Petit Guide de Style (Cienie podwójne)

Petit Guide de Style (Cienie podwójne)

Pojemność 2,5 g

Zestaw dwóch cieni do powiek z lusterkiem i aplikatorem. W komplecie cień o delikatnej barwie podkreślającej kolor tęczówki i ciemniejszy do zaakcentowania kształtu oka. Aby uzyskać intensywniejszy wieczorowy efekt, można nakładać cienie na mokro.

Cena: 45zł / 2,5g

rewelacja!

16Crazy Baby kupiłam naAllegro. Jestem bardzo zadowolona z cieni, perłowa biel z zielonawym cieniem to doskonały zestaw do tworzenia przeróżnych kombinacji makijażowych. Ta z przewodnika (domku dla cieni) jest też bardzo ciekawa, dobrze wygląda w praktyce. Nie próbowałam malować się nimi na mokro, ale efekt na sucho jest świetny. Długo się trzymają, nie osypują się. Książeczka- przewodnik, w której są ukryte ma w sobie fajne lustereczko i bardzo dobry aplikator. Polecam.

Używam tego produktu od: tygodnia
Ilość zużytych opakowań: zaczęłam pierwsze (1,5g & 1g)

Świetne, poręczne paletki

Kupiłam je jak większość recenzentek za kilka groszy na allegro. W regularnej cenie na pewno bym się na nie nie skusiła.
W paletkach mamy po dwa cienie, ciekawie dobrane. W Crazy Baby: biel i wyrazisty turkus, natomiast w Miss Spirit jasny złotobrązowy i ciemną, zgniłą zieleń.
Biały cień w CB jest słabo napigmentowany, ale ładnie prezentuje się pod łukiem brwiowym albo naniesiony w kąciku oka jako rozświetlacz. Turkus ma świetną pigmentację, podobnie jak zieleń z MS. Oba kolory naprawdę wyglądają świetnie na oku. Złotobrązowy pasuje do dziennego makijażu i ładnie komponuję się z zielonym.
Cienie leciutko kruszą się w paletach podczas nakładania na pędzelek, ale w niczym to nie przeszkadza. Nie osypują się, ładnie cieniują, na bazie wytrzymują cały dzień.
Koniecznie muszę wspomnieć o aplikatorze. Zawsze używam do aplikacji cieni pędzli, ale muszę przyznać że aplikatory w tych paletach są bardzo dobrej jakości.
Paleta Petit Guide de Style to świetne rozwiązanie na krótki wyjazd, kiedy chcemy ograniczyć kosmetyczkę do minimum. Jest malutka, poręczna i można wyczarować nią ładny makijaż tylko za pomocą dwóch kolorów (niekoniecznie w sposób podany w instrukcji).

Używam tego produktu od: kilku miesięcy sporadycznie
Ilość zużytych opakowań: w trakcie 2 paletek cieni

Tanie nie znaczy złe, tanie znaczy doskonałe ;)

Oceniam dwie paletki, które widoczne są na zdjęciach umieszczonych pod recenzją.

Od razu zaznaczam, że nie jestem w stanie pojąć jak to jest możliwe, że umieszczono tu cenę 45zł za paletkę... Ja swoje nabyłam za śmieszne 1,99zł (plus 5zł wysyłka) na Allegro i bynajmniej nie były one ani uszkodzone, ani w żadnym stanie wskazującym na zbliżający się koniec terminu ważności... Gdybym wiedziała ile są warte, na pewno na 4 by się nie skończyło ;)

Nabyłam je z czystej ciekawości. Szczerze mówiąc skusiła mnie tylko i wyłącznie cena oraz 2 kolory - po jednym z każdej palety. Tymczasem używam wszystkich, a ciemne cienie i połączenie zieleni z kolorami morza, to nie jest zbyt trafione połączenie przy moich zielonych tęczówkach i wiecznych cieniach (naturalnych rzecz jasna :D) pod oczami ;)

