The Ordinary, Caffeine Solution 5% + EGCG (Serum pod oczy z kofeiną i zieloną herbatą)

Caffeine Solution 5% + EGCG - to serum pod oczy z kofeiną i ekstraktem z zielonej herbaty. Mocno nawilża i redukuje obrzęki pod oczami. Regularnie stosowany redukuje cienie pod oczami, silnie nawilża, chroni skórę przed oznakami zmęczenia i stresu oraz powstawaniem zmarszczek.
Działanie produktu:
redukuje cienie i obrzęki wokół oczu,
nawilża, ujędrnia, poprawia elastyczność skóry
Kosmetyk ma ph wahające się między 4,50 a 5,00; nie zawiera alkoholu, olejów, silikonów i orzechów. Jest wegański a podczas jego produkcji nie ucierpiały żadne zwierzęta.

Data ważności: 12 miesięcy od otwarcia.

naprawdę nie wiem, co powiedzieć

Dla mnie woda. Naprawdę, nie widzę żadnego działania, ani na plus, ani, na szczęście, na minus.
Po aplikacji serum dobrze się wchłania w skórę, nie podrażnia, ale po wchłonięciu moja skóra jest jak przed aplikacją.
Konsystencja jest wodnista, ale nie wylewa się z pipetki.
Podoba mi się opakowanie. Szklana buteleczka, pipetka i estetyczna, minimalistyczna etykieta, charakterystyczna dla The Ordinary.
Próbuję coś na siłę pisać, ale nie wycisnę już nic - to tylko neutralny płyn, który nie ma wpływu na moją skórę.
Stosowałam przez blisko cztery miesiące, pod krem bo jakoś tak, nie wiem dlaczego, szkoda było mi go wyrzucić, a może miałam nadzieję, że coś jednak zadziała, ale... ech, zrezygnowałam.

Niby ok, ale jakoś tak za mało

serum nawilża i w małym stopniu napina skórę, nie jest to jakieś spektakularne i stanowczo gdybym miała za to dać mu nazewnictwo to na bank bym nie mówiła o nim jako o 'serum' (co ja rozumiem, że serum robi cuda i widy) a tu , na mojej mało wymagającej okolicy jest po prostu wystarczająco - przynajmniej ja nie mam problemu by szukać czegoś 'mocniejszego' na noc ;). Rozjaśnianie - cóż, tu się pokornie przed wami kajam bo sama Rozjaśnienie jest a i owszem ale tylko podczas używania specyfiku, wystarczą co najmniej 3/4 dni bez niego a skóra 'traci' ten swój 'blask' i wszystko wraca to normalności. To nie jest efekt jakoś długofalowy - fajnie, że rozświetla szkoda, że nie robi tego na dłuższą metę. Co do worów / obrzęków to nie mam bladego pojęcia czy to coś w ogóle w tym kontekście daje . Zostało mi zasinienie tej okolicy - u mnie występuję to tylko w postaci naturalnej i tutaj się zdziwiłam, bo zauważyłam, że to znikło. No może nie do końca ale ten mój naturalny fiolecik stał się mglistym wspomnieniem. W dalszej części nic się nie zmieniło: nadal szybko się wchłania, nadaje pod makijaż (nie przedłuża jego trwałości, tzn. trwałości cieni ani nie sprawia, że one się rolują, po prostu jest i tyle). W ogólnym rozrachunku muszę powiedzieć, że serum głównie optycznie sprawia, że spojrzenie jest świeższe a oko wydaje się 'otwarte' lub / i bardziej wypoczęte. Co prawda działanie na mnie nie jest jakieś wysokich lotów i najwyżej okazało się przeciętne ale z kolei moja okolica oczu jest mało wymagająca i wystarcza jej to co to nam zapewniło.

FAJNA MARKA!

Wydajny, przyjemna latwa aplikacja, redukuje cienie i obrzęki wokół oczu,
nawilża, ujędrnia, poprawia elastyczność skóry, nie zawiera alkoholu, olejów, silikonów,Regularnie stosowany redukuje cienie pod oczami, silnie nawilża, chroni skórę przed oznakami zmęczenia i stresu oraz powstawaniem zmarszczek.

wybawca cieni

Mam 22 lata i niewielkie zmarszczki mimiczne pod oczami (chyba wina używania latami podkładów pod oczy) i duży problem z cieniami. Serum kupiłam głównie jako nawilżenie i zadbanie o okolicę oczu, bo kremów od pod oczy używam od 16 r.ż.

