określenie zapachu - przyjemny - to chyba za mało, żeby mógł on na stałe zagościć na mojej półce. Zużyłam próbkę i, owszem, ładny, delikatny ale czegoś w nim brakuje a już zupełnie nie rozumiem opisu "nadaje skórze zmysłowości, sprawia wrażenie aksamitnej i oczarowuje ciepłym, orientalnym zapachem". Nie ma tu ani zmysłowości, ani ciepła a już zupełnie brak orientu. Więc do powąchania, owszem, będzie noskowi miło ale nosić się z zapachem - nie. Chociaż z drugiej strony, zapach jest tak nietrwały, że i nie da się z nim zaprzyjaźnić, bo brak na to czasu.

Używam tego produktu od: kilka razy

Nuda, mydlo i powidlo

Kwiaty z miodem i... yyyy... mydlem - nie jest to zapach szczegolnie kiepski, tylko kompletnie nieprzemyslany. Cos jakby zmyslny osmiolatek komponowal perfumy na lekcji chemii - nawrzucal tam skladnikow nieco na oslep i jest zadowolony, ze wyszlo mu cos ladnego (czym jednak zachwycic sie jednak moze jedynie mama osmiolatka, och jakie mam zdolne dziecko, zrobilo mamie perfumki ;-)))) ).
Mnie jednak Due Donna nosi sie straszliwie niewygodnie, tak jakbym na jedna noge wdziala but z dziesieciocentymetrowym obcasem, a na druga glanik - niby oba dosc ladne, ale mecze sie w tym polaczeniu straszliwie.
Jednym zdaniem: nuda, mydlo i powidlo, ot, co :-).

Używam tego produktu od: kilku tygodni
Ilość zużytych opakowań: meczona probka

Tandetny do bólu

Same tandetne różyczki, trochę posłodzone (w sumie przesłodzone) Musiałabym stracić węch całkowicie żeby chcieć tego używać.Pachnie kioskiem ruchu i znajdującymi się w nim "perfumami". Intensywny początek i całe szczęście szybka śmierć. Nie polecam nikomu. Kicz okrutny.

Bez charakteru, kwiatowy

Zwykły kwiatowy zapach, coś w stylu "z targowiska", ale wcale nie paskudny. Poprostu zwykłe mydlane kwiatki. Nie dla mnie. Zapach nie zmieniający się. Pospolity, dla mnie wart co najwyżej 20zł za 100ml :) A i tak bym nie używała. Flakonik też wygląda na tani produkt z placu.

Używam tego produktu od: próbka

różana wersja NR

Perfumy te pachną po prostu jak Narcisso Rodriguz przysypany różami.
Ta sama drożdżówkowo-miodowa nuta jak w NR. Te same ni to szafirki ni to zapach żywicy topoli balsamicznej na wiosnę. Sporo piżma. Moim zdaniem trochę introwertyczne.
Takie "Narciso Rodriguez In Bloom".
Trwałość średnia.Używam tego produktu od:

slabizna

Perfumy bez charakteru, ot taka kwiatowa mieszkanka.
Nietrwale, szampowe, bez wyrazu.
Nie zapadaja w pamieci.
Zupelnie nie wyczuwam nuty orientalnej, tylko mdla mieszkanke kwiatow.

Nie warto kupowac.

Używam tego produktu od:1