Pollena-Ewa, Eva Natura Zioła Polskie, Szampon do włosów przetłuszczających się, ciężkich, matowych `Pokrzywa, arnika, rozmaryn`

Szampon do włosów przetłuszczających się, ciężkich, matowych. Ekstrakty: pokrzywa, arnika, rozmaryn.
Efekt: lekkie, puszyste, błyszczące i świeże włosy.

Na tróję.

Eva ma w swojej ofercie lepsze szampony, jak choćby tataro-chmielowy, czy nagietkowy. Ten jest bardzo średni.

Plusy:
+ przyjemny ziołowy zapach, dość nietypowy
+ włosy są puszyste i odbite od nasady
+ ładnie się błyszczą
+ są dobrze oczyszczone
+ cena
+ polska firma
+ wygodne opakowanie

Minusy:
- strasznie się leje, jest bardzo rzadki
- niewydajny
- wysusza włosy
- trudno je rozczesać
- żle rozprowadza się na włosach podczas mycia

Średniak

Mam słabość do opakowań Eva Natura.
Mamy ekstrakt z porzywy, arniki i rozmarynu. Szampon jest rzadki, lekko zielonkawy. Przyzwoicie się pieni. Jeśli chodzi o ziołowy zapach - tutaj przyznaję się bez bicia - bardzo, bardzo go polubiłam. I właśnie z powodu zapachu zawędrował ze mną znów do domu:)

Przyzwoicie myje. Niestety (nie licząc Timotei) każdy szampon, który kupię do włosów przetłuszczających sprawia, że moje włosy przetłuszczają się tak samo, a nawet i szybciej! Początek nawet, nawet jednak z każdym dniem jest coraz gorzej....:/ Gdy suszę włosy suszarką nie ma tragedii, gdy zostawię je same sobie to są klapnięte. Nie można mu jednak odmówić dobrego oczyszczenia.

Nie jest cudem, jednak od czasu do czasu można go włosom zaserwować.

Używam tego produktu od: ponad m-c
Ilość zużytych opakowań: dwa

Niedobrze

plusy:
+ włosy po nim są puszyste

minusy:
- powoduje skrzypienie
- włosy stają się szorstkie
- nie wpływa na przetłuszczanie

inne cechy, których nie biorę pod uwagę przy ocenie:
+ niska cena
- za twarde opakowanie
- słaba dostępność

Używam tego produktu od: 1 miesiąc

WŁOSY lokówka objętość

Tani i skuteczny

Szampon kupiłam na promocji w aptece, po dość niskiej cenie. Zapach ma według mnie fajny- ziołowy. Konsystencja dość rzadka, więc u mnie w miarę szybko się zużył z racji tego że mam gęste, ale cienkie włosy. Nie używałam go też codziennie, Bo nie chciałabym wysuszyć skóry głowy, co drugie, trzecie mycie nadaje się idealnie. Dobrze oczyszcza skórę głowy i sprawia że włosy są dłużej świeże.

Używam tego produktu od: 1,5 miesiąca
Ilość zużytych opakowań: Jedno

Bardzo sensowny szampon.

Bardzo lubię ziołowe produkty, ale akurat na moich włosach one się nie bardzo sprawdzały. Szampon ziołowy kojarzył mi się głównie z plątaniem i przesuszaniem kosmyków. Nieoczekiwanie ten niepozorny produkt obalił wszelkie mity na temat duetu włosy+zioła.

