All About Eve

All About Eve

Świeży, niezwykle rześki zapach. Dominuje nuta smacznego jabłuszka. Świetlisty i promienny. Idealny na lato. Polecam każdej kusicielce, nie tylko Ewie :)
Typ: orientalno-waniliowy
nuta głowy: jabłko, brzoskwinia, aksamitka, zielona nuta
nuta serca: jaśmin, konwalia, heliotrop, cynamon
nuta bazowa: wanilia, tonka, paczula, sandałowiec

po prostu mój

Perfumy poznałam lata temu, kiedy byłam jeszcze beztroską nastolatką, przyjmującą z ogromnym entuzjazmem każdy nowy dzień :-). Zapach jest ciepły, smakowity i niewinny. Kojarzy mi się z radością i skąpanym w słońcu sadem jabłkowym. To rozgrzane, pachnące, świeżo zerwane jabłko nie jest samotne w kompozycji, przeplata się z delikatnymi kwiatami oraz odrobiną jaśminu.
Zaś zaraz za jabłkiem pojawia się wanilia i cynamon, lecz nie ten kuchenny, tylko bardziej wyrafinowany.
Można uznać, że przemawiają za mną sentymenty - to prawda, ale perfumy nadal leżą na mnie wyjątkowo. I nawet po 16 latach... nie są ani za słodkie ani zbyt kwaśne, tylko idealne.

PS i wiecie co? niewiele kobiet nimi pachnie ;-).

Używam tego produktu od: 1998 roku
Ilość zużytych opakowań: 3 opakowania 40 ml

Nostalgia w szklanej kuli

Są takie zapachy, które pomimo tego, że nie miało się z nimi wcześniej kontaktu, przywołują wspomnienia.
W tym samym momencie, w którym po raz pierwszy zetknęłam się z All about Eve, przeniosłam się w czasie do lat swojego dzieciństwa - wspaniałego, niepowtarzalnego, na zawsze utraconego dzieciństwa. I znowu z młodszą siostrą biegałam po sadzie mojego sąsiada, pomiędzy starymi, pokrzywionymi pniami drzew jabłoni, zbierając opadłe jabłka koszteli. Od razu wgryzało się w te złote kule, bo kto wtedy myślał o czymś tak przyziemnym jak pestycydy czy zarazki, a słodki, aromatyczny sok spływał po palcach. I tak z dłońmi lepkimi od soku i z beztroskim śmiechem znowu zaczynało się biec.
Tyle było już zapachów z nutą jabłka, a jednak tylko ten jeden wywołuje u mnie taką nostalgię, rozrzewnienie i tęsknotę za tym, co minęło. Gdy jestem sama i wiem, że nikt nie przeszkodzi mi w mojej małej sentymentalnej podróży z czasie, skrapiam nimi czasami nadgarstek i dekolt, otulam się wełnianym swetrem i jest mi dobrze.

Kwaśne, dziwne jabłko

i nieokreślone coś jeszcze. Cóż, flakon może i prosty w formie, można powiedzieć elegancki. Zawartość jednak mało interesująca. Bo ile można wąchać jabłka (które co prawda pięknie pachną, ale) z cytrusami i czymś nienazwanym, jeśli się nie rozwijają, nie nabierają głębi?

Używam tego produktu od: użyłam kilka razy
Ilość zużytych opakowań: kilka psiknięć, a później się pozbyłam :)

Co to jest strobing? [Odpowiadają mężczyźni]

Zadziorna szarlotka!

All about Eve to zapach legenda, magiczna kompozycja o wielu twarzach, harmonijna, piękna i zdecydowanie rozpoznawalna.

Ewa w tym wydaniu jest słodka, łagodna i czarująca, przy czym bardzo ale to bardzo, wręcz diabelsko kusząca zmysły...

Zielone jabłuszko okraszone cynamonem na waniliowym, kremowym podłożu, lekka lecz intensywna i wyrazista mieszanka.

Słodycz, która jak mało która, nie tylko mi nie przeszkadza, ale wabi i uzależnia.

Klasyka warta poznania!

+piękny zapach
+trwałość
+urocza butelka

Używam tego produktu od: jakiegoś czasu
Ilość zużytych opakowań: l testy i trwające polowanie na pełnowymiarowy produkt

jeden z moich ulubionych

wracam do niego i wracam odkąd przypadkiem odkryłam.
niby mocny, niby słodki, niby kwiatowy...
chmura zapachu ciągnie się za mną cały dzień.
używam dodatkowo balsamu do ciała z tej serii. bardzo trwały zapach. mam go na sobie cały dzień po 4 "psiknięciach"
nigdy od żadnej kobiety go nie czułam, więc uważam za "swój" ;)

minus - zdaje się, że go wycofują :(

Ilość zużytych opakowań: duuużo

W poszukiwaniu straconego czasu

Buteleczka zawiera; kalejdoskopowy ciag niekoniecznie powiazanych i nielineralnych zdarzen, dziadkowy sad o poranku, krotkie podroze, towarzyskie przyjecia i niedzielne wydarzenia, male i wielkie milosci, nieodwzajemnione, czesto przeplakane noce przetykane talerzykiem maminego strudla na pocieche, utracona nadzieja na powrot dziecinstwa, tesknote za wolnoscia.

Zapach, podobnie jak powiesc Prousta posiada kompozycję kołową – na końcu ostatniego tonu zgorzkniala bohaterka probuje zebrac wspomnienia całego swojego zycia i w ten sposób odzyskać utracony czas; tym samym waniliowy koniec zapachu odsyła do jego jablkowego poczatku.

