True lipstick

True lipstick

Jeden ze starszych modeli. Szminka dokładnie pokrywa wargi kolorem widocznym w opakowaniu. W jej skład wchodzą olejki pielęgnacyjne i wyciąg z Aloe Vera, mające za zadanie odżywić i nawilżyć pokryte kosmetykiem usta.

chemia

dostałam ją kiedyś w prezencie, ucieszyła mnie - ot, luksusowa szminka dla nastolatki
ale jakość już mnie zawiodła
nie różniła sie niczym od tanich pomadek, strasznie sztuczny smak i zapach który doprowadzał mnie do mdłości
kolor ładny, pokrywa usta tak aksamitnie, delikatnie nawilżała, opakowanie ładne i mocne, nie pęka
nietrwała, niestety zjadała sie szybko pozostawiając na ustach efekt, jakbym pomalowała usta pomadką i niedokładnie ją starła, taki lekki ślad pigmentu

Używam tego produktu od: parę lat temu

pozytywne wspomnienie

Używałam tej pomadeczki dawno temu. Jej zapach i smak były sztuczne, wręcz chemiczne, ale poza tym miała wiele zalet. Była na tyle twarda, aby używanie konturówki stawało się zbędne, a na tyle miękka, aby całkiem nieźle nawilżyć usta. To istotnie stary model pomadki, więc trudno się dziwić, że w obecnej ofercie znajdują się szminki znacznie przewyższające tą kredkę swoimi możliwościami pielęgnacyjnymi. Miała ona jednak cechę lubianą także i dziś - układała się na ustach cienką i ładną warstewką. Niestety, bardzo brudziła szklanki. Mam do niej sentyment ale postawiłam już na nowego faworyta.

Naturalny mat

Szminka o ciekawej konsystencji, podejrzewam, że zawiera sporo silikonów. Pokrywa usta cieniuteńką, ale kryjącą warstwą, w ogóle nie nadając połysku. Nie jest kremowa, tak jak inne pomadki. Efekt jest niezwykle naturalny, kompletnie nie widać że ma się pomalowane usta! Jednak ma jeden poważny minus: bardzo wysusza skórę! Dlatego muszę nakładać na wierzch błyszczyk, a to już niweluje ten bezmakijażowy wygląd. Generalnie i tak wolę błyszczyki, twarz sprawia wrażenie świeższej niż z matową szminką.

Niewidoczna kreska na powiece

a ja ją lubię :)

Jest stosunkowo trwała, ładnie się rozprowadza, choć może troszkę zbiera się w "rowkach" (stąd -*), ma ładne kolorki i opakowanie.Lubię ją, bo także nawilża usta i nadaje taki leciutki połysk (przynajmniej mój odcień).

Nic szczególnego

Nie robi nic, czego nie robiłby szminka np L'Oreal'a. Nie wiem nawet, czy nadal jest w sprzedaży: jest bardzo wydajna, wystarcza na lata, a przy tak rzadkim stosowaniu, jak moje nawet na całe życie. Posiadam szminkę o barwie "Bare Honey" - barwi usta na bardzo podobny kolor, jak w sztyfcie. Jest dość trwała (jak na tego typu szminki) jest gorszej jakości niż szminka Clinique, niemniej ma nad nią ta przewagę, że kolor na ustach jest "podobniejszy" do tego widocznego w sztyfcie niż kolor jaki otrzymujemy po zastosowaniu Clinique. Jest ciężka, czuć ja na ustach, natłuszcza je bardziej niz nawilża, jednak na krótko - po jej zmyciu usta są równie suche, jak przed jej nałożeniem. I tak ogólnie mówiąc brzydko na nich wygląda. <BR>Produkt ma piękne opakowanie, niemniej nie na tyle, by go kupić tylko dla niego. Szminka drobna i poręczna. I w żaden sposób szczególna, zatem wysokiej ceny żądanej za nią przez producenta wysupływać z portfela NIE warto. Płacimy bowiem za markę, nie za jakość.