PLUSY:
- przepiękne kolory - perłowa biel idealnie nadaje się do podkreślania łuku brwiowego, ale u mnie zazwyczaj gra pierwsze skrzypce i ląduje na całej powiece; róż jest niepowtarzalny, zawsze szukałam takiego ocienia! nie jest zbyt intensywny, nie rzuca się aż tak w oczy, ale pięknie wydobywa zieleń moich tęczówek, pozostałe 2 nanoszone pędzelkiem w umiejętny sposób, stanowią piękne dopełnienie obu kolorów...
- nie zbierają się w załamaniu powieki, a bardzo często nakładam je bez bazy czy choćby matowienia powieki pudrem,
- cena - wybaczcie mi, ale 1,99zł za 2 cienie? znajdziemy gdzieś taką promocję? chyba tylko na bazarku,
- nie osypują się,
- kolor utrzymuje się na oku w stanie niezmienionym (tj. nie blednie) przez cały czas cały dzień - dla przykładu dziś nałożyłam je ok. 8 rano, mamy 19.30, a nadal cień pięknie się prezentuje,
- przepiękne i poręczne pudełko! w dodatku mamy maleńkie lusterko, które przyda się przy ewentualnych poprawkach w ciągu dnia :D
- nadają się do wykonania dziennego i wieczorowego makijażu, a mając 2 lub więcej paletek, możemy stworzyć kilka urokliwych makijaży na każdą okazję,
- nie mogę się przyczepić nawet do aplikatora - gąbeczki są miękkie, nie drapią nam powieki podczas nanoszenia cienia, dobrze zastępują pędzelek, nie zużywają się szybko :)

Kupiłam po 2 paletki z każdego koloru i z pewnością wkrótce nabędę kolejne, jeśli tylko będzie taka możliwość, to po 2 z każdego koloru.

Używam tego produktu od: ok. roku
Ilość zużytych opakowań: 2 na wykończeniu, 2 czekają na użycie

Well 01

doskonałe cienie!

mam paletke 11 miss spirit (beż plus zieleń). jest swietna.

plusy
-swietne kolory
-doskonala pigmentacja
-dlugo sie utrzymuja, nawet bez bazy
-fajne i praktyczne opakowanie z lusterkiem
-tani! na allegro 10 zl

minusow nie widze.
to swietny produkt!

Używam tego produktu od: dwa lata
Ilość zużytych opakowań: w trakcie trzeciego

Fajny

Tak jak widzę oceniam tak jak większość recenzentek cienie crazy baby .
Są to 2 cienie :
-Biały ;
-Zielony (taki turkusowy).
Zakupiłam na allegro za śmieszną cenę,dlatego jestem w szoku,że te cienie są takie drogie w drogerii i za to uzyskują o jedną gwiazdkę mniej...
Kolorki nie należą do moich ideałów - zwolenniczka brązów,cieni cielistych,ale jak się pomaluję według rysunku to KAŻDY mi mówi,że jestem pięknie pomalowana,dlatego maluję się nimi okazyjnie.Cienie są niesamowicie wydajne,opakowanie praktyczne,do tego ma lusterko.Aplikator rewelacja.
Polecam,ale tylko na allegro - regularna cena mnie przeraziła.

Używam tego produktu od: kilku tygodni

Bardzo obiecujące cienie

Cienie kupiłam w sklepie internetowym za mniej niż 10 zł także nie mogę powiedzieć, że był za drogi. Mam wersję kremowo zieloną, niestety nie tego się spodziewałam ponieważ na zdjęciu drugi kolor wyglądał jak grafitowy więc rzadko go używam. Za to kremowy jest idealny do wszystkich kolorów, używam go do rozjaśnienia wewnętrznych kącików oczu albo jako bazę pod ciemniejszy cień.
Dodatkowo w opakowaniu jest lusterko i aplikator do którego nie mam zarzutów, wręcz przeciwnie chciałabym więcej takich. Nie jest zrobiony ze zwykłej gąbki tylko z jakiegoś przyjemnego materiału.
Cień nie jest zbyt trwały ale nie ma problemu z poprawieniem makijażu dzięki w/w lusterku i aplikatorowi.
Za 45 złotych jednak nie kupiłabym go, są lepsze a tańsze.

Całkiem ok

Ogólnie byłam z nich zadowolona, szkoda, że je zgubiłam. Posiadałam wersję z cieniami w kolorze lila i brązu. Bardzo wygodne, w pudełeczku było miejsce na lusterko i aplikator a wszystko bardzo zgrabne i porządnie zapakowane. Oczywiście po jakimś czasie oko wymagało poprawki, jednak jaki cień utrzymuje się bez zmian cały dzień? Minus za wygórowaną cenę i właśnie za to, że trzymają się jak każde inne. Polecam na imprezy, wystarczy zabrać cały zestaw nie biorąc osobno lusterka czy pędzla.

