Soothing Hydrating Serum (Serum kojąco - nawilżające)

Soothing Hydrating Serum (Serum kojąco - nawilżające)

Intensywna pielęgnacja kojąco-nawilżająca skóry wrażliwej, która jest podrażniona lub osłabiona przez warunki zewnętrzne (stres, warunki klimatyczne). Bogate w wodę termalną Avene o właściwościach kojących i łagodzących podrażnienia serum kojąco-nawilżające przynosi natychmiastowe uczucie ukojenia. Woda termalna Avene zawarta w serum zamknięta jest w kapsułkach liposomów (system opatentowany), które przenoszą ją w głąb naskórka i powoli uwalniają, zapewniając długotrwałe nawilżenie. Gliceryna zawarta w serum sprawia, że skóra staje się gładka i elastyczna. Dzięki aksamitnej konsystencji stosowanie serum to prawdziwa przyjemność. Skóra odzyskuje utracony komfort, delikatność i blask.

serum
bogate
Filtry
SPF 15 – 30
50 – 100ml

serum nawilża jak obiecuje -i tyle ;-)

Serum to ma za zadanie dobrze nawilżać -i to robi. Nic poza tym.
Podawanie informacji, że jakoby wygładza drobne zmarszczki jest sporym nadużyciem -nic takiego nie ma miejsca.
Nawilża, szybko się wchłania, nadaje jak najbardziej pod makijaż. Można łączyć z innymi preparatami, nie kłóci się z nimi w żaden sposób.
Tylko i aż tyle.

Wodnista maź nie wiadomo po co

Jestem fanką olejków i kremów, ale miałam tak przesuszoną twarz, że chciałam dać jej szansę na dodatkowe nawilżenie przed kremem.

Nie jestem zadowolona. Serum kojarzy mi się z wodnistą mazią nawaloną silikonami. Ukojenia nie było, natomiast uczucie zapchanej i spoconej skóry jak najbardziej.

Ogromny minus - szczypało po nałożeniu na podrażenie!
Ostatecznie, zostało zużyte na wysypkę alergiczną na ramionach Męża. Krzywdy nie zrobiło, ale było uczucie zapchanej, obklejonej skóry.

Jedna zaleta. Opakowanie. Buteleczkę wykorzystałam jako dozownik do mojego własnoręcznie robionego olejku do twarzy, jednakże płacić 90 zł za buteleczkę to ogromne nieporozumienie.

Takie sobie

Fajne lekkie serum, ładnie się wchłania, nie uczula, skóra jest przez chwile bardzo gładka ale jestem troche rozczarowana Avene, spodziewalam się czegoś lepszego. Nie uczula ale nie zauważyłam też żadnego łagodzenia podrażnień. Za tą cenę można kupić dużo lepsze serum.

Używam tego produktu od: Miesiąc
Ilość zużytych opakowań: Jedno

Starzenie się skóry - dieta

bardzo dobre serum

mam mieszana cere ze skłonnościami do podraznen, serum wspaniale łagodzi podraznienia szczegolnie sloneczne, czasami uzywam go zamiast kremu kiedy potrzebuje lepszego nawilzenia
+ jest lekkie, nie klei sie
+ bardzo dobry skład, nie ma oleju mineralnego tak w przypadku maseczki

Całkiem fajny produkt

U mnie sprawdził się całkiem ok. Bardzo lekki, fajnie nawilża. Ma tylko 1 wade zupełnie nie nadaje się na dzień, wałkuje się pod fluidem. Na noc jest świetny. Dobrze sprawdza się po lecie gdy skóra jest podrażniona po opalaniu.

Używam tego produktu od: Dłużej niż miesiąc

niestety nie

Miałam wielką słabość do Avene, przez lata używałam produktów z linii dla skóry naczynkowej i nadwrażliwej. Przyznam też, że byłam bardzo z nich zadowolona. 3 lata temu moja skóra przestała jednak na nie reagować a dermatolog i kosmetyczka doradzili zmianę (podobno skóra też się przyzwyczaja... a producenci modyfikują składy) Po tak długiej przerwie z Avene (choć cały czas używam ich wody termalnej), postanowiłam się przełamać i zakupić niniejsze serum. Niestety, produkt nie spełnia obietnic producenta. Przez kilka pierwszych dni, kiedy pracowałam w domu, wydawało mi się, że skóra nawet wygląda lepiej. Jednak bardzo szybko serum zawiodło moje rozbudzone oczekiwania. Przy funkcjonowaniu poza domem, słabo nawilża, niemal nie łagodzi. Już w połowie dnia czułam, jakbym nic mocniejszego niż krem, na twarz nie aplikowała. Co prawda mam bardzo suchą, wymagającą skórę, jednak oczekiwałam, że serum spisze się choć trochę lepiej.

