Pharmaceris N, Puri-Capilium (Kojący żel myjący do twarzy) (stara wersja)

Pharmaceris N, Puri-Capilium (Kojący żel myjący do twarzy) (stara wersja)

Przeznaczony do oczyszczania i pielęgnacji skóry z rozszerzonymi naczynkami. Zastępuje mydło.
Doskonale usuwa zanieczyszczenia i zmywa makijaż nie podrażniając i nie wysuszając skóry. Nawilża i zmniejsza uczucie ściągnięcia skóry. Zmniejsza pieczenie i zaczerwienienie skóry.

Skład: Aqua, Betaine, Cocamidopropyl Betaine, Glycerin, Disodium Ricinoleamido MEA-Sulfosuccinate, Hydroxyethylcellulose, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Malphigia Punicifolia (Acerola) Fruit Extract, BenzylAlcohol, Methylparaben, Methylchloroisothiazolinone, Methylisothiazolinone, Parfum.

Ciut gorszy brat Puri Rosalgin

Mam już swój ulubiony żel do mycia twarzy: z tej samej serii tyle że puri rosalgin (dla trądziku różowatego). Gdy miałam kupić kolejny raz \'mój typ\' dałam się skusić na ten żel, ponieważ był w promocji za 17zł. Jak dla mnie jest on bardzo podobny do tamtego. Nie jest jednak tak wydajny jak ten drugi - zużyłam go w 3 miesiące a nie w 6 jak tamten. Jednak podobnie jak puri rosalgin, puri capilium jest wyjątkowo delikatny, nie drażni oczu gdy się do nich dostanie, nie wysusza, wręcz nawilża, a jednocześnie dobrze myje, jest w stanie zmyć całkowicie lekki dzienny makijaż bez wcześniejszego demakijażu. Na naczynka nie zadziała, nie łudźmy się - tu trzeba czegoś silniejszego niż żel do mycia twarzy. Jednym jeszcze minusikiem jest to, że w przeciwieństwie do puri rosalgin do tego produktu zostały dodane niestety parabeny i parfum więc pewnie największych wrażliwców mogłoby to podrażnić/ wywołać alergie. Jeśli będzie jeszcze kiedyś w atrakcyjnej cenie, kupię ponownie jako ciut gorszy zamiennik mojego KWC.

Ilość zużytych opakowań: jedno całe

Przede wszystkim delikatny

Zdecydowanie polecam cerom naczynkowym i wrażliwym, ale raczej tylko im. Żel jest niesamowicie delikatny, co z punktu widzenia naczynkowca, jest jego niezaprzeczalną zaletą. Niestety nie radzi sobie przy tym ze zmyciem makijażu.

Plusy:
> delikatny - nie ściąga i nie wysusza skóry
> daje uczucie świeżości
> bardzo ładny, delikatny zapach (taki sam, jak kremy z tej serii)
> niesamowicie wydajny, niewielka kropla żelu wystarczy do umycia twarzy i dekoltu
> nienajgorszy skład
> cena też ok, biorąc pod uwagę wydajność i dostępność w aptekach internetowych

Minusy:
> nie zmywa makijażu - bez wcześniejszego przetarcia buźki micelem lub mleczkiem się nie obejdzie

Ok

Dobry żel myjący do twarzy. Nie ma o co się przyczepić. Dobrze oczyszcza, jed delikatny, dość wydajny i nie drogi. Nie ma uczucia ściągnięcia po jego użyciu więc raczej nie podrażnia. Dobry, ale znam lepsze.

Manicure - geometryczny french

na naczynka..........??

PLUSY:
- dobrze myje i odświeża
- ma bardzo ładny zapach
- dobrze zmywa makijaż
- nie przesusza (nie muszę od razu biec po krem nawilżający)
- baaaaaaaardzo wydajny

MINUSY:
Kupiłam go głownie z uwagi na popękane naczynka i w tym aspekcie chyba sobie nie radzi. Trudno powiedzieć, czy w ogóle coś pomaga. Myślę jednak, że póki nie zrobię sobie zabiegu laserowego zamykania naczynek to będę go używać, bo jeśli chodzi o produkty myjące do twarzy naczynkowej to wybór jest niestety ŻADEN;/.