Dla niektorych przecietny swiezak, dla mnie zapachowe arcydzielo. Never smelled anything else like it.

Milosc po grob.

Sama nie wiem

Kiedyś, w liceum były szczytem moich marzeń, zachodziłyśmy z przyjaciółką do perfumerii, ona wąchała zapachy S.Dali a ja na dłużej zawsze zatrzymywałam się przy Joop. Jabłuszko, rajskie jabłuszko- jak ja o nim marzyłam. Niestety po ich zakupie jakieś 5 lat temu czar prysnął. Tzn dalej lubię tą niezobowiązującą woń, otoczeniu raczej też się podoba,ale są to perfumy mało wyrafinowane, raczej dzienne i nieinwazyjne, pachną trochę żelem pod prysznic;) Bez fajerwerków.

Używam tego produktu od: ...
Ilość zużytych opakowań: męczę 50 ml

Wspomnień czar...:)

Przypadkiem trafiłam na All About Eve w Super-Pharm. Ten zapach to zapach mojego wchodzenia w dorosłość, można tak to ująć;) Psiknęłam na nadgarstek, powąchałam i... poczułam jakbym przeniosła się w czasie. Jakbym znów miała 16 lat, liceum, pierwsza miłość, oczywiście nieszczęśliwie zakończona, a mimo to... mimo to uśmiechałam się do siebie za każdym razem kiedy zbliżałam nadgarstek do nosa. A robiłam to dobrych parę godzin, jeszcze w domu, bo zapach jest całkiem trwały. Te 10 (!) lat temu to był mój ukochany zapach, charakterystyczny wręcz. Pamiętam jak zabroniłam przyjaciółce kupić te perfumy, powiedziałam twardo - to jest mój zapach i ja nim pachnę:) Ach, co to były za czasy - rozkosznie naiwne, wcale nie takie niewinne jednak.
Teraz nie potrafiłabym pachnieć Joop\'em, męczył by mnie. Ma w sobie coś odrobinę nieznośnego mimo, że czymś też urzeka. Ale może urzeka po prostu tymi wspomnieniami, sama nie wiem.
Mogłabym je kupić dla samej możliwości zatopienia się raz na jakiś czas we wspomnieniach, ale... szkoda mi chyba pieniędzy.

Używam tego produktu od: używałam... jakieś 10 lat temu:)
Ilość zużytych opakowań: ...

Całkiem fajny:)

Nie wiem czy kupię ten produkt ponownie, gdyż lubię różne zapachy i zawsze lubie eksperymentować z jakimiś nowinkami i wgL:)
Perfum ten dostałam od babci na urodzinki i bardzo mi się spodobał, jest wyczuwalny, ładny flakonik, widać ile mamy perfumu.
Podoba mi się aczkolwiek poluję na inny trochę droższy.
Jeśli ktoś lubi wyczuwalne zapachy, ale nie jakieś ciężkie tylko takie trochę klasyczno - soczyste to wg mnie ten jest idealny :)

Ilość zużytych opakowań: wciąż jedno (30ml)

ponadczasowe

Zapach jabłuszkowy. Takie przyćmione jabłuszko nutami kwiatowymi, w starym stylu. Nie jest jednak w złym guście, ma coś w sobie, że można go stosować dzisiaj i nie czuć się niemodnym. Jabłko w styl Van Cleef &Arpels "First", choć tutaj bardziej zgaszone i na "sucho".
All about Eve jest zapachem suchym, ale jednoczęsnie świeżym. Taka niezobowiązująca elegancja dla kobiety, która swojego stylu nie musi demonstrować, po prostu go widać. Przyjemny w odbiorze, lekko dystansujący, optymistyczny. Generalnie polecam :)

Używam tego produktu od: test
Ilość zużytych opakowań: próbka

nostalgia...

Pamiętałam All About Eve z czasów studiów... sama nie miałam ani flakona tych perfum, gdzież by! ale jakieś próbki, większe testerki się zdobywało, ach - dawne dzieje :) - na sieci bałam się kupować, aż tu znienacka powróciły na rynek. Musiałam kupić. I mam :)

Pamiętałam jabłko, pamiętam świeżość, pamiętam słodycz, ale nie ulepną, tylko taką jasną, otwartą, ciepłą, ale nie duszną. Perfumy jednocześnie świeże i ciepłe, słodkie i nieco gorzkawe. Dobrze pamiętałam, takie są. Mały minus odkryty obecnie, gdy mam na półce cały flakonik - chociaż nie całkiem płaskie, i rozwijają się, są jednak takie bardzo dosadne, nie aż tak przestrzenne jak np. mój obecnie ulubiony Ogródek po monsunie Hermesa, i bardziej słodkie/miękkie niż świeże.

Nostalgiczny zapach, taki z lat 90-tych, bo mocny i raczej bezpośredni, no i z tym wyraźnym jabłkowym jabłuszkiem.

jablko z mieta = Tymbark

Dostalam buteleczke 50 ml od siostry. Nie pasowal jej. Mi tez nie :). Podalam dalej.
Zapach jest jak napoj jablkowo-mietowy. Gdybym jeszcze lubila te kombinacje w szklance... Na skorze mi nie podpasila.

Zapach dosc zracy nozdrza, ostry, zbyt orzezwiajacy i dajacy mlotkiem po glowie. Zbyt spozywczy, malo perfumeryjny.

Buteleczka mila dla oka, choc nieco infantylna.
Trafila do kolezanki - Ewy ;).

Używam tego produktu od: 5 lat temu
Ilość zużytych opakowań: pierwsze, chyba 50 ml, zaczete i podane dalej