Institut Karite, Pure Shea Butter 100% (Masło Shea)

Institut Karite, Pure Shea Butter 100% (Masło Shea)

100% Shea Butter bez żadnych innych dodatków.
Czyste masło Shea Instytut Karite. Odżywia, nawilża, działa przeciwzmarszczkowo.
Do stosowania na twarz, ciało, włosy itd.
Czysta postać (100%) może być stosowana na całą twarz - również pod oczy.
- Jest bogate w witaminy A, C, D, E, F, które silnie rewitalizują i uelastycznia skórę.
- Stanowi naturalny filtr słoneczny.
- Chroni skórę przed czynnikami atmosferycznymi oraz zanieczyszczeniami powietrza i wody.
- Odżywia, nawilża, regeneruje.
- Łagodzi podrażnienia i stany zapalne, koi i natłuszcza.

Masło shea to cudo

Oceniam masło shea nierafinowane - organiczne fairtrade, a nie konkretnie tej marki powyżej.
Wspaniałe na zmarszczki, linie pod oczami, odżywienie skóry twarzy. Zawsze szukam masła shea (parkiisheabutter) w składzie takich kosmetyków jak krem pod oczy, do twarzy czy do ciała. Ma mnóstwo drogocennych mikroelementów i witamin i jest zdecydowanie niepowrównywalnie lepsze niż tania ropopochodna parafina (mineral oil/parafinum liquiduum), na której bazują nawet prestiżowe marki kremów.

Używam tego produktu od: Ponad roku
Ilość zużytych opakowań: Wiele, bo jest w każdym moim kremie :)

KWC dla ciala i wlosow

Zaczne od tego, ze wlasciwie to nie wiem czy tutaj powinnam zamiescic ocene kosmetyku poniewaz kupilam innej firmy (RI-CI-KA) ale skoro jest to czysty wyciag to firma nie powinna robic roznicy.

Plusy:
- kosmetyk do wlosow i ciala (zamierzam zastapic nim zarowno maski do wlosow jak i balsamy do ciala, ktorych uzywalam do tej pory)
- skora naprawde gleboko nawilzona, o zdrowym polysku i jakby jedrniejsza juz po pierwszym uzyciu (wiem wiem, brzmi jak z reklamy, ale to prawda!!! Z reszta ja polecam substancje a nie firme)
- wlosy: w lecie farbowalam i dekoloryzowalam na blond co wiadomo jakie przynosi skutki - sztywne wlosy, trudne do ulozenia, przesuszone, ktore trzeba myc codziennie bo juz drugiego dnia po umyciu wygladaja potwornie - nic nie pomagalo, nawet kerastasse czy wax (wiadomo troche poprawy od nich bylo ale tylko zaraz po uzyciu) - ten produkt przerosl moje oczekiwania - juz po pierwszym uzyciu te wstretne suche koncowki zrobily sie sprezyste, miekkie, i zaczely sie delikatnie wywijac - do czego moje wlosy z natury maja tendencje a co zostalo zniszczone farbowaniem. Wlosy wygladaja naprawde zdrowo. Nawet chlopak zauwazyl roznice, a wiadomo jacy sa mezczyzni.
- cena jest ok - ja zaplacilam 10 euro. Co prawda przy uzyciu do ciala i na wlosy, produkt zuzywa sie szybko, ale i tak uwazam, ze biorac pod uwage efekty kosmetyku to taniocha.
- szybko regeneruje uszkodzenia skorne - dla testu posmarowalam dlonie wieczorem i nastepnego dnia rano mala rana, ktora mialam zaleczyle sie w duzym stopniu (nie byla to otwarta rana tylko juz na etapie strupka ;))

Minusy:
- produkt jest tlusty - najlepiej uzyc na noc do ciala, przez noc wszystko sie wchlonie, no i na wlosach tez trzeba potrzymac z godzine chodzac z tlustymi ale co tam. Przy takich efektach warto.

Ale sie rozpisalam... ale to moje odkrycie miesiaca :)

Używam tego produktu od:tygodnia
Ilość zużytych opakowań:1 w trakcie