Serum znajduje się w szklanym opakowaniu z pipetką. Mam jeszcze kilka produktów The Ordinary i uwielbiam ich opakowania.

Ja najpierw nakładałam dwie kropelki na dłoń i wklepywałam pod oczy a teraz nakładam bezpośrednio pod oczy prosto z pipetki i wklepuję też w górne powieki.

Serum dosyć szybko się wchłania. Jest bardzo lekkie i czuć, że tą skórę nawilża. Nie jest to mega dogłębne nawilżenie, jakaś bomba nawilżenia, ale jest ono w porządku. Takie na co dzień.

Serum używam już 2 albo 2,5 miesiąca, więc może o efektach:
-na pewno skóra pod oczami jest lepiej nawilżona
-jest troszkę bardziej napięta
-cieni pod oczami są naprawdę zredukowane (nie łudzę się, ze znikną całkowicie, bo mam je od dziecka), nie są to mega fioletowe podkowy pod oczami, tylko zostały cienie pod wewnętrznymi kącikami oczu i są dużo jaśniejsze i miej widocze
- zmarszczki mimiczne pod oczami bez jakichkolwiek zmian

Serum jest bardzo wydajne. Używam rano i wieczorem i zużyłam uwaga 1/3 buteleczki. Cena bardzo przystępna, bo coś ok.30 paru złotych.
Jest dobrze nawilżające. Spokojnie można używać pod makijaż.

Jestem naprawdę mile zaskoczona, szczególnie redukcją cieni pod oczami. Myślę, że kupię ponownie, chociaż będę też szukała czegoś bardziej skoncentrowanego i bogatszego.

Coś poszło nie tak...

Serum używam od około 3 miesięcy.

Zacznę od spraw technicznych. Serum przychodzi do nas w ciemnej buteleczce z pipetą. Butelka zapewnia ochronę przeciw promieniowaniu UV, więc jeśli zapomnimy schować go do szafki nic się nie stanie :-) Pipeta bardzo precyzyjna, działa bez zarzutu.
Serum ma lekko żelową konsystencję, podczas wklepywania pieni się. Kosmetyk po zetknięciu ze skórą daje uczucie chłodu.

Teraz parę słów o moich oczach :-) Mam problem z wiecznymi cieniami oraz z "zapadającą się" doliną łez. Standardowo wyglądam na zmęczoną i niewyspaną. Do tej pory walczyłam z tym bez sukcesów.

Od razu napiszę, że serum nie radzi sobie z cieniami pod oczami. Przez cały okres stosowania go były takie same.
Za to, przy pierwszym użyciu przeżyłam szok, kiedy po chwili od wchłonięcia zniknęła linia która oddzielała moja dolinę łez od policzków. Miałam wrażenie, że na moich oczach ta cieniutka skóra nabiera życia i objętości. Od razu zdrowsze spojrzenie. Normalnie instant efekt WOW. Pomyślałam, że to kofeina musi działać te cuda i dała mi efekt "wypełnienia" tego obszaru. Byłam tak zachwycona, że pomyślałam iż już nigdy się z nim nie rozstane. Stosowałam na noc i na dzień.
I tu się kończy huraoptymistyczna część. Z czasem skóra chyba się przyzwyczaila i serum nie dawało juz żadnego efektu :-( po jakiś 4 tygodniach. Za to okazało się iż cały obszar pod oczami mam coraz bardziej przesuszony. Mój krem nie daje rady, więc teraz szukam czegoś lepszego ... Uwidoczniły się zmarszczki i ciężko mi zrobić makijaż, bo ta biedna skóra jest mega sucha...
Serum odstawiłam. Niestety moja skóra się do niego przyzwyczaja. Teraz jeśli użyję go od czasu do czasu bedzie efekt wow, ale korzystam z tej opcji tylko przed ważnymi okazjami.
Jeśli uda mi się kiedyś skończyć tę butelkę to już go nie kupię.