Używam tego produktu od: początku listopada i zużyłam dopiero 1/5 opakowania

Świetny żel dla cery naczynkowej.

Używam tego żelu (z krótkimi przerwami) od ponad 2 lat. Do mojej cery naczynkowej pasuje świetnie - jest delikatny, konsystencja rzadka - dla mnie świetna, naturalny zapach. Skóra nie jest po nim napięta, wysuszona, lecz miękka, delikatnie nawilżona, uspokojona. W przerwach próbowałam innych kosmetyków do oczyszczania, ale szybko wracałam do tego żelu.

Używam tego produktu od: Ponad 2 lata.
Ilość zużytych opakowań: Około 5.

Bardzo dobry żel

Żel ma w zasadzie same zalety:
- delikatny, ale skuteczny
- niezwykle wydajny, a przy tym bardzo ładnie się pieni. Naprawdę wystarczy mała ilość, aby ładnie umyć całą twarz
- nie powoduje nadmiernego ściągania skóry. Tak jak napisała moja Poprzedniczka - nie trzeba od razu chwytać za krem, bo twarz jest jak maska
- ładny, delikatny zapach
- za cała pewnością podczas stosowania tego żelu nie pojawiły się na mojej twarzy nowe naczynka.
Jedyna drobna wada to konsystencja. Jak dla mnie ciut za rzadki. Ale to nie wpływa na ocenę, bo żel jest naprawdę godny polecenia i to nie tylko dla naczynkowców. :)

Używam tego produktu od: dwóch miesięcy
Ilość zużytych opakowań: 1/3 pierwszego

rewelacja

Rewelacyjny produkt za niewygórowaną cenę!
+Dokładnie zmywa makijaż, leki (na bazie antybiotyku, talku, siarki, tlenku cynku, z którymi zupełnie nie dał sobie rady apteczny Physiogel)
+nie podrażnia
+bardzo dobry skład - bez SLSów
+nie wysusza!!! brak efektu ściągniętej maski po umyciu, nie trzeba na gwałt w ciągu 10 sekund szukać kremu do twarzy
+bardzo wydajny
+adekwatna cena
+miły zapach
+polecam osobom po wysuszającej drażniacej kuracji przeciwtrądzikowej, zwłaszcza po retinoidach, kwasach, nadtlenku benzoilu, lekach robionych-zawiesinach do smarowania na twarz

Właściwie wad nie zauważyłam. Przerzucam się na niego całkowicie. Mam cerę trądzikową z problemem naczynek

Ilość zużytych opakowań: w trakcie pierwszego, nadal

Średni

Zalety:
* dokładnie oczyszcza skórę
* przyjemnie pachnie
* atrakcyjna cena
* wydajny

Wady:
* wysusza skórę
* nie łagodzi zaczerwienienia

Jak dla mnie ŚREDNI. Dawałam mu szanse 3 razy ale 4-ty raz już nie kupię. Pozostanę przy La Roche-Posay :-)

Cicha woda

Mam cerę, którą trudno zadowolić. Jest tłusta i skłonna do zapychania, więc odpadają u mnie wszelkie mleczka do demakijażu. Dodatkowo moja buzia na wszelkie drażniące składnki w kosmetykach żwawo reaguje zaczerwienieniem, pieczeniem i mega ściągnięciem skóry. Poza tym borykam się ostatnio z rozszerzonymi naczynkami na kościach policzkowych, więc poszukiwałam kosmetyku, który skutecznie usuwałby makijaż i nie podrażniał mojej skóry.
Żel Pharmaceris spełnił moje wymagania.