* Moje włosy: długie, bardzo gęste i grube, falowane. Dosyć mocne, mało przetłuszczające się. Ich główny problem to puszenie się i przesuszanie. Ponadto włosy tak długie i w takiej ilości są już odrobinę uciążliwe w układaniu.
* Szampon ma rzadką, mało treściwą konsystencję i bladozielony kolor. Jak na szampon ziołowy nieźle się pieni, ale oczywiście nie tak obficie, jak drogeryjne, silikonowe bomby. Używam go dosyć sporo na moje długie włosy i nie zauważyłam problemów z jego wymywaniem.
* Pachnie bardzo intensywnie ziołami. Mój nos bardzo lubi takie aromaty, więc ja przepadam za tą ostrą, polną wonią. Nie każdy jednak musi podzielać moje sympatie i dlatego antyfanów takowych przestrzegam - zioła są bardzo mocno i długo wyczuwalne, rówież na włosach. Neutralizują je produkty do stylizacji i odżywki, ale też nie do końca. Według mnie ten szampon nie pachnie niczym innym, jak zwykłą, pospolitą, łąkową koniczyną. Dla mnie super.
* Szampon robi dokładnie to, czego od niego oczekuję. Dobrze oczyszcza włosy, ale jednocześnie ich nie wysusza. Często miałam po ziołowych kosmetykach do włosach efekt uboczny w postaci puchu i łamiących się końcówek, tutaj tego nie ma. Produkt nie matowi włosów, nie zbija ich w twardy strąk podczas spłukiwania. Po osuszeniu fryzura jest świeża i sypka, włosy są miłe w dotyku. U mnie przetłuszczają się standardowo po 3 dniach. Nie zaobserwowałam łupieżu, ani jakichkolwiek skutków ubocznych, same plusy.
* Naturalny, krótki skład to duża ulga dla moich włosów. Zazwyczaj musiałam posiłkować swoje włosy silikonami i wieloma innymi polepszaczami, gdyż ziołowe mieszanki rozstrajały kompletnie moje trudne do układania włosy. Tutaj się bardzo mile zaskoczyłam.
* Opakowanie kosmetyku jest bardzo proste i zwyczajne, ale estetyczne. Nie jest duże i nieporęczne - przeciwnie, buteleczka jest zgrabna, dobrze leży w dłoni. Doprawdy nie ma się czego czepiać.
* Niewielkie objętościowo opakowanie nie wystarczyło na długie używanie szamponu, nie jest on wydajny, ale za taką cenę mogę sobie kupić tysiąc takich flaszek.
* Szampon kosztuje śmiesznie i bajecznie mało, całe 4 złote. Niestety trafiłam na niego przypadkiem, na promocji w Netto i obawiam się, że po wykupieniu go może już nie powrócić na półkę. Kupiłam dla pewności dwa następne opakowania.

Jeden z najlepszych, ziołowych szamponów, jakie miałam. Bardzo go lubię i chętnie używam. Jest dobrze oczyszczający, dosyć naturalny i nie czyni spustoszenia na głowie. Za tę cenę - bajeczka.

Używam tego produktu od: Ok miesiąc.
Ilość zużytych opakowań: Dwa.

Bardzo dobry szampon!

Uwielbiam szampony ziołowe z jak najkrótszymi składami, bez zbędnych silikonów, barwników i oblepiaczy, gdyż rewelacyjnie oczyszczają włosy a dzięki zawarym ekstraktom ziołowym - wzmacniają włosy, do tego są tanie jak barszcz i polskiej produkcji.

Po wypróbowaniu chyba wszystkich możliwych szamponów ziołowych dostępnych na rynku stwierdzam, że te z Polleny Evy są jednymi z moich ulubionych! Te bardzo dobre szampony produkowany przez rodzimą firmę może nie czarują pięknymi opakowaniami i wymyślną, "bijącą po oczach” reklamą, ale to przecież nie jest najważniejsze.

Miałam trzy wersje szamponów tej firmy, m.in.:

- pokrzywa + arnika + rozmaryn do włosów przetłuszczających się, ciężkich, matowych.
- czarna rzepa + skrzyp + łopin do włosów osłabionych, wypadających, łamliwych
- lawenda + chaber + dzika róża do każdego rodzaju włosów

Bardzo podoba mi się w tym szamponach to że posiadają w składzie aż trzy wyciągi ziołowe a nie tak jak w przypadku większości szamponów tylko jeden. Plus za brak silikonów, parabenów czy innych obciążaczy.
Szampon z pokrzywą doskonale myje i usuwa z włosów wszelkie zanieczyszczenia oraz resztki preparatów do stylizacji. Jest dość rzadki, więc nie ma potrzeby rozcieńczania go wodą przed umyciem włosów. Włosy po umyciu są idealnie oczyszczone, ale nie przesuszone. Bardzo ładnie i zdrowo błyszczą. Idealny do włosów normalnych i przetłuszczających się.

