Kryolan, Ultra Fluid Foundation

Kryolan, Ultra Fluid Foundation

Fluid nadaje się do wielu typów cer. Jest delikatny w swojej konsystencji i łatwo się go nakłada. charakteryzuje się wysoką zdolnością krycia, nie tracąc efektu transparentności. Wpostaci szklanej butelki z aplikatorem.

wyjatkowy produkt. wyraźnie odmladza i niezwykle upieksza, krycie sterowalne

Myślę, ze to szczególny podkład i jak na swoje niezwykłe właściwości mimo wszystko wciąż niedoceniany. Nawet koreańskie BB przy nim wymiekaja, choć niezwykle je lubię. Naked Urban Decay się nie umywa, choć tez cenie. Co w nim takiego niezwykłego? Moze zaznacze, ze mam cerę mieszana, na której z matujacych i ciężkich podkladow ładnie wyglądają tylko Double Wear i laura Mercier, chyba, ze Celie uznać za cięższą to spoko, tez fajnie. Reszta, z Colorstay włącznie, to jest horror. Jedno wielkie ciasto, albo tektura, spływająca maska, lepka maź, tudzież inne fascynujące zjawiska mimo pudrowania, a może to tylko pogarsza sprawę. Lżejsze natomiast, a do nich zaliczam ten, zwykle znikają natychmiast, zero koloru, krycia, zmatowienia, zupełnie nic. Jednak, gdy nalozylam ten podkład odebrało mi mowę :-) zniknął. Ale jak! skora wyglądała jak skóra, ale juz nie miała widocznych porów, zmarszczek, przebarwien. Gladziutka, pełna blasku, wypoczeta, jednolita, sprężysta i niezwykle naturalna! Podkład się wtapia idealnie, całkiem niespotykanie, wpływa jakby w pory i zmarszczki ale nie tak, ze je podkreśla, lecz wypełnia subtelnie i niezauważalnie, szukamy na buzi i podkladu, i tych niedoskonałości, które chwile temu tam były, ale nie znajdujemy, widać jedynie młodą, zdrową skórę. Leciutki, można stopniowac krycie do woli, przecudowna paleta barw. Nie wiem jak spisalby się na suchej lub bardzo tradzikowej, ale na cerze mieszanej z przebarwieniami i rozszerzonymi porami czyni cuda. Trwałość - zimą ogólnie większość podkładów daje rade, dam znać jak będzie w cieple dni. Jeśli macie takie problemy jak ja i wciąż wszystko wygląda źle, podkłady sa widoczne i nie tylko cery nie udoskonalają, ale czasem szpecą, to może być cos dla Was. Od razu kilka dobrych lat mniej! Naprawdę luksusowy produkt :-) acha, ja zaplacilam za niego ok. 60 zł na wysepce z kosmetykami profesjonalnymi.

Używam tego produktu od: kilku tyg.
Ilość zużytych opakowań: mam pierwsze

Najlepszy fluid, jakiego używałam.

Ma delikatną, leciutką konsystencję. Świetnie się nakłada i rozprowadza. Mieszam dwa kolory /g177 i elo/, dla mojej dość jasnej, lekko czerwonawej cery mieszanka idealna. Mam mega suchą i wrażliwą skórę - nie dokucza jej zupełnie. Pomimo,iż nie kryje idealanie popękanych naczynek przy nosie i na brodzie twarz wygląda fantastycznie. Daje bardzo naturalny efekt, po nałożeniu znika zmęczenie z buzi, wygląda ona na wypoczętą, po prostu młodszą. Trzyma się /na brodę i nos używam silikonowej bazy nawilżającej Kryolanu i opruszeniu pudrem sypkim kanebo/ przez cały dzień bez uczucia sciągnięcia na policzkach. Ale: uwaga dla kobiet z suchą cerą - jeśli nakładam go nie bezpośrednio po nakremowaniu buzi nie chce się rozprowadzac i smuży /sprawia wrażenie tępego - ale sucharkowe cery to znają na pewno/.

Odjęłabym pół gwiazdki za fatalne opakowanie ze szpatułką, ale biorąc pod uwagę jego osiągi na mojej suchej i wymagajacej skórze /do tej pory odpowiadał mi tylko Pro Lumiere Chanel i przez chwilę Avon/ pięć gwiazdek bez zastanowienia!

