Vichy, Dermablend Fixateur Poudre (Puder utrwalający)

Vichy, Dermablend Fixateur Poudre (Puder utrwalający)

Sprawdź ceny produktu

Puder sypki utrwalający, przedłuża trwałość podkładu korygującego do 16 godzin. Transparentny po nałożeniu, zmikronizowany, nie podkreśla nierówności powierzchni skóry.
Jeden, śnieżnobiały odcień. Pudełeczko z puszkiem.
Bez środków zapachowych. Testowany na skórze wrażlwej. Stosowany przez dermatologów i chirurgów plastycznych. Hipolaregiczny. Nie powoduje powstawania zaskórników. Nie wywołuje tradziku.

sypki
hipoalergiczna
utrwalające

Mam mieszane uczucia.

W swoim czasie przeszkadzało mi nadmierne świecenie się mojej skóry, szukałam więc czegoś, co dobrze ją zmatowi. O tym pudrze słyszałam wiele dobrego. Kupiłam go na którejś z wielu promocji w super pharm za około 60 zł, niespecjalnie się mu przyglądając.
Ku mojemu zdziwieniu, przyglądając mu się w domu, dostrzegłam jego jakże interesujący skład - 100% talk... nie dość, że niekoniecznie warto go nakładać na twarz, to chyba nie jest to warte takich pieniędzy. I rzeczywiście, chociaż puder dobrze matuje na kilka ładnych godzin, to używany często - wysusza skórę, używany w zbyt dużej ilości - może bielić i brzydko wyglądać na skórze. Używam go w zasadzie tylko latem, kiedy jest naprawdę gorąco i robię to najrzadziej, jak tylko można.
Na plus - wydajność.

Bez zachwytu

Mam mieszane uczucia względem tego kosmetyku. Nie można odmówić mu ogromnej wydajności i zdolności do matowienia skóry. Ma jednak kilka sporych wad, które sprawiły, że z wolna sięgałam po niego coraz rzadziej i rzadziej, aż od pewnego czasu stoi nieużywany.

Przede wszystkim trzeba z nim uważać - odrobinę za wiele na pędzlu i mamy efekt pobielenia. Puder włazi w pory, brzydko je podkreślając - gdy już do tego dojdzie, ciężko to naprawić. Nie wiem, jak z podkładami, ale z kremami BB nie współpracuje najlepiej - miejscami brzydko osadza się na twarzy, nie chce się rozcierać. Ma też skłonności do przesuszania skóry, co - jak nietrudno się domyślić - nie wygląda najlepiej.

Podsumowując, nie jestem z niego specjalnie zadowolona - sprawia więcej problemów, niż zapewnia korzyści.

W RAMACH WSTĘPU POWIEM, ŻE NIE MAM POJĘCIA DLACZEGO TAK PÓŹNO SIĘGNĘŁAM PO TEN PRODUKT… WIDOCZNIE DO MARKI VICHY TRZEBA DOJRZEĆ….

Na początek może kilka słów o rodzaju mojej cery. Jestem posiadaczką cery mieszanej niestety idącej w stronę tłustej z tendencją do zapychania, świecenia się i powstawania niedoskonałości… Czyli krótko mówiąc standard. Problem większości dziewczyn. Pielęgnacja pielęgnacją jednak jeśli chodzi o kolorówkę w moim makijażu dominuje kult matowienia i podtrzymania trwałości makijażu. Wszelkiego rodzaju fixer, bazy pod makijaż czy też pudry matująco utrwalające mam dosłownie w jednym paluszku.

Puder marki VICHY DERMABLEND FIXATEUR POUDRE otrzymałam w prezencie. Z takiego prezentu to ja jestem ogólnie bardzo, ale to bardzo zadowolona i w zasadzie nie wiem dlaczego sama nie zdecydowałam się na ten kosmetyk. Jak wspomniałam wszelkiego rodzaju pudry matujące, wykańczające przechodzą przez moje ręce kilogramami i bardzo cieszę się ze stosowania tego kosmetyku. To tak w ramach dość obszernego wstępu.

