Avon, Far Away EDP

Avon, Far Away EDP

'Far Away' jest intensywnym, ciężkim i słodkim romantycznym zapachem przeznaczonym raczej na wieczorne wyjścia. Przenosi nas w krainę orientalnych, ciepłych marzeń.

Nuty zapachowe: ylang-ylang, biały jaśmin, róża, wanilia, drzewo sandałowe, piżmo

50 - 100ml, <50ml
Rekomendacja
na wieczór

83% jesień/zima 17% wiosna/lato

Wracam do niego myślami

Buteleczke kojarzyłam juz od dawna, poniewaz siostra czesto na niego sie decydowala.
Po kilku latach zdecydowalam sie i ja, zaoach swoetny, ale bardzo ciężki. Bylam i nadal jestem w nim zakochana, ciagle gdy.pomysle o avon mam go przed oczami i jego cudowny zapach.
Niestety ostatnia butelka - oddalam ja siostrze, zapach byl dla mnie uciążliwy, troche za ciezki, zmienily mi sie po prostu gusta. Zapach idealny na zimowe dni lub wieczory.

Dość ciężki i słodki

Jak w tytule recenzji.
Lubiłam go jako nastolatka, ale dostawałam tylko na specjalne okazje ze względu na cenę. Wtedy bardzo mi się podobał, słodki, ale dośc specyficzny (nie trafiłam jeszcze na Pure Poison Diora).
Butelka naprawdę ładna.
Obecnie jest dla mnie zbyt duszący i raczej nie kupię go sobie sama.

Dobry.

Poznałam go z dziesięć lat temu. Lubię go i używam do dzisiaj. Ma słodki zapach, ale nie taki przesłodzony, tylko cięższy. Nienawidzę zapachu wanilii, jednak wanilia w połączeniu z innymi zapachami nie jest tak irytująca, nie drażni nosa, jest stłumiona. Z trwałością mogłoby być lepiej, ponieważ pod koniec dnia ledwo czuć...

Avon Mark - relacja

Zbyt ciężki

Zapach bardzo intensywny, słodki i zbyt ciężki. Nie czuję się dobrze po spryskaniu tym perfumem. Niestety nie obywa się bez bólu głowy. Jedynie jak dla mnie na plus przemawia jego trwałosc.

Używa produktu od: próbka

Mnie się nie spodobał.

Jakiś czas temu kupiłam ten perfum na promocji za 20 zł. Przyciągnęła mnie piękna buteleczka oraz pozytywne recenzje na stronach internetowych. Niestety, gdy dostałam produkt, czułam się mocno zawiedziona. Perfum jest strasznie mdły, moim zdaniem przypomina zapach kościelnego kadziła, który niestety bardzo długo utrzymuje się na ciele. Chcąc pozbyć się perfum, chciałam je wcisnąć zarówno siostrze jak i mamie, ale żadnej nie spodobał się zapach, więc piękna buteleczka z zawartością nadal stoi na mojej toaletce jako ozdoba.

Prawdziwe cudeńko

Przez długi czas pozostawałam wierna zapachom z serii Little ... Dress, które są uważane za najlepsze od Avonu, uległam jednak ostatecznie słodkiej zdradzie z perfumem Far Away. Z początku miałam mieszane odczucia; wydawało mi się, że jakieś to takie za słodkie i duszące - zdanie zmieniłam dosyć szybko. Zapach jest naprawdę uroczy i ciekawy, czuć głównie wanilię, po pewnym czasie ujawniają się także nieco orientalne nutki. Little Red Dress i Little Black Dress dość szybko mi się znudziły, a tego perfumu używam regularnie od kilku miesięcy i ciągle mi mało! Wszystkim dookoła też się podoba, baaaardzo często słyszę, że pięknie pachnę.
Kupiłam go w promocyjnej cenie za 19.99 w wersji 30 ml. Moim zdaniem to wręcz śmieszna cena, jak za takie cudo.
Dodam jeszcze, że zapach utrzymuje się na skórze naprawdę długo, zostaje także na ubraniach,

nr 1 wśród zapachów Avon

Pamiętam ten zapach od lat! Kupowałam go w liceum i zdarza mi się kupowac teraz, kilkanaście lat później;-) Lubię zapachy "mocne", intensywne, charakterystyczne, dlatego od razu przypadł mi do gustu. Wyczuwam słodycz, ale nie jest to słodycz landrynkowa, raczej taka "pudrowa". Zapach jedyny w swoim rodzaju, nie da się go pomylic z innym. Ja używam również na co dzień, ale można go zaliczyc do kategorii wieczorowych. Zdecydowanie nie polecam osobom lubiącym delikatne, kwiatowe lub cytrusowe nuty. Zapach bardzo trwały. Używałam wielu wód z Avon i ta jest zdecydowanie najtrwalsza. Swoją drogą - pozwolę sobie na dygresję - mam wrażenie,że kiedyś wszystkie zapachy z Avonu były bardziej trwałe.Far Away jest jak dla mnie jedyną wodą, której intensywnośc i trwałośc nie uległa zmianie.Cena zadowalająca, tym bardziej,że wystarczy niewiele, by nosic na sobie zapach godzinami:)

Za słodki

Przyznaję, że bardzo długo się utrzymuje, jednak jego zapach jest okropnie słodki, mdlący, ciężki. Nie dla mnie, jednak jeśli ktoś lubi bardzo słodkie zapachy, to z pewnością mu się spodoba.

Tylko teoretycznie, ale KOCHAM ♡

Musiało minąć wiele lat, musiałam zaliczyć wiele innych zapachów, musiałam się wyszaleć i dorosnąć, musiałam z dziewczyny stać się młodą kobietą, z młodej kobiety kobietą, a z kobiety - bardzo dorosłą kobietą...
....i wtedy doceniłam Far Away.
Jest bezkompromisowy i wielowątkowy.
Migoczący bogatym orientem na przemian z ciężkimi kwiatami.
Przyduszający wanilią i kokosem, lub gryzący surowym drzewem sandałowym.
Pachnie różnie w różnych porach roku - czym innym uwiedzie w gorący letni wieczór, a czym innym w mroźną zimową noc.
Postawi na nogi o wschodzie słońca, doda energii o jego zachodzie.
Bo ten zapach to mega kobiecość, pewność siebie, kruczoczarne rzęsy jak wachlarze, wysokie obcasy i błysk w oku (nawet jeśli akurat mamy na nogach baleriny, a nie szpilki).
Zaliczyłam w pełnej euforii kilka butelek, potem nagle zaczął mnie strasznie uwierać ten zapach - jednak nadal uważam go za arcydzieło lat 90, warte poznania, warte uwagi, warte podziwu, nawet jeśli to podziw czysto teoretyczny.

Typowo fioletowy zapach.

Kiedy wchodzę w obłok tego zapachu przed oczami mam indyjski targ.
Wielobarwny, żywy, wartki , szepczący, krzyczący. Kolorowe chusty, spódnice, dywany, kapoty. Figurki różnej maści. Tamtejsze specjały. Przyprawy.
A pośród nich, turystka z Ameryki. Chciałaby wtopić się w tłum, ale jednocześnie pragnie zachować odrębność. Otuliła się mgiełką czegoś interesującego, wielobarwnego, czegoś będącego łącznikiem pomiędzy nią, a tymi ludźmi, tą kultura, której jeszcze nie rozumie. Pachniała Far Avay.

Zapach jest bardzo trwały. Ciepły, mocny i wyraźny. Osobiście wyczuwam paczulę, której w tym zapachu nie ma. Ciepłe, uwodzicielskie nuty ylang- ylang, wanilię słodko- gorzką, tą prawdziwą, która momentami wpada w piżmo. Wszystko na bazie drzewa sandałowego, jakże wyraźnego.

Flakon całkiem ładny, przyjemnie leży w dłoni. Uroku dodaje mu pomponik.

Intensywne.

Posiadam buteleczkę o pojemności 30 ml. Perfumki są dość specyficzne i na pewno nie dla każdego. Zdecydowanie dla eleganckich Pań 40+, a nie dla nastolatek. I raczej na wieczorową porę. Ewidentnie czuć piżmo waniliowe. Dla mnie pachną waniliową świeczką zapachową, i trochę tak jakby kadzidłami :). Ogólnie woda nie jest zła, ale też nie jest to zapach dla wszystkich. Jednak zostaję przy Avonowych Cerish the moment - to coś dla mnie.

klasyk

Jest to zapach dość specyficzny, ale przy tym ciekawy i intrygujący. Mocno wyczuwalne nuty orientalne i wanilia, zapach typowo wieczorowy i tajemniczy - idealny na randki. Jest dość intensywny, dlatego należy z nim uważać. Ten zapach bardzo lubię, szczególnie na letnie wieczory i imprezy w plenerze. Nie raz słyszałam komplementy, kiedy go nosiłam, szczególnie od mężczyzn. Co więcej jest bardzo trwały, rzeczy nim przesiąknięte nawet po praniu jeszcze pachną Far Away. To jest klasyk, którego nigdy nie może zabraknąć w mojej toaletce, nigdy mi się nie nudzi. Polecam.