Zapach jest ziołowy, bardzo naturalny, świeży - wyraźnie czuć w nim pokrzywę, ale nie utrzymuje się długo na włosach.

Polecam wszystkim osobom preferującym ziołowe szampony.

Poza tym jest niedrogi, praktycznie na każdą kieszeń. Szampony tej firmy można kupić w sieciach sklepów Lewiatan - 5,99 zł za butelkę o pojemności 400 ml. Niestety w drogeriach typu Rossmann czy Natura ich nie widziałam.

Jak najbardziej polecam!

Używam tego produktu od: trzech miesięcy
Ilość zużytych opakowań: dwa całe 400 ml

świetny !

Jest dobry do zmywania różnych oliwek, specyfików do stylizacji, z którymi zwykłe szampony nie radzą sobie.

Na włosach ładnie się pieni, spłukuje bez problemu.

Ma bardzo przyjemny ziołowy zapach!

Szampon jest wydajny - wystarczy niewielka ilość.

Włosy są rzeczywiście lekkie, miękkie, puszyste i przetłuszczaja się trochę wolniej.

Po wysuszeniu były błyszczące :ehem:

a więc wyciągi ziołowe działają !

Ilość zużytych opakowań: trochę z 1

Dobry.

Wychodzę z założenia, że szampon ma po prostu dobrze oczyszczać włosy i tyle - od dalszej pielęgnacji, odżywiania itp. są inne kosmetyki. I ten szampon spełnia moje oczekiwania tak jak się tego spodziewałam po ziołowym szamponie.

<b>Konsystencja:</b> dość rzadki, trochę lejący, przezroczysty żel.

<b>Zalety:</b>
*spełnia swoje główne zadanie - świetnie oczyszcza włosy i skórę głowy, usuwa kurz, kosmetyki do stylizacji i wszelkie inne, włosy są czyste, że aż skrzypią
*nie wysusza skóry głowy, nie powoduje łupieżu
*bardzo niska
*moje włosy po umyciu tym szamponem bardzo się błyszczą
*dobrze się pieni i łatwo zmywa
*łatwa dostępność
*w składzie pokrzywa, arnika i rozmaryn

<b>Neutralnie:</b>
*zapach jest typowo ziołowy, ja średnio za nim przepadam

<b>Wady:</b>
*nie jest to wydajny szampon
*jak każdy ziołowy szampon - mocno plącze włosy
*jeśli farbujemy włosy to mocno zdziera farbę (ja farbuję henną na rudo i za każdym myciem tym szamponem kolor zostaje mocno wypłukiwany)
*zawiera SLS
*wysusza włosy, więc odżywki po nim trzeba użyć zawsze
*brzydkie opakowanie

Jest to świetny oczyszczacz i dobrze współpracuje z moimi włosami, dlatego chętnie jeszcze go kiedyś kupię. Polecam do każdych włosów :)

Ilość zużytych opakowań: 1 butelka

dobry, mocny szampon oczyszczający

To jest mój drugi szampon firmy Pollena Eva - wcześniej miałam czarną wersję z rzepą.

Obydwa szampony są do siebie podobne, z tym, że czarny pasował mi lepiej (dlatego ma 5 gwiazdek a ten zielony 4,5, co nadal czyni go bardzo dobrym szamponem :) )

PLUSY:
+ świetnie doczyszcza włosy -są wręcz skrzypiące z czystości
+ tani (około 5 zł)
+ świetnie się pieni
+ wydajny
+ dostępny (Rossmann)
+ skład - krótki, same potrzebne składniki w szmaponie (ok, nie jest maksymalnie naturalny, ale jeśli szukamy szamponu oczyszczającego to powinien nam wystarczyć, od odżywiania są odżywki)

MINUSY: w zasadzie nie dostrzegam.
Oczywiście, przez to że szampon tak mocno oczyszcza, włosy się plączą i domagają użycia odżywki - tak może być i ja nie traktuję tego jako minus.

Dla mnie jest to szampon oczyszczczający z mocnym detergentem, który stosuję co kilka dni - polecam go używać w ten sposób.