Zadowalający dla cery b. tłustej

Wciąż szukam ideału, ale ten kosmetyk nieco mi go przypomina. Posiadam ocień Olive, będzie dobry dla osób z różowym pigmentem skóry i dobrze nada się do skóry nieco opalonej :)

+ cena, ja zapłaciłam za niego 45zł + przesyłka
+ delikatny zapach
+ nie zapycha i nie uczula
+ można swobodnie kontrolować krycie
+ świetliste, naturalnie wyglądające wykończenie

- dziwne opakowanie, nie rozumiem dlaczego nie mogli po prostu dać pompki
- trwałość...uh, ta trwałość, zmora cer tłustych. Nie powala, wytrzymuje 3-4 h po czym znika, puder tutaj wiele nie zmieni niestety

Ogólnie lubię go. Poprawki w ciągu dnia nie są zbyt pracochłonne, jednak nie zawsze możliwe. Warto wypróbować :)

Makijaż Maybelline

Świetny, średnio-kryjący fluid

A więc tak:

kupowałam różne fluidy, moim pierwszym typem był MAC Face & Body, jednak miał on bardzo lekką konsystencję i często zostawiał smugi, szczególnie jak była już końcówka opakowania. Jeśli chodzi o Kryolan Ultra Fluid Foundation, konsystencja jest troszkę bardziej bogata, dość szybko schnie, więc trzeba sprawnie go nakładać ( ale być może na bazie silikonowej rozprowadzałby się lepiej).

Po nałożeniu tego fluidu + pudru transparentnego również z Kryolan, w świetle dziennym twarz jest idealna. Żadnych grudek, żadnych smug, po prostu super. W świetle normalnym, w pracy czy w domu, jest idealnie. Na zdjęciach również nie można się do niczego przyczepić.
Jest mega wydajny - buteleczka 30 ml wystarczyła mi na pół roku.

Polecam.

Ilość zużytych opakowań: 1x 30 ml i właśnie kupione drugie 150 ml.

zawsze do niego wracam!!

obecnie posiadam 2 odcienie; OB1 oraz NB.kiedyś miałam jeszcze ALABASTER.
odcień OB1 ma żółtawą poświatę,natomiast NB jest to chłodny odcień.obydwa kolory mają natęrzenie koloru jak revlon Colorstay nr 180.
ponieważ ja mam cerę oliwkową z pigmentem żółtawym ,dlatego mieszam te dwa kolory i wychodzi super mieszanka.
to co mogę powiedzieć o tym podkładzie to ,że najlepiej w świecie koresponduje z bazą pod podklad Kryolan tą srebrną.nie dziwie się,że niektóre opinie są negatywne ,ale mam porównanie jak sie rozprowadza bez bazy i na baze.
konsystencja jest dosyć płynna,ale podkład dosyć szybko tworzy takie jakby smugi zastygniętę i dlatego polecam bazę aby uniknąc nieestetycznych plam.moim zdaniem trzeba sie nauczyć i przyzwyczić do aplikacji tego podkładu.ja co raz to dokupuje jakieś podłady ,ale i tak zawsze wracam do ultrafoundation. i co jest ważne na zdięciach super wychodzi.
jedyny minus to ,że czasem po paru godzinach widzę ,jakby się np na nosie ważył.nie wiem od czego to zależy. acha i wierzchnia część nakrętki często pęka przy chęci dokręcenia mocniej słoiczka.
podsumowując;polecam bardzo!!!

Używam tego produktu od: 3lat
Ilość zużytych opakowań: w trakcie wszystkich....

Miłość od pierwszego użycia :)

Kupiłam go z myślą o makijażu do sesji zdjęciowych. Przez zróżnicowane opinie wahałam się czy go kupować czy nie, ale jednak się skusiłam i nie żałuję.

Dokłądna recenzja na:

Mam kolory:

Death Flash - bardzo jasny wpadający w żółty. Na cerze na której Colorstay (150) Buff wygląda troszeczkę zbyt pomarańczowo i jest za ciemny, ten wygląda idealnie.

LO - dla średniej cery w ciepłym odcieniu, która opala się na bursztynowy kolor.

Buteleczka z mlecznego szkła z zakrętką. Szpatułka bardzo się przydaję, ponieważ podkład jest dość gęsty.