Używam tego produktu od: kilka miesięcy temu, przez ok 2 tygodnie.
Ilość zużytych opakowań: niecałe 1.

niezastapiony dla skory podraznionej, alergicznej

Mam cere tlusta z tendencja do przesuszania w niektorych partiach.

Jestem alergiczka i ostatnio, po zjedzeniu CZEGOS, dostalam bardzo duzego uczulenia. Skora buzi wygladala jak po oparzeniu. To serum swietnie ukoilo i uspokoilo buzie.

Plusy:
- nie uczula
- koi i lagodzi podraznienia (przynosi natychiastowa ulge)
- nawilza
- likwiduje uczucie sciagania skory
- wygladza
- nie zapycha i poszerza porow
- higieniczne opakowanie (ladna buteleczka z oszronionego szkla z pompka)
- wydajny w momencie, kiedy do konca nacisnie sie pompke

Minusy:
- cena

W porownaniu z Bioderma, Avene wypada znacznie korzystniej. Bioderma mnie rozczarowala. Nic po aplikacji tamtego serum nie czulam. Inaczej jest po Avene.

Moja rada: trzeba nacisnac do konca pompke, wtedy aplikuje sie wieksza ilosc serum.

Nic specjalnego

W zeszłym roku jak kupowałam jak robiłam zakupy w aptece to dostałam mnóstwo różnych próbek w aptece i między innymi były dwie próbki tego kremu.Pozatym sama apteka była super bo z każdej firmy tzn. La roche posay, avene,lierac,ducray itd.Były stacje z możliwościa spróbowaia każdego produktu.Zdecydowanie za dużo czasu tam spędziłam ;)

Próbka też była w takim opakowaniu z pomką - przesłodkie opakowanie. Ale to tak na marginesie ja mam słabość do małych opakowań zawsze kupuję opakowania podróżne praktycznie wszystkiego :)

Ale przechodząc do rzeczy.
Mam skórę mieszaną,kiedy próbowałam tego serum była jeszcze też trochę przesuszona kwasami.(ale tylko trochę głownie broda i czoło)
To serum właściwie jest bardzo lekkie, prawie w ogole nie nawilża,szybko się wchłania,nie zostawia rzadnej poświaty. Po kilku sekundach,czuję jakbym nic na skórę nie połóżyła bo w ogole nie jest nawilżona. Baaa wciąż była nawet lekko ściągnieta.

Jeśli ktoś ma suchą skórę to raczej nie polecam. W ogóle mnie nie nawiłzył ani nie ukoił.

Może dla skóry normalnej się nada.
Albo nawet mieszanej bo mało nawilża za to jest bardzo lekkie.

Koi i nawilża

Kupilam serum skuszona ceną (20% taniej) oraz potrzebą nawilżenia i ukojenia skóry przy jednoczesnym stosowaniu kwasow. To co zachwyca w tym serum to:

+ duza zawartośc kojącej wody termalnej
+ lekka, aksamitna konsystencja
+ pudrowy zapach typowy dla Avene
+ przyjemnie sie nakłada i szybko wchlania
+ śliczna buteleczka ze szronionego szkła
+ nawilża i koi skórę (gliceryna, woda termalna, fosfolipidy)
+ pozostawia cerę ukojoną, gładką i miekką
+ lagodzi podraznienia i zaczerwienienia
+ poprawia wygląd cery i elastyczność naskórka
+ higieniczne opakowanie z pompką dające wgląd w ilość kosmetyku (w odróznieniu do Biodermy)
+ bardzo sprawna pompka
+ niewiel silikonow w składzie

+/- po nalozeniu serum cera (szczególnie sucha lub przesuszona) wymaga kremu, co jest dośc oczywiste, gdyż jest to serum a nie krem stosowany solo. Niemniej nie zawsze mam potzrebe stosowania na serum kremu
+/- moze sie rolowac z uwagi na silikony w składzie, szczegolnie jesli nalozymy zbyt hojnie
+/- ubogi sklad jak na serum nawilzajace( w porównaniu do Biodermy)
+/- średnio wydajny, konsystencja zachęca do hojnej aplikacji. Niemniej na całą twarz wystarczą 3 delikatne naciśnięcia pompki

