Sephora Face, Eau demaquillante purifiante (Woda do demakijażu twarzy i oczu)

Sephora Face, Eau demaquillante purifiante (Woda do demakijażu twarzy i oczu)

Oczyszczająca woda do demakijażu twarzy i oczu. Zmywa makijaż pozostawiając skórę czystą i odświeżoną. Szczególnie polecana do skóry mieszanej i tłustej.

Skład: Aqua(water), PEG-6, Caprylic/Capric glycerides, pentylene glycol, panthenol, polyaminopropyl biguanide, centaurea cyanus (flower) water, zinc gluconate , disodium EDTA, chlorphenesin, sodium hydroxide, phenoxyethanol, methylparaben, ehtylparaben, butylparaben, propylparaben, isobutylparaben

Cena: 19zł / 200ml, 10zł / 50ml

średni

Mam spore doświadczenie w płynach do demakijażu, bo głównie ich używam do zmywania twarzy. Ten mnie nie zachwycił, chociaz poprawnie wywiązuje się ze swojej roli. Makijaż twarzy zmywa szybko i bez zbytniego wysiłku, z oczami radzi sobie gorzej. Trzeba się trochę pogimnastykować przed lustrem by zmyć tusz. Poza tym mógłby być łagodniejszy dla spojówek, zaczerwienione oczy to po nim normalne. Dlatego nauczona doświadczeniem (zabrałam go na 10-dniowy wyjazd) do oczu stosuję kosmetyki tylko do oczu, a Sephorą przecieram tylko po wierzchu dla pewności.
I jeszcze jedna rzecz, której nie lubię. Ma okropny gorzki posmak, czasem przejadę wacikiem po ustacz i potem mam problem z pozbyciem się tego paskudnego smaku z buzi.
Na razie nie zamierzam wracać do tego płynu.

Używam tego produktu od:2 mies
Ilość zużytych opakowań:kończę 1

Jednak nie.

To jest pierwszy płyn do demakijażu twarzy, który kupiłam, i generalnie spodobała mi się forma płynu, ale tego konkretnego już nie kupię. Przede wszystkim, nie nadaje się u mnie do demakijażu oczu: strasznie szczypie i podrażnia skórę. Dobrze zmywa makijaż twarzy, ale na pewno nie jest to produkt do skóry wrażliwej, raczej do tłustej nawet niż mieszanej. Poza tym, skóra po użyciu jest gorzka (!), trzeba ją i tak zmyć wodą albo lepiej żelem do mycia twarzy.
Produkt na pewno znajdzie swoje fanki, jednak ja poszukam czegoś innego.
Plus za przystępną cenę i wydajność.

Ilość zużytych opakowań: jedno.

Gorszy od Biodermy

Kupiłam wodę z nadzieją, że znajde dobry odpowiednik Biodermy za połowę ceny.
Kosmetyk jest niezły, nie jest tłusty, w miarę dobrze oczyszcza i zmywa. Jednak do demakijażu mocniejszego makijażu potrzeba więcej płatków, przez co kosmetyk staje się mniej wydajny (do Biodermy wystarczyły 2 waciki). Średnio lubię zmywać nim oczy, gdyż nie radzi sobie zbyt dobrze i trochę szczypie i podrażnia.
Mimo wszystko kosmetyk ma także zalety - jest w miarę wydajny, niedrogi, nie zapycha, działa także jak tonik.
Jednak w porównaniu z Biodermą spisuje się na ***, ponieważ gorzej oczyszcza (trzeba się więcej namachać, aby w pełni się oczyścić).

Używam tego produktu od:2 miesięcy

makijaż kreska

podoba mi się

Dobry do tłustej skóry: oczyszcza porządnie, nie wysusza. Największy plus, że nie drażni oczu, jak to bywa z preparatami do tłustej skóry. Używam go czasem nie do demakijażu, ale dla odświeżenia, tylko dlatego że jest fajny.

Używam tego produktu od: paru miesięcy
Ilość zużytych opakowań: 1,5 op. 200 ml