Używam tego produktu od: Lat
Ilość zużytych opakowań: 1 niecałe

super

kupilam je w sklepie saga w rouen kosztowaly ok 3 euro
mam kolor 12 coquette rosette cienie sa bardzo miekkie i dobrze napigmentowane kolor do wypelniania powieki^pastelowy roz^ jest trwalszy od tego do konturowania ^fioletowy^ obydwa cienie stosuje najczesciej ze wszystkich moich cieni . fiolet byl toporny ale z biegiem czasu stal sie miekszy . ja stosuje roz na cala powieke a fiolet w zalamanie powieki .
ogolem cienie sa super ale 45 zl to troche za duzo ale 3 euro jak najbardziej :***

Używam tego produktu od: 2 mscy
Ilość zużytych opakowań: 1 normal

jest dobry:)

oceniam zestaw crazy baby
dla mnie super, moj ulubiony kolor, idealny na lato kiedy mozemy troche poszalec z makijazem. kreska turkusowym wychodzi bardzo fajnie i dlugo sie trzyma, niestety bialy jest bardziej toporny i czasami gorna powieke maluje kolorem nude z innej firmy.
ogolnie kupilabym go dla samego turkusu bo daje efekt ktory mi bardzo pasuje.

Crazy baby .

Oceniam cienie 16- crazy baby .
Pudełko praktyczne . Mieści w sobie 2 cienie :
-Biały ;
-Zielony .
W instrukcji jak można je użyć wygladają beznadziejnie . Zielony cień na dół , Biały na górę . Zdecydowanie nie .
Ale gdy połączymy je z innymi cieniami sa bardzo fajne . Ja uzywam ich bez bazy i na sucho . Są bardzo fajne . Długo utrzymują się na powiece i nie osypuja się . Mam zamiar kupić inne . Kupiłam je tanio .Za mniej niż 10 zł . ;-)

Używam tego produktu od: Pare dni .
Ilość zużytych opakowań: W trakcie pierwszego .

Crazy Baby - 16

Oceniam na podstawie używania na sucho i bez bazy.

Generalnie na początku byłam zachwycona. Śliczne pudełko, do tego praktyczne - lustereczko, niby małe, ale do makijażu oka wystarczy, pacynka też dobra. Szczególnie zachwycona byłam, gdy robiłam makijaż w trudnych warunkach - malutka książeczka, dwa cienie, lusterko i niezły aplikator z dwoma różnymi końcówkami - i mamy makijaż :) Mniejszy cień jest lepszy, bardziej nasycony, konsystencja wydaje mi się, że też inna, lepsza, mniej twarda. Biały kolor niezbyt przypadł mi do gustu, morskozielony jest ok, chociaż wolę inną kolorystykę. Niestety schody zaczynają się dalej. Białego nijak nie mogę "dosycić", próbowałam nawet kilku warstw i dalej jest nie taki, jak chcę :-) Jest taki trochę tępy. Zielony można dowolnie dozować. Niestety cienie nie są bardzo trwałe, szybko blakną na powiece, potem już takie bledsze się trzymają, nie znikają, nie rolują się, więc jest nieźle. Generalnie używam bazy, ale specjalnie chciałam wypróbować ich trwałość. Dodam, że moje powieki są dość trudnym materiałem - głęboko osadzone, przez co często tłuste, dodatkowo predyspozycja do robienia ksero, np. kresek ;-) Więc nie jest źle, choć nie idealnie ;-)

Kupiłam taniej na allegro, nie używam często, ale póki co ubytku nie widać praktycznie żadnego, więc wydajne ;-)

Używam tego produktu od: pół roku (raz na jakiś czas)

Całkiem dobre, choć za tą cenę oczekiwałabym więcej

Cienie zakupiłam w jednym z francuskich sklepów SAGA z tanimi kosmetykami za 3 euro.
Posiadam paletkę z cieniami łososiowym i brązowym.

- Cienie zamknięte są w praktycznym, ładnym i wytrzymałym opakowaniu tekturowym na magnes, z małym lusterkiem, które niejednokrotnie mi się przydaje, aplikator jest względnie dokładny i nie niszczy się
- Cienie nałożone na sucho i bez bazy trzymają się ładne parę godzin, choć moim ukochanym z paletki Sensique, które przeżywają najcięższe pogo, do pięt nie dorastają
- Cienie nałożone na mokro i bez bazy trzymają się około godzinę dłużej, choć bardziej pasuje mi "suchy" efekt wizualny
- Kolory są do siebie dobrze dobrane, ślicznie współgrają wokół cudnych mych zielonych ócz (dla niezaznajomionych z odmiennymi formami: to nie błąd, lecz inna forma od oczu :d)
- Wydajność w normie
- Największym minusem jest cena, ja kupiłam je tanio jak barszcz, jednak za 45 złotych oczekiwałabym czegoś więcej niż tylko tego, że cienie są dobre... dlatego też nie zakupię ich więcej, a przynajmniej nie w cenie regularnej.

Używam tego produktu od: dwa miesiące
Ilość zużytych opakowań: dopiero odrobina pierwszego