Konsystencja: Dość gęsta. W kilku recenzjach przeczytałam, że ten podkład jest płynny, co mnie zdziwiło. Podkład nie jest tępy, ładnie się rozprowadza flat topem - tylko takiego używam.

Efekt: Jedna warstwa działa jak krem tonujący, nawet małe zaczerwienienia są przez nią widoczne. Druga nałożona po dokładnym wyschnięciu pierwszej kryje dużo więcej, ale bez uczucia obciążenia skóry. Starałam się nakładać jak najcieńsze warstwy, żeby mieć jak największą kontrolę nad efektem. Zastosowałam ten podkład przy makijażu dziennym i spokojnie mogę stwierdzić, że nie robi efektu maski. Mimo to pięknie wygładza i jednocześnie dobrze wyglądał w kamerze. Nie jest wodoodporny. Mam skórę skłonną do zapychania i nie zauważyłam złego wpływu podkładu na jej stan.

Z jedną poprawką po 3 h od nałożenia wytrzymał jeszcze 9 h więc wynik jest na prawdę dobry :)

Dla kogo: Najlepszy dla skóry normalnej ewentualnie mieszanej która ma małą skłonność do przetłuszczania się. Do skóry suchej nie polecam przez obecność talku.

Na pewno kupię jeszcze 2 kolory, jednak zauważyłam, że producent ma problem z chłodnymi kolorami, które jednocześnie nie wpadają w róż, więc będę jakoś kombinować :p

Ilość zużytych opakowań: w trakcie używania 2 sztuk

Lubię, szanuję, ale nie kocham

Zachwycona pudrem transparentnym Kryolan, postanowiłam tym razem zmierzyć się z podkładem. Nadal mam mieszane uczucie wobec niego, mam wrażenie, że raz jest super, a raz porażka. Doszłam do wniosku, że podkład silnie współgra z kondycją cery. Gdy była w lepszym stanie, fluid pięknie podkreślał ją, rozjaśniał, cera aż promieniała. Jak pojawiały się niedoskonałości to miałam ochotę wyć- może też z tego względu, że podkład nie jest mocny kryjący. Jako baza pod resztę kosmetyków spełnia swoje zadanie, wszystko trzyma do kupy. Konsystencję polubiłam. Rozumiem więc spektrum ocen, ja mu daję silną czwórkę.

Świetny do charakteryzacji

Posiadam podkład w kolorze białym, nie używam go na co dzień, więc nie potrafię ocenić jak sprawuje się jako regularny kosmetyk. Używany od czasu do czasu nie zapycha, nie wysusza, nie dzieje się nic złego.

Ale powiem wam jedno - to cholerstwo trzyma się cały dzień i całą noc na mojej tłustej cerze, bez żadnych poprawek i pudrowania!

Mocne krycie uzyskuje się przy 3 warstwie, co jest moim zdaniem zaletą - nie cała twarz wymaga szpachli, można odpowiednio dawkować większą ilość podkładu na to, co chce się zamaskować.
Ładnie stapia się ze skórą gdyż ma wodnistą konsystencję. Szybko przez to zastyga, co może sprawiać trudności w nakładaniu.
Nie warzy się i pozostaje matowy.

Generalnie nie lubię podkładów, omijam je szerokim łukiem ponieważ moja cera odrzuca je jak nieudany przeszczep, ale z Kryolanem tworzy zgrany duet.
Kosmetyki tej firmy służą do wykonywania makijażu oraz charakteryzacji w telewizji, teatrach i profesjonalnych salonach, co samo za siebie mówi o ich jakości - trzeba tylko nauczyć się ich używać, to jest coś zupełnie innego od kosmetyków dostępnych w drogeriach…

dwa plus

Podkład najśredniejszy z średnich. Obiecywane mocne krycie nie ma miejsca a podkład nie jest też pielęgnacyjny.
Bywa że używam podkładów słabo kryjących ale muszą one nawilżać lub po prostu prześlicznie wyglądać na buzi *coś z nią robić* tu byłam zawiedziona. Lubię Kryolan dlatego doszukiwałam się- chyba trochę na siłę - zalet tego podkładu ale jest ich niewiele. Podkład przyjemnie pachnie i nie uczula przy tym wygląda bardzo naturalnie ale góra na 3 -4 h potem przy suchej skórze uwidacznia wszystkie skórki,nawet te normalnie niewidoczne i wygląda się po prostu nieestetycznie a przecież podkład stosujemy po to żeby właśnie wyglądać estetycznie. Niestety nie dla mnie choć nie wiem jak zachowa się na skórze tłustej.