- cena regularna dośc wysoka

Mam porównanie do serum nawilzającego Biodermy i tu Avene wypada slabiutko, szczegolnie na polu: cena-wydajność-pojemność-skład. Niemniej spełnia swą powinność dośc dobrze, przede wszystkim koi skorę i nawilża (gliceryna). Po dłuzszym stosowaniu wyglad cery sie poprawia. Sprawdzi sie na cerach wrazliwych, nadwrazliwych lub podraznionych wymagających kojącego(woda termalna Avene) nawilzenia(gliceryna). Osoby o cerach odwodnionych moga poczuc sie zawiedzione, tutaj sprawdzi sie Bioderma z kwasem hialuronowym. Serum ma konsystencje niezwylke lekką świeża wodnistą(duza zaw wody termalnej) co wpływa na aplikację, ze tym chętniej i hojniej je nakładamy, co z kolei drastycznie obniża wydjanosc kosmetyku.Dostateczne pokrycie uzyskujemy aplikując na twarz 3 delikatne naciśniecia pompki. Pompka zaś jest niezwykle sprawna - mocne i pewne jej nacisniecie spowoduję dozowanie wiekszej porcji niz lzejsze i delikatniejsze dajac mniejszą porcję.
Mam sentyment i dużą sympatie do produktów Avene i uwazam je w duzej wiekszosci za bardzo udane, niemniej serum to jest produktem dosc specyficznym i nie polecalabym go wszytskim, chociazby z uwagi na relacje: cena-pojemnosc-wydajnosc-sklad. Zatem zalecam rozważny zakup: czego od serum oczekujemy i jakie potrzeby ma nasza cera?
Daje 4 gwiazdki, gdyż mimo ze nie posiada kwasu hialuronowego jak Bioderma, to posiada wodę termalną z Avene, ktora w moim przypadku działa bardzo kojąco na podrażnioną kwasami cerę. Zawiera tez mniej silikonów, ma zdecydowanie przyjemniejszą konsystencję(mniej silikonową) i bardziej poprawia stan cery niz Bioderma.
Osobiście jeśli mialabym wybor pomiędzy Avene a Biodermą to chętniej sięgnę po Avene, tylko wyłącznie z powodu indywidualnych preferencji i potrzeb.

Ilość zużytych opakowań: 1x30ml

_____________________________________________________________
Kopiowanie i używanie do innych celów bez pisemnej zgody redakcji zabronione.

Fajne

+serum leciutkie,
+dobrze sie nakłada
+skóra jedrniejsza, nawilżona
+wygodne, higieniczne opakowanie

-cena, mimo tego ze produkt dobry cena jest zbyt wysoka

Używam tego produktu od: 2 miesiace
Ilość zużytych opakowań: 1 op

Zawiodłam się

Zdaje się, że wydałam 80 zł na kosmetyk, który w moim przypadku nie spełnia obietnic producenta. Poszłam do apteki - okazało się, że ta akurat nie prowadzi Biodermy, której zakup miałam pierwotnie w planie. Farmaceutka w zastępstwie poleciła mi kosmetyk Avene. Opis głosił, że ma nawilżać i koić. Pomyślałam sobie: idealne dla mnie, maksymalnie odwodnionego po zimie wrażliwca-naczynkowca. Kupiłam.

Po kilku pierwszych aplikacjach byłam zawiedziona, ale pomyślałam, że może dopiero po dłuższym stosowaniu przyjdą oczekiwane efekty. Niestety - zaraz zobaczę dno opakowania, a spodziewanych rezultatów - czyli wyraźnego nawilżenia i łagodzenia - brak. No chyba że są na poziomie komórkowym, a ja ich gołym okiem nie widzę :P

Serum jest lekkie, ale nie wodniste, szybko się wchłania, nie pozostawiając na szczęście żadnej warstwy, która utrudniałaby nałożenie na nie kremu. Aplikacja tego ostatniego jest niezbędna - serum pozostawione samo na twarzy u mnie nie niwelowało wrażenia ściągnięcia i podrażnienia, absolutnie nie przynosiło skórze oczekiwanej ulgi. Nie zauważyłam obiecywanego efektu silnego nawilżenia, które naprawdę jest mi teraz potrzebne; krem na naczynka, który obecnie stosuję, nie nawilża wystarczająco mojej odwodnionej cery i muszę mieć jakiś wspomagacz. Serum może i nieco koi skórę, ale jest to w moim przypadku efekt ledwo dostrzegalny (i nie wart wydanych na specyfik pieniędzy).

Kosmetyk ma fajne opakowanie, nie pachnie (to duży plus), jest przyjemne w stosowaniu. Ale cóż z tego, skoro pod względem działania mnie zawiodło?

Ilość zużytych opakowań: kończę pierwsze

Najlepsze jakie miałam

Produkt naprawdę doskonały - wspaniale nawilża, koi, wygładza. Po kilku dniach widać wspaniałe efekty. Cera staje się gładka i mięka. Stosuję na noc i na dzień, na dzień z samego rana, potem kremik matujacy i podkład lub tylko puder.

Niezastąpiony!