OPAKOWANIE
Puder zapakowany jest w czarne kartonowe pudełeczko. Cała seria DERMABLEND otoczona jest jednakową szatą graficzną, dlatego tez łatwo jest zauważyć na półce serię i skojarzyć z czym mamy do czynienia. Dodatkowo puder zamknięty jest w plastikowym grubym słoiczku. Po otwarciu mamy siteczko przez które wysypujemy puder i gąbeczkę do wklepywania. Jednak w moim przypadku puszek nie znalazł zastosowania. Moim ulubionym sposobem aplikowania jest praca z pędzlem. Dlatego też odpowiednią ilość pudru wysypuję na zakrętkę i rozprowadzam na twarz.
Ogólnie w temacie opakowania nie mam zastrzeżeń. Standardowe, praktyczne rozwiązanie. Dodam jeszcze, że w jednym opakowaniu mamy 28g produktu, więc nawet samodzielnie decydując się na zakup za ok. 60 zł cena moim zdaniem adekwatna do jakości.

EFEKT

Co tutaj się wiele rozwodzić… Krótko mówiąc jest to najlepszy puder wykańczający makijaż jaki używałam. Formuła kosmetyku jest delikatniejsza od pudrowej. Dosłownie obłoczek. Wspaniale się rozprowadza, nie twory maski w żadnym razie nie wysusza. Nie ma najmniejszej mowy o efekcie bielenia się na skórze.
I co najważniejsze bardzo dobrze radzi sobie z moim problemem świecenia się skóry. Dodatkowo warto zaznaczyć, że jest to kosmetyk idealnie utrwalający makijaż. Dodatkowo nie pyli się. Bez Obwa żadnego duszenia itp. zdarzeń nie ma miejsca. Ogólnie po użyciu makijaż prezentuje się rewelacyjnie. Jednolita tafla na skórze, bez żadnych niespodzianek. Warto dodać jeszcze kilka słów w temacie szesnasto godzinnej trwałości makijażu jaką producent obiecuje. Makijaż wykonany rano w moim przypadku akurat po szóstej godzinie zmywam około 20 jest wszystko na miejscu. Bardzo żałuję, że nie zdecydowałam się wcześniej na ten produkt. No ale cóz mówi się trudno. Teraz poluję na promocję i zaopatrzę się w kolejne opakowanie.

Znakomity

Dla mnie jest Dermablend najlepszym pudrem utrwalającym. Mam tłustą i problematyczną skórę, która jest zmatovana przez cały dzień, moja twarz nie lśni się, a mój makijaż wytrzyma po cały dzień. To naprawdę świetny produkt!

Używa produktu od: próbka

Wykorzystała: kilka próbek

Mocna alergia

Kiedy dostalam go do reki myslalam ze moja tlusta cera bedzie miala szanse sie nieco uspokoic i zmatowic a trwalosc makijazu sie wydluzy. Niestety jestem mocnym alergikiem. W skladzie Znajduje sie talc

Bardzo dobry

Puder jest drobno zmielony i niesamowicie pyli. Ponieważ nałożony w większej ilości bieli i podkreśla suche skórki, należy uważać z ilością. Ja używam go na sobie i innych gdy muszę mieć zagwarantowaną mega trwałość - nie straszne mu wysokie temperatury, szalone imprezy, a nawet woda. Ze względu na podkreślanie skórek, trzeba zadbać o dobrze przygotowaną bazę - peeling, krem nawilżający. Nie zapycha, jednak na codzień wolę bardziej lekkie pudry. Generalnie - świetny, jeśli potrzebujemy czegoś co zagruntuje podkład na całą noc, mamy bardzo mocno przetłuszczającą się cerę czy jest bardzo gorąco. Dobrze współpracuje ze wszystkimi podkładami jakich używałam, zarówno tymi tanimi jak i drogimi. Polecam.