I jeszcze mała uwaga do wszystkich,którzy tu marudzą że szampon przesusza im włosy: przesusza bo za często go używacie. To nie jest szampon na codzień (przynajmniej dla kobiet, bo mój brat np jest z niego zadowolony :P )

nie mój typ ale ok

Zapach:Intensywnie ziołowy,czuć pokrzywę na całą łazienkę i jeszcze dalej.Po nałożeniu odżywki nadal czuć pokrzywę.W sumie zapach utrzymuje się kilka godzin.
Konsystencja:Zielonkawa,baaardzo lejąca się,rzadka.
Wydajność:Przeciętna.
Efekty:Moje włosy były po nim bardzo mocno oczyszczone,śmiem twierdzić,że ma silniejsze działanie niż inne szampony z SLS,przedłużył świeżość moich włosów ok 6 h,zmywa oleje całkiem dobrze.
Producent obiecuje,że włosy będą lekkie, puszyste, błyszczące i świeże zgodze się ze wszystkim poza błyszczeniem.
Ogólniej:Producent nie kłamie dlatego jeśli szukacie dobrego taniego szamponu do używania raz na jakiś czas np do oczyszczania czy ogólnie szamponu jeśli Wasze włosy nie wymagają bardzo częstego mycia (tzn myjecie je np co tydzień) to będzie dobry.Jego koszt to 3 zł z groszami.
Niestety ja mam bardzo delikatne włosy i nawet traktując go jako szampon oczyszczający,myjąc nim głowę raz na dwa tygodnie stwierdzam,że mnie nie pasuje bo jest za mocny.Ale jeśli macie włosy niskoporowate to polecam :)

Ilość zużytych opakowań: jedno całe

Dobry szampon

Na początku używałam go raz na 2 tygodnie w ramach oczyszczania włosów. Potem, wraz ze spadkiem porowatości, byłam zmuszona używać go do każdorazowego mycia włosów. I tak trwa to już dłuższy czas, aby dokupuję kolejne buteleczki ;-)
Szampon jest dobry, generalnie nie używam go bez odżywki po myciu, ale parę razy mi sie zdarzyło i nie było źle. Włosy miały swój wygląd i strukturę. Wraz z odżywką sprawia, że mam miękkie i delikatne włosy. Możliwe, że sprawia, że są bardziej puszyste.
Z codziennego mycia przesiadłam się na co drugi dzień, ciężko mi jednak stwierdzić czy to jego zasługa czy ogólnej pielęgnacji - odżywki, oleje itd. Co do przesuszania, nie chcę oceniać - mam bardzo suche końce, ale nie obcinane od miesięcy, ani nie zabezpieczane, więc pewnie w tym problem, a nie w szamponie. U góry są ok.
Ma przewagę nad innymi tego typu szamponami, że nie jest jak woda, da się nim bez problemu umyć włosy. Niska cena, dobra dostępność to kolejne plusy.

Obecnie kupiłam z tej serii czarną rzepę, ale prawdopodobnie wrócę do niego i będę mu wierna dopóki nie zmieni mi się z powrotem porowatość włosów i nie będę mogła wrócić do dziecięcych szamponów ;-)

Używam tego produktu od: miesięcy
Ilość zużytych opakowań: kilka

spoczko

moje włosy ostatnio zrobiły mi psikusa, zawsze były suche, zniszczone, musialam używać nawilżających szamponów i odżywek, po czym od jakiegoś czasu zaczęły sie przetłuszczać. Więc musiałam sie przerzucić na inny szampon, wybór padł na ten.

Zasługuje na mocną 4.
rzeczywiście po umyciu, włosy nie przetłuszczają się tak bardzo i tak szybko (ale szału pod tym względem to nie ma). Tak jak musiałam myć włosy codziennie, to teraz myję co drugi dzień. Więc jakaś tam poprawa jest ;)
Wkurza mnie w nim to, że plącze włosy strasznie. A ja mam długie, gęste to rozczesywanie ich to dla mnie istny koszmar. Ale pomimo tej jednej wady szampon jest dla mnie ok. Więc używam go ciągle i kupiłam sobie drugie opakowanie. Fajnie, ze jest bardzo tani.

Używam tego produktu od: ok. 3 tygodni
Ilość zużytych opakowań: początek drugiego