Świetny

Zbliżają się moje 22 urodziny i stwierdziłam, że to już czas aby zacząć używać czegoś pod oczy. Na to serum trafiłam zupełnie przypadkiem zamawiając inne kosmetyki z The Ordinary i nie żałuję. Serum używam dwa razy dziennie i po miesiącu używania widzę znaczną różnicę - okolica oczu jest bardziej napięta i nawilżona i budzę się ze znacznie mniejszymi workami pod oczami.

+ ilość - dostajemy 30ml za bardzo niską cenę, gdzie normalna pojemność produktów pod oczy to zazwyczaj max. 15ml
+ śmiesznie niska cena w stosunku do jakości i wydajności, bo na jedną aplikację potrzeba naprawdę niewiele produktu
+ świetnie napina skórę i przygotowuje ją na nałożenie makijażu (trzeba tylko odczekać około 5-10min do całkowitego wchłonięcia się produktu, ponieważ inaczej korektor może dziwnie się przyczepiać do niewyschniętych miejsc)
+ opakowanie - prosta buteleczka z pipetą z ciemnego szkła

- mocno wodnista konsystencja, która łatwo może się przypadkiem dostać do oka, a wtedy niestety dość mocno piecze

Melduje się opadająca powieka i worki pod oczami!

Bardzo zacne serum! Na moje opuchnięte małe oczka jak znalazł. Używam tylko rano, pod krem. Wyraźnie poprawia kontur oka i minimalizuje poranną opuchliznę. Bardzo wydajne . Nie podrażnia, nie powoduje łzawienia.
Samodzielnie używane nie wystarczyłoby mi - potrzebny jakiś nawilżacz na to.
Wad nie dostrzegam! Nie znam drugiego takiego produktu na rynku (ile kofeiny!), a w porównaniu do innych preparatów z arniką czy świetlikiem wygrywa w podskokach.

Petarda!!!

Kupiłam przy okazji kupowania bazy pod makijaż, a że miałam hype na produkty pod oczy kliknęłam "dodaj do koszyka".

Serum przychodzi do nas w niepozornej, ciemnej, szklanej buteleczce z pipetką - standard w kosmetykach The Ordinary.
Ma bursztynowy kolor i jest dość gęste. Ogromnie wydajne! Jedna kropla (połowa pipety) wystarczy na nałożenie produktu pod oczy i na powieki. Szybko się wchłania.

Makijaż oczu (cienie, korektor, puder) wygląda nakładany na tę bazę obłędnie. Świeżo, zdrowo. Diabeł tkwi w szczegółach i ta różnica jest ogromnie widoczna. O wiele łatwiej nawet ten makijaż się robi,a okolice oczu bywają problematyczne w tym zakresie.

Regularnie stosowane - a używam dopiero od tygodnia - niweluje obrzęk i zaczerwienienia, zasinienia, cienie, worki.

Dla mnie produkt super. A ta buteleczka starczy na wieki.

Robi dobrze :)

Od wielu lat poszukuję idealnego serum, które zwalczy moje cienie i opuchnięcia. Niestety, taką mam urodę, że praktycznie codziennie budzę się z opuchniętymi powiekami.
Przed tym serum stosowałam Lancome Génifique Yeux Light-Pearl, natomiast nie byłam zachwycona efektem.
Tutaj natomiast już po tygodniu stosowania zauważyłam różnicę, a teraz po 3 tygodniach to naprawdę się polubiliśmy.
Za pierwszym razem zauważyłam lekkie napięcie skóry - przyznam, że trochę mnie to zaniepokoiło i pomyślałam, że pewnie będzie wysuszał. Ale tak się nie stało. On faktycznie napina skórę, ale w jakiś magiczny sposób robi to tak, że opuchnięcia są mniej widoczne, a jednocześnie skóra nie wygląda na wysuszoną, czy nadwyrężoną. Wydaje mi się, że rozjaśnił mi cienie, są mniej widoczne. Skóra wokół oczu wygląda na zdrowszą. Bardzo fajnie współpracuje z kosmetykami do makijażu - cienie się nie rolują, nie gromadzą w załamaniach powieki.