Utrwala i matuje

Mam cerę mieszaną/tłustą. Szukałam czegoś, co pomoże mi z trwałym matem, a ten puder sprawdził się znakomicie. Bardzo wydajny, używany od ok. 3 miesięcy codziennie, a zużyta została połowa.

Jest okej , ale za drogi

Puder oceniam na 4.
Ładnie scala makijaż, wspólpracuje z każdym podkładem, kremem bb i lekkimi kremami koloryzującymi.
Trzyma mat około 6 godzin, potem makijaż zaczyna się warzyć- osobiście wolę świecenie niż warzenie, bo żadna bibułka ani dołożenie pudru wtedy nie wchodzi w gre.
Nakładany gabeczką beauty blender, pędzlem , wklepywany puszkiem jak i gąbką dołączoną do opakowania - zdaje egzamin.
Nie tworzy płaskiego matu, jest to bardziej satyna. Troszkę osadza się na włoskach, ale strzepany pędzlem jest okej.
Nie zapycha, nie ma zapachu, jest idealny do wrażliwych cer, jest transparentny i nie bieli skóry, nie brudzi wszystkiego dookoła, opakowanie również na plus.
Wystarczył na okolo 3 miesięcy regularnego codziennego stosowania, ale...
minus za cenę, za te 60-90 zł( ja zamawiałam na internecie) mozna kupić zestaw podkład+puder które wyglądają i zdają egzamin identycznie...
Nie kupię ponownie ze względu na cenę, choć nie żaluję na dobre kosmetyki kolorowe , ale po co przepłacac 5 krotnie skoro nie widac róznicy ?

Kryolan lepszy

Zakupiłam ten puder, ponieważ jestem wielką fanką sypkich pudrów transparentnych . Cenowo lepiej wypada mój KWC Kryolan.

Plusy:
-bardzo miałki
-wydajny
-ładnie i naturalnie wygląda na buzi

Minusy:
-trochę bieli twarz
-drogi
-opakowanie średnie
-po około 4 godzinach buzia się świeci

dobry

Ponieważ mam skórę mieszaną moja cera potrzebuje utrwalenia makijażu.Kiedyś już używałam tego pudru Vichy jednak potem kupiłam Kryolan. Kilka miesięcy temu wróciłam do Vichy. Puder rzeczywiście spełnia swoją funkcję, gdyż skóra mniej błyszczy mi się po zastosowaniu go na podkład. Puder nie podkreśla skórek i jest bardzo wydajny. Cena jest dość wysoka ale biorąc pod uwagę, że wystarcza na tak długo nie ma tragedii.

Średniaczek

Nie wiem jakich pudrów używały poprzedniczki piszące opinie, że ten produkt wydał się im taki cudowny.
Dla mnie to produkt co najmniej przeciętny, a nieprzeciętnie wysoką cenę.
Zakupiłam go z myślą o przedłużeniu trwałości makijażu na weselu, jednak on w żaden sposób nie trzyma się te 16 godzin deklarowane przez producenta.

Do plusów zaliczam kolor, który nie zmienia odcienia podkładu na twarzy, strukturę delikatną pudru.

Brak wydajności (przy tej cenie!).

Jak na razie najlepszy dla mojej tłustej cery

Świetny puder matujący i utrwalający makijaż. Stosuję go zarówno na podkład jak i na sam krem jeśli nie wykonuję makijażu, aby cera dłużej pozostała matowa. Jest skuteczny i nie bieli twarzy pod warunkiem, że aplikuje się go zgodnie z zaleceniem producenta. Nie zapycha cery. Cena jest dość wysoka jednak otrzymujemy aż 28g bardzo wydajnego pudru. Polecam zwłaszcza posiadaczkom cery tłustej !