Ma przyjemny zapach, delikatnie się pieni (choć w moim przypadku nie jest to konieczność). Dobrze usuwa makijaż (oprócz tuszu do rzęs, bo nigdy nie odważyłabym się zmywać makijażu z oczu żelem), oczyszcza skórę nie wysuszając jej.

EDIT: Obniżam ocenę ponieważ po zakupie drugiego opakowania, czyli po ok. 5 miesiącach stosowania bardzo podrażnił moją skórę - po zastosowaniu była ściągnięta i mocno piekła. Zorientowałam się również, że nie do końca oczyszczał moją skórę - zauważyłam wysyp zaskórników, który wcześniej wiązałam ze zmianą kremu do twarzy - po powrocie do starego, sprawdzonego - wysyp nadal się utrzymywał.

Niestety zjawiskiem dosyć częstym w mojej pielęgnacji jest pojawianie się podrażnień i alergii dopiero po dłuższym stosowaniu danego produktu.
Ilość zużytych opakowań: 4/5 pierwszego - przy używaniu 2 x dziennie - WOW! :)

swietna!

bardzo dobry zel do mycia twarzy, szalenie lagodny, wydajny, cena ok 20zl
dobrze zmywa makijaz (LRP)
nie podraznia, nie wysusza, nie pozostawia uczucia sciagniecia
akasmitny zel, naprawde baaardzo lagodny
buzia nie jest zaczerwieniona po myciu
do cery naczynkowej naprawde dobry

naprawde polecam!

Używam tego produktu od:jakis czas temu

Szczyt łagodności

Kupiłam go w ramach testowania całej serii Pharmaceris do cery naczynkowej. Spodobały mi się kremy, więc postanowiłam wypróbować i ten żel, choć mam już sprawdzony, ulubiony kosmetyk do mycia twarzy i zdradzam go naprawdę bardzo rzadko.

Jedno jest pewne - nie spotkałam jeszcze nigdy równie łagodnego specyfiku, choć przetestowałam ich już mnóstwo. Sądzę, że jeśli któraś z Was ma wrażenie, że podrażnia ją dosłownie wszystko, powinna wypróbować ten żel. Bez żadnych obaw można nim myć twarz podrażnioną zbyt długą ekspozycją na słońce czy zimno, zmęczoną jakimiś nieudanymi eksperymentami kosmetycznymi, itp., a wszystko to przy naczynkowej cerze. Co prawda ta łagodność jest okupiona minimalnie obniżoną skutecznością w usuwaniu makijażu (ja czasem musiałam zmywać twarz dwukrotnie, by się go pozbyć), ale jakoś mi to nie przeszkadzało.

Konsystencja fajna, zapach delikatny i miły, wygodne opakowanie - czegóż więcej chcieć?

A, chyba już czas, żeby ktoś skorygował jego cenę podaną w zgłoszeniu - nigdy tyle nie kosztował. Ja płacę ok. 20 zł.

kupie ponownie

Zdecydowanie lepszy niz jego poprzednicy:D co powoduje, ze chetnie kupie ponownie.

Ogromny plus za wydajnosc jedno opakowanie starcza mi na okolo pol roku i nie trzeba go duzo nakladac. Całkiem dobrze usuwa makijaz i brud z buzki nie powodujac skutkow ubocznych, jak zaczerwienia pieczenia, a wrecz zauwazyłam, ze troche je niweluje. Nie jestem to jakas duza roznica, ale zawsze cos, jesli chodzi o same naczynka to na pewno ich nie zamknie i nie ma co sie oszukiwac, jednak nie powoduje ich dalszych pekniec. Bardzo dobre efekty widze po uzyciu z woda przygotowana. Niestey zbyt dobrze nie nawilza mojej buzki, ale to akurat malo kosmetyka sie udaje, a w szczegolnosci zima, kiedy ciagle jestem sucha, jak wior i sie łuszcze. Jestem z tego kosmetyku zadowolona i wroce do niego jeszcze duzo razy, jesli nie znajde czegos lepszego.

Używam tego produktu od:rok
Ilość zużytych opakowań:w trakcie drugiego