Używam tego produktu od: używałam 4 - 5 mieś
Ilość zużytych opakowań: jedna buteleczka

świetny naturalny efekt

* ładnie kryje drobne niedoskonałości - jest dokładnie tak jak pisze producent: to podkład średnio kryjący
* ślicznie wyrównuje koloryt skóry! wygląda nieskazitelnie i jak tu już ktoś pisał - tak czysto - za to duży plus!
* w ogóle nie widać go na twarzy, wygląda baaardzo naturalnie
* nie zapycha porów
* utrzymuje się baaardzo długo - w ogóle się nie ściera nawet w upale
* niezliczona ilość odcieni - baaardzo duży plus (alabaster - ideał dla bladolicych)
* średnio wygodne ale higieniczne aplikowanie szpatułką (ja szpatułką wyjmuję podkład na rękę, nie na twarz)
* cena niewygórowana - dałam za niego w hurtowni 42zł - nie raz te drogeryjne są droższe
* minus - straaasznie zapycha przy codziennym używaniu, ale że ja używam głównie na wyjścia i śluby - nie jest źle

Trzeba tylko uważać żeby nałożyć go w miarę szybko - szybko zasycha - i cienką warstwą - ewentualnie po wyschnięciu dołożyć kolejną :)
Używam tego produktu od: 1,5 roku
Ilość zużytych opakowań: w trakcie drugiego

zawiodłam się, tylko dla nieskazitelnej cery

Używałam go na twarzy innych osób, które raczej na co dzień nie mają problemów z niedoskonałościami, ale ten podkład nie kryje nawet idealnej cery. Przy rozsmarowaniu na twarzy staje sie jakby jeszcze bardziej rozwodniony. Nie podoba mi się jego konsystencja, nie daje też satynowego wykończenia. Stworzony chyba tylko dla osób z piękną cerą, które chcą mieć poczucie, ze są pomalowane...ale jeżeli nie ma żadnego efektu, to po co go w ogóle nakładać go na twarz? Przy tak niewidocznym efekcie, moim zdaniem cena też jest wygórowana 49 zł - za co? :(

Używam tego produktu od: lipiec 2010
Ilość zużytych opakowań: 1 opakowanie, nie skończyłam

Nie zamienie na żaden inny!!!!

Nie mogę zgodzić się z niektórymi recenzjami, które mówią tu o lekkim kryciu "lekka mgiełka", jest to podkład, którym można uzyskać dosyć spory zakres krycia, od delikatnego do mocnego. Nie bez powodu nazwano go podkładem profesjonalnym, używanym przez wykwalifikowane wizażystki, ponieważ należy umieć się nim malować, a by uzyskać porządany efekt. Jest to podkład średnio- kryjący, a więc z dużymi defektami trzeba ratować się koretkorem luz kamuflazem, ale nazwa mowi sama za siebie średnio- kryjący, a nie mocno kryjący, ale też nie lekko, więc nie wiem skąd te recenzje. Ja postępuję w ten sposob: nakładam pierwszą warstwę (oczywiście po nałożeniu na skórę, przed roztarciem, należy odczekać kilka chodziaż sekund, aby mógł nabrać konsystencji, inaczej będzie się mazać), następnie po odczekaniu np 20 sekund nakładam drugą warstwe (co powoduje, że podkład kryje coraz mocniej), z kolejną wartswą robię to samo. Efekt? Buzia jak z okładki, odmłodzona, odświeżona, taka promienna, jakby czysta:P:)

Dodatkowo używam paletki korektorów peggy sage, oraz pudru sypkiego Kryolan Anti Shine.

Podkład trzyma się cały dzień, bez poprawek, a mam skórę tłustą. Nie zatyka porów, ogromny wybór kolorów. NAPEWNO KUPIĘ PONOWNIE

Używam tego produktu od: 1 rok
Ilość zużytych opakowań